Adli Kontrol Cezadan Düşer mi (Tüm İhtimalleri Ele Aldık)

A+
A-

Adli kontrol, kişiyi özgürlüğünden yoksun kılmadan, kişi hakkında belli kurallar çerçevesinde belli yaptırımlar uygulayarak denetim altında tutulması işlemidir. Türk Ceza Kanununun 109 ve devam maddelerinde adli kontrole ilişkin gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Özellikle, Avrupa’da birçok ülkede yıllardır uygulanan adli kontrol işlemi ülkemizde yakın zamanda hukuk sistemimize girmiş bir uygulamadır.

Adli kontrol uygulamasının hukuk sistemimizde yeni bir uygulama olması nedeniyle, birçok vatandaş, adli kontrol nedir, adli kontrol kararına itiraz edilebilir mi, adli kontrol süresi cezadan düşer mi gibi sorulara cevap aramaktadırlar.  Bu yazımızla adli kontrol ile ilgili merak edilen genel konulara değinerek özellikle adli kontrol cezadan düşer mi konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Adli Kontrol Yatar İnfaz sayılır mı

adli kontrol cezadan duser mi tum ihtimalleri ele aldik

Adli Kontrolün Amacı Nedir

Adli kontroldeki amaç, ilgili kişi hakkında tutuklama kararı vermeden ve kişiyi özgürlüğünden alıkoymadan gözetim ve denetim altında tutmaktır. Adli kontrol kararı ile kişi sosyal hayatından kopmadan denetim altında tutulmuş olur. Tutuklanma nedeniyle ileride doğabilecek olan zararlar da adli kontrol uygulaması ile önlenmiş olacaktır.

Adli Kontrol Kararını Kim Verir Nasıl Uygulanır

Kaçma şüphesi bulunmayan şüpheli veya sanık hakkında tutuklama yerine bir tedbir olarak uygulanan adli kontrol, ceza mahkemeleri tarafından verilen bir tedbirdir. Soruşturma aşamasında Cumhuriyet Savcısının talebi üzerine Sulh Ceza Hakimliği, kovuşturma aşamasında ise ilgili mahkeme hakimi tarafından verilir. Adli kontrol genellikle kişinin kontrol altında tutulması amacıyla belli gün ve saatlerde imza atmaya gitmesi, yurtdışına çıkış yasağı gibi tedbirler olabilir. Bir kişi hakkında birden fazla adli kontrol uygulanabilir. Adli kontrol kararı üst sınırı 2 yıldan az hapis cezasını gerektiren suçlar açısından, yani CMK.nın 100/4.md. belirtilen tutuklama yasağı öngörülen suçlar için de  uygulanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İdari Hakim Nedir Nasıl Olunur Şartlar Neler (2019 Maaşları)

Ceza Muhakemesi Kanununa Göre Adli Kontrol Tedbirleri

5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 109/3. Maddesinde uygulanacak olan adli kontrol kararları ayrıntılı şekilde belirtilmiştir. CMK kanunu esas alınarak, uygulanacak olan kararların neler olduğunu aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz.

a) Yurt dışına çıkış yasağı.

b) İmza Uygulaması, belirlenen gün ve saatlerde düzenli olarak belirlenen yerlere başvurarak imza atmak.

c) Belirlenen mesleki ve eğitimlere devam etmek.

d) Gerektiğinde makbuz karşılığı sürücü belgesinin geri alınması.

e) Uyuşturucu bağımlılığından arınmak amacıyla tedavi ve muayene altına alınmak.

f) Şüpheli veya sanığın maddi durumu da göz önünde bulundurularak hakim tarafından belirlenen bir güvence yatırmak.

g) Silâh bulunduramamak veya taşıyamamak, gerektiğinde makbuz karşılığında iade etmek

h) Cumhuriyet savcısının talebi üzerine hakim tarafından miktarı ve ödeme süresi belirlenen paranın, suçtan dolayı mağdur olan kişinin haklarını güvence altına almak amacıyla şüpheli veya sanıktan tahsil edilmesi

i) Aile yükümlülüğü nedeniyle, hakkında verilen adli karar gereğince ödemeye mahkum edilen nafakayı düzenli ödeyeceğine ilişkin güvence vermek. 

Adli Kontrol Kararına Nasıl İtiraz Edilir

Adli Kontrol Kararına kararın tefhiminden (yüzüne karşı) veya tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde itiraz edilmelidir. İtiraz dilekçesi soruşturma aşamasında kararı veren Sulh Ceza Hakimliğine, kovuşturma aşamasında ise kararı veren ilgili mahkemeye hitaben yazılmalıdır.

adli kontrol cezadan düşer mi

adli kontrol hapis cezasi ile mahsup edilir mi

Adli Kontrol Kararı Cezadan Düşer mi

Adli Kontrol Kararları tedbir niteliğinde olduğundan cezadan düşmez. Birçok kişi tarafından adli kontrol için uygulanan sürenin, yapılan yargılama sonunda alınacak olan cezadan düşeceği yönünde bir ön yargısı bulunmaktadır. Adli kontrol süresinin cezadan düşeceğine ilişkin düşünce kesinlikle yanlıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi adli kontrol bir tedbirdir, tedbir kararları da sonuç cezadan düşmek gibi bir sonuç doğurmaz. Sonuç olarak adli kontrol kararları cezadan düşmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İcrayı Taksitlendirmek Mümkün mü İcralık Borçlara Taksit

Sitemizde bulunan adli kontrol kararına itiraz dilekçe örnekleri üzerinde gerekli değişiklikleri yaparak talebinize uygun uyarlayabilirsiniz.

Adli Kontrol Kararına itiraz dilekçe örneklerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 53 YORUM
 1. Atilla ercan dedi ki:

  Ben denetimi yaktım imzaya ve seminere gidemedim şuanda dosyam infaz hakimliğinin kararını bekliyor bu çıkan yasadan tekrardan faydalanırmıyım benide kapsarmı

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Atilla bey, mevcut yasaya göre denetim ihlali yapanların tekrar denetimden faydalanma şansı yok, ancak beklenen yeni denetim serbestlik yasasının neleri kapsayacağı veya ne zaman resmi olarak bu konuda düzenleme yapılacağı, yasanın yayımlanmasından sonra netleşecek, bu nedenle kesin bir şey söylememiz doğru olmayacaktır.

 2. İbrahim dedi ki:

  Ben 5 aydır adli kontrolle imza atıyorum 1 ay sonra mahkemem var mahkeme ne gibi kararlar verir sonucum ne olucak hapse girme olasılığım varmı lütfen yardımm

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İbrahim bey, adli kontrolde imzalarınızı düzenli olarak atıyorsanız yapılacak duruşmada hakkınızda herhangi bir tutuklama işleminin olmayacağı kanaatindeyiz, ayrıca duruşmada adli kontrol kararının kaldırılmasını da talep edebilirsiniz.

  2. İbrahim dedi ki:

   Cevabınız için çok teşekkür ederim

  3. Serko dedi ki:

   Merhaba ben yeni aldı kontrol kararı aldım. Karar sonrası her hangi bir evrak hazirlamama gerek var mı ve imza atmam gereken kolluk amirliğinin hangisi olduğunu nerden ogrenebilirim

  4. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Serko, Denetimli serbestlik müdürlüğünden yapılan tebligat sonrası süresi içerisinde ilgili kuruma başvurmanız gerekmektedir, siz yine de tebligatı beklemeden Denetimli serbestlik müdürlüğüne bizzat başvurarak takip edebilirsiniz.

  5. Yunus dedi ki:

   Merhabalar denetimli serbestlik cezası aldım ama belli bi süresi yoktu. 5 aydır hiç aksatmadan imzaya gittim. Fakat eve bi kağıt gelmiş. Orda işlediği kasıtlı suç nedeniyle 53. Madde gereği belli hakları yoksun bırakılma vs. yazıyor 2 ay sonra mahkeme olacak sizce tutuklama kararı alır mıyım?

  6. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yunus bey, öncelikle hakkınızda denetim süresinden sonra izlediğiniz iddia edilen suçla ilgili öncelikli olarak yargilamanın yapılması ve suçlu bulunmanız halinde bu durumun değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hakkımızda şu an için bir tutuklamanın olmayacağı kanaatindeyiz.

 3. Serko dedi ki:

  Merhaba ben yeni aldı kontrol kararı aldım. Karar sonrası her hangi bir evrak hazirlamama gerek var mı ve imza atmam gereken kolluk amirliğinin hangisi olduğunu nerden ogrenebilirim

 4. Mustafa dedi ki:

  Merhaba sayın hocam ben da 3 ay falan oldu adli kontrol ile imza atıyorum. Mahkemem ne zaman olacak acaba bilmiyorum. Mahkeme tarihini nerden nasıl öğrenebilirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mustafa bey, hakkımızda soruşturma yürüten ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına Esas sorgu veya önbüroya giderek hakkınızdaki soruşturmanın akibetini öğrenebilirsiniz, hakkınızda dava açılmış ise ilgili mahkemeden duruşma gününü öğrenebilirsiniz.

 5. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben hatfa 3 gün imza atıyorum 6 aydır nöbeti mahkeme adlı k onturol şartıyla saldı hiç bir imzamı kacirmadim eylülde 1 haftalık izin almam gerekiyor izin verirler mi saygilar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Mustafa bey hakkınızda uygulanan adli kontrol kararında değişiklik yapılmasını veya kaldırılmasını, dava açılmışsa ilgili mahkemeden açılmamışsa soruşturmayı yürüten C.Savcılığı aracılığıyla Sulh Ceza Hakimliğinden talep edebilirsiniz. İzin konusunu da denetimli serbestlik müdürlüğünden ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz.

 6. Frt dedi ki:

  Merhaba hocam polise mukavemetten nöbetçi mahkemede 6 aylık adli kontrol aldım bu süreçte alkollü araç kullanmaktan yakalandım 200 proml bunun içinde mahkeme olucak adli kontrol aşamasıda işlediğim bu iki suç tutuklanmama sebep olur mu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Frt, nöbetçi mahkemenin vermiş olduğu adli kontrol kararı tutuklama yerine uygulanan bir tedbirdir, Alkollü araç kullanmaktan işlemiş olduğunuz olay ayrı bir suç oluşturmakta ve bu durumun nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından verilen adli kontrol kararına bir etkisi yoktur, çünkü ortada kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmamaktadır.

  2. Rezan dedi ki:

   Merhaba hocam uyuşturucada adli kontrol aldım imza atıyorum mahkemeye cıkacam 1 ay sonra ceza verirlermi??

  3. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Rezan,
   Mahkemece karar kaldırılmadığı sürece adli kontrol imza atma işlemine devam etmeniz gerekiyor. Mahkeme tarafından bir karar verilmesi halinde imza işi kaldırılacaktır. Dosyanın tamamlanma durumuna göre (herhangi rapor vs beklenmiyorsa) en kısa sürede karar verilecektir.

  4. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Rezan, adli kontrol nedeniyle uygulanan imzalarınızı aksatmadan atmaya devam edin, muhtemelen hakkınızda tedavi denetimi uygulanacaktır buna uymamanız halinde ilgili mahkeme dava dosyasını yeniden ele alarak hakkınızda ceza verebilir.

 7. Filiz dedi ki:

  Merhaba, eşim çıkartıldığı ilk sulh ceza mahkemesinde adli kontrol ile serbest kaldı 7 aydır imza atıyor, şimdi adlı kontrol aldığı suçtan savcılık mahkeme tarihimizi belirledi 1 ay sonra “sarkıntılık düzeyinde kalmış cinsel istismar”, eşim mahkemede ceza alır mi, çok tedirginim, nasıl kurtulabiliriz bundan, üzerimize atılan aleni bir iftira bu, lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Filiz hanım e devlet,sen veya bizzat adliyeye başvurarak davanızın hangi mahkemeye açıldığını öğrenebilirsiniz, Duruşmada veya duruşmadan önce delillerinizi ve tanıklarınızı ilgili mahkemeye bildirmenizi ve ayrıca duruşmada karşı tarafın iddialarını etkili bir savunma yaparak cürütmenizi öneririz, karşı tarafla önceye dayalı bir husumet varsa bunu da belirtmeniz faydalı olacaktır.

  2. Filiz dedi ki:

   5. Asliye ceza mahkemesinde olacak davamız, yaklaşık 2 yıldır ders veriyoruz, eşim ve ben aynı anda 2 kardeşe, biri lise, biri 5. Sınıf, husumet olarak sadece bize yapılan ödemeler sıkıntılı oluyordu, parayı neredeyse zorla alıyorduk, sadece para istediğimiz dönemlerde bize bozuluyorlardı, onun dışında bir şey yoktu bizim bildiğimiz

 8. Ahmet dedi ki:

  İyi günler;
  Haftada 1 gün imza atacak şekilde adli kontroldeyim. İmzalarımı hiç aksatmadım. Bugün 2 polis gelmiş eve. Eşime, Ahmet Bey burada mı oturuyor, ev sizin mi kira mı, adli kontrolü var mı gibi sorular sormuş ve daha sonra gitmişler.. Böyle bir uygulama var mı? Adli kontrolümün olduğu belli zaten, neden gelmiş olabilirler??

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey, hakkınızda adli kontrol varsa ve siz buna düzenli olarak uyuyorsanız sorun yok ancak evinize polislerin hangi amaçla geldiklerini anlayamadım, sadece mahkeme sizin ekonomik ve sosyal durumunuzun tespiti için polise yazı yazabilir belki bunun için gelmiş olabilirler.

  2. Emre B. dedi ki:

   İkametgah ettigi yerde adli denetimi olan kişinin işlediği benzer bir suç olursa geliyor diyor biliyorum öyle bir muhabbet olmuştu adliyede . Ne kadar doğru bilemem

 9. Huseyin dedi ki:

  Ben ceza evinde 1 ay yattim adliye onunde kavga ettim diye iceri aldilar ve simdi adli kontorolum var dosya daha acilmamis bu adli kontrol nasil kalkar veya ne zaman kalkar 4 aydir atiyom ne zaman biter

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hüseyin bey, Adli kontrol kararının devam edip etmeyeceğine, ne zaman kalkacağına veya adli kontrol kararı üzerinde yapılacak olan değişikliğe dava açılmamış ise kararı veren Sulh Ceza Hakimliği, dava açılmış ise yargılamanın devam ettiği ilgili mahkeme karar verecektir. Adli Kontrol kararının kaldırılması veya değişiklik yapılması için ilgili yere dilekçe ile başvurabilirsiniz, muhtemelen davanın açılması halinde adli kontrol kaldırılacaktır, ancak mahkeme devamına da karar verebilir.

  2. Nargiza dedi ki:

   Merhaba ben 1 hafta önce adlıye karari aldim haftada bir imzam var sahte para sucundan bidaki mahkemem ne zaman ne olucak cok merak edyorm mahkeme adli karari kendiliğinden kalkarmi acaba hapiz ceza alirmıyim ?

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nargiza,
   Bir daha ki duruşma tarihini ilgili mahkemeye başvurarak öğrenebilirsiniz ya da e-devlet üzerinden duruşma tarihini öğrenmeniz mümkün. Adlî kontrol resen mahkeme tarafından kaldırılacağı gibi sizin başvurunuz üzerine de kaldırılabilir.

  4. Nargiza dedi ki:

   Cok tesekur ederim acaba hapis cezasi alirmiyim dava acildigynda yada dosyam kendiliğinden kapanirmi?

  5. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nergiza,
   Parada sahtecilik suçu diğer bir ifadeyle sahte parayı tedavüle sokmak suçunu işleyenler için Türk Ceza Kanununun 197. maddesinde ön görülen oranlarda cezaya hukmedilebilir buna göre;
   Memlekette veya yabancı ülkelerde kanunen tedavülde bulunan parayı, sahte olarak üreten, ülkeye sokan, nakleden, muhafaza eden veya tedavüle koyan kişi, iki yıldan oniki yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır (TCK md.197/1).
   Kişinin daha önce sabıkasız oluşu, mahkemedeki davranışları lehine indirim sebebi olarak uygulanacaktır, daha önce sabıkanız yoksa 2 yılın altında verilecek hapis cezaları HAGB (hükmün açıklanmasının geriye bırakılması) verilerek ertelenebilir, yargılanıyor olmanız ceza alacağınız anlamına gelmez.

 10. emre dedi ki:

  hocam ttrafık kazasında taksırle ölüme neden olma suçundan kaza gunu tutuklandınm ve bır hafta sonra denentimli serbestlikle bırakıldım.yaklaşık 8 aydır imzaya gidiyordum imzamın kalktığına daiır kağıt geldı vu bunu kolluk birimine illettim şimdi gitmiyorum ve 1 ay sonra mahkemem var caza alır mıyım

  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

   Merhaba Emre Bey,
   Anladığımız kadarıyla; mahkeme tarafından Adli kontrol kararınız kaldırılmış. Bu kararın da kolluk birimine bildirilmesi üzerine artık imza atmanıza gerek olmayacak. Ancak bu durumun mahkemenin kararı nezdinde bir fikir verip vermeyeceği konusu değişkenlik gösterebilir. Sizi asıl ilgilendiren, kaza sonrasında kolluk görevlilerince tutulan kaza tespit tutanağındaki kusur durumunuz ve yine bunun yanı sıra; Mahkeme tarafından ya da Savcılık tarafından bilirkişi incelemesi yaptırıldıysa bilirkişi raporudur. Eğer bu noktalarda kusurlu olduğunuz belirtiliyor ise ve siz de kusurlu olmadığınızı düşünüyorsanız, dosyanızın kesin kusur tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Başkanlığına gönderilmesini ve buradan rapor alınmasını talep edebilirsiniz.

 11. Mehmet dedi ki:

  Bende 3 yıl 1 ay 15 ceza aldım terörden 2 yıl içerde kaldım yatarım var mı yardımcı olsanız çok sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey,
   Tarafınıza verilen ceza 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası ve suç terör suçu ise; verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATAR: 2 YIL 4 AY 5 GÜN HAPİS cezası olacaktır, bu süreden yatmış olduğunuz süre düşülür. Kalan 4 AY 5 GÜN HAPİS cezasını denetimli serbestlikten yararlandırılarak tamamlayabilirsiniz.

 12. Soner dedi ki:

  Merhaba aracımla 2 kişinin ufak 1 kişinin koluna kırılmasına sebeb oldum ve mahkemece adli kontrol aldım 2 kişi şikayetci. Ceza alırmıyım

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Soner bey,
   Mahkeme burada kusur durumuna bakarak bir karar verecektir, muhtemelen ceza alacaksınız ancak verilecek cezanın erteleneceği kanaatindeyiz.

 13. yusuf dedi ki:

  adli konrol aldim 5 aydir falan atiyordum 1 kere unuttum atmayi bisey olurmu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yusuf bey,
   Adli kontrol imza ihlali halinde dosyanız kapatılarak ilgili mahkemeye veya savcılığa iade edilir, mazeret dilekçesi vermenizi tavsiye edebiliriz, ilgili savcılık veya mahkeme adli kontrolün devamına, kaldırılmasına veya tutuklanmanıza karar verebilir. Çok uçuk bir durum olmazsa tutuklanmanıza karar verilmeyeceği kanaatindeyiz ancak yine de tedbirinizi alarak mazeret dilekçesi vermenizi öneririz.

 14. Deniz dedi ki:

  Merhaba hocam, terörden adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanıyorum. Yaklaşık 11 ay dır hafta bir kez düzenli olarak imza atıyorum. E devlette kontrol ediyorum herhangi bir dava kaydı yok diye yazı çıkıyor. Bu süreç ne kadar sürer. Psikolojik olarak bundan rahatsızım. Ayrıca Tecil sürem bitti askere gitmem gerekiyor. Bu durumda askere gidermiyim ne yapmam lazım teşekkürler.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Deniz bey,
   İlgili savcılığa başvurarak soruşturma dosyasının akıbeti hakkında bilgi edinebilirsiniz, muhtemelen yakın zamanda davanız açılacaktır, adli kontrol kararına uymaya devam edin, ancak askere gitme durumunuz varsa bunu denetimli serbestlik müdürlüğüne dilekçe ile bildirebilirsiniz bu durumda adli kontrol denetim işleminiz dondurulacaktır.

 15. Necip dedi ki:

  Savcının istemi tutuklu yargılamaktı ama hakim adli kontrol ile serbes bıraktı adli kontrol tutukluluğa dönermi

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Necip bey,
   Adli kontrol ihlali halinde tutuklanmanıza karar verilebilir.

 16. Ali dedi ki:

  Uyuşturucu ticareti şucundan adli kontrol aldım evde terazi ve 2 ayrı yerde esrar maddesi bulundu ve üstümde ama ben satmıyordum içiyordum 240g felan ediyor hepsi ceza alır mıyım nolur Bilgi verirmişsiniz haftada 1 gün imza atıyorum

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali bey,
   Hakkımızdaki dava dosyasının durumu ile ilgili dava dosyasını incelemeden bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır, bu konuda nihai kararı ilgili mahkeme verecektir, bir avukata danışarak ayrıntılı bilgi almanızı tavsiye ederim.

 17. birol dedi ki:

  İyi günler hocam beş arkadaşla geziyorduk polis cevirmesinde araçtan 20gr uyuşturucu madde ve terazi çıktı benim haberim yoktu bunların olduğundan sonra mahkemeye çıktık 3arkadas tutuklandı bize adlı kontroller imzaya gelmemiz istendi bizde hapse girer miyiz sonuç ne olur saygilar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Birol bey,
   Muhtemelen hakkınızda Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan dava açılacaktır, terazinin olması nedeniyle bu olayda birileri uyuşturucu ticareti suçundan ceza alacak ancak dosya kapsamına ve dosyadaki tüm sanık ve tanıkların beyanları dikkate alınarak bu konuda bir karar verilecektir, umarız arkadaşlarınız aleyhinide ifade vermemişlerdir bu durum ceza alıp almanızda öncelikli durum olacaktır.

 18. Tugba dedi ki:

  Mrhb eşim adli kontrol altında 3.imzasını unuttuğu için 1 saat geç attı şimdi mahkemeye kadar tutuklumu yargılarınır

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Tuğba hanım,
   Adli kontrol ihlali nedeniyle dosyası kapalı hale getirilerek ilgili mahkemeye iade edilirse mahkeme eşinizin tutuklanmasına veya adli kontrol kararının devamına ya da kaldırılmasına karar verilebilir, adli kontrol dosyası kapatıldı takdirde mazeret dilekçesi ile ilgili mahkemeye başvurmanızı tavsiye ederim.

 19. Feyzullah dedi ki:

  4 aydır adli kontröldeyim sabah 08 gece 00 00 imza sürem doluyor haftanın 7 günü imza verdiler saat 00 04te imza attım yani 4 dk geçikti herhangi bir sıkıntı olur mu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Feyzullah bey,
   Bir sorun olacağını sanmıyorum ancak yine de dosyanız kapatılarak ilgili Savcılık veya mahkemeye iade edilirse mazeret dilekçesi yazarak adli kontrol kararının kaldırılması veya devamını talep edebilirsiniz.

 20. kaan dedi ki:

  mehmet bey merhaba suç tarihim 28.11.2015 suç 188 uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama müddetnamemde tekerrür mükerrer yok ama infaz 4/3 burada bir hata var mı 2016 öncesi suçların infazı 2/3 diyorlar ve ben 15 ay kapalı yattım şuan açıktayım bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kaan bey,
   Uyuşturucu veya uyarıcı madde ihmal ve ticareti.(TCK 188. Md.) Suçundan mahkum olan hükümlüler 01 Temmuz 2016 tarihinden önce bazı suçlar için tanınan 2 yıl denetimli serbestlik ve infaz indiriminden faydalanamazlar.


Önceki yazıyı okuyun:
Adana Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve İşlemler

Ülkemizde Akdeniz Bölgesinde yer olan Adana ili kuşkusuz hem Akdeniz Bölgesinin hem de ülkemizin en güzel illerinden biridir. Adana ilindeki...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016