5 Adımda Cumhurbaşkanına Nasıl Mektup Yazılır

Bu yazımızda farklı bir konuya değinerek; Cumhurbaşkanına nasıl yazı yazarım diye düşünenler için hazırlamış olduğumuz 5 Adımda Cumhurbaşkanına Nasıl Mektup Yazılır konulu rehber yazımızı sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

1- CİMER Nedir

Cumhurbaşkanlığına ait resmi internet sitesi CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) üzerinden vatandaşların ihbar, şikayet, talep ve görüşlerini iletmeleri amaçlanmakta ve buna yönelik çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla faaliyetler yapılmaktadır.

Her Türk vatandaşının Anayasal hakkı olan dilekçe ve başvuru hakkı Cumhurbaşkanlığı tarafından daha etkin ve kullanılabilir hale getirilmeye çalışılmış, vatandaşların kamu kurumlarında yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulması ve kamusal fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı nezdinde, kısa adı CİMER olan (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) faaliyet göstermekte ve bu şekilde vatandaşların,  talep ve görüşleri alınarak sorunlarının çözüme kavuşturulması ve kamu haklarının kullanılması amacıyla fayda sağlanılması amaçlamıştır. Daha önceden bu konuda ayrıntılı olarak yazmış olduğumuz CİMER nedir konulu yazımızla bu konuda ayrıntılı bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulama işleminin nasıl yapılacağı, Cumhurbaşkanlığına nasıl yazı yazılacağı ve Cumhurbaşkanlığına nasıl dilekçe ile başvurulacağı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız

Cimere Nasil Yapilir

2- Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) Görevi Nedir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin amacı ve görevi, vatandaşlar ile Cumhurbaşkanlığı arasında iletişim kurmak ve vatandaşların sorunlarını, taleplerini, şikayet ve önerilerini bizzat cumhurbaşkanlığına yapabilmelerini sağlamaktır. Şu anda CİMER, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) kadar etkin olarak çalışmasa da, yakın zamanda yapılan referandum ile Cumhurbaşkanlığı sisteminin kabul edilmesi nedeniyle Başbakanlık İletişim Merkezinin (BİMER) kapatılarak, Cumhurbaşkanlığı nezdinde BİMER tarafından yapılan tüm işlemlerin yapılacağı öngörülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cep Telefonu Numarasından İsim Bulma Yöntemleri

3- Cumhurbaşkanlığına Başvuru Yapılması ve Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’in resmi internet sayfası olan https://www.tccb.gov.tr/bilgiedinme/basvuru/ adresinden Cumhurbaşkanlığına başvuru yapılması ve Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulaması yapılabilir. Başvurular, Gerçek kişi başvuru formu veya Tüzel Kişi başvuru formu doldurularak yapılabilir. Bunun dışında Cumhurbaşkanlığına elden, posta veya faks ile başvuru yapılmasına da olanak sağlanmıştır.

Cumhurbaşkanlığına ait resmi internet sitesine yapılacak olan başvuruda herhangi bir üyelik işlemi yapılmasına gerek yoktur. Üyelik işlemi yapmadan da başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak, elektronik posta adresinize gelecek olan linkin tıklanması ile başvurunun tamamlanması gerekmektedir.

4- Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yapılan başvurular gerekli incelemeler yapılarak ilgili birimlere iletilir ve başvurana 30 gün içerisinde yanıt verilmektedir.

5- Cumhurbaşkanlığına Nasıl Dilekçe Yazılır

Cumhurbaşkanlığına CİMER aracılığıyla elden, posta, faks ile yapılacak başvurular ile birlikte resmi internet sitesinden gerekli formun doldurulması sureti ile de başvuru yapılabilir. Başvurunun içeriği, herhangi bir şikayet, ihbar, talep veya görüş olabilir.  Başvurunun içeriği ne olursa olsun talebimiz anlaşılır ve net olmalıdır. Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazılırken veya talepte bulunurken yapılacak olan şikayetlerin mesnetsiz ve iftira olduğunun anlaşılması halinde yasal sorumluluk doğmakta,  mesnetsiz ve iftira niteliğindeki başvuruyu yapan hakkında TCK nın 276. Maddesindeki cezai müeyyidelere uygulanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığına,  elden, posta veya faks ile yapılacak olan başvurularda aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.

Başvuru Adresi : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06550 Beştepe-Ankara
Faks : 0 312 525 58 31

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 177 YORUM
 1. Meral tufan dedi ki:

  Kalbimizde ne varsa onu söyleriz
  Halkın, nabzına göre Allah lider verirmiş Hamdolsun şükürler olsun bu milletinkalbide dilide Allah diyor hiç şüpemiz yok
  Hani ingiliz askeri çörçul Adı her neyse , dilim pek dönmedi  ,bu zat çanakkalede demişki biz bu müslüman ülkenin dilinden zikri ,ellerinde, yüreklerinden kuranı söküp almazsak onları  yenemeyiz.
  Almayı denediler, ama başaramadılar bizim halkımız ısrarla Allah diyor ısrarla Allaha ulaşmayı ona dost olmayı yaşarken rızasına kavuşmayı diliyor ruhlarını ölmeden  önce yücelme kademelerini birrer birer geçerek Allah a ulaştıracaklarına iman ediyorlar  inanıyorlar bu ülke evliyaları sever şehitliyin en güzel mertebe olduğunu kalpleri hep söyler evliyalığın en güzel mertebe de Allah a ulaşmak olduğuna yaptığımız halk röpörtaşlarında vakıf oluyoruz, bir tek dilekle her kez evliya olur yeterki kalpten dilek olsun.
  işte cumhurbaşkanımızda bu dileyi söylüyor şahit ol ya Rab , şahit ol ya Rab. Israrla kuran  nın lafsına deyil ruhunu kalbimize nakşetmek hidayetle okumak  YÜZÜNDEN DEYİL !HİDAYETLE OKUMAK HİDAYETİN Allahla olabilmek olduğunu anlamak, gayet üstüne gayrette inşallah bu kuran bu kutsal sözler bu vahiy bana ne söylüyor  sorgusunu kendimize yapmak ,rabbini bilen kendini bilir şunu her zaman Kalbimize söyleyeceyiz bu yolculuk sevgiden geçer bu yolculuk zikirden geçer bu yolculuk böyle güzel düşünen bir cumhur başkanıyla geçer ,yerli yerini bulur Allah ı bulur. bu güzel milletede bu yakışır Allah razı olsun. Bir gün hepimiz öleceyiz ,En büyük hükümdar Hz Allah DIR La ilahe illahu melikul hakkul mübin HİÇ ŞÜPEMİZ YOK.  bayrağı sancağı tahtı sevgi kılıcını teslim için Gökten gelen emri bekler  bu millet sabırla bekler güzel başkan inşallah bu haber de bu ülkeye teeccütte hacetlerimizi Allaha arz ettiğimizde  mutlaka gelir. öncelikle bize verdiklerine sonsuz hamd ve şükrederek  ,Onu yücelterek onun hikmet ve hüküm sahibi olduğunu onun ne kadar sevgi dolu rabbimiz olduğunu idrak ederek yine ondan kerim olan rabbimizden isteriz.  o ne güzel dost o ne güzel mevla dır. Her devirde şemsler vermiş her devirde fatihler vermiş  bu zamanın fatihi sen sin de nerede  hani atının yanında nur sakalı Şemsin ,bir anneyim her gece bu vatan bu millet bu bayrak bu asker bu gençler öğrenenler öğretenler için ve fatihler için duadayım Allahım her gecemiz kandil eyle her kapımızı çalanı hızır eyle her duamızda Ak sakallı Bu devrin Ahmedinin hürmetine  kabul eyle, senden istiyoruz gayrı bize göder mehdini, fatihlerin  şemsiz kalmasın  , en çok ihtiyacımız şu anda  fatih sultan mehmet Nasıl Ak şemsettin ile fet ettiyse istanbulu bizde yeniden fet edeceyiz İSLAM BULU ,türk islam birliğini  hidayet çağını  asrı hidayeti yurta sulh cihanda sulh u 7 safada 4 teslimde osmanlının yaşattığı islamiyeti kuranın emriyle gelenAk sakallı  mubareyi al yanına güzel cumhur başkan!
    Alda cihan titresin  inşallah sevgi seliyle bütün zulümlerin kökü kesilsin kavuşsun artık bu millet Aksakallı beyaz kavuklu beyaz elbiseli nurları sağında ve önünden başının üzerindeki salah nuruyla odalara  dünyayı aydınlatana kainatı aydınlatana  ,yüce yaradanımın en büyük nimetine kavuşsun insanlık tez vakitte yanında yakınında boy göstersin tahtında ,dünya selam dursun yanında bu yüce sevgiye düşmanlar dost olsun başka çareleri yok diye .Sana sormadan adımlar atılmasın sana sormadan ölünmesin yüce yaradanım atalarımız gibi abtes alıp hacetler kılarak imzalar atılsın inşallah . Bize Ak sakalımız efendimiz vazifesinin başında diye dualarla gelsin mubarek zaferler ,Hz peygamberimiz sav efendimizin ,Atamız ibrahimin as ve  hz isa as ve bu günün ak sakallı ak kavuklu ak elbiseli mubareyin duası himmetiyle dua ediyorum Allahın duası olsun .

   Duamın kabul olacağınada iman ediyorum,İNŞALLAH bu ülke evliyalar ülkesinde sende bir evliyasın  diye geliyor kalbime ey GÜZEL cumhurbaşkan gel de gelelim .sen istemezsen gelemeyiz serbest iradeler kutsaldır gelde gelelim inşallah.nurlarla gelelim nurlarla yaradana yürüyelim bu millet yürür be inşallah öyle değilmi  güzel başkan.sevgiyle saygıyla selamlıyorum sizi çok ama çok seviyorum sn başkan .
  meral tufan 10 .10. 2017

  1. Meral tufan dedi ki:

   Özellikle güzel cumhurbaşkanımın okumasını yüce rabbimden talep ediyorum .bilgilerinize arz ederim
   ALLAH BiR KULUNU SEÇERSE KULUNU KULUNA VESİLE EDER İNŞALLAH saygılarımla.

   1. İLHAN dedi ki:

    Ben bir yozgatlı insan olarak işsiz geziyorum. Burda iş alanı kısıtlı. Bir kamu işine girip sürekli çalışmak isterim yardımcı olunursa çok. Sevinirim sayğılarımla arz ederim

    1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

     Merhaba İlhan bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek, şikayet ve taleplerinizi iletebilmek için başvurularınızı CİMER aracılığı ile yapmanız gerekmekte, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından başvurularınız değerlendirilerek ilgili birimlere aktarılmakta ve bu konuda size bilgi verilmektedir. CİMER başvurusunu e-devlet üzerinden yapmalısınız.

  2. nuray dedi ki:

   saygıdeğer cumhur başkanım öncelikle sizi cok seven ve her daim yanında olan vatan daşınız ben dört cocuk annesiyim evim kira iki cocugum okuyo kızım lise oglum orta okulda ikitane de kücük cocuğum var beş aydır kira veremiyorum evsahibi cıkarmak istayo cocuk larımın ihtiyaclarını karşılayamıyorum cok yere başvuru yaptım üc aydan üc aya ücyüzmilyon yeriyo bu bana nasıl yetsin siz saygı deger büyük lerimden cok ama cok acil yardım bekliyorum durumum cok kötü yeri geliyo ekmek almaya bile para bulamıyorum eşim bagımlıydı kendi cabalarıyla bıraktı piskolejik sorunları oldu benim ailem bizi dışladı eşimin aileside hic yerdımcı olmuyo siz büyük lerimizden cok acil yardım istiyorum ben bir anneyim cocuklarım icin evdenden atılmak istemiyorum biyerede borcum var avukatlık oldum bir annenin sesini duyun saygılarımla 0539 ******

   1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

    Merhaba Nuray hanım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için e-devlet aracılığıyla CİMER başvurusu yapmanız gerekmekte, CİMER aracılığıyla yapacağınız başvurular Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 2. Gülseren Öztaş dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım sizinle aynı yola çıktık pismanda değilim yanlız 2014 de mutaitten aldığım daireyi şu anda danışmanının olan H**** Y**** tapularimizin iptalini isteyip 32 kişiyi mağdur etmek istiyor daireler satılırken neredeydi ben hizmetçilik yaparak aldığım dairenin göz göre göre gitmesinin izin vermeyeceğiz sizin bu olayı cozmenizi Rica ediyorum gerekirse medya ve yüksek mercilere kadar gitmeye kararlıyız herşey için teşekkürler sizden AKP üyesi olarak yardımcınız bekliyorum saygılarımla

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Gülseren Hn;
   İlgili taleplerinizi Cumhurbaşkanına mektubun yanı sıra CİMER üzerinden de yapmanız faydalı olabilir. Bu durumu da değerlendirebilirsiniz. Sorunlarınızın çözülmesi dileğiyle diyoruz.
   Saygılar.

 3. Meral dedi ki:

  Syn.Cumhurbaskanim. Affiniza siginarak yaziyorum ben 27 yasinda 9aylik bir kiz bebek annesiyim insaat teknikeriyim bebegim olunca isi biraktim. Esim ticaretle ugraaiyordu isleri ters gidince saga sola borclandi son caramiz tefeciydi cunku aileside elimizden tutmadi reddettiler bizi borclari odeyemedik tefeci surekli tehdit ediyor alicaklilar baski yapiyor evimize gidemiyorz can guvenligimiz yok. Ben annemde kaliyorum 1 aydir. Esim birgun orda biegun burda kaliyor tutunacak dalimiz siginacak limanimiz yok dua ediyoruz bol bol toplu paramiz olsa borclardan kurtulup calsmaya basliycaz ama ne kredi cekebiliyoruz nede bi yardim edenimiz var beni sakin yanlis anlamayin dilenci degilim sadece cok cok zor durumdayiz kizima uzuluyorum ona guzel bir gelecek hayal ederken bianda bu duruma dusmek cok zor nolur bize yardim edin sizin yuce gonullu biri oldugunuzu bilerek yaziyorum once Allah’tan sonra sizden yardim istuyorum Allah yar ve yardimcimiz olsun saygilarimla..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Meral hanım, öncelikli geçmiş olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun diyoruz. Bizler Dilekcesepeti.com olarak vatandaşlarımızın üst makamlara sorunlarının iletebilmeleri için ne gibi işlemler yapmaları gerektiği ile ilgili bilgi vermeye çalışmaktayız. Cumhurbaşkanlığına ulaşmanın ve sorunlarınızı nasıl ileteceğinizin yolunda yazmış olduğumuz, CİMER nedir ve 5 aşamada Cumhurbaşkanlığına Mektup Nasıl Yazılır konulu yazılarımızda açıkça belirtmiştir bulunmaktayız, mektubunuzu yazılarımızda belirttiğimiz yolları izleyerek Cumhurbaşkanlığına iletebilirsiniz. Umarız mektubunuz ilgili birimlere ulaşır ve sorunlarınızın çözümü için sizlere yardımcı olunur. Ayrıca, tefecilik yapmak, insanları tehdit etmek bir suçtur, bu şekildeki eylemler nedeniyle Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

   1. Meral dedi ki:

    Cok saolun Allah razi olsun ilginiz icin.

  2. Recep dedi ki:

   Sayın cumhur başkanım rizede belediye başkan yardımcıları ve zabıta müdürü değişmesi lazım millet karartmış vatandaşı oynamaya almışlar işin düşüyor belediyeye gidiyorsun biri üst kata gönderiyor üstüne çıkıyorsun alt kata gönderiyor.Benim başıma geldiği için yazdım.Ben 10yıldır balık sattığım yerden beni kaldırıyorlar.ortada kaldım yapacak hiçbir şeyim yok çaresizim.sayın cumhurbaşkanım sizden bir çözüm bekliyorum.burda portakallık.mahalledeki üst geçitin altınada bırakmıyorlar.Sizden bir çözüm umuyorum.Saygılar

   1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

    Merhaba Recep bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim konulu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz, ilgili yazımızda belirttiğimiz şekilde Cumhurbaşkanına ulaşabilir CİMER aracılığıyla şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

   2. Nurdan dedi ki:

    Sayın cumhurbaşkanım ben Trabzon da yaşıyorum özel güvenlik görevlisiyim fakat ben memleketim de iş bulamıyorum artık gerçekten bunalıma girdim sesimi duyurabilmem için ölümü bile göze aldım Allah rızası için son çarem yemin ederim saygılarımla.

  3. Eyüp dedi ki:

   Sayın cumhurbaşkanım ben osmaniyede oturuyorum bizim evin logari yok yolda ana şebeke yok ve osmaniye belediyesi ne baş vurdum bişey yapmıyorlar benden para istiyorlar durumum yok sizden yardım istiyorum
   Allah yar ve yardımcınız olsun

   1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

    Merhaba Eyüp bey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi CİMER üzerinden yapmanız gerekmekte, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri CİMER den yapılan başvuruları değerlendirerek ilgili birimlere aktarmakta ve bu konuda başvuru sahibine bilgi vermekte, CİMER başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılara sitemizde yayınladığımız makalelerimizden ulaşabilirsiniz. CİMER başvurusunu e-devlet üzerinden yapmanız gerekmekte.

 4. Gökhan dedi ki:

  Selam sayın baskanim allah’ın selami sizinle olsun benim kartal sığınma evinde baldizim var yetim sahipsiz okuması yazmasiyok öksüz cikartacaklarmis bi hatırını sormanız istira etmenizi saygılarımla arz eder ismi ayten S**** şimdiden tsk ederim allah sizi bu milletin basindan eksik etmesin

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey;
   Cumhurbaşkanına mektup yazmanın yanı sıra Talep ve dileklerinizi CİMER üzerinden de Sayın Cumhurbaşkanımıza iletebilirsiniz.

 5. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben 13 yil once esimi kaybettim yardimci olacak kimsem yok yasimin geregi is bulamiyorum artik nefes alamiyorum allah rizasi icin maddi olarak yardim edin her yerde borcum var her taraftan haciz geliyo allah rizasi icin istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Ayşe Hanım;
   Konuyla ilgili Kaymakamlıklar ya da Valiliklere dilekçe ile başvuruda bulunarak maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte belediyelere de aynı şekilde başvurabilirsiniz.

 6. Abdüaziz dedi ki:

  Ben Abdülaziz Bafraoğlu 9 yasında 4.sınıf ögrencisiyim sakarya karaçamda oturuyorum.cumhurbaşkanını görmek istiyorum hayalim bu başka ne isteyebilirim ki hayran olduğum tek insan inşsllah hayalim gerçek olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Abdülaziz,
   Cumhurbaşkanına ulaşmak için CİMER’e talep ve başvuruda bulunabilirsiniz. Umarız bu konudaki hayallerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri Cumhurbaşkanımıza ileterek gerçeğe dönüştürürler.

 7. Gulay dedi ki:

  Allah size güç kuvvet versin Cumhurbaşkanım sizingibi iyi insanların hürmetine bu dünya ayakta duruyor her daima arkakanizda destekle kuvvetle duruyoruz malum herkesin olduğumu gibi benimde bir derdim var benim eşim özürlü oğlumun. Biri asker diğerleri okuyor ev kira yetistiremiyorum eşime çok üzülüyorum evi gecindirecek diye kendini çok paraliyor gözünün biri görmüyor sizden bir umut bekliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun Allaha emanet olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Gülay hanım;
   İlgili taleplerinizi Cumhurbaşkanına mektubun yanı sıra CİMER üzerinden de yapmanız faydalı olabilir. Bu durumu da değerlendirebilirsiniz. Sorunlarınızın çözülmesi dileğiyle diyoruz.
   Saygılar.

 8. Ayşe dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım engelilere vermiş olduğunuz engeli raboru ile ümreye gitmek istiyoruz hiç engelliler için engeli ve refakatcısı olarak sizden yardım isteriz Annem Huriye G**** engelli maaşıyla geçiniyor hatta yüzde 96 raporu var evde bakım parası bile alamadım ben kızıyım Ayşe K***** Ne olur bizim sesimizi duyun biz sizin hayranınızım

 9. Ömer dedi ki:

  Slm ben izmir den ömer 30 yaşındayım epilepsi hastasıyım sizden iş istiyorum beni ise sorsanız sevinirim h akşamlar.

 10. orhan dedi ki:

  sayın cumhurbaşkanım aydında ikametkah etmakteyim esnafdım ve 1 yıl önce kendi işimi kaybettim ve ozamandan buzamana kadar sıkıntı içerisindeyim borçlarım hazla içinden çıkmaz durumdayım sosyal yardımlaşmadan yardım talebinde bulundum 3 ayda bir 15 tl yardımda bulunuyolar bazen 6 ayda bir ama yetmiyor sayın cumhur başkanım 2 evladım var onların okulu masrafı askeri ücretlen çalışıyom çıkamıyom sizlerden yardım talep ediyorum bilginize arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Orhan bey, öncelikli olarak Allah yarımcınız olsun diyoruz,
   Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesi olan CİMER’e talepleriniz ve görüşlerinizi ilettiğiniz takdirde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezindeki görevliler talebinize olumlu veya olumsuz bir cevap vereceklerdir.

 11. Hasan dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanım
  Ben Aydın kuşadası Güzelçamlı mahallesinde ikametkah etmekteyim.Güzelçamlı Milliparkta işkurdan TYP kapsamında Engelli orman işçisi olarak 7 aydır çalışmaktayım 2 çocuk babasıyım sürekli bir işim olmadığı için ailemi geçindirmekte sıkıntı çekiyorum engelli durumumdan dolayı herhangi bir kurumda devamlı bir iş bulamıyorum şu an çalıştığım kurumda engelli kadrosundan devamlı bir iş taleb ediyorum Siz Sayın cumhurbaşkanım sizi çok seviyoruz Rabbim yar ve yardımcınız olsun Allaha emanet olun…Talebime geri dönüş yapılmasını arz ederim..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Hasan bey, Cumhurbaşkanlığına yapacağınız şikayet, talep ve önerilerinizi CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) veya Türkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığına ait resmi internet sitesi üzerinden yapacağınız başvurularınıza olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılmaktadır. Yazımız içeriğinde bu konuda ayrıntılı bilgi mevcuttur.

 12. gülgün tosun dedi ki:

  sayın cumhurbaşkanım recep tayyip erdoğan ismim gülgün tosun şehitler diyarı çanakkaleli olarak afrin harekatına katılmak istiyorum şehit olsamda gazi olsamda ölsemde benim için mutluluktur oradaki olan olayları gözlemlemek istiyorum ben etlikte bulunan muhammed ali esertepe parkında çalışan özel güvenlik görevlisiyim gereğinin yapılmasını arz ederim makamınıza davet ederseniz sevinirimhayranınız olarak 054. … .. .. ararsanız sevinirim allah razı olsun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Gülgün Tosun, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi internet adresi olan CİMER den giriş yaparak taleplerinizi iletebilirsiniz. Cumhurbaşkanına nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili yazımızda belirtilen detaylardan faydalanabilirsiniz.

 13. İsmail dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım öncelikle ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin Çankırı ılgaz da ikamet etmektehyim 1993 yılında çiftçi bakurunu yatirmiya başladim 1999 dan 2003 kadar yatıra bildim 2003 ten 2018 kadar bakurumu yatiramadim yatiramadigim.içinde hiç bir sağlık güvencesinden esim ve ben yarallanamıyoruz çankırı SGK gittm 2018den 2003 kadar geri borcu ödemeniz gerekiyor dediler hesapladılar toplamda geriye donuk bakur borcum 117 milyar çıkıyor benim bunu ne ödeme gücümvar nede odeyebilirim hic bir gelirim yok üzerime mal varlığında yok eşim ve ben de hastayiz sizden yardim talep ediyorum bilginize arz ederim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey;
   Konuyla ilgili buradan sesinizi duyurmaya çalıştığınız üzere; CİMER üzerinden de durumunuzu arz edebilirsiniz. CİMER e Nasıl Başvuru Yapılır konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

 14. TAYFUN ÇOPUROĞLU dedi ki:

  SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ ÇOK SAYGI DEĞER EŞİ EMİNE HNM.İŞSİZİM BORÇLUYUM ÇOCUĞUM VAR Bİ BÜYÜKLÜKTE BANA YAPIN OLMAZMI YOKSA Bİ AİLE DAHA YOK OLACAK

 15. TAYFUN ÇOPUROĞLU dedi ki:

  HERGÜN GELİP AÇIP BAKACAM YARDIMINIZI BEKLİYORUM GÜCÜM OLSA DAYANAĞIM OLSA YAZMAM YAZARKEN UTANIYORUM AMA ÇAREM YOK

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Tayfun bey, Cumhurbaşkanlığının resmi internet sayfası olan CİMER’e giriş yaparak görüş, talep ve önerilerinizi buraya da yazmanızı öneriyoruz, CİMER’e yazmış olacağınız taleplerinize kısa zamanda geri dönüş yapılacağı kanaatindeyiz.

 16. Ali Parlak dedi ki:

  Merhaba.
  Cumhurbaşkanımıza yazdık,fakat gönder tuşa basiyorum gitmiyor.Yazıyı gittigini nasıl kontrol edebilirim?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Ali Bey;
   Güvenlik kodunu girmeyi unutuyor olabilir misiniz ?

   1. Ali Parlak dedi ki:

    Merhabalar tekrar.Aslında doğru girdim ve gonder tuşa bastım.Ama her hangi uyarı gelmedi yazı gonderildi diye.Bugun maili kontrol ederken bi baktım 00000000 no’lu başvuru, değerlendirilmek üzere Aydın Valiliği Gönderilmiştir.
    Şimdi benim soru şu:dosyayi nerde takip edecegım?Ve Valilige giden bir yazı yardımcı olur mu?Çunku Aydın Valilik bizi ret etti başta,nedeni ile cumhurbaşkanına yazmak zorunda kaldım.

 17. safae dedi ki:

  sayın hayranım başkan ben fas vatandaş torkeyada evliyim bir kızım var adı Rabia sen bu işimemleket çok seversin benim kocam ceza evinde çok zor durumda sanda reca ediyorum Kiram var kızım daha bir buçuk yaşında allah razı olsun bana bir dunuç yapım çok ihtiyacım var bu benim numaram seninle konuşmak istiyorum 053******

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Safae hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezini (CİMER) kullanmanız gerekmektedir, Yazımız içeriğinde bunu nasıl yapacağınız ile ilgili ayrıntılı bilgiyi vermiş bulunmaktayız, CİMER’e yapacağınız görüş, talep ve şikayetlerde tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

 18. Nimet dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım sessizlerin sesi seni çok sewiom Allah’ım hep yanında olsn gusel insan bende eşimden ayrıldım iki çocuğumla sigindim ama gecimyok calisamiom çocuklarım çok küçük lütfen benim sesimi de duyun Allah rızası için

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Nimet hanım, Cumhurbaşkanlığına ait resmi iletişim adresi olan CİMER’in WEB sitesine giriş yaparak şikayet, talep ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Cumhurbaşkanına nasıl ulaşabilirim sorusuna yazmış olduğumuz ilgili yazımızdaki aşamaları takip ederek cevap bulabilirsiniz.

 19. Esra Altunok dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım bizde bir ak gönüllü olarak sizden acil yardım bekliyoruz kardeşim 677kek ile görevden alınarak ihraç edildi 2016 Kasım ayında tek kriter iceriksiz bylocktu 11 ay tutuklu kaldıktan sonra 26Ocak 2018 ikinci mahkemede tahliye oldu .bylock için verilen ip numaraları tutmayınca hakim Adli kontrol şartı ile tahliye etti şimdi çok mağdurum bize yardım edin

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Esra hanım, Cumhurbaşkanlığına, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin resmi internet sitesi olan CİMER aracılığıyla şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz, ilgili yazımız içerisinde cumhurbaşkanlığına nasıl ulaşılacağı yönünde ayrıntılı bilgi verilmiştir. Yapacağınız taleplerinize olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş yapılacaktır.

 20. emre dedi ki:

  selamiin aleykum sayin cumhurbaskanim ben yurt disi baku azerbaycanda yasiyorum burda is kurmak istiyorum lutfen bana yardimci olun kredi alip kendi isimi kurmak istiyorum ilginiz icin cok tesekkur ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Emre bey, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) talep ve önerilerinizi yazabilirsiniz, talebiniz değerlendirilerek tarafınıza geri dönüş yapılacaktır, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için yazımızda belirttiğimiz aşamaları takip edebilirsiniz.

   1. emre dedi ki:

    merhaba mehmet bey ben cok sayida denedim cimer ile iletisim kurmayi ama cokta anlamam internetten o yuzden billemedim nasil derdimi anlatiyim..

    1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

     Emre bey, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için nasıl bir yol izleneceği ile ilgili yazmış olduğumuz yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz, ayrıca bu konuda yazmış olduğumuz diğer yazılarımıza da arama butonundan ulaşabilirsiniz. CİMER Başvuru ve Şikayet Süreci ve Önemi konulu yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

 21. İlknur yılmaz bayram dedi ki:

  Nerden başlasam bilmiyorum ben rizeliyim biz üç kardestık 2016 haziranın 15 ine kadar kardeşim rize ismail kahraman kültür merkezindeki kazada vefat etmiştir ihmal kurbanı olan kardesimin üç davası goruldü suçlular Ak partinin arkasına sığınıp ceza almamak için uğraşmaktalar bu şahsiyet aynı zamanda kadın kollarında görevlidir yakın zamanda cumhurbaşkanımız benim adımı kullanarak kimse iş göremez demiştiki bunlar tamda bunun pesınde kardeşim 18 yasında hayat dolu hayalleri olan bir cocuktu altı aylık bir tıyatro sevdası onu hayattan ve bizden kopardı sahne ışıklarını ayarlasın dıye hiç bır önlem alınmadan tavana cıkarılan kardesıme oraya cık emrını verenın adil bi şekilde yargılanmasını istıyorum particilik yaparak olaydan sıyrılmasın bu insanlar baska evlatlar ölmesin bizde ak partiliyiz elhamdülillah yoksa tek suçumuz halktan olmakmı adaletın yerını bulmasını suçluların yargılanmasını istiyorum 11 yasında abla oldum ben ben büyüttüm son nefesime kadar davamın arkasında olacağım bu acı olay medya da da haber olmuştur inşallah birilerine ulaşırım da gözü yaşlı ana babamın içi bi nebze olsun rahatlar..Ercanlar ölmesin..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İlknur hanım, Size ve ailenize Allah sabırlar versin, Kardeşinize de Allah rahmet etsin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) aracılığıyla Cumhurbaşkanlığına ulaşabilirsiniz bunun için makalemizde yazılı yolları denemenizi tavsiye ederiz.

 22. Sümeyye kaya dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım babam sağlığından dolayı rahatsız malüllük için yardımınızı bekliyorum lütfen.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Sümeyye Kaya, Cumhurbaşkanlığı ile iletişime geçebilmek için lütfen yazımızda belirttiğimiz yollardan birini takip ediniz, bu şekilde Cumhurbaşkanlığı ile iletişime geçebilir ve talebinize cevap alabilirsiniz.

 23. Nebahat. Gurbuz dedi ki:

  Sayin başbakanım bizler izmirin atatürk mah 707sok no 33 kat 3 ikamet etmekteyim efendim ben sizlere cok yazdim hic olumlu sonuç alamadım efendim bizim mahallemizde boş bir arsa var bir camiye cok ihtiyacımız var yaz gelince cocuklar gidip ders alamiyo bizler camiden hic yararlanamayız olan camilerde uzak bu konuyla ilgilermişim cok yalvaririm efendim gercekden cok buyuk elifimizdir yakın bir cami rabim razi olsun saygilarimi sonarim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Nebahat Gürbüz, talep ve şikayetlerinizi Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER aracılığıyla yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından talebinizle ilgili olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Cumhurbaşkanlığı ile (CİMER) nasıl iletişime geçeceğinizi yazımızdaki belirttiğimiz ayrıntıları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

   1. Nebahat. Gurbuz dedi ki:

    Rabime binlerce sukurler olsunki sizin gibi dini sağlam bir liderimiz var herzaman arkandayız sayın cumhur başkanim

   2. Nebahat. Gurbuz dedi ki:

    Efendim cok yazdim bir cevap alamadım allah rizasi icin ilgilenirseniz sevinirim inaninki yaz gelince çocuklarımız cok zorlanıyor bir ders almak icin cok rica ediyorum ilgilenin sesimizi duyun saygilar

 24. Muhammet dedi ki:

  Mrb bn 25 yaşındayım İstanbul da garsonluk işi yapıyorum düğünüm var yakın zamanda ve maddi sıkıntım var en az 4 5 defa cumhurbaşkanımız a yazdım hiçbirinde olumsuz olcak şekilde dahi cvp verilmedi bn msjimdada belirttim hibe istemiyorum kimseden TV lerde internetlerde yetkili kişilerin açıklamalarında hep duydum gördüm evlenecek çiftlere kredi verileceğini ama halk meclisine başvurdum belediye ye başvurdum cumhurbaşkanımız a yazdım kimse bırakın yardımcı olmayı tenezzül Edip cvp dahi vermedi bn 25 yaşındayım günde 12 saat çalışan bir insanım borçlarım var şuan ama ödüyorum devletten alcam parayı da oderdim sonuçta bi borç kağıdı imzalanacak bunun farkındayım zoruma giden yardım alamam değil keşke insan yerine koyup en azından cvp verseydiniz Suriye li olsaydım acaba mrk ediyorum yardımcı olurmuydunuz bide keşke buraya yazılanları yada diğer yerlerden yazılan yazıları gerçekten cumhurbaşkanımız a okutsaniz bn isyan etmek yada sizi kötülemek için yazmıyorum bunların hiçbirini sonuçta bende oyumu cumhurbaşkanımız a verdim her seferinde yinede vericem Allah inşallah onu başımızdan eksik etmesin bnm bunları yazmam bu mesajları okuyupta cvp dahi verme tenezzül nde bulmayan insanlar için

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Muhammet bey, Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e şikayet talep ve önerilerinizi bildirebilirsiniz, yapmış olduğunuz başvurular Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüş yapılacağı kanaatindeyiz,

 25. Tuncer dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben şuan cumhurbaşkanlığı külliyesi santiyesinde çalışıyorum ama bugün hiç bir şey anlamadan beni santiyeden çıkardılar.güya gebetemde sorun varmış ben bugüne kadar kavgaya dahi yapmayan bir insanim cumhurbaşkanım gereğin yapılmasını istiyorum çünkü çok madurum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Tuncer bey, Cumhurbaşkanlığı resmi internet adresi olan CİMER’e gerekli başvurunuzu yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri bu konuda talebinizi değerlendirecek olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapacaklardır.

 26. ZEMZEM ÇİFTÇİ dedi ki:

  SAYIN CUMHURBAŞKANIM SIZLER BU DEVLETE BU MILLETE HATTA DUNYAYA İŞİK TUTAN YOL YOSTEREN TEK LİDERSİNİZ BEN ŞANLIURFA DAN YAZIYORUM ADIM ZEMZEM ÇİFTÇİ .CUMHURBAŞKANIM BENDE BU MEMLEKETIN BU DEVLETIN EVLADIYIM BU BAYRAK ALTINDA YAŞIYORUM.BU HAYATTA AYAKLARIMIN USTUNDE DURUP KIMSEYE MUHTAÇ OLMADAM YAŞAMAK ARTIK IMKANSIZ OLMUS NEREYE BAŞVURU YAPTIYSAM OLMUYOR NOLUR BANA SADECE KIMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞAMAK İÇİN BIR İŞ İMKANI ISTIYORUM ALLAH RIZASI ICIN YARDIM ELİ UZATIN BANA YALVARIYORUM MUHAMMET EFENDIMIZIN YUZUSUYU HURMETINE SADECE SAĞLAM BIR IŞ KIMSEYE MUHTAÇ OLMADAN YAŞAMAK ICIN BIR IŞ.İŞKURDAN IŞE GIREK ARTIK LUKS KIMSE IS VERMIYOR NEREYE GITSEM MILLETVEKILLERI ISIM VERMIŞ ALAMIYRUZ DIYORLAR HEM OZEL HEM DEVLET KAPISI -KAPANMIŞ NEREYE GIDEYIM KIME GIDEYIM KIMIN KAPISINI ÇALAYIM DEVLETIM BANA YARDIM ETMEZSE BU KADIN HAKIMLE NE YAPAYIM SIZ BANA YARDIM EDIN MAZLUMLARIN BABASI BENDE SEIN BR EVLDINIM NOLUR YARDIM EDIN BANA

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Zemzem Çiftçi hanımefendi, Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e şikayet ve taleplerinizi ileterek Cumhurbaşkanına ulaşabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri olumlu veya olumsuz size dönüş yapacaklardır.

 27. Neslihan güngör dedi ki:

  Merhaba Sn. Cumhurbaşkanım. Diğer vatandaşların sorunları yanımda benimki biraz hafif kalacak ama size yazmaktan başka çarem yok. Affınıza ve hoşgörünüze sığınarak sizden sizin için çok ufak, benim için bir kader değişimi olabilecek kadar önemli birşey rica edeceğim. Yuva kurmak için uğraştığım ama mezhep engellerine takıldığım bir konu var. Babam kesinlikle beni mezhep ayrılığından dolayı vermiyor ve vermeyecek. Ben yaşını başını almış bir kız olmama rağmen ailemin onayını almadan evlenmek istemiyorum. Takdir edersiniz ki sizin sözleriniz bazı insanlar için altın değerindedir. Zira benim babam için de sizin sözleriniz altın değerindedir. Size sonsuz saygı ve sevgi duyuyor. Sizden ricam bana bu konuda bir yol gösterir misiniz? Babama herhangi bir yoldan ulaşsanız eminim ki inadı kırılacaktır. Belki de dualarımın vesilesi sizsiniz.

  Yine de teşekkür ederim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Neslihan Güngör, Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e şikayet ve taleplerinizi ileterek Cumhurbaşkanına ulaşabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapacaktır.

 28. Sayın cumhurbaşkanım benim durumum çok kötü sizden ricam bana yardımcı olursanız çok sevinirim Allaha emanet olun lütfen bana yardım edin

 29. Nesrin kacar dedi ki:

  S.a.hayirli ramazanlar.denizli forum canlıdaki d&r mağazası şu anda t&k kurumuna geçti.bu duruma sevindik ama damadım yunus emre kilicalp bu şirkette müdür yardımcısıydı.isten çıkarılmaması için ilgilenmenizi istiyorum.ne olur yardımcı olurmusunuz.allaha emanet.saygilarimla

 30. Sema altin dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanıher zaman yanınizdayız bana yardımci olurmusunuz acil işe ihtiyacım var başka carem kalmadı yardımcı olursanız sevinirim özürlü yüm ama maaş hiç almadım lütfen yardım edin

 31. Sema altin dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanım bana yardımcı olurmusunuz özürlüyüm ama hic maaş almadım sizden sadece iş istiyorum lütfen yardım edin cok ihtiyacım var evim kira gecinemiyorum lütfen

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sema, Cumhurbaşkanına ulaşmak için Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır.

 32. Zehre Demiray dedi ki:

  Sayın CUMHURBAŞKANIM ALLAH AŞKINA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ BEN TOKAT TA YAŞIYORUM TOKİ BAŞVURULARIINDA ÖZÜRLÜYEDE EV KONTENJANI TANIYIN BEN TOKAT ALMUS’DA cevrelide yaşıyorum Benim için çok zor köyde yaşamak çünkü ıssız çok korkuyorum farelerle yaşamaktan bıktım Artık benim de derli toplu toplu yaşamaya ihtiyacım var nolur Eger bana tokatta bi ev sahibi olamazsam Beni intihar bekliyor Ben ekpss den yerleşemiyorum 2014. 2016. 2018 de sınava girdim ama hiç yerleşemedim aynı zamanda ben koah hastasıyım köyde soba yanınca evim tütün içeri veriyor bende nefesim kesiliyor dumandan Birde Aynı zamanda ben Erzurum Atatürk üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım okuyan biriyim sınava tokata geliyorum ders çalışmaya tokata geliyorum elin evlerinde kalıyorum Ben elin evinde rahatsız oluyorum elde benden rahatsız oluyor Tek çarem siz siniz siz sahip çıkmazsan bize bizim gibi kimsesize kim sahip çıkacak lütfen Cumhurbaşkanım Allah rızası için Ben özürlü aylıklarımınan almak istiyorum 1+1Benimde hakkım derli toplu sıcak odun getirip sobaya atmaktan kül dükmekten hep bunları yapmak için insan aramaktan lütfen Yirdimiz bu 24 HAZİRAN SEÇİMİNİ inşaallah Sizin /57 İLE başarınızı devamını Tüm TÜRKİYE VE DÜNYA MAZLUMLARININ İÇİN TEKRAR DEVAAAM 2071 E kadar İNŞAALLAH RAMAZAN BAYRAMINIZI BAŞTA SİZ VE TÜM ERDOGAN AİLESİNE SELAM SAYGILAR DİLİYORUM ALLAH’A EMANET OLUN SAYGILARIMLA Z**** D***** 0538*******

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Zehre hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır. Allah yardımcınız olsun.

 33. ali atalar dedi ki:

  selamün aleyküm ehlen ve sehlen merhaba çok sevgili cumurbaşkanı recep Tayyib Erdoğan efendimiz nasılsınız iyimisiniz iyi olmanızı canu gönülden dileriz bizleri soracak olursanız hamd olsun iyiyiz sağlığınıza duacıyız ben ali atalar mustafa ataların kardeşiyim ankara sayıştayda imamhatibi istanbulda beraber okumuşsunuz yalnız sınıflarınız ayrıymış bende oralarda yaşadım şimdi köydeyim trabzonda sizi ilk defa yakından burada gördüm tarabzon Şalpazarı geyikli köyü seçim zamanıydı bana gelince onaltı onbeş yaşlarında pisikiyatriye gittim gidiş o gidiş kurtulamıyorum keşke gitmeseydim biraz utangaçlık vardı özele abimle gittim emin olmak için test yapmak lazım dedi uzun bir testti testt yapıyorlar ama ilk defa o kadar uzununu gördüm hepsi gibi oda bir şeye benzemiyordu deli demiş çok tehlikeli bir hastalığın başlangıcıymış o gün bu gündür kurtulamıyorum ellerinden daha onsekizine bile girmeden cerrahpaşaya yatırdılar her gün iğne ilaç şok defalarca yattım bir kaç kezde kaçtım haplarını pek kullanmadım ama ellerindende kurtulamadım askerlik geldi annemle askeri hastaneye gittik elimde raporlar vardı onları uzattım neyin var dedi orada ne yazıyorsa odur dedim çık dışarı ukala herif dedi çıktım bu kim dedim askeri doktormuş askerlik iptal annemle abimin yanına ankaraya gitik gitmişken şu doktorlarada bir görüneyim dedim belki sağlıklı raporu verirler diye abimle gittik yatırdılar heyete aldılar neden sağlıklı raporu istiyorsun dediler bende hasta olmadığımı anlattım onlarda askere gidersin dedi bende gidebileceğimi söyledim birisi öylede bir gidersinki hanyayı konyayı görürsün dedi haklıymış adam gerçektende gördüm hastaneye yatar yatmaz bana öyle bir iğne yaptılarki ne siz sorun ne ben anlatayım öyle bir şey ne gördüm nede duydum söyleselerde inanmazdım ama ne çareki bir kere yatmış bulundum kimse yüzüme bile bakmadı hemde o aynı iğneyi bir kaç günde bir çıkana kadar yaptılar adeta betona döndüm taş gibi oldum anlatsam bitmez yaklaşık yirmi sene oldu etkisi hala geçmedi kendimi dün hastaneden çıkmış gibi hissediyorum ne uyku var ne uyanıklık saçımı sakalımı yolduruyor dişlerimi çürütüyor devamlı yorgunun hiç dinlenemiyorum bir işde yapamıyorum hala daha ilaç vermek istiyorlar canım çıkıyor onlar ilaç yüklüyor birde anneme diyorlarki bunu köye götürde bas işe annemde esas sanıyor bize bir inek bile yetipde artarken an az birkaç ineğimiz oluyor tabiki bu tempoya ne ben nede annem dayanabiliyor ikide bir doktora giderken onlarda başından savmak için iğne ilaç veriyor ağrı kesiciymiş hemşireye veriyor oda nerden peydahlandıysa yanına gelen bir delikanlıya al bu iğneyi vur diyor oda vuruyor acemimiymiş neymiş bir vurunca anneminde feleği şaşıyor ne kadar yalvardıysa adam iğneyi vuruyor bu iğne tesirli iğne etkisi böyle diye sonuna kadar vuruyor anneme sordum öyle dedi hiç çıkartmadı sonuna kadar vurdu dedi siyatik siniremi ne denk gelmiş o gün bu gün annemde hasta altı yedi senedir kıs kıs kıvranıyor acıdan ağrı kesiciler tesir etmiyor etse bile uyuşturuyor aklını alıyor bitkisel ilaçlar kullanıyoruz somaliden gelen çörek otu birde yirmi bir tane siyah üzüm çok tesirli ama bir şatı var çörek otu mutlaka somaliden habeşiştandan gelmeli hadişi şeriftede öyle geçiyor ben çok kullandın illa somaliden habeşiştandan gelen çörek otu olmalı üzümlerde yirmibirtane ve siyah olmalı bunlar çok etkili işte idare edip geçinip gidiyoruz birde annem bazı olaylardan dolayı biraz bunaldı oda benim gibi pisikiyatriye gitti gerçi ben hemen uyandım ama annem uyanamadı ne kadar gitme dediysemde gitti ankaradaydı bu iğne meselesi olduğu sıralar bende yanına gittim pisikiyatriye gelince malum hemen iğne verdiler halsizlik bitkinlik derken düşüp kolunu kırdı baktım halen daha kullanıyor zor ikna ettim üsteklik o ilaçlar aklınıda gideriyor hastaneye sağ giren hasta çıkıyor özellikle pisikiyatri felaket içler acısı insan haklarına aykırı insaf ve vijdanda yeri yok bilim değil şarlatanlık sahtekarlık ama ne çareki kurtulamıyoruz geçen sene onları mahkemeye verdim her tarafa dilekçe yazdım anayasa mahkemesi insan hakları ve buradaki mahkeme vakfıkebire gittim dilekçe verdim olumsuz karar çıktı mahkeme beni dinlemeye bile gerek görmedi pisikiyatriye sevk etti onların kararına göre hüküm verdi deliymişim itiraz hakkı saklı olmak üzere itiraz ettim dosya samsuna gönderildi onlarda aynısını verdi itirazım gereksizmiş zaten deliymişim tehlikeli ve bakıma muhtaçmışım avukat tutma hakkımda yokmuş mal varlığım varmış evet var arsa ve daire ne yapayım onları satıpta avukatmı tutayım ne yapacağımı bilemiyorum bana bir yol gösterebilirmisiniz veya duğa edin hakkınızıda helal edin sizi çok seviyoruz allah başımızdan eksik etmesin ebeden daimen allaha emanet olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali Atalar, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

 34. Kasım durmaz dedi ki:

  Hayırlı sabahlar başkanım kusura bakmayın ramazanda başımdan geçen bir olayı size anlatmak istiyorum ben Kars kağızman ilçesinde yaşayan kara yollarında çalışıyorum ramazanda yağmur nedeniyle kağızman ve karakurt yolunda toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapatıldı yolda çalışma olduğu için bende karakurt yolunda görevliydim görevim sürücülerin güvenliği için gelen sürücüleri bilgilendirip Kars yoluna yönlendirmek bunu yaparkende birçok zorluklarla karşılaşıyoruz bizi dinlemeden geçende oluyor ama madur oluyor geri dönmek zorunda kalıyor ben yolu beklerken bir taksi geldi geçmek istedi yolda yağmur nedeniyle toprak kayması meydana geldiği için yol kapalı baktım ardından bir sivil münübüs geldi taksici halen geçmek için ısrar ediyor münübüsün önünde oturan bir yolcu münübüste bana elkol hareketi yaparak arkadaş seni bekliycem yol versene işimiz gücümüz var dedi bende yol kapalı kardeşim bekle dedim demez olaydım Meyer zoruna gitmiş baktım beni dinlemiyo bende taksici halen benden yol istiyor bende taksiciye kenara çekmesini söyledim taksici beni dinlemeden geçip gitti arkasında münübüse yol verdim çünkü münübüs köye gidecekti münübüsle taksi aynı anda hareket edince bende taksiyi süren sürücüye arkasında laf saydım ama taksici kağızmana gidiyodu o anda münübüs yanımdan geçti benim taksiciye söylediğim lafı duymuş münübüscü ileride durarak yanında oturan bir yolcu bana doğru yürüdü sen bana şerefsizmi dedin bende sana demedim kardeşim çık git dedim bana dediki ben senden şikayetçiyim bende kardeşim vallahi ben neden sana diyeyim sen bir yolcusun sana demedim kağızmana giden taksiciye tepki gösterdim dedim oda telefon açıp beni şikayet etti jandarma geldi bana dediki hakkında şikayet var beni alıp karakola götürdüler karakolda benden şikayetçi oldu benimde ifademi aldılar ben komutana sordum bu arkadaş kimdir komutan dediki Sarıkamışta hakimdir karakolda hakim olduğunu öğrendiğim şahıs beni Sarıkamışki savcılığa şikayet etmiş o gün saat dörde kadar oruçlu karakolda kaldım sonra jandarma beni alıp hastaneye muayene götürdü daha sonra sarıkamış adliyesine götürdüler sanki cinayet mahkumu gibi geldik adliyeye savcının kapısını çaldık hakimden oradaydı savcı beni görür görmez sen eşkiyamısın ulan diye bağırdı üzerime bende sayın savcım vatandaşın güvenliğini sağlamak eşkiyalıkmı dedim bana dediki seninle görüşürüz bağırarak çık dedi bekledim sonra tekrar çağırdı ifademi aldı bana dedi ki şimdi mahkemeye çıkacaksın ben daha sonra mahkemeye çıktım mahkeme kararı bana şehir dışına çıkmama kararı ve haftada iki gün en yakın karakolda çarşamba ve cumartesi günleri imza atma kararı çıktı sayın arkadaşlar bir adaleti savunan bir adalet adamı kendi yetkisini kullanırsa suçsuz yere görevi başında bir insana alıkoyarsa ve gün boyu ramazanda madur edilirse ve o kişi akşam saat dokuzda evine gelip iftarını açarsa adaletin içindeki birisi bunu yaparsa ne onuda ALLAH ın takdirine bırakıyorum peki arkadaşlar bu hakim adilmidir bu hakim adaleti sizce uygulayabilirsiniz onuda siz söyleyin

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kasım bey, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır.

 35. Muammer dedi ki:

  Yüzlerce yazı yazdım derdime care olurlarmı,diye bir cevap alamadım nasip değilmiş kızmıyorum, artık yazmam

 36. erhan dedi ki:

  Syn.Cumhurbaskanim. benim ikizim düz taban oldugu için ayakta duramıyor hangi işte çalışsa işten çıkarılıyor sizden rica etsem ikizime iş vere bilirmisiniz daha önce atatürk havaalanında çalıştı ordanda işten çıkarıldır

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Erhan bey, Cumhurbaşkanlığına CİMER aracılığıyla ulaşabilir talep ve şikayetlerinizi yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

 37. Simanperi dedi ki:

  Sayin Cumhurbaşkanı Feto davasında Mağdur olan abimi kurtarın kaç gündür buraya yazmaktan başka elimden bir şey gelmiyor lütfen ilgilenin bir cevap bekliyoruz Allah rızası için yardım edin

 38. Simanperi dedi ki:

  Sayin cumhurbaşkanı su güne kadar hiç bir yardım istemedik fakirlik ceksekte yeterki huzurumuz bozulmasaydi eğer abimin bir suçu olsaydı cezasını çekiyor deyip kabulenirdik ama o mağdur özgürlüğünü istiyoruz lütfen yardım edin umudumuzu kaybetmiyuruz bekliyorum 54*******

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Simanperi,
   Konuyla ilgili olarak buraya yorum bırakmadan ziyade, CİMER kanalını kullanmanız ve başvuruda bulunmanız daha doğru olacaktır.

 39. mustafa er dedi ki:

  boşuna uğraşmayın….hiiiiç bir netice alamazsınız…antalya gündoğmuş belediye başkanlığına evimizin yolunun asfaltlanması/çakıllanması için defalarca müracaat ettik..yapmadılar…bunun üzerine hem babam hem ben bimere defalarca yazdık..bimer maillerimizi/yazılarımızı gündoğmuş belediyesine gönderdi…onların olumsuz cevabını bimer tekrar bize gönderdi…bunun üzerine cimer eyazdık..cimer de aynısını yaptı…tektrar tüm müracaat ve gönderilerimizin çıktısını alıp tekrar üst yazı yazarak cumhur başkanlığına ptt ile toplam 40 sayfa dosyayı gönderdim…yine gündoğmuş belediyesinin gündoğmuş kaymakamlığına yazdığı HİZMET VERMEMEDE İNATLAŞMA YAZISI tarafıma mail olarak geldi.. demek istediğim ne bimer i ne cimer i çözüm değil…saaaadece yansıtıcı birer ayna…gönder gönder boş….yani bir bimer veya cimer yetkilisi belediye başkanlarını arayıp ta arkadaş 74 yaşında kalp hastası anjiyo olmuş -yazılarıma doktor raporlarını da koydum biliyorlar- bir vartandaşımızın yoluna 2-3 kamyon çakıl döküver demiyorlar/diyemiyorlar/diyemediler…ahkam kesmeye kalkınca seçim zamanı gelince kapıdan öteye gitmezler ahmet amca mehmet amca oluruz…fasofiso…bu dünyanın altı da var…ruz-i mahşer de bunların inşallah hesabını soracağız…gündoğmuş belediye başkanı bizim mahallemizden sonra gelen kız alacağı dünürünün mahallesi olan bedan mahallesini kaldırım taşları ile döşüyor bzim defalarca yaptığımız hem belediyeye hem bimere hem cimere hem de cumhurbaşkanlığına yaptığımız müracaattan OLUMSUZ CEVAPLARINDAN BAŞKA BİR CEVAP ALAMADIK ALAMIYORUZ… OLMADI OLAMADI OLAMAAYORU VESSELAM…

 40. Demet dedi ki:

  Meraba iyi gunler ben cimere yazı yazmk istiyorum ancak ne sekilde baslayacagim onu bilemedim sayın cumhurbaskanim mi diyecegim ve devami nasıl olsa

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Demet Hanım,
   Yazınıza “Sayın Cumhurbaşkanım” şeklinde başlamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sonunda da “Arz ederim” şeklinde bitirmeniz uslûp açısından doğru olacaktır. Yazacağınız konuyu çok uzatmadan ve gereksiz ayrıntılarına girmeden anlatmanız daha yararlı olacaktır.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 41. SERKAN dedi ki:

  syn Cumhurbaşkanım 2015 kasım ayında evimizin yanması bizleri mağdur bırakıp devletimizden yardım talebinde 25000 tl lik maddi destek verileceğini söylediler . Ancak hiçbir sekilde bu para verilmedi ve biz zor durumdayız E devlet tarafından yazılan cevabı yazıyorum. Babanıza verilen 1 yıllık süre içinde yaptımadıgin dan m kare büyüklügünden dolayı RED edilmiş .ALLAH hım kimsenin basina vermesin miiletin verildiği fitre olarak küçükbas danayı ustaya vermek zorunda kaldık baskada hiçbir imkan yoktu ki verelim egerki anlayiş buysa Allaha bırakıyoruz yinede Allah devletimize milletimize zeval vermesin bu konuya el atılmasını bu dosyayı göz yumulmamasını yardım ve talebinizi arz ediyorum. ALLAH RIZASI VE YUCE KİTABİMİZ KURAN _I KERİM İÇİN LÜTFEN…..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Serkan bey, Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e başvuruda bulunarak talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza geri dönüş yapılacak ilgili konu gerekli birimlere iletilecektir, CİMER’e talebinizi nasıl yapacağınızla ilgili makalelerimizi okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 42. Osman dedi ki:

  Merhaba
  Mehmet Zekı Tunçturk.
  Ben cımer gırıyorum ama bana sureklı hata verıyor.
  neyapmalıyım. Bana yenı kod bırı gonderdıler .sıfre onu yaptım .olmadı.
  saygılar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Osman bey, yoğunluktan kaynaklı olabilir, siz yine de yazımız içeriğinde belirttiğimiz iletişim yöntemlerini kullanarak, CİMER’e şikayet talep ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

 43. Ahmet dedi ki:

  Sayin Cumhur başkanım ticaret yapıyordum battım issizim birde sizin lafinizdan hiç çıkmadım torun istediniz torun yaptım 30 yaşındayım sizin lafinizdan hiç çıkmadım şimdi dört torununuz var issizim iş verin banada başkanım torunlariniza güzel güzel buyutuyum bu çocuklar siz dediniz diye yaptım başkanım bana da torunlariniza da sahip çıkın başkanım sadece iş istiyorum sayın Cumhur başkanım sizin yolunuzdan hiç şaşmadik baskanim 05*********

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ahmet bey, talebinizi Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e yapmanız halinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Yetkilileri tarafından talebinizle ilgili olarak geri dönüş yapılacaktır, lütfen yazınız içeriğinde belirttiğimiz şekilde CİMER (cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi) ile bağlantı kurmaya çalışın.

 44. Tekin öz dedi ki:

  Allah kolaylık versin bim marketlerde kutu salçanın fiyatı 3.25tl di ne oldu da birdenbire 6.70tl yaptılar yüzde yüz den fazla zammı olur fırsatçılık yapıyorlar ilgilenmemiş rica ediyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Tekin bey, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e şikayet, talep ve önerilerinizi yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından talepleriniz değerlendirilerek ilgili kurumlara iletilmektedir ayrıca bu konuda tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 45. Şirin dedi ki:

  Sayın başkanım Mersin üniversite hastanesi 2014yilinda muzeher başkan ameliyat oldu sırada bizden kan istediler benle beraber Ali başkandan kan verdi tahmin yaptıkları tüp peri karistirdilar bende hpt hastalığı çıkardılar ben gazı Antep şehit Kamil Hastanesi’nde kendimi temize çıkardım ama şuan kizliyaya kan veremiyorum benim kanım zor bulunan kan lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim hastaneyi şikayet etmek istiyorum bana yardım edin bugün bana yapılan yarında başkalarınada yapılır ben bu konudan dolayı uyuyamıyorum piskolojim bozuldu zorda olan askerlerine kan veremiyorum kan gurubum 0ar- negatif

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şirin, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için yazımız içeriğinde belirtilen yolları kullanabilirsiniz, CİMER’e yapacağınız başvurular, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından gerekli birimler iletilerek tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 46. Ercan akıncı dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım benim üç çocuğum var biri ilkokulda biri lisede biride bu yıl liseyi bitirdi ve gazi üniversitesi fen edebiyat fakültesi biyoloji bölümününü kazandı devlet yurdu çıkmadı özel yurda yerleştirmek zorunda kaldık çocuklarımızın geçimi ve eğitimi için bir iş yeri açtık ben eyt mağduruyum iş yerini karımın adına açtık 7 ay oldu esnaf ve sanatkarlar kredi kooperatifine başvuru yaptık kredi için iki kefil istediler bankadan red geldi ilgi ve yardımınızı bekliyoruz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Erkan bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için yazımız içeriğinde belirtilen yollardan birini denemenizi tavsiye ederiz, ayrıca CİMER’e başvurarak hızlı ve etkili şekilde talebinizi Cumhurbaşkanına iletebilirsiniz.

 47. abdurrahman toğaç dedi ki:

  öneri değerli milletim Allahın izniyle türk parası dünyada en kıymetli para olacak.
  amarika devlet başkanı turump un yapmış olduğu bu baskı politikası bizim birlik ve beraberliğimizi dahada pekiştirmeye yarayacak hepimiz devlet idarecimizin söylediğini
  bire bir harfiyyen uygulayalım.uyğulayalım ki, milletimizin maddeperes bir millet
  olmadığını bütün dünya milletleri görsün. milletime birde müjde veriyorum.
  rahmetlik dedeme askerlik yaptığı yerde bir arap hocası yani askerlik yaptığı kışlanın
  hocası türk parası gün gelecek dünyanın en kıymetli parası olacak demiş öyle bir gün geldiğinde paranızı dengeli harcayın demiş turump un yapmış olduğu bu hareket
  devletimizin yanında yer almamızı sağlıyacaktır. milletimizi maddeden başka hiç bir şeye değer vermeyen bir topluluk zannediyorlar bunların bu zannını çütmenin zamanı
  gelmiştir. milletimize kurulan her tuzak milletimizin yararına olacaktır. yeter ki kalplerimiz bir vursun. Allahın izniyle aşamıyacağımız engel

  yoktur.selamlar.054********- abdurrahman toğaç. Allah inananlarla beraberdir
  .
  bu yazıyı herhalde iki sene önce bimere gönderdim yine gönderiyorum hiç bir cevap alamadım bu sefer tüm insanların görebileceği sitelere gönderiyorum uygulayan kazançlı çıkar ben her türlü ilmi karşılıksız paylaşmayı seven insanım hemi mesaj kabülünü zorlaştıran sitelere yazılarımı göndermem. mesala şifre anayın kızlık soy adı gibi daha buna benzer çok zorlaştırmalar var onlarda benim yazımdan mahrum kalırlar.
  cimer polis haberleri ne hepsini gönderiyorum anında çıkıyor bana böyle site lazım

  Sayın cumhur başkanım,size bazı yapılması gereken eksiklerimizden bahsedeceğim.
  Çocuklarımız veya torunlarımıza okula gidip gelirken taşıdıkları kitap dolu çantanın ağarlığı
  Nerden baksan 15 -20-kilo gelir, ben tek elimle kaldıramıyorum.Çocuklarımızın boylarının uzama çağlarında o ağarlığı taşımaya mahkum edilmelerinin yüzünden boyları uzayamamaktadır.Boylarının uzamasını sağlayan ince bel omurgası ağarlık taşımaktan içe
  Doğru bükülmektedir.onun içe doğru bükülmesi ise gelecekte türkiyemizin hem kısa boylu
  Hem bel fıtığı çoğunluğuyla karşı karşıya olacağının göstergesidir.Bel fıtığının ikinci sebebi
  50 –kiloluk çimento torbaları,onun kesinlikle 25 kiloya düşürülmesi lazım benim bu yazıları
  Yazmakdaki maksatım devletimizin bakmakla yükümlü olduğu çürük raporlu insaları en aza
  İndirmek yaşlılarını dahi verimli hale getirmek.ben abdurrahman toğaç- yeryüzündeki
  İnsan ırklarının her çeşidinide ALLAH Yaratmıştır bu savaşlarda
  dahi bir hayır var çünkü ırklar birbirleriyle karışık yaşamaya yaklaşmadıkları için ALLAHta savaşlarla karıştırmaktadır insanlar karıştıkça güzelleşir
  İnsanlık bunun bilincinde değil bu yaratıcımızın hem vaadidir hem muradıdır.
  Bu karışımlı yaşamayı insanlar istemeselerde ALLAH zorla gerçekleştirecektir.
  Beni devletimiz keşfedemezse dünya insanları bir gün keşfedecektir. Dünya insanlarıda Keşfedemezse beni ALLAHın bilmesi yetmezmi yeterde artar bile dünyada ve ülkemde
  beni arayan büyük vefalı insanlar mutlaka çıkacaktır.
  ALLAH insanları dünya tabakasından başka tabakalara yerleştireceğini vaat etmektedir.
  Çalışanlar ALLAH ın bu vaadini gerçekleştirmek için çalışsın.ehli olan insanlara yerlerini
  Buldursunlar.ama maalesef toplumun en gerisinde yaşamaktan kurtulamıyoruz.ve
  Kurtulamayızda .çünkü İbrahim peygamberin nesline farklı dönmüş insanlar sürekli
  Aldatılmaktadırlar aldatanlar ise onun nesline az dönmüş ırklardır az dönmüş ırklar
  Dünyada ve milletlerde çoğaltma yarışcısı olanlardır çoğaltma yarışcıları ise zekat vermiyenlerdir onların varlıkları bir gün ellerinden uçup gidecektir islamın şartının dört ünü yaparlar birini yapmazlar bu günlerdeki başımızdaki musibetler o biri olan zekatı
  Verememenin musibetleridir varlıklılarımız bunu yapabilmiş olsalar bu günkü bu çalkantılı hayat sona erer ve insanlık huzur içinde yaşardı yarısı yarısının varlığına bekçilik yapmakla hayatını sürdürmezdi .şimdi gelelim emekliler ordusuna onlar kahve hanelerde boş yere ömürlerini bitirmektedirler onları ekip biçer hale getirmek çok kolay devletin hazine
  Yerlerinden onlara birer dönüm dağıtsan o mülkü kullananlara onu satmayı yasak etsen
  Sadece ekip dikmeleri ve mahsülünü satmaları birde içine ev yapmalarına müsaade etsen ozaman bütün emekliler ordusunu verimli hale getirmiş olursun her biri kendi çapında bir şeyler meydana getirir dileyen meyve ağacı eksin dileyen sebze eksin dileyen mal beslesin zararı yok kökü yine devletin olsun daha ilerisinde bir bedel biçilir tapusunu almak isteyenler gelip tapusunu alabilir dersin insalarımız o güzellikleri kaybetme korkusuyla hepside tapularını alacaklardır. Buradaki amacımız emekliler ordusunu verimli hale getirmek ve aynı zamanda onların ömürlerinin uzamasınada sebep olmak insanlar kahvehanelerde sandalyelerde oturmaktanda bel fıtığı kalça fıtıgı sırt fıtığı olmaktadırlar.hemi bugüne kadar yüzlerce dönüm hazine arazisini tek bir adamın köşe olmasının elinden kurtarmış olursun o zaman işe yaramayan hiçbir emekli kalmaz….
  İnsanlara söyleyin sırt üstü yatmasınlar hem horlamalarına sebep olur hem büyük Dilinin
  Kendi ağarlığıyla nefes borusunun ağzını tıkamasından dolayı boğularak ölmesine sebep
  Olur. Çünkü ALLAH KURANDA Ölmekte olan canı alırız .Ölmeyenleride uykularında
  Alırız diyor.kalp rahatsızlığı olan insanlara söyleyin sulu armuttan yesinler üzerinede
  Bir bardak su içip öyle yatsınlar armudun suyunda kayganlık olduğu için kalp damarlarını açar anju olmasına gerek kalmadan kalp rahatsızlığından kurtulur.insanlara söyleyin balık
  Yedikleri zaman bol su içsinler birde yanında sirkeli salata yesinler aksi taktirde balık
  Kanı koyulaştırır kalpten gitmesine sebep olur.insanlara söyleyin kolestrolu yüksek olan insanlar kuşburnunun çiçeğini bir avuç dolusu yesinler üzerinede bir bardak su içsinler ,
  Kolestrolü otomatikman düşecektir.çünkü onda uçan yağ vardır vücuttaki diyer yağlarıda
  Uçurduğu için kolestrol düşer.insanlara söyleyin kanserin çaresi de ağzını buruşturan
  Birçok meyvenin tam olgunlaşmamış olanı yani tadı ağzına kekre geleni örneğin hurmanın hamı idenin hamı kısacası ağzını buruşturan her meyvenin hamı genç olduğu için kanser bakterileriyle iyi savaşır onlarıda buruşturarak yok eder olgunu ise tam tersine kanser bakterilerini besler kansere nar suyuda harnıpda iyi gelir.insanlara söyleyin,astım boronşiti
  Veya gece yatarken nefes alıp verirken boğazı cıııız cııız öten insanlar yatarken yanlarına
  Mellengiç koysunlar ondan ağızlarına onbeş yirmi kadar atsınlar acele etmeden yavaş yavaş
  Yesinler yorganı başının ucu hizasına kadar çeksinler çiğnediklerini hemen yutmasınlar
  Onun buharıyla nefes alıp versinler buna her uyanmalarında ara ara devam etsinler
  Nefes borusundan çıkan o ses kaybolur gider ve nefesleri açılır.aynı zamanda gıribide geçirir.
  Sallanan dişlerin varsa onuda sağlamlaştırır.devlet beni aramadığı için bir küstürdü on ay yazı yazmadım yine aramayıp küstürecek olursa ömür boyu devlete yazı yazmıyacağım . insalara söyleyin, bel kalça diz sırt boyun fıtıklarınıda geçittiririm .miğren baş ağrısını
  Yok ederim bu dediğim hastalıkların hepsinede kendim yakalandım kendi buluşlarımlada
  Hepsindende sıyrıldım.ben doktora kolay kolay gitmem yakalandığım rahatsızlığın
  Deneye deneye ALLAH ın yardımıyla kendim çaresini bulurum .benim yazılarımın
  Devamını istiyorsanız beni ya cum başkanı yada baş bakan birisi arasın beni küstürmesinler.ALLAH KURANda şöyle buyruyor sizden ücret istemeyenlere uyun .
  Yani dediklerini yapın. yapın diyor.ama insanlar ne yapıyor hep yüksek ücret isteyenlere itibar ediyorlar onlarda benim gibi garibanlardan öğreniyorlar sonra hastalar üzerinden rant elde ediyorlar nezaman insanlara bir uyarıcı gelmişse onu mutlaka alaya alarak önemseme mişlerdir Şöyle bir düşünün ben 60 yaşındayım ama 30 yaşında gibiyim ben isterdim ki
  Bildiğim teknik icatlarımı bütün insanlarla paylaşıyım bir ipi kullanarak vücudun bütün kalplaşmış yaşlanmaktaki olan yerlerini gençleştirebilirim.ben bunları burda ne şekil anlatıyım ben birde KURANdaki ayetlerin yerlerini kaydıranlara kızanlardanım örneğin vakıa suresinde olduğu gibi kitabı sağ tarafından verilen sol tarafından verilen kelimelerini
  Ekleyerek kitabı anlaşılması gerektiği gibi anlamaktan uzaklaştırmışlar ALLAH sağcıyı cennete solcuyu cehenneme koymayı murat etmişse neden ALLAHın bu kestirmeden
  Cennet cömertliğini insanlardan kıskanarak öteki dünyaya kaydırıyorlar onlar şu topluma iyilik yaptıklarını zannediyorlar amma ayetlerin yerlerini kaydırmalarının yüzünden en
  Büyük kötülüğü onlar yapmaktadırlar.nitekim ALLAH kuranda şöle söylüyor ne oluyor bu ınsanlara böyle ayetlerin yerlerini kaydırıyorlar . diyor işte bu ayeti onlara söylüyor.
  İnsanlara söyleyin dünya milletlerinin güçlü olanları diyer zayıf olanlarını yeryüzünden
  Silmek için onların eksik yönlerini bahane ederek onlara savaş açıp onları yok etmesinler
  Çünkü ALLAH her canlıyı biz bir hak ile yarattık diyor.bu ayete dayanarak diyorum ki
  Her milletin yeryüzünde yaşama hakkı vardır. Her toplumun yaşama hakkına riayet
  Edilsin . kim bilir dışlanan o topluluğun ALLAH katında diyer insanlardan farklı olan beğenilen bir yanı vardır .belki ALLAH onlarında o tamamlayıcı yanlarını insanlara
  Karıştırmak istiyor onlarla evlilikler vasıtasıyla ALLAH onları yoksa niye boş yere
  Yaratsın. insanlara söyleyin birbirlerini dışlayıp yok etme yerine ALLAHın emri usulünce
  Evlilikler yaparak dahada bütünlenmiş bir nesil gelmesine yardımcı olsunlar sakat doğan nesiller o zaman sağlam doğmaya başlarlar milletler şunu bilsin ki hiçbir Milet başka milleti haritadan silmeye gücü yetmez ALLAH onların birkaç tanesini kurtarır yine dünyada onların varlığını sürdürür çünkü her topluluğun var olmasında insanlık üzerinde bir hayır vardır.
  İnsanlara söyleyin yakın akraba evliliklerinden kaçınsınlar zira sakat nesiller en çok akraba evliliklerinden meydana gelmektedir.ALLAH ahzap suresinin ellinci ayetinde söylüyor. İnsanlar ne yapıyor dışarıya mal gitmesin diye akraba evlilikleri yapıyorlar. İnsanlara söyleyin
  enam suresi 38inci ayette hayvanlarında önceki peygamberler döneminde birer ümmet yani insan olarak yarattığını söylüyor.ayetin başka yerinde biz hayvanlarda hayır iyilik görmedik onlar iyilik yapanlardan olsalardı biz onları niye hayvan olarak yaratalım diyor onlardan her birisi kendilerine verdiklerimizle zevke sevince daldılar diyor tıpkı bugünkü insanların çoğu gibi ! .bugünkü insanlardanda hayır ve iyilik yapamayan çoğaltma yarışçılarınıda gelecek kuşakların zamanında hayvan olarak postalayacak insanlar kuranı benim anladığım gibi anlamış olsalardı yeryüzünde birtane cehennemlik insan olmazdı .054********

 48. Mehtap dedi ki:

  Selamin Aleykum sayin cuhurbaskanim ben Mehtap kayabasi esimden ayriyim uc cocugum var evim kira esim bir cok yere uzerime borc yapti kacti gtti Allah rizasi icin bana yardim edin cok caresizim ve zor durumdayim yardimlarinizi bekliyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mehtap hanım, Cumhurbaşkanına CİMER aracılığıyla ulaşarak şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz talebinizle ilgili geri dönüş yapılacaktır, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için yazımız içeriğinde belirtilen yollardan birini deneyebilirsiniz.

 49. Asiye dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım eşimin üzerinden naylonfatura kullandılar 12bucuk yıl verdiler asas suclu5yıldır dosyası ankaradan gelmiyo kendisi dışarda eşim ceza evinde bize yardım edin yeniden tosyasonın incelennip yargılanmasını istiyorum maduruz baba evine döndüm iki cocugumla onları okutmakta zorlanıyorum gelirimiz yok yeterki eşimi cıkarın askari ücretede razıyı yeterki eşim cıksın 33yaşındayım kalp rahatsızıyım eşim murat nezor izden ricamız yeniden yargılanması başka bişey istemiyorum Allah aşkına yardım edin bize

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Asiye hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için yazımız içeriğinde belirttiğimiz yollardan birini deneyebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) yetkilileri tarafından talebiniz değerlendirilerek tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır,

 50. Kemal dedi ki:

  Sayın başkanım Bn askerim uzmanlığı kazandım yakında eğitim yerime gtcem ama askerde rapor aldığım için bölük astsubay ım Bni tehdit ediyor olumsuz luk raporu yazarım seni göndermem diyo bana yardımcı olun lütfen

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey,
   Konuyla ilgili bir şikayetiniz var ise; üst amirlerinize ya da CİMER gibi kurumlara başvuruda bulunabilirsiniz. Tehdit Türk Ceza Kanunu kapsamında bir suçtur.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 51. Esma dedi ki:

  Syn. Başkanım ben pek anlamam mektup yazmayı içimdekileri dile getirmeyi bu konuda affınıza sığınıyorum konuyu nereden başlarım bilemiyorum bünün içinde ayrıyetten özür diliyorum.

  Ben 24 yaşında bir genç kızım annem ve babam ayrı anne baba sevgisi çok göremedim ben babaannemle dedemle büyüdüm bu yaşa onlar getirdi beni köprü olsa üstünden geçilmez derler ya o misal benimkisi…

  Sizden para pul mal mülk hiç bi istegim yok başkanım aylardır iş arıyorum ama bulunduğum şehirde hiç bi şekilde iş Yok ya da ben bulamıyorum sizden tek isteğim bi iş olacağı zor süreçteyim ailemden de isteyemiyorum çünkü omlarında borcuna derdine anca yetiyor veriyorlar ama bi kız çocuğu olduğum için hiç bi masrafıma yetmiyor tek istegim bir iş lütfen yardım edin..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Esma, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yolları deneyebilirsiniz, Makalemizde belirttiğimiz şekilde Cumhurbaşkanlığına yapacağınız talepler CİMER yetkilileri tarafından değerlendirilecek ve size geri dönüş yapılacaktır, iyi günler dileriz.

 52. GÖKMEN dedi ki:

  SELAMIN ALEYKÜM SAYIN CUMHURBAŞKANIM GEÇMİŞ ZAMANLARDA BAŞIMA GELEN TALIHSİZ BİR OLAY YÜZÜNDEN ADLİ SİCİLKAYDIM BOZULDUGUNDAN DOLAYI İKAMET ETTİĞİM SİVAS İLİNDE HANGİ İŞYERİNE BAŞVURSAM SİCİL KAYDIMDAN DOLAYI İŞ BAŞVURULARIMA DONÜŞ YAPILMADI.İLGİNİZE ARZ EDERİM…

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Gökmen bey, makalemiz içeriğinde belirtilen yollardan birini deniyerek Cumhurbaşkanına CİMER’e ulaşabilirsiniz.

 53. Yücel aka dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım bitlis mutki yuvalidam doğumluyum 1984 ve şuan istanbul da oturuyorum köyüme geri dönmek istiyorum köyüme ve milletime ayrıca devletime koruyucu olmak istiyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yücel bey, Cumhurbaşkanlığına CİMER’e talep ve önerilerinizi makalemizde belirttiğimiz yolları uygulayarak ulaşabilirsiniz. Talebiniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 54. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar sayın başkanımıza direkt nasıl ulaşabiliriz cimere yazınca bence başkanımıza gitmiyor

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim konulu makalemizde belirttiğimiz yolları deneyerek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ulaşabilirsiniz ancak Cumhurbaşkanına direkt ulaşabileceğiniz bir telefon veya iletişim hattı bulunmamakta, malumunuz Cumhurbaşkanına bir günde binlerce talep iletilmekte bu talepler iletişim merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilmektedir.

 55. Melek durmus dedi ki:

  Selam un aleyküm Baskanim ellerinizden öperim ben size çok yazdım hiç dönen olmadı 2 çocuğum var okutmaya çalışıyorum keçiören incirlide oturuyorum keçiören belediyesine 12 yıldır başvurdum hiç ilgilenmediler temizlik işi arıyorum Baskanim bana yardımcı olun Allah rızası için Baskanim ellerinizden öperim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Melek Durmuş, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yollardan birini deneyebilirsiniz. Talebinizi belirttiğimiz şekilde yapmanız halinde, CİMER yetkilileri tarafından ilgili birimlere iletilecek ve tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 56. Osman dedi ki:

  Cimer e 2 dir uzun zamandır issiz oldugumu evli 1 cocuk sahibiyim evim kredi evde yarım ekmegin yarısını paylasıoruz kombi arizalandi su soguk kıs aylarında 15 aylık sübyen üsüyor borclarim cogaldi caresizim cok ama cok zor durumdayim tükendim artik die yazdim belediyede bir is istedim once valilige oradan ankara iş kura ordanda yasadigim semtteki is kura yazi gitmis yasadigim semtteki is kur istedigim isin kpss ile mumkuk oldugunu yazmis ve sonuc olarak ogunden bugune halaa issizim oysaki kpss sartsiz alimlar oluordu 1 tanesinede cagirip degerlendirile bilirdim valilige emniyete cimere calmadigim kapi kalmadi cocugum ve biz üsüyoruzz devlet buyuklerimden yardim bekliorum sesimi kime nasil duyurcam bilmiorumm tukendimmmm !

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Osman bey, Allah yardımcınız olsun, siz ve sizin gibi zor durumda olan bir çok vatandaşımızı anlayabiliyoruz ancak biz sadece vatandaşlarımızın sorunlarını, talep ve şikayetlerini ilgililere nasıl iletebilecekleri yönünde bilgi vererek yardımcı olabiliyoruz, bu durumda sorunlarınızı ve taleplerinizi iletebileceğiniz en üst makam Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani CİMER olacak, İnşallah en kısa zamanda sorunlarınızın üstesinden gelerek istediğiniz işe yerleştirilirsiniz.

 57. Mine geyve dedi ki:

  Sayin cumhur baskanim öncelikle allah sizi başımızdan eksik etmesin ben kendim çalışıyordum ev yapmak için kira durup ev yapmaya çalışdım çok borca girdim eşim fitik ameliyatı oldu çalışamadı şimdi birşeyler yapmaya çalışıyor kızım var ellerinizden öper ayağım kırıldı kızımın hastalığını öğrendim emf hastasıymış kimse bakmadı kızıma işten çıkmak zorunda kaldım kızımın tedavisi ve borçlar hepsi üst-üste geldi hepsi beni icraya avukata verdi şimdi evime geçtim ama eşim bize zor bakıyor yetişemiyor her yer borçları ni istiyorlar kızımı tedavi ettiremiyorum sizden yardım istiyorum lütfen bana yardımcı olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mine hanım, Cumhurbaşkanlığına e devlet üzerinden CİMER aracılığı ile ulaşabilirsiniz, talep ve sikayetlerinizi CİMER aracılığı ile yaparsanız Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu yada olumsuz bir geri gönüş yapılacaktır,

   1. kamer sahan dedi ki:

    afffff

 58. kamer sahan dedi ki:

  cumhurbaskanim suyun sesimizi afff vermiyosaniz ceza indirimi

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kamer bey, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için CİMER aracılığı ile taleplerinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim Merkezi yetkilileri tarafından talepleriniz ilgili birimlere iletilecektir. Sitemizden Cumhurbaşkanlığına nasıl ulaşır konulu yazılan makaleleri okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 59. Mehmet emin muslu dedi ki:

  İşsizlik maşı alamadım 2018 11 25 çıkış aldım çok zor durumdayım sn başkanım olursun yardım et

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mehmet Emin bey, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için CİMER aracılığıyla şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz, CİMER başvurusunu nasıl yapacağınıza ilişkin ayrıntıları makalemiz içeriğinde bulabilirsiniz.

 60. Bahar budak dedi ki:

  Sayın başkanım ben anakarada oturuyorum eşim ve uç çocuğum var kirada oturuyoruz durumumuz hiç iyi değil çocuğum beyin kanaması geçirdi çok borcumuz var eşim çalışamıyor iş yok bize yardım edin lütfen

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Bahar hanım, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yolları takip edebilirsiniz, CİMER başvurularınız Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 61. Sümeyra saygaz dedi ki:

  Sayin cumhurbaskanim yuregi kan aglayan ilk yildir 2 yetim yavrusuna hasret kalan annenin sesiyim Ben.ben iki yil once 2.ewlilik yaparak almanyaya geldim.3 cocugumun babasi yillar once ölmüstu.ben almanyaya geldikten 3 ay sonra Kizim simdiki esim istek yapti.kawustum ona cok sukur .fakat 2 oglumu yanima alabilmek icin benim kagitli olarak calismam gerekiyordu .bende burda kagitli olarak işe basladim. Cocuklarimi yanima getirebilmem Icin ne gerekiyorsa butun kagitlarimizi werdik. Tam 14 ay oldu Hala bir sonuc alamiyorum sadece esim kizimi istek yaptiginda kendi cocuklarininda oldugunu warsa onlara nafaka ödüyormu diye bildirmemis.surekli problem yapiyorlar tamam werecez deyip bizi oyaliyorlar.benim artik orda cocugum ölüyor diyorum ilk ölen cocuk senin cocugum degildir diyorlar benimle dalga geciyorlar.cocuklarimin hayatindan korkuyorum artik.onlari kaybetmekten .ben çok çaresizim ne yapacagimi bilmiyorum .okula gitmiyorlar.ben yanlarinda olmadigim Icin saglik hizmeti alamiyorlar.burda kiz kardesleri hergun agliyor. Lutfen bize yardimci olurmusunuz Ben cocuklarimi yanimda istiyorum. Saygilarimla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sümeyra hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin resmi iletişim adresi olan CİMER aracılığıyla şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz, talepleriniz iletişim merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılacaktır. CİMER başvurusunu nasıl yapacağınız ile ilgili ayrıntıya makalemiz içerisinde ulaşabilirsiniz.

 62. AHMET FERHAT KALYONCU dedi ki:

  saygilarimla Ben Rize çayeli ikamet ediyorum
  Arzum ben belediyede is açigi olmasi hasbahal Nedeniyle is bas vurus istiraminda bulunmama Ragmen göz ardi olunuyorum zor durumdaim esimden aiilemden ayri yasayan madi sikinti aiilemden madiyat olmsmayisi babam kanser hastasi Acikcasi yeni duzen kuramama Ruhen bunalimda oldugumdan bellediye isinde bana yardimci olunmadini istiram ederim saygilarimla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey, Makalemiz içerisinde belirttiğimiz yolları takip ederek Cumhurbaşkanlığına talep ve şikayetlerini iletebilirsiniz. CİMER yetkilileri tarafından talepleriniz değerlendirilerek ilgili birimlere aktarılacaktır.

 63. Oktay vural dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanımız beni uzman cavuş olarak askere alın yaşım 40 sızden rıcam doğunun her yerinde görev yaparım veya yurt dışı görevi yaparım sızden tek dileğim çok dua ediyorum inşallah alırsınız rüyamda hep asker olarak şavaşıyorum siz vesile olursanız bu vatanım için görev almak istiyorum tek hayalım duam sizinle cv

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Oktay bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yolları deneyebilirsiniz, CİMER başvurusunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde bulunan diğer makalelerden de faydalanabilirsiniz.

 64. Nuran.koç dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım 3 çocuğum var eşim işsiz ibb özel otobüs. Beylikduzu Ak Parti İlçe başkanlığına mezarliklar müdurlugu cenaze arabalarına şoför lük.için baş vurdu.beylikduzu belediyesine iş kur form doldurdu sonuç alamıyoruz 2bucuk aydır işsiz evim kredi ödemeli çocuklarım okula gidiyor hepsi.iş.için yardımcı olursanız sevinirim allaha emanet olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nurhan, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için Sitemizde yayınladığımız Cumhurbaşkanlığına nasıl ulaşır konulu makaleleri okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz, e devlet üzerinden CİMER başvurusu yapabilirsiniz.

 65. Fatma dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım öncelikle saygılar sunarım iktidara geldiğiniz günden beri sizi ailecek destekliyor ve seviyoruz cumhur başkanım ben 33 yaşında bir bayanım kütahya’da ikamet ediyorum çocukken çok okumak isteme ramen maddi durumlar nedeniyle okutulamadam içimde hep okuma isteği kaldı çok şükür azmettim ve yeni açıktan liseyi bitirim ama hayalimdeki polis olmak için geç kaldım ve genetik bir hastalığım ortaya çıktı her onbir senedir ilaç tedavisi görüyorum ve üç ayda bir rutin kontrol altında duruyorum çalışmak istiyorum ama bu sebeplerden dolayı beni işden çıkarıyorlar sizden isteğim bu aralar gençlik ve spor müdürlüğü temizlik işçisi olarak kamuya girmeme ne olur yardım edin yaşım ilerlediği için başka işlere girmem imkansız ne olur hayallerime biraz olsun yaklaşma a yardım edin saygılar sevgiler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Fatma hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yollardan birini takip etmeniz gerekmekte. CİMER başvurusunu e devlet üzerinden yapabilirsiniz.

 66. Rıdvan özel dedi ki:

  Slm sayın cumhur başkanım beni ridvan özel mardin savur içören köyde beni irak gitti geliyordu irak ta geldiğim zaman sigara giderdim kacak olduğun bilmiyordu ondan sonra köy kurucusu oldum ondan sonra uzmanlık gittim ben guvenli soruşturma olumsu geldi de bana ceza geldi sizin ricam bunula bir çare bulunmasına arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Rıdvan bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemiz içerisinde belirttiğimiz yollardan birini izlemeniz gerekmekte, CİMER başvurusunu e devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 67. Mehmet karabulut dedi ki:

  Esselamun aleykum ben evli ve 4 çocuk babasıyım daha önce inşaat boyaci olarak çalışıyordum şimdi bende bel fıtığı olduğu için ağır işlerde çalişamiyorum silahlı özel güvenlik sertifikam var iş istiyorum imam hatip lise mezunuyum ve 3 yıl medresede 1997 ve 2000 yılları arasında okudum o dönemde medresemizi kapattılar 2000 den şimdiye kadar inşaatlarda çalişyorum doktor lar bana ağır işlerde çalişmayacaksin

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için sitemizde yazdığımız makalelerimizde belirtilen yolları takip edebilirsiniz, CİMER başvurusu nasıl yapılır, CİMER’e dilekçe nasıl yazılır gibi konularda bilgi edinmek için sitemizde bulunan makalelerimizi okuyabilirsiniz,

 68. Mehmet karabulut dedi ki:

  Diyarbakir dan güvenlik işi istiyorum daha önce de yazmıştım işsizim evli 4 çocuk babasıyım işe çok ihtiyacim var imam hatip lisesi mezunu yum. sayın BAŞKAN Recep Tayip Erdoğan e iletirmisiniz tlf numaram 0535******* rica ederim saygılar

 69. Hüseyin özen dedi ki:

  Büyük türkiyenin büyük başkanına öncelikle saygılarımı sunuyorum ben bartın amasra mevren yukarısal köyünden sıradan bir vatandaşım 17 yıldır akp destekcisiyim bizzat köy halkı olarak akp destekcisiyiz her seçimde olduğu gibi köylerimize gelen binbir türlü vaadlerde bulunuyorlar seçimlere yakın bazı çalışmalar oluyor bizler mevren halkı olarak seçim yatırımı istemiyoruz eğer köyümüzde bazı deişiklikler olmuşsa halk yardımlaşmalarıyla olmuştur bizzat saygı duyduğum babam 37 yıl muhtarlık yaptı lakin yapmış olduğu muhtarlikda eksik kaldığını zannediyorum lakin bu gün devletimiz muhtarlara büyük ölçüde çalısma yönünden güzel imkanlar sunulduğunu biliyoruz bizler mevren halkı olarak bartın mevren amasra mevren yolunun asvalt dökülmesini istiyoruz hastalarımızın hastaneye rahat bir şekilde ulaşmasını istiyoruz yolumuzun sadece bozuk olan yerlerine yama yapıp gidiyorlar hastanelere hastalarımızın ünüversiteye giden öğrencilerimizin mevren halkımızın rahat bir yolculuk yapamadığını dile getirmek istedim
  Bu durumu muhtarlarımıza facebook sayfamdan duyurmak istedim muhtarlardan almış olduğum tepki her muhtar kendi köyüne hizmet ettiklerini dile getirdiler sahsi hiç bir isteğim olmamıştır muhtarlarımız ankarada bizzat vekilimiz olan yılmaz tunç beyle görüştüler ne kadar inandırıcı bilmiyorum 17 yıldan beri verilen sözlerin tutlmadığı gibi bu dönemde tutulacağını ümit etmiyorum 2 300 nufuslu mevren halkı adına
  80 km yolumuzun asvalt dökülmesini istiyoruz
  BARTIN /AMASRA/ mevren halkı adına
  SEVGİ VE SAYGILARIMLA
  HÜSEYİN ÖZEN

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hüseyin bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için taleplerinizi CİMER üzerinden iletmek zorundasınız, CİMER başvurusu nasıl yapılır, CİMER başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir ve diğer konularda ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde yayınladığımız makalelerimizi okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 70. Nedim dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben 35 yaşındayım tanıdığım en iyi lidersin ben doğunun üyle bir yerinde uyumu kulanıyorumki ben tehdit edildim herşeye rahmen gene devam ama gel gürki burada ne iş var geçim çok zor buna el atın cünkü gerçekten iş bulamıyoruz sesimi inşallah duymuşumdur saygılar . Seninle gurur duyuyoruz.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nedim bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için sitemizde bulunan bu konudaki makalelerimizde belirttiğimiz yolları takip edebilirsiniz. CİMER başvurusunu e devlet üzerinden yapmanız gerekmekte.

 71. Mustafa Günay dedi ki:

  Sayın Başkanım recep Tayyip Erdoğan ben 1995 yılında Tunceli ovacık mevkisinde teröristlerle çatışmada el bombası ile vuruldum siz bir açıklama da tüm gaziler gazı unvanı alacak tir dediniz ve ben de araştırma yapmak için Kastamonu İnebolu şubesine gidip sordum ve benim ismimin olmadığı ni söylediler benim yaralandığım nasıl oluyor da kayıt larda yok

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mustafa bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için sitemizde yayınladığımız bu konudaki makalelerde belirttiğimiz yolları kullanarak CİMER başvurusu yapabilirsiniz.

 72. YASİN BAŞARAN dedi ki:

  zonguldaktaki işçi alımlarına 40 yaşında olma sebebiyle baş vuramadım ağır vasıta şaförüm artık iş bulamıyorum yapılandırılmış ve büyük bir kısmını ödediğim maliye ve bakur borçlarım var geçici olmayan ,iş, itiyorum
  saygılarımla
  0542 ******

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yasin bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim, Cumhurbaşkanına nasıl mektup yazılır ve CİMER başvurusu nasıl yapılır gibi konularda ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde yayınladığımız bu konudaki makalelerimizi okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 73. Hatice DİNÇ dedi ki:

  Ben Manisa ili,Alaşehir ilçesi,Işıklar mahallesinde ikamet etmekteyim.Işıklar mahallesinde karayolu üzerinde köprü bulunmaktadır,Köprünün altında küçük büzler konulduğu için yağışlı havalarda sel taşkınları meydana gelmektedir.dereyatağı dar olduğu için benim arazim sel baskını nedeniyle dağdan gelen malzemeler nedeniyle tarım arazim zarar gördüğünden bir çok masraf yaparak araziyi eski haline getirmeye çalışıyorum.Bu olay her sene devam etmektedir.Bu konuda bir çok kez Alaşehir belediye başkanlığına müracaat etsemde görevliler gelip fotoğraf çekip yerle ilgili kesin çözüme kavuşturamadılar.Bu konuda diğer resmi kurumlara müracaat etsemde kesin bir çözüm önerisi getiremediler.Benim isteğim köprünün genişletilmesi ile büzlerin yerinden alınması dere yatağının temizlenmesi meydana gelen sel baskının ortadan kaldırılması Sayın Cumhurbaşkanım benim mağduriyetimin giderilmesi için sizin yardımınıza ihtiyacım bulunmaktadır.Adım Hatice Dinç GSM:0539 *******

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hatice hanım,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için başvurunuzu CİMER üzerinden yapmanız gerekmekte, CİMER başvuruları e devlet üzerinden gerçekleştirilmelidir, Cumhurbaşkanı İletişim Merkezi yetkilileri usulüne uygun şekilde yapılan başvurularda en kısa zamanda başvuru sahibine bilgi vermektedir. Daha fazla bilgiyi makalelerimizi okuyarak edinebilirsiniz.

 74. Raşit inci dedi ki:

  Ben sayın cumhurbaşkanım RECEP TAYYİP ERDOĞAN a ulaşmak istiyorum. Sebebi ise adli sicil kaydım olduğu için iş bulamıyor. İki oğlum bir kızım var onlar için çalışmam gerek. Bursa mustafakemalpaşa daki eker fabrikasına başvuruda bulundum fakat sabıka nedeniyle olumsuz oldu inşallah yardımcı olursunuz gerçekten çok zor durumdayım psikolojim bozuldu artık uzun zamandır iş bulamıyorum lütfen yardımcı olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Raşit bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili olarak makalemiz içerisinde belirttiğimiz yollardan birini uygulamanız gerekmekte, CİMER başvurunuzu e devlet üzerinde yapmalısınız. Adli sicil kaydının silinmesi için silinme şartlarının oluşması gerekmektedir, bu konuda da ayrıntılı bilgi edinmek için Adli Sicil Kaydının silinmesi ile ilgi yazmış olduğumuz makalelerimizi okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 75. HASAN YILMAZ dedi ki:

  SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ BEN TIR ŞOFORUYUM ŞU AN UKRAİNEDEYİM BİZ TÜRKLER BURADA SAHİPSİZİZ KONSULOSLUK BİZE YARDIMCI OLMUYOR BURADA BEAGE VAR HİÇ EVRAĞINDA EKSİKLİK OLMAMASINA RAMEN 100 DOLAR ALIYOR YOKSA CEZA YAZIYORLAR BU YÜZDE KONSULOSLUK BİZİMLE İLGİLENMİYOR BİZE YARDIMCI OLUN LÜTFEN

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için başvurunuzu CİMER üzerinden yapmanız gerekmekte, CİMER başvuruları e devlet üzerinden gerçekleştirilmelidir, Cumhurbaşkanı İletişim Merkezi yetkilileri usulüne uygun şekilde yapılan başvurularda en kısa zamanda başvuru sahibine bilgi vermektedir. CİMER başvurusu nasıl yapılır ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim, Cumhurbaşkanına Nasıl Mektup yazabilirim gibi konularda ayrıntılı bilgi edinmek için sitemizde bu konuda yayınladığımız makaleleri okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 76. Hatice dedi ki:

  İstanbul zeytinburnunda 4 kisilik ayleyiz benim yardima ihtiyacimiz var

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hatice hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için CİMER’e başvuru yapmanız gerekmekte, CİMER başvurusunu e-devlet üzerinden yapmalısınız, CİMER başvurusunu nasıl yapacağınız ile ilgili bilgi edinmek için bu konuda yazmış olduğumuz makalelerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 77. ESME dedi ki:

  Sayin baskanım ben 47 yasında bi anneyim 2 cocugum var onları 11 senedir tek basıma büyüttüm kimsenin bi yardimı olmadan baskanım beykoz kavacıkta oturuyorum okadar zor durumdayım kredi kartlarımı ödeyemiyorum oglum kredi cekti ödeyemiyor kiramizi ödeyemez durumdayım is bulamıyorum bulasık isi buluyorum ellerimden calısamıyorum ellerim uyusuyo emekli olmama daha cok var kızım lise okuyo onuda okutmakta zorlanıyorum yardım icin basvurdum jimseden cevap yok ne olursunuz bana yardımcı olun beni bi ise yerlestirin allah rızası icin baskanım size üyeyim ama kimse arayip sormuyor allah rızası icin yardım elinizi uzaltın simdilik tesekkür ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Esme hanım, Şikayet ve taleplerinizi e-devlet üzerinden BİMER veya CİMER’e iletebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız başvurular Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek ilgili birimlere iletilecektir. CİMER ve BİMER başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılı bilgiye sitemizde yazmış olduğumuz makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

 78. Zuhal dedi ki:

  Allahh cumhur başkanimizi başımızdan eksik etmesin inşallahh amin saygilarimla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Zuhal hanım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için CİMER aracılığıyla talep ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 79. selahattin dedi ki:

  sayin baskanım önce selam ederim sonra elerinden öperim ben selahattin özelmiş istanbuldan bir kiraciyim 900 tl kira veriyorum 3 çucuk babasıyım askeri ücret çalısiyorum geçinemiyorum perisanım nereye bssvurdum kimse yardımcı olmadı senden rıcam tokide bir evim olsun heray 1000 tl verebilirim enazından rezil olmam tokiye 5000tl burç yaptım tokiye basvurdum sansım çıkmsdı senden rıcam yardımcı olurmusun yilardan beri sizi destekliyorum fecbookum bile seçtiniź parti ak ak parti bile yamısım beni arastırın ben cidiyim durumum iyi değil bir el at duamız seninle

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Selahattin bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi CİMER ve BİMER başvurunuzu e-devlet üzerinden yapmanız gerekmekte, Cumhurbaşkanı İletişim merkezi yetkilileri tarafından talepleriniz ilgili birimlere iletilmektedir. CİMER ve BİMER başvurusunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı bilgiye sitemizde yayınladığımız makalelerimizden ulaşabilirsiniz.

 80. mehmet ali altunyurt dedi ki:

  konya vergi dairessine bır işim duştu karşılaştıgım bayan memur o kadar guzel ilgilendiki tam bir devlet memurunun vatandaşa nasıl davranılacıgın bir ornegiydi eger yetkili olsam bir maaş ikramiye verirdim bu bayan memurun kurum icinde daha yuksek bir goreve getırilmesini cok isabetli olur gordugum memmuniyetten dolayı kendisine ve aladdin vergi dairesine cok teşekur ederim bayan memurun ismı NURAY TUFEKCİ

 81. Eyüp dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben osmaniyede oturuyorum bizim evin logari yok yolda ana şebeke yok ve osmaniye belediyesi ne baş vurdum bişey yapmıyorlar benden para istiyorlar durumum yok sizden yardım istiyorum
  Allah yar ve yardımcınız olsun

 82. Selda dedi ki:

  SAYİN CUMHURBASKANİM ben adak kanununu beğenmiyorum dışarda küçükbaş büyükbaş hayvan kesiliyor şikayet olduğu zaman adak kesiyorum diyorlar kanuni işlem yok kasap ahırında mal kesiyor adak peki biz ne yapalım mezbahaci olarak akşama kadar oturup kapatalım mi benim sizden isteğim mahalle aralarında millet algısı yok vergisi yok kessin algı vergi veren sinek avlasin yok böyle bir dünya olamaz ekmek hakkıyla helal yenirse kazançtır bence lütfen SAYİN CUMHURBASKANİM bu işe bir çözüm getirin birde bizim Kumluca ilçe tarimindan kimse kumlucayi denetlemesin bizi denetleyenler başka yerden gelsin çünkü c
  Kasapların ikinci bir deposu var oralara hiç bakilmiyor birde gitmeden telefon Edip etleri kaldır diye telefon ediyorlar ben size güveniyorum Antalya Elmalı mezbahanesinin durumu içler acısı herkes adamını koymuş devlet zarar etmiş umrumda değil dışı hamile kayıtsız dünyanın kaçak kesimi yapılıyor bunlar cebe kalan kesimler devletin yerini kimse bu şekil kullanamaz Veteriner hekim rüşvetle çalışıyor SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZİ COK SEVOYORUZ GEREGİNİN YAPİLMASİNİ ARZ EDERİM

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Selda hanım,
   Bu konudaki şikayet ve taleplerinizi öncelikli olarak bulunduğunuz Belediye Başkanlığına iletmenizi tavsiye ederiz, şikayetiniz çözüme kavuşturulmazsa, CİMER aracılığıyla şikayet ve taleplerinizi Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkililerine iletebilirsiniz. CİMER başvurusunu e-devlet üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız konu ile alakalı makalelerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 83. ozlem durak dedi ki:

  sayin cumur baskanim sizden bir dilegim var.ben bursa oturuyorum uc yil once ev aldik ve mutaittimiz iflas etti evler bitmedi benim gibi cok arkadasimiz magdur herseye care bulursuyorsunuz.sesimizi duyun istedim lutfen su iflas edilen evlere care bulursaniz cok sevinirim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Özlem hanım,
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için şikâyet ve taleplerinizi CİMER Üzerinden e-devlet aracılığıyla ile yapmalısınız.

 84. Rıdvan özel dedi ki:

  Sayı cumhurbaşkanı beni Rıdvan özel irak gitti geliyordu irak ta geldiğim zaman sigara giderdim kacak olduğun bilmiyordu ondan sonra köy kurucusu oldum ondan sonra uzmanlık gittim ben guvenli soruşturma olumsu geldi devlet büyüklerim arz ederim mağdurum 6 aydı boştayım allah rızası için bana cevap vermesine arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Rıdvan bey,
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için şikâyet ve taleplerinizi CİMER Üzerinden e-devlet aracılığıyla ile yapmalısınız.

 85. Erdal dedi ki:

  Slm ismim erdal kandemir sadet partisi erdogana hakaret etdigini gordüm bende kendisine hakaret ettim karaman ogluna bana 2750 para cazası geldi ben ödüyemiyorm makemeye cagırıyorlar gidersem işimden olacam bana yardım etmesini istiyorum sayın cummur başkanımızdan telefon numaram 0544 ******

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Erdal bey,
   Hakaret suçu nedeniyle Mahkeme tarafından hakkınızda verilmiş bir kesinleşmiş ceza varsa bu cezanın taksitle ödenmesi talebiyle İnfaz savcılığına başvuruda bulunabilirsiniz, mahkeme ilamında taksit belirtilmişse ona göre işlem yapılır şayet taksit belirtilmemişse en fazla 4 taksit yapılabilir.
   Cumhurbaşkanına şikayet ve taleplerinizi CİMER üzerinden yapmalısınız, CİMER başvurusunu e-devlet kapısından gerçekleştirebilirsiniz.

 86. Esma yıldırım dedi ki:

  Rabbim yardımcınız olsun sayın başkanım
  Ayasofya’nın müze olması hukuka uygun mudur? Kesinlikle uygun değildir. Çünkü vakıf hukukuna göre Ayasofya cami yapılmıştır ve İstanbul Müslümanların elinde kaldığı müddetçe cami olarak kalması gerekir. İstanbul elimizden giderse o zaman müze veya kilise yapılabilir. Yoksa İstanbul elimizden gitmiş mi?
  İznik’teki Ayasofya binası cami olarak ibadete açılıyor ama İstanbul’daki büyük Ayasofya açılamıyor? 
  Ayasofya’nın, İstanbul’u ve Ayasofya’yı alan Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyetine ve vakfiyesine göre tekrar cami yapılmasını hangi irade engelliyor?
  Fatih vasiyetnamesine yazmış: Benim bu camimi camilikten çıkartacakların üzerine Allah’ın laneti olsun demiş. Bu lanet, o ulu mabet kapatıldığından beri Türkiye’nin üzerinde kara bir bulut gibi duruyor.

  Millet istiyor, devlet bu arada kilise ve sinagog bile yaptırıyor ama Ayasofya bir türlü açılamıyor.
  İnşaAllah ben Ayasofya başta olmak üzere tüm camilerimizin feyizle dolup taşması Rabbim den istiyor dua ediyorum 💕

 87. Serdar dedi ki:

  Ben liderimize ulaşmayı çok denedim lakin birkere olsun geri dönülmedi Cimerden kendisine yazdıklarımın Haddi hesabı Yok ben burdan tekrar söylüyorum mesajlarımızı dikkatte almalısınız sıkıntımı anlattım çaresini bekliyorum halan

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Serdar bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yollardan birini uygulamalısınız, CİMER başvurularınızı e devlet üzerinden yapabilirsiniz, şikayet ve talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 88. İsmail akıncı dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben bu mektubu yazarken çok utandım ama 5 aydır işsizim iki tane oğlum var elllerinizden öperler sizden sadece iş istıyorum mesleğim şöferlık büyükşehire 3 kere form doldurdun ama dönen olmadı şu anda eşimle konuşmuyorum inşaatlarda kum taşiyorum günlük çalışıyorum içimden geleni yazmak istedim size başkanım ben İstanbul Sarıyer istınyede oturuyorum kirada bu mektubumun size bir an ulaşması için dua edicem beni görmenizi mektubumu okumanızı bekliyorum sayın başkanın saygılarımla başkanım benim

Önceki yazıyı okuyun:
El Atmanın Önlenmesi Men-i Müdahale Dilekçe Örneği

El atmanın önlenmesi (Men-i Müdahale) davası ile ilgili yazmış olduğumuz El Atmanın Önlenmesi (Men-i Müdahale) Davası konulu yazımızda, bu davaya...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016