5 Adımda Cumhurbaşkanına Nasıl Mektup Yazılır

A+
A-

Bu yazımızda farklı bir konuya değinerek; Cumhurbaşkanına nasıl yazı yazarım diye düşünenler için hazırlamış olduğumuz 5 Adımda Cumhurbaşkanına Nasıl Mektup Yazılır konulu rehber yazımızı sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

1- CİMER Nedir

Cumhurbaşkanlığına ait resmi internet sitesi CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) üzerinden vatandaşların ihbar, şikayet, talep ve görüşlerini iletmeleri amaçlanmakta ve buna yönelik çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla faaliyetler yapılmaktadır.

Her Türk vatandaşının Anayasal hakkı olan dilekçe ve başvuru hakkı Cumhurbaşkanlığı tarafından daha etkin ve kullanılabilir hale getirilmeye çalışılmış, vatandaşların kamu kurumlarında yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulması ve kamusal fayda sağlanması amaçlanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı nezdinde, kısa adı CİMER olan (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) faaliyet göstermekte ve bu şekilde vatandaşların,  talep ve görüşleri alınarak sorunlarının çözüme kavuşturulması ve kamu haklarının kullanılması amacıyla fayda sağlanılması amaçlamıştır. Daha önceden bu konuda ayrıntılı olarak yazmış olduğumuz CİMER nedir konulu yazımızla bu konuda ayrıntılı bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulama işleminin nasıl yapılacağı, Cumhurbaşkanlığına nasıl yazı yazılacağı ve Cumhurbaşkanlığına nasıl dilekçe ile başvurulacağı hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız

CİMER Başvurusu Nasıl Yapılır

Cimere Nasil Yapilir

2- Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) Görevi Nedir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin amacı ve görevi, vatandaşlar ile Cumhurbaşkanlığı arasında iletişim kurmak ve vatandaşların sorunlarını, taleplerini, şikayet ve önerilerini bizzat cumhurbaşkanlığına yapabilmelerini sağlamaktır. Şu anda CİMER, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) kadar etkin olarak çalışmasa da, yakın zamanda yapılan referandum ile Cumhurbaşkanlığı sisteminin kabul edilmesi nedeniyle Başbakanlık İletişim Merkezinin (BİMER) kapatılarak, Cumhurbaşkanlığı nezdinde BİMER tarafından yapılan tüm işlemlerin yapılacağı öngörülmektedir.

3- Cumhurbaşkanlığına Başvuru Yapılması ve Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’in resmi internet sayfası olan https://www.tccb.gov.tr/bilgiedinme/basvuru/ adresinden Cumhurbaşkanlığına başvuru yapılması ve Cumhurbaşkanlığı Başvuru Sorgulaması yapılabilir. Başvurular, Gerçek kişi başvuru formu veya Tüzel Kişi başvuru formu doldurularak yapılabilir. Bunun dışında Cumhurbaşkanlığına elden, posta veya faks ile başvuru yapılmasına da olanak sağlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  T.C Vatandaşlığı Başvuru İşlemi İçin Gerekli Belgeler (Tam Liste)

Cumhurbaşkanlığına ait resmi internet sitesine yapılacak olan başvuruda herhangi bir üyelik işlemi yapılmasına gerek yoktur. Üyelik işlemi yapmadan da başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak, elektronik posta adresinize gelecek olan linkin tıklanması ile başvurunun tamamlanması gerekmektedir.

4- Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yapılan başvurular gerekli incelemeler yapılarak ilgili birimlere iletilir ve başvurana 30 gün içerisinde yanıt verilmektedir.

5- Cumhurbaşkanlığına Nasıl Dilekçe Yazılır

Cumhurbaşkanlığına CİMER aracılığıyla elden, posta, faks ile yapılacak başvurular ile birlikte resmi internet sitesinden gerekli formun doldurulması sureti ile de başvuru yapılabilir. Başvurunun içeriği, herhangi bir şikayet, ihbar, talep veya görüş olabilir.  Başvurunun içeriği ne olursa olsun talebimiz anlaşılır ve net olmalıdır. Cumhurbaşkanlığına dilekçe yazılırken veya talepte bulunurken yapılacak olan şikayetlerin mesnetsiz ve iftira olduğunun anlaşılması halinde yasal sorumluluk doğmakta,  mesnetsiz ve iftira niteliğindeki başvuruyu yapan hakkında TCK nın 276. Maddesindeki cezai müeyyidelere uygulanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığına,  elden, posta veya faks ile yapılacak olan başvurularda aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.

Başvuru Adresi : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06550 Beştepe-Ankara
Faks : 0 312 525 58 31ZİYARETÇİ YORUMLARI - 278 YORUM
 1. HAYRETTİN BATMAZ dedi ki:

  Sayın Cumhurbaşkanıma en içten duygularımla selamlıyor saygılar sunuyorum.Ben Şırnak’tan HAYRETTİN BATMAZ.1996’dan bu yana ŞırnakTedaş il müdürlüğünde temizlik işçisi olarak taşeron firmalara bağlı olarak çalışmaktayım.Ev ve dört çocuk sahibi her dördüde öğrenci durumda.Geçim kaynağı yaşanmaz durumda,hal perişanlık.Ak parti kurdu kurulanı 18’nci yılına girmek üzere partinin üyelerinden ve hiç bir seçimide hiç bir aksaklık yaşatmadan partimiz zaferle kazandı.Ancak kazanan sadece üst düzey kesimler oldu.sayın milletvekilimiz ve yardımcıları dahilinde her ne kadar ricamızda olduysada zerre kadar umursamadılar bile.Tedaş 2013 te özelleştirme durumundan bu yana en 200 den fazla mülakatla eleman aldı.torpille 7 temizlik personeli arkadaşımız işe alındı.Buradaki her kesimde ak partiye bağlı olduğumuzu bildiği halde neden bu tür haksızlığa mâruz kaldığımı anlamış değilim.resmen enayi yerine koymuş durumda sanki.

 2. Mustafa Adil Konca dedi ki:

  Mustafa İslamoğlu denen şahsın Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesellem ve eşi Hz. Hatice validemize hakaret etmesi, “iki adamdan arta kalan dul” demesi, daha ileri giderek Hz. Adem’in babası var gibi ifadeleriyle müslümanları bölmek, parçalamak ve fitne çıkarmak davranışlarından dolayı, Adalet Bakanlığımız tarafından hızlı bir şekilde gerekenin yapılmasını ve Diyanet İşleri’nin bu konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz. Müslümanların değerleri ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Biz “iki adamdan arta kalan dul” ifadesini bırakın toplum önünde bir kürsünün bir ekran ve mikrofonun arkasından, ümmetin annesine söylemeyi, kendi aramızda herhangi bir hanıma söylemeye bile tepki gösteririz. Ve bunu biz bu güne kadar hiçbir devirde ehli sünnet içinde görmedik. Bunun savunulacak, sıradanlaştırılacak bir tarafı yok. Buna alışmayacağız çünkü alıştırılarak yozlaştırıldık yeterince.
  Saygılarımla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mustafa bey,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet aracılığıyla CİMER üzerinden yapmalısınız.

  2. Mahmut dedi ki:

   Selâm aleyküm cumhurbaşkanım çok zor durumdayım bana yardımcı olursanız allah razı olsun

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mahmut bey,
   Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için, makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla taleplerinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından talebiniz ilgili kurumlara aktarılacaktır.

 3. Yasemin dedi ki:

  Sayin cumhur baskanim benim esim ceza evinde ve ben 3 cocugumla akrabalarimin kapisindayim yardimlara yazildim cocuklarim icin reddedildi ben topraklarin vatandasi degilmiyim neden yararlanamiyorum milletin eline bakiyorum lutfen bize yardim edin

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yasemin hanım, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla yapabilirsiniz, bu konuda daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız buna ilişkin makalelerimizden faydalanabilirsiniz.

 4. Yıldız bektas dedi ki:

  Allah aşkına emekliye ona buna bayram ikramiyesi var engelli ve bakim parasıyla geçinenlere birşey yok el vicdan yardımlar yapılıyor ihtiyacı olmayanlar alıyor ama ihtiyacı olanlar ac kalsın duyun sesimi cevap verin bakalım habi nerdesiniz yok işinize gelene koşun bayram kurban bayramı evet ama bu bayram açlık bayrami

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yildiz,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 5. Yıldız bektas dedi ki:

  Yok suriyelilere yardım var her türlü ama kendi milletine yok bana cevap verin yürekli olan çıksın karşıma benim kızı. Görme engeli akımdan kit böbrek hastası anne kız yaşıyorum aldınız para 1700tl kirayimi elektirikli sumu doğal gazmi odeyeyim mutfaktaki eksiklerimi alayım kızımın ilaçlarınızı alayım ne yapayım hadi yüreği olan cevap versin

 6. Ziya çayıroğlu dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanı ben kalp rahatsızım çalışmıyorum kiracıyim ama gecinemiyorum emekliyim ama yetmiyor 1641 tl maaş alıyorum 1000 tl sini kiraya veriyorum yardimlarinizi bekliyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ziya bey,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 7. Yücel Aydın dedi ki:

  Sayın cumhurbaskanim adım Yücel A*** ben Tekirdağ saray buyukyoncali mahallesi oturmaktayim ve 1ay öncesi evimde mekanik sayaç bulunmaktaydı ve hicbir tebligatı olmadan evimde mekanik sayaç sokuluyor ve yerine dijital sayaç takılıyor ve gelen fatura 32 milyar ve trepasi aradığımda bir hafta sonra dönüş yaparız diyorlar fakat yapılan yanlışlari neden hemen duzeltmiyorlar insanları koşturuyor kar acıl dönüş yaparsanız sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yücel bey,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz, şikayet ve talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 8. Mevlüt özbektaş dedi ki:

  Konya kadinhanindan mevlüt özbektaş Sayın cumhurbaşkanım ben 10 kişiyim yardim talebi yaptım kimse bana yardımcı olmadı hani devlet garibanların yanındaidi 8 çocukla nasıl bir geçim sağlayacam suriyelilere yardim yapiyorsunuz bana yardim yapmıyorsunuz
  çocuklarıma bakamıyorum çok zordayım evimin pencereleri yok kapı yok suvasi yok yiyecek ekmek yok giyecek elbise yok ayakkabilari yok kömürüm yok unum yok odunun yok eğitimlerine sağlayacak param yok su borcum çok kurban bayramı geldi kurban kesemiyim ben anju oldum kuva var eşimde şeker
  var tansuyon var baba olarak cocuklarimdan utaniyom kime baş vurduysam kimse bana yardımcı olmuyor bir munibusum var d 4 belge baş vurdum alamadım aç öleceğiz bana munubusumle calisma belge versinler bana bi el uzatın telefonum 053********

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mevlüt bey,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz, şikayet ve talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 9. Mevlüt özbektaş dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım çocuk yapın dedin bende yaptık nasil bakiyon diyen yok bu nasil bi devlet ben 10 kişiyim yardim talebi yaptım kimse bana yardımcı olmadı hani devlet garibanların yanındaidi 8 çocukla nasıl bir geçim sağlayacam suriyelilere yardim yapiyorsunuz bana yardim yapmıyorsunuz
  çocuklarıma bakamıyorum çok zordayım evimin pencereleri yok kapı yok suvasi yok yiyecek ekmek yok giyecek elbise yok ayakkabilari yok kömürüm yok unum yok odunun yok eğitimlerine sağlayacak param yok su borcum çok kurban bayramı geldi kurban kesemiyim ben anju oldum kuva var eşimde şeker
  var tansuyon var baba olarak cocuklarimdan utaniyom kime baş vurduysam kimse bana yardımcı olmuyor bir munibusum var d 4 belge baş vurdum alamadım aç öleceğiz bana munubusumle calisma belge versinler kimseden yardim istemiyom bana bi el uzatın

 10. Aysun Yetim dedi ki:

  merhaba sayın yetkili;

  Ben Ardahan İli nin Çıldır ilçesi nin Aşıkşenlik mahallesinde yaşamaktayım, yaklaşık 2 yıl önce engelli kardeşim Müslüm Koca için evde bakım hizmeti alıyordum sağlık nedenlerimden dolayı kendi isteğimle bırakmak zorunda kaldım. sonrasında ise Annem bakımını üstlenmiştir, bakım hizmeti için müracaat ettiğim kurum, tüm evraklarım tam olmasına ve bir ay süre geçmesine rağmen tekrar kuruma giderek dosyanın akıbetini öğrenmek istediğimde evrak eksikliği olduğu bildirildi. kontrol ettiklerinde evrakların tam olduğu görülmüştür. geçen süre içerisinde işlem yapılmadığından şuanda sorun yaşamaktayım, ayrıca kurumda çalışan personel tarafından ağır şekilde rencide edilmiş bulunmaktayım. mağduriyetimin giderilmesi konusunda yardım ve desteklerinizi rica ederim.

  saygılarımla.

 11. Mevlüt özbektaş dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım çocuk yapın dedin yaptık nasil bakacağız kimse ilgilenmiyor yapmayaydın diyor senin memurun ben 10 kişiyim yardim talebi yaptım kimse bana yardımcı olmadı hani devlet garibanların yanındaidi 8 çocukla nasıl bir geçim sağlayacam suriyelilere yardim yapiyorsunuz bana yardim yapmıyorsunuz
  çocuklarıma bakamıyorum çok zordayım evimin pencereleri yok kapı yok suvasi yok yiyecek ekmek yok giyecek elbise yok ayakkabilari yok kömürüm yok unum yok odunun yok eğitimlerine sağlayacak param yok su borcum çok kurban bayramı geldi kurban kesemiyim ben anju oldum kuva var eşimde şeker
  var tansuyon var baba olarak cocuklarimdan utaniyom kime baş vurduysam kimse bana yardımcı olmuyor bir munibusum var d 4 belge baş vurdum alamadım aç öleceğiz bana munubusumle calisma belge versinler kimseden yardim istemiyom bana bi el uzatın

 12. mahmut özmen dedi ki:

  sayın cumhur başkanım ben adiyaman kahtaya bağlı beloren köyünköyünde unutuyorum bizim evde elektirik düşük gelmekte beyaz eşyamiz hep yanmakta ilgili yerlere baş vurduk ama bir netice elde edemedik gereğinin yapılmasını arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mahmut bey,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 13. mahmut özmen dedi ki:

  sayın cumhur başkanım ben adiyaman kahtaya bağlı beloren köyünköyünde unutuyorum bizim evde elektirik düşük gelmekte beyaz eşyamiz hep yanmakta ilgili yerlere baş vurduk ama bir netice elde edemedik gereğinin yapılmasını arz ederim numaram 0545********

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mahmut bey,
   Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkililerine tarafından şikayet ve talepleriniz ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 14. Mine Bayram dedi ki:

  Kadına zulm eden kadınların canına kıyan erkeklere idam gelsin yeter kaçıncı bu bnm canımı ne zmn alıcak eşim kim bilir cumhurbaşkanım ağır ceza gelsin idam gelsin istiyoruz idam

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mine hanım,
   Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz şikayet ve talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır

 15. ZEYNEP dedi ki:

  Sayın Cumhur baskanım Öncelikle üstlenmis oldugunuz gorevinizde basarilar diliyor Rabbimizin yar ve yardımcınız olmasini Rabbimden niyazediyorum..Sayin baskanim ben 34 yaşında %96 yürüme engelli bir vatandasınızım.Acık ögretim lisesi mezunuyum.calismak kendi emegimle parami kazanmak kendime iyi bir gelecek hazirlamak istiyorum.bana yardim edin.calısabilicegim bir is imkani verin bana baskanim.ihtiyacim olmasa deyerli vakdinizi alip rahatsiz ve mesgul etmezdim ama benim evden cikmama siz care oldunuz .siz bizlerin varligini duyurarak bizi var ettiniz .bizi toplum icine aldiniz umudumuz oldunuz.bu derdimede care olacaginizi umud ederek vakdinizi aliyorum..Kusurum olduysa özur dileyerek saygılarımı Arz ediyorum.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Zeynep hanım,
   Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için şikayet ve taleplerinizi makalemizde belirttiğimiz şekilde e-devlet üzerinden CİMER aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz şikayet ve talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 16. AHMET kostak dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım selamın alüyküm ben mersin toroslarda kiracıyım ben karayollarında 3 yıl bir mutyitfirmalarda çalıştım şoför bu firmalar aylık ödemeleri 2 ayda bir ödüyor ve bizi çok zor durumda bizde geç ödemelerden dolayı borçlandım ve iki çocuğum var elerinden öper birisi meslek lisesi 2ci sınıf biriside orta son ben 5 aydan beri kiramı ödeyemedim ve şu fasını işzizimödeyemedim çocukların üstünde montları veayağında botlaŕı yok ben cokzurdurumdayım hı bir yerden desteyim yok oku hraçlıklarını veremiyorum işte bulamadım çok çaresisin zor durumdayız borçluyuz ekmek paramız yok biz eşimle kaçarak evlendik biza eylemiz destegide yok benim babam ben iki yaşındayken kay betim ben babasız büyüdüm çok zor durumdayım bize yardımcı olmanızı rica editörüm Başkanım saygılarımı ARZ ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey,
   Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşabilmek için makalemizde belirttiğimiz yollardan birinin deneyebilirsiniz, CİMER aracılığıyla e-devlet üzerinden yapacağınız başvurular Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır.

 17. AŞKIN ÇELİK dedi ki:

  SAYIN CUMHUR BAŞKANIM.ÖNCELİKLE SAYGI VE SEVGİLERİMI İLEDİR HERDAİM DUACINIZ OLURUM ALLAH YARVE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH SELAMALÜYKÜM.BAŞKANIM SİZE BİR COK YAZDIM AMA CEVAP GELDİ HEP AYNI ŞEKİLDE SİSTEM OKUDUĞU İCİN AYNI CEVAPLAR GELDİ YAZMAMIN NEDENİ HEP AYNIŞEY BEN BİR BABAYIM ANNEMİ BABAMI KAYBETTİM BEŞ COCUK BABASIYIM OKUYAN UC TANE COCUĞUM VAR BİRİ ASKER DEN YENİ GELDİ DİĞERİ HAZIR ASKER ALLAHIN İZNİYLE BAŞKANIM BEN YAKLAŞIK ON YIL BELEDİYEDE İTFAİYE ŞÖFÖRÜ OLARAK CALIŞDIM BU İŞTE TECRÜPE BİLGİ DENEYİM ALDIM İŞİMİ SEVEREK CANLA BAŞLA SEVEREK YAPAN BİRİYDİM İŞİME AŞIK BİR CALIŞANDIM BURADA İKİ DÖNEM AKPARTİ OLARAK CALIŞMA YAPDIK EMEĞİMİZ CALIŞMALARIMIZ HEP BÖYLE GİTTİ SONRA BUNDAN ÖNCE GECEN SECİMLERDE BAŞKA BİR PARTİ KAZANINCA O DÖNEMDE BÜYÜK ŞEHİRE BAĞLANINCA BEN VE BEN GİBİ COK ARKADAŞIMIZI ELEDİLER KİMİNİ BAŞKA KURUMLARA KİMİNİ CIKARDILAR BENDE ONLAR GİBİ CIKARILDIM HAKKIMIZ OLMADAN SUCUMUZ GÜNAHIMIZ OLMADAN KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR TEK SEVEP AKPARTİLİYİZ PARTİMİZ İCİN CALIŞMAMIZ NEDENİYLE .AMA ADAMI OLAN SÖZÜ GECENLER TEKRAR EN GÜZEL YERLERE GELDİ BİZDEN SONRA ZORUMA GİDEN BENİM BİR SÖZÜ GECEN DAYIM YADA TANIDIĞIM YOK DİYE BUMU MÜKAAFADIMIZ EMEĞİMİZİN HAKKI İNANIN BAŞKANIM COK ZORUMA GİTİYOR BENİM COK ŞÜKÜR ÖNCE ALLAHIM SONRA YOLUNA KURBAN OLDUĞUM CANIM GİBİ SEVDİĞİM PARTİM VAR SEVDİĞİM BİR CUMHUR BAŞKANIM VAR BUNDAN GURURDUYUYORUM SİZDEN SON İSTEĞİM NE OLUR MANİSA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMLA BU KONUYLA ALAKALI YARDIM VE GÖRÜŞME SİZ DİLERSENİZ HERŞEY DEĞİŞİR..

1 5 6 7

Önceki yazıyı okuyun:
24 Haziran Oy Kullanılacak Seçim Sandığını Öğrenme Sorgulama

Geçtiğimiz dönemde siyasetle ilgili alınan en önemli karar 24 haziran 2018 günü gerçekleştirileceği duyurulan erken seçimler oldu. Beklenen tarihin öncesinde...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016