Ad Soyad Değiştirme Dilekçe Örneği | Dilekcesepeti.com

Ad Soyad Değiştirme Dilekçe Örneği

Kimi zaman ismimizi beğenmediğimizden, kimi zaman bize resmi işlemlerde zorluk çıkardığından, kimi zaman da nüfus memurunun ismimizi nüfus cüzdanlarımıza yanlış yazmış olması sebebiyle ad soyad değiştirme yoluna gitmeyi vatandaşlarımız tercih edebilmektedir. Tabii ki  bu saydığımız nedenlerin yanı sıra daha farklı sebepler nedeniyle de ad soyad değiştirme yoluna gidilebilecektir. Buradaki sebepler ilgili Mahkemenin Hâkimi tarafından takdir edilecek ve bunun sonucunda da bir karar tesis edilerek ya ilgili değişiklik uygun görülecek ya da reddedilecektir. Tabii ki bu davayı açabilmek için bir müracaatta bulunulması gerekmekte, bu müracaatın yapılabilmesi de bir dilekçe ile olacaktır. Dilekcesepeti.com olarak daha önceden sizlerle birçok dilekçe örneği paylaştığımız üzere, bu yazımızda da sizlere ad soyad değiştirme dilekçe örneğimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Dilekçe Örnekleri

Aşağıdaki resimlere tıklayarak büyütebilirsiniz.

Ad Soyad Değiştirme Dilekçe Örneği ( Avukatlar İçin )

Ad Soyad Değiştirme Dilekçe Örneği ( Avukatsız )

Anne Baba Adının Düzeltilmesi İçin Dilekçe Örneği

İsim Tashihi Dilekçe Örneği

Ad Soyad Değiştirme Dilekçe Örneği Word Formatı

Aşağıda vermiş olduğumuz linkler vasıtasıyla örnek dilekçeleri bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Örnek dilekçelerimizde belirtmiş olduğumuz hususları kendinize göre tekrar düzenlemeli ve ibraz etmeden önce son kez bir gözden geçirmenizde fayda vardır.

Ad ve Soyadın Değiştirilmesi Davası Dilekçesi

Ad ve Soyadın Değiştirilmesi Davası Dilekçesi (Avukatlı)

Anne Baba Adının Düzeltilmesi İstemi Dilekçesi

İsim Tashihi Davası Dilekçesi

Ad soyad değişikliği dilekçesi hazırlamadan önce; Ad Soyad Değiştirme Nasıl Yapılır adlı yazımızı okumanızı ve konu hakkında detaylı bilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Ad Soyad Değiştirme Nasıl Yapılır adlı yazımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tasarrufun İptali Davası Nasıl Açılır

NOT : Dilekçelerimiz bilgi paylaşımı amaçlı olup, Dilekcesepeti.com olarak herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamakla birlikte, dava açmadan önce konusunda uzman bir hukukçuya danışmanız sonradan hak kaybı yaşamanıza engel olacaktır.

Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez ! Yazımızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak ya da beğenmek için sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. şebnem dedi ki:

  iyi günler ben 1,5 sene evliyim soyadım hala kızlık soyadım çıkıyor yeni soyadım savaş hala ersoy olark çıkıyor sgkye gittim günceletdirdim hala kızlık soy adım çıkıyor sizden rica edersem savaş soyadımı yazın

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Şebnem hanım, nüfus kaydınızda hala kızlık soyadınız yazıyorsa bu konuda gerekli düzeltmenin yapılması için ilgili nüfus müdürlüğüne başvurabilirsiniz, nüfus kaydınızda bir yanlışlık yoksa ilgili kurumlara yanlışlığın düzeltilmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

 2. Hasan dedi ki:

  İyi günler ben ismimi seviyorum ama isim ekletmek istiyorum davanın kabulü ne ölçüde olabilir?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey,

   Bu konuda geçerli sebebiniz olup olmadığına bağlıdır. Ancak davanın ne şekilde sonuçlanacağına dair bir beyanda bulunmak uygun olmayacaktır. Çünkü bu konuda ilgili mahkemeninin hakiminin takdirindedir. Siz konuyla ilgili lehinize karar çıkmasını sağlayacak sebeplere odaklaşmalısınız. Kalanı mahkemece takdir edilecektir.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Ad Soyad Değiştirme Nasıl Yapılır

Ad Soyad Değiştirme İsim Tashihi Nedir Ad soyad değiştirme ancak haklı sebep gösterilerek açılacak olan davada hakim kararı ile mümkündür. Adının...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016