Açılan Dava E Devlette Ne Zaman Görünür

A+
A-

Son yıllarda e devlette yapılan güncellemeler ve UYAP Vatandaş Portalının e devlete entegre edilmesi ile vatandaşların haklarındaki mahkeme ve icra dava dosyalarına e-Devlet üzerinden rahatça ulaşma ve e-Devlet üzerinden mahkeme ve icra dava ve duruşmalarını takip etme imkanı sunulmuş oldu. Bu makalemizde açılan mahkeme ve icra dava dosyası e-devlette ne zaman görülür,  e-devlet dosya sorgulama işlemi nasıl yapılır, Mahkeme ve İcra dosyası e-devletten nasıl takip edilir ve Mahkeme ve İcra dava dosyası ile ilgili SMS ile bilgi alabilir miyim, gibi merak edilen konularda bilgi vermeye çalışacağız.

E Devlet Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

e-Devlet dosya sorgulama işlemini yapabilmeniz için öncelikli olarak PTT şubelerinden verilen e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmekte, PTT şubesinden almış olduğunuz veya mevcut e-Devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak sırasıyla Kamu Kurumları, sonrasında Adalet Bakanlığı butonu son olarak mahkeme dava dosyası butonunu tıklayarak mahkeme dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan Dava e-Devlette Ne Zaman Görünür

Soruşturma aşamasındaki dava dosyasının ilgili mahkemeye gönderilmesi ve mahkemenin iddianameyi kabul ederek esas numarası alması ile birlikte mahkeme ve icra dava dosyası e-devlette görünür.

Açılan dava e-devlette ne zaman görünür sorusunun cevabını arayan vatandaşların en çok yanıldıkları konulardan biri de soruşturması yürütülen bir dava dosyasının hemen e-devlette görme istekleridir, ancak e-devletten dava dosyasının görülebilmesi için kovuşturma aşamasında olması yani davanın ilgili mahkemeye açılmış olması gerekmektedir.

Mahkeme dava dosyası ile ilgili daha fazla ayrıntıya e-devlet üzerinden ulaşabilmek ve ilgili mahkemeye e-devlet üzerinden evrak veya dilekçe gönderebilmek için elektronik imza (e-imza) veya mobil imza (m-imza) sahibi olmanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  E Okul Şifresi Unutulunca Ne Yapılmalı (Anında Şifre)

Açılan Dava Dosyası İle İlgili SMS İle Bilgi Alabilir miyim

e-Devlet üzerinden mahkeme veya icra dava dosyası takibi yapılabildiği gibi hakkınızda herhangi bir mahkeme veya icra dosyasının olup olmadığı, varsa yapılan işlemler ile ilgili SMS ile de bilgi edinebilirsiniz. Mahkeme veya icra dosyası ile ilgili SMS almak için öncelikli olarak UYAP SMS aboneliği yapmalısınız. Adalet Bakanlığının bir hizmeti olan UYAP SMS 4060 aboneliği bütün cep telefonu operatörleri tarafından sunulan bir hizmettir.

UYAP SMS 4060 aboneliği iki şekilde yapılmaktadır, bunlardan biri tam abonelik, diğeri ise kişisel aboneliktir, tam abonelikte mahkeme veya icra dosyası ile ilgili bütün işlemler sonucunda tarafınıza SMS ile bilgi verilmekte, kişisel abonelikte ise sadece sizinle alakalı konularda tarafınıza SMS gönderilmektedir. UYAP SMS 4060 aboneliğinde tarafınıza gönderilen mesajlar bütün operatörlerden tüm vergiler dahil 1,5 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Acilan Dava E Devlette Ne zaman Gorunur

e devlet dava sorgulama

Mahkeme dava dosyası sorgulama, İcra dosyası sorgulama ve diğer merak ettiğiniz konularla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için arama butonundan arama yaparak sitemizdeki ilgili konulardaki makalelere ulaşabilirsiniz. Nasıl UYAP SMS 4060 abonesi olabilirim, 4060 aboneliği nasıl yapılır gibi konularda ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız buradan 4060 Aboneliği Nasıl Yapılır konulu makalemize ulaşarak ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Anlaşmalı Boşanma Protokol Örneği 2020

Dilekcesepeti.com olarak siz değerli okurlarımız için bu yazımızda Anlaşmalı Boşanma Protokolü ile ilgili detaylı bilgiler verecek ve yine bu konuda...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016