Adana Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve İşlemler

A+
A-

Ülkemizde Akdeniz Bölgesinde yer olan Adana ili kuşkusuz hem Akdeniz Bölgesinin hem de ülkemizin en güzel illerinden biridir. Adana ilindeki mevcut nüfus yoğunluğunun fazlalığı ve yeni yerleşim yerlerinin oluşması nedeniyle hizmet anlamında vatandaşların ihtiyaçlarda fazlalaşmaktadır. Bu noktada Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adana ilinde ikamet eden vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri amacıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Bu yazımızla Adana Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen abone işlemleri, çalışma saatleri, hizmet alanları, iletişim bilgileri ile diğer genel konularda okurlarımıza bilgi vermeye çalışacağız ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadenize sunacağız.

Adana Büyükşehir Belediyesi Talep ve Şikayet Dilekçesi

adana buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Adana Belediyesi İletişim Bilgileri

Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Adana, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından idare edilmektedir. Vatandaşlara belediye tarafından çeşitli iletişim kanalları sağlanmış ve böylece belediye tarafından gerçekleştirilen hizmetler ile ilgili bilgi almak olanağı verilmiştir. 0322 458 58 31 numaralı telefon kullanılarak belediyeye ve görevli bütün alt birimlere ulaşılabilmektedir.  Ayrıca Adana belediyesi internet sayfası olan adana.bel.tr üzerinde bulunan iletişim kısmında belediye içerisinde yer alan ve almayan birçok önemli telefon numarasını vatandaşlarının bilgilerine sunmuştur.

Adana Belediyesi Hizmet Binaları

Adana Belediyesi şehir merkezinde yer alan ana binasının yanı sıra Adana halkına Seyhan ilçesinde yer alan ek hizmet binası ile de hizmet sağlamaktadır. Her iki bina da mesai saatleri içerisinde vatandaşların gerçekleştirmek istedikleri işlemler için kapılarını açmaktadır. Adana Belediyesi mesai saatleri dışında önemli bazı hizmetleri internet sayfası üzerinden vermeye devam etmektedir.

Adana Belediyesi Çalışma Saatleri

Adana Belediyesi hem ana binasında hem de ek hizmet binasında sabah 08.30 ve akşam 17.30 saatleri arasında çalışmaktadır Ancak iletişim numarasını kullanarak bilgi almak ve çağrı merkezi ile irtibata geçerek şikayette bulunmak 7/24 mümkündür. Ayrıca Adana Belediyesi çeşitli hizmetleri internet sayfası aracılığıyla çevrimiçi gerçekleştirme imkanını da vatandaşlara sağlamış durumdadır.  Bu hizmetlere çalışma saatlerinden bağımsız olarak da erişmek mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ŞUSKİ (Şanlıurfa Su İdaresi) Dilekçe Örneği (Abonelik, vs.)

Adana Belediyesi’ne Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Adana’da şebeke suyu ve dağıtımı ile Adana ASKİ ilgilenmektedir. Belediye çatısı altında hizmet veren bir kurum olan ASKİ’ye su abonelik başvurularını kabul etmektedir. ASKİ, adana-aski.gov.tr sayfasında su aboneliği başvurusu için gerekli her türlü bilgiyi paylaşmıştır. Adana Belediyesi elektrik sağlama hizmetlerini özelleştirmiştir. Dolayısıyla elektrik aboneliği başvuruları doğrudan ilgili kuruma yapılmaktadır.

Adana Belediyesi Şikayet

Vatandaşlarına sağladığı iletişim yöntemleri ile şikayet ve istekleri Adana Büyükşehir Belediyesi’ne iletmek mümkün olmaktadır. Şikayetini ileten vatandaşlara en kısa zamanda gerekli işlem ve takip yapılarak şikayetinin akıbeti ile ilgili bilgi aktarımı da sağlanmaktadır. 153 numaralı iletişim hattı vatandaşların bu anlamda kullanımına açık haldedir ve 7/24 aranabilmektedir.

Adana Belediyesi Birimleri

Adana oldukça yüksek nüfus yoğunluğuna sahip bir kent olması dolayısıyla iyi organize edilmiş bir belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda Adana Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren çeşitli birimler arasında Projeler daire başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı,  Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Şube Müdürlüğü, Raylı sistem Şube Müdürlüğü gibi önemli alt birimler görev yapmaktadır. Adana Belediyesi’nin genel ulaşıma açık telefon numarasından bu alt birimlere ulaşmak mümkündür.

Adana Belediyesi Akıllı Kent Uygulaması

Adana büyükşehir belediyesi vatandaşlarının toplu taşıma, trafik, kent hava durumu, nöbetçi eczaneler, önemli haberler gibi güncellemeleri kolaylıkla öğrenmelerini sağlayabilmek adına akıllı kent mobil uygulamasını yapmıştır. Akıllıkent uygulaması resmi ve tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Adana Belediyesi Dilekçe Örnekleri

Büyükşehir Belediyesi Başvuru dilekçesi

Adana Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Büyükşehir Belediyesi Başvuru Dilekçesi

Adana Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

Dilekçe örneklerimizi PDF olarak indirmek için;

Adana Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Adana Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Merve dedi ki:

    Seyhan ilçesine bağlı yaşar Kemal kültür merkezihin oradaki kentkart çıkartma yerindeki çalışanlar kendi istedikleri zamn musteri ile ilgilenmekten aldıkları para zıkkım olsun birisi telefonda konuşuyor diğeri hasta işlem yapmiyor diğeri canı istemiyormuş yazıklar olsun aldıkları parayı nasıl vicdanına sindirerek yiyorlar onlari torpille getirenler e de yazıklar olsun insanlara hizmet için getirmemiwler şikayet ı ciddiyye almıyorlar artık hakkımızı da savunamaz olduk

    1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

      Merhaba Merve hanım, makalemiz içeriğinde belirttiğimiz Adana Büyükşehir Belediyesi iletişim adreslerine şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.


Önceki yazıyı okuyun:
Adıma Dava Açılmış mı Nereden Öğrenebilirim (Basit Yöntem)

Hakkımda açılmış bir dava dosyası var mı, adıma dava dosyası açılmış mı nereden öğrenebilirim, hakkımda açılan dava nerede, hangi aşama...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016