2019 Yılında KOSGEB Kredi Limitleri Ne Kadardır

A+
A-

KOSGEB, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da girişimcilerin ihtiyaç duyduğu her konuda teşvik ve destek programlarıyla çeşitli yardımlarda bulunuyor. 2019 yılında KOSGEB kredi limitleri ne kadardır, KOSGEB 2019 yılında ne kadar kredi verecek ve türevi konularda soru işaretleri olan girişimcilerin her destek programı özelinde limitlerin değiştiğini en baştan bilmesi gerekir. Hali hazırda 13 farklı destek programı vardır ve tüm bu programların farklı miktarlardaki üst limitlerine aşağıda değinilmiştir.

2019 Kosgeb Kredi Limitleri

2018 yilinda kosgeb kredi limitleri

Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB’in en sık başvuru iletilen programı Girişimcilik Destek Programı’dır. Hali hazırda bir yerde çalışan ya da işsiz kişilerin kendi işlerini kurabilmesi ve istihdama katkıda bulunabilmesi amacıyla geliştirilen bu program kapsamında 50 bin TL’ye kadar kuruluş dönemi desteği, 100 bin TL’ye kadar sabit yatırım desteği olmak üzere toplamda 150 bin TL’lik finansal yardımda bulunulmaktadır.

Desteğin 50 bin TL’lik kuruluş dönemi kısmı geri ödemesizdir ve faturalandırılan tüm harcamalar KOSGEB tarafından karşılanır. 100 bin TL’lik kısmı ise ilk 12 ayı ödemesiz dönem olmak üzere toplamda 48 ay vadeyle geri ödenmektedir.

100 bin TL’lik sıfır faizli kredi desteğinin ödemeleri her 3 ayda 1 yapılmakta ve tahsisi için faiz, komisyon, dosya masrafı vb. hiçbir masraf ödemesi yapılması gerekmemektedir.

Genel Destek Programı

KOSGEB’in boşluk dolduran programı olarak da bilinen Genel Destek Programı, diğer 12 destek programının çerçevesinde değerlendirilemeyecek fakat çeşitli gerekçelerle finansal destek arayışında olan KOBİ’ler için hazırlanan bir programdır. Girişimcilere toplam 470 bin TL’ye kadar destek verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Doğan Bebek İçin Verilen Tüm Ödemelerin Listesi

İş Birliği – Güç Birliği Destek Programı

Hali hazırda faaliyette olan ve aynı sektörde faaliyet gösteren diğer şirketlerle birlikte sektörün genişlemesi, maliyetlerin düşürülmesi, ihracatın arttırılması vb. amaçlarla herkes için faydalı olacak bir yatırım yapmak isteyen KOBİ’lere altyapı harcamaları, üretim modernizasyon teknikleri, AR-GE çalışmaları vb. için 1 milyon 500 bin TL’ye kadar destek verilmektedir.

KOBİ Gelişim Destek Programı

KOBİ Gelişim Destek Programı diğer bir destek programı olan KOBİ Proje Destek Programı’yla birleştirilmiştir ve iş sürecinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan yenilikçi projelerin maliyetlerinin finanse edilebilmesi adına kullandırılmaktadır. 1 milyon TL’lik üst limite sahip söz konusu destek programının 300 bin TL’lik kısmı hibe, 700 bin TL’lik kısmı ise sıfır faizli kredi olarak tahsis edilmektedir.

1 ve 2’nci bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ’lere % 60 oranında, 3, 4, 5 ya da 6’ncı bölgelerde faaliyet gösteren KOBİ’lere ise % 80 oranında destek sağlanmaktadır.

AR-GE, İnovasyon ve Endüstri Destek Programı

Dinamiğini bilim ve teknolojiden alacak şekilde bir fikir geliştiren ve bu fikri hayata geçirmek adına araştırma faaliyetlerine başlamak isteyen girişimcilere 1 milyon 500 bin TL’ye kadar destek verilmektedir.

Söz konusu programın 20 bin TL’lik kısmı hibe, arta kalan kısmı ise sıfır faizli kredi olarak tahsis edilmektedir.

TEKNOPAZAR

Teknolojik ürün geliştiren ve geliştirdiği ürünü yurt içi ve dışında pazarlamak isteyen girişimciler için hazırlanan TEKNOPAZAR destek programı kapsamında 150 bin TL’ye kadar hibe verilmektedir. Söz konusu hibenin 100 bin TL’lik kısmı yurt dışı pazarlaması için, 50 bin TL’lik kısmı yurt içi pazarlama faaliyetleri için kullanılabilmektedir.

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

Borsa İstanbul’da Gelişen İşletmeler Piyasası’nda işlem görmek isteyen KOBİ’lere gereken onun temin edilmesi ve katılım giderlerinin karşılanması adına hazırlanan bu destek programı çerçevesinde 500 bin TL’ye kadar destek verilmektedir. Söz konusu destek programının 10 bin TL’lik kısmı kayıt sırasında meydana gelecek maliyetlerin karşılanması adına geri ödemesiz, 490 bin TL’lik kısmı ise sıfır faizli kredi olarak verilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ÇKS Çiftçi Kayıt Sistemine Kayıt Olmak İçin Belgeler ve Detaylı Rehber

Sıfır Faizli İşletme Desteği

KOSGEB’in 2018 yılında 400 binden fazla kişiye verdiği bu desteğin 2019 yılı içerisinde de verilebileceği söylenmektedir. İlgili destek uyarınca piyasada hareketlilik olması adına 50 bin TL’ye kadar sıfır faizle kredi çekilmesi mümkün olabilmektedir.

Sitemizde yer alan KOSGEB Sıfır Faizli Kredi 2018 Yılında da Verilecek konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
6 Soruda Anlaşmalı Boşanma Nasıl Oluyor

Çekişmeli boşanma davalarında olduğu gibi, anlaşmalı boşanma davaları da medeni hukuk da belli bir kurala bağlanmıştır. 4721 Sayılı Medeni Kanunun...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016