Adli Kontrol İmza İhlali Durumunda Ne Olur

A+
A-

Adli Kontrolün ne olduğu ve Adli Kontrolde Süreler ve Uygulama Şekli ile ilgili olarak daha önce yazmış olduğumuz yazılarımızı sizlerin istifadesine sunmuş ve bu konuda bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise adli kontrol kararına uyulmaması ve adli kontrolde imzaya uyulmaması konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Ancak öncesinde kısacısı adli kontrolün ne olduğunu ve uygulama şekli hakkında bilgi vermek daha faydalı olacaktır.

Adli Kontrol Nedir

5271 Sayılı Türk Ceza Kanunundan önce yargı sistemimizde adli kontrol ile ilgili olarak herhangi bir uygulama bulunmamaktaydı. 5271 Sayılı Türk Ceza Kanunun 109 ve devam maddelerinde adli kontrol ele alınmıştır. Adli Kontrol uygulamasının hukuk sistemimizin içerisine yakın zamanda girdiğini söyleyebiliriz.

Adli Kontrolün amacı kişiyi özgürlüğünden yoksun kılmadan, belli yaptırımlar ve kurallar çerçevesinde denetim altında tutmaktır. Tutuklama kararı yerine adli kontrol kararı verilerek şüpheli veya sanık denetim altına alınmış olur. Adli Kontrol kararının uygulanması ile şüpheli veya sanık hakkında gelecekte doğabilecek olan zararlarda önlenmiş olur.

Adli Kontrol İmza İhlali

Adli Kontrol İmza İhlali Halinde Ne Olur

Adli Kontrol Kararının Uygulanma Şekli

Adli kontrol kararı CMK.nın 100/4.md. belirtilen tutuklama yasağı öngörülen suçlar ( üst sınırı 2 yıldan az hapis cezasını gerektiren suçlar) açısından da uygulanabilir.

Ceza Muhakemesinde tutuklama bir tedbir olarak uygulanmaktadır. Şüpheli veya sanığın kaçma şüphesinin bulunmaması, cezanın kanundaki üst sınırı veya diğer hususlar dikkate alınarak hakim tarafından adli kontrol kararı verilebilir. Adli Kontrol Kararları da Ceza Mahkemeleri tarafından verilen tedbirlerdendir. Hakim tarafından belirlenen gün ve saatlerde imza verilmesi, Yurt dışına çıkma yasağı, kefalet uygulanan adli kontrol kararlarından bazılarıdır. Hakim gerekli görmesi halinde bir veya birkaç adli kontrol kararının uygulanmasına karar verebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İdari Yargıda İptal Davasının Ön Koşulları Nelerdir

Adli Kontrol İmzaya Uyulmaması

Adli Kontrol uygulaması, hakkında karar verilen şüpheli hakkında genellikle soruşturmasın tüm aşamasında uygulanır. Bazı durumlarda ise adli kontrol kararına yapılan itirazlar veya adli kontrol kararının uygulanmasında değişiklik yapılmasına ilişkin talepler değerlendirilerek yeni bir karar verilebilir.

Adli Kontrol kararını isteyerek yerine getirmeyen şüpheli veya sanık hakkında hükmedilecek hapis cezasının süresi ne olursa olsun, yetkili yargı merci hemen tutuklama kararı verilebilir. (CMK md.112)

Tutuklama kararının verilip verilmemesi ilgili mahkemenin takdirine bağlıdır. Adli kontrolün ihlal edilmesi halinde ilgili Mahkeme gerekli görürse adli kontrol hükümlerinde değişiklik yapabilir veya aynen devamına karar verebilir.  Yine denetime tabi olarak salıverilen hükümlülerin adli kontrol tedbirlerini ihlal etmeleri halinde haklarında tutuklama kararı verilebilir.  Ancak bu nedenle verilecek tutuklama süresi Asliye Ceza Mahkemeleri görev alanına giren işlerde iki aydan, Ağır Ceza Mahkemesinin görev alanına giren işlerde dokuz aydan fazla olamaz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 191 YORUM
 1. Süleyman dedi ki:

  Abi lütfen bana yardım edin yalvarırım sporcuyum ben bugun cumartesi yari imzam var ve ben samsundayım imzam konyada valilikten izinli dilekcem var elimde gidince verebilirmiyim ne yapmalıyım çok çaresizim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Süleyman bey imza attığınız karakolu telefonla arayarak durumunuzu bildirebilir ayrıca valilikten aldığınız izin kağıdını fakslayabilirsiniz, Ancak yine de adli kontrol imza ihlali konusunda dikkat etmeniz gerekmekte. Dönüşünüzde imza için muhakkak ilgili birime uğramanızda fayda var.

  2. Ferhat dedi ki:

   Merhaba memet bey atli kontrolle serbest birakildim hafta 3 gun imza atiyorum 22.00 kadar imza atmam gerekiyor bugun 22.25 de imza attim polis memuruda imzaladi gec kaldigimi fark etmedi bana biseyde demedi ne yapmam gerekiyor mahkemeyede daha cok var tutuklanirmiyim ev gecindiriyor ne olursunuz bi bilgi verin

 2. Arda dedi ki:

  abi benim yaralamadan denetimim var 3 kez ggitmedim sizce ne olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Arda bey, denetimli serbestlik ihlali nedeniyle kalan cezanızı ceza infaz kurumunda geçirmek zorunda kalacaksınız.

 3. Tolan dedi ki:

  Oldurmeye tesebbusten 10 yil silahli yagmafan 10 yil olmak uzere toplam 20 yil ceza aldim 5. Yilin sonunda yargilanmanin yenilenmesi talebimle ilgili silahli yagma sucunun infazi durduruldu oldurmeye tesebbus sucundan adli kontrol verildi 3 ayin 29 unda sigortali olarak ise basladim is sebebiyle 1 defa imza atamadim tutuklama verilirmi

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Tolan, denetimli serbestlik kapsamında uygulanan adli kontrollerde imzaya uymanız halinde kalan cezanızı ceza infaz kurumunda çekmek zorunda kalabilirsiniz, bu nedenle geçerli bir sebebiniz olmadığı takdirde imzalarınızı atmaya çalışmanız faydalı olacaktır.

  2. Tolan dedi ki:

   Kalan cezam ile ilgili oldurmeye tesebbus sucundan tutuklu iken adli kontro sarti ile serbest kaldim 5 ay boyunca imzami attim ama bu hafta is sebebiyle atamadim bunu gerekce olarak gosterebilirmiyim yer konya imzami corumdan konyaya tasidigimda denetimli serbestlil mud8rlugu 1 dwfa imza atmazsan dosyani kapatiriz dediler ihtar 3 degilmi 3. Kez atilmadigi zaman tutuklama gerceklesiyor die biliyordum her sehorde farkli uygulama yapilabilirmi

 4. erim dedi ki:

  merhaba ben adli konturol ile her pazar imza atıyordum mahkeme de acılmadı adıma karşı tarafın madureyitini giderdim imza atmayı unutum ne yapmam gerkli hiç sabıkam da yok şulu da degilim ben bunuda ısbatladık yine karşı tarafın parasını ben ödedim imza ilhal edilmesi ne olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Erim adli kontrol nedeniyle imza ihlali tutuklama nedenidir, suçsuz olduğunuzu iddia etmeniz ve karşı tarafın mağduriyetini gidermeniz bunu değiştirmez siz yinede geçerli bir mazeret bildirip bundan sonraki imzalarınızı atmaya devam edin.

 5. Tarık Baş dedi ki:

  s.a memehmet abi allah rizasi icin bize bi bilgi verebilrsin abi esimin imzasi vardi yanliz esim hastanede tedavi gordugu icin 2 kere imzayi atmadi vaka sorumlusunada soruk rabor getirsinmi bi bi sikinti cikmaz dedi bana bi yardimci ol abi allah ta senin yardimcin olsun.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Tarık bey hastaneden eşinizin yatarak tedavi gördüğüne ilişkin bir belge alarak ilgili birime vermeniz halinde bir sorun yaşamayacağınızı düşünmekteyiz.

 6. Tarık Baş dedi ki:

  esim hastnede yatmiyo ama o tarihte elinde özel hastanedeki sonuc raborlari var memet abi.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Tarık bey, elinizde ne varsa (rapor, tetkik tedavi evrakları, yatış kağıdı vs) onları sunacaksınız o zaman.

  2. Salih dedi ki:

   İyi günler mehmet bey ben 2 defa imza ihlali yaptım ilkinde bi mazeretin yoktu ikincisindede anne mi hastahaneye götürdüm o günde imza tamamen aklımdan çıkmış ve hastahanede olduğuna dair belge yok randevuyla gitti ne yapmam lazım

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Salih Bey, aynı şekilde belirtmek istediğiniz mazeretiniz yazarak ilgili birimlere başvurabilirsiniz. Yine de bundan sonraki imzalarınızı atmaya aksatmadan devam edin.

 7. İbrahim dedi ki:

  İyi günler mehmet bey ramazan ayında dolayı imzamı geç attım normale 01.06.2018 de 20:00 a kadar atmam gereken imzayı 2 saat 40 dakika geç attım ve hemen karakola gittiğimde imzayi attim ama gec attigimizi denetimli serbestlik bürosuna iletileceğini açıkladı
  Bu durumda ne yapmamiz gerekir açıklayabilirmisiniz saatte geç olduğu için herhangi bir rapor da alamadık ne yapacağız işin içinden çıkamadık

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İbrahim bey, yapacak birşey yok, yine de siz denetimli serbestlik müdürlüğüne başvurarak durumunuzu ilgilere iletin, sonuçta geç de olsa imzayı atmışsınız, bundan sonra denetimli serbestlik nedeniyle imzalarınızı zamanda atmaya daha fazla özen göstermelisiniz.

 8. İskender dedi ki:

  Merhabalar Mehmet bey 23 nisan 1mayısta imza atmayı unuttum sizce dilekçe versem nasıl olur eğer vermezsem hapis cezası çıkar mı?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İskender Bey, aslında denetimli serbestlikte unuttum diye bir mazeret kabul edilemez, siz yinede denetimli serbestlik müdürlüğüne başvurarak bu konuda mazeretinizin belirterek bilgi almaya çalışın.

  2. EKREM dedi ki:

   mehmet bey bende imza atmayı unuttum dosyan kapanmış dediler. mazeretimi de delillendiremiyorum. denetimli serbestlik bürosu mazeretini kanıtlayamazsan bizim yapacagımız bişey yok diyor ne yapmam lazım? bir dilekçe veremez miyiz? yada başka bir çözüm yolu? bir defa dan hemen tutuklama kararı çıkar mı? bir defaya mahsus uyarı yapılmıyor mu ? insanlık hali unutulabilir farklı bir şey olur imza atamaz hemen dosyanın kapanması yada tutuklanması mı gerekiyor?..

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ekrem bey, sonuçta hakkınızda verilen denetimli serbestliğin takibini yapmaya yetkili kurum denetimli serbestlik müdürlüğü bu nedenle ihlalle ilgili sonuç kararı onlar verecektir, hakkınızdaki denetimli serbestlik adli kontrol nedeniyle uygulanmışsa tutuklanıp tutuklanmayacağınız konusunda kararı ilgili mahkeme verecektir bu nedenle mazeretinizi belirten bir dilekçeyi ilgili mahkemeye vererek tekrar hakkınızdaki adli kontrol işleminin devamı için dosyanızın denetimli serbestlik müdürlüğüne gönderilmesini talep edebilirsiniz, artık son kararı ilgili mahkeme verecektir, adli kontrol kararını sulh ceza hakimliği vermiş ise davanın açıldığı ilgili mahkemeye başvurunuzu yapın…

 9. EKREM dedi ki:

  MEHMET BEY BENDE İMZA ATMAYI UNUTTUM ERTESİ GÜN BİLGİ ALMAK İÇİN İMZA ATTIGIM KARAKOLA GİTTİM DOSYAN KAPANMIŞ BİZLİK BİŞEY YOK DENETİMLİ SERBESTLİK BÜROSUNA GİT DEDİLER. DENETİMLİ SERBESTLİK BÜROSUNA GİTTİM BENDEN O GUN İLE İLGİLİ MAZERETİ DELİLLENDİRECEK BİR EVRAK İSTEDİLER. BENDE O GÜN İÇİN ALABİLECEGİM BİR EVRAK YOK MAZERET DİLEKÇESİ YAZSAM OLMAZ MI DEDİM .. ORDAKİ GOREVLİ OYLE OLMAZ YAPAMAYIZ FALAN DEDİ. ŞUAN BEKLEMEDEYİM NE YAPMAM LAZIM MAHKEME ME DE 1 AY VAR BU SURE İÇİNDE TUTUKLAMA KARARI ÇIKAR MI?

 10. Süleyman Ateş dedi ki:

  Merhaba Mehmet Bey. 2013 yılında Ankara’da işlediğim bir yaralama suçundan dolayı çıkarıldığım nöbetçi mahkeme tarafından yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tutuksuz yargılama kararı alındı. Daha sonra ben memleketim olan Sivas’a gittim, Sivasta iken geçirdiğim bir trafik kazası nedeniyle hastahanede tedavi gördüm. Ben hastanede iken Ankarada bulunan ikametime “haftada iki gün imza” atmam için tebligat gönderilmiş fakat evde kimse olmadığı için tebligat muhtarlığa bırakılmış. Muhtarda şahsıma haber vermediği için benim böyle bir yükümlülükten habeerim olmadı. Yaklaşık 1 ay sonra Ankara’dan karakol tarafından arandım ve bilgilendirildim. Apar topar Ankaraya giderek hastane raporlarımı sundum ve denetimli serbestlik bürosuna itirazda bulundum. Fakat itirazım reddedildi. Ama mahkeme tarafından hakkımda tutuklama kararı da çıkarılmadı. Geçtiğimiz ay bölge mahkemesi tarafından cezam KESİN olarak onandı ve 2 yıl 1 ay hapis ezasına mahkum edildim. Sorum şu olacak. Ben şimdi denetimli serbestlikten ve 671 sayılı KHKdan yararlanabilirmiyim?

  Teşekkür ederim..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Süleyman bey daha önce hakkınızda uygulanan denetimli serbestlik ADLİ KONTROL dediğimiz denetimli serbestlik uygulaması bu nedenle 671 Sayılı KHK dan yararlanmanıza engel bir durum bulunmamakta.

  2. Süleyman Ateş dedi ki:

   Birkaç avukata sorduğumda denetimi yakmış olabileceğim ve koşullu salıverilme hakkından yararlanamayacağım söylendi. Bazı avukatlar ise bir sıkıntı çıkmayacağını ve 3 ila 5 gün cezaevinde tutulup şartlı tahliye edileceğimi söylüyor. Bu konuda da yardımcı olur musunuz?

 11. Davut dedi ki:

  Merhabalar ben cuma ve pazartesi atmam gereken imzalarimi atamadim. Karakola gittigimde adli kontrol dosyani kapattik denetim mudurlugune git dediler. Benim imza atamadigim gunlere ait saglik raporum var bu raporu versem dosyam yanarmi ?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Davut Bey,
   Konuyla ilgili elinizde bir sağlık raporu, vs var ise; bunu artık ilgili mahkemeye (yargılama aşamasındaysa) ya da savcılığa (soruşturma aşamasındaysa) bir dilekçe ile bildirmeniz yararınıza olabilir. Bu noktada karakolun yapabileceği bir işlem bulunmamaktadır. Dosyanız kapanmış, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne gönderilmiştir. Denetim Serbestlik Müdürlüğü tarafından da; söz konusu imza ihlaline ilişkin yazışmalar yapılacak, dosyanız ile birlikte Savcılık ya da Mahkeme ye iletilecektir. Dilerseniz, bu konuda bir hukukçudan yardım alabilirsiniz.

 12. Meryem dedi ki:

  Merhabalar. Hakkımda bir soruşturmadan dolayı adli kontrol kararı verilmişti. İki senedir her cumartesi olmak üzere imzalarımı aksatmadan atıyorum. Fakat bir hafta gözaltında kaldım. O hafta bir gün imzamı atamadım. Çıktığım gibi mahkeme kararı ile beraber adli kontrole gittim ve mazeretimi bildirdim. Tarafıma bir gözaltı evrakı verilmemişti bu sebeple o evrakı sunmamıştım. Mazeretim reddedildi dosya sulh ceza mahkemesine gönderildi. Gözaltı evrakını alıp bugün mahkemeye dilekçe ve ekleri ile birlikte göndereceğim. Bu süreç nasıl işler karardan nasıl haberdar olurum? Şimdiden teşekkürler..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Meryem hanım her ne kadar hakkınızda adli kontrol kararı var ise de, imzayı aksatmanız ile ilgili geçerli sebebinizin olması nedeniyle sorun çıkmadan adli kontrol kararınızın devam edeceği kanaatindeyim, siz yine de bundan sonraki imzalarınızı atmaya devam edin ve denetimli serbestlik müdürlüğü ile iletişim halinde olun.

 13. Bahar dedi ki:

  Mrb babam her çarşamba imza atıyordu bu hafta unuttu mazeret bildirmedigi için tutuklanır diyolar tutuklanır mı

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Bahar hanım, her türlü olumsuzluğa karşı babanızın geçerli bir mazeret ile denetimli serbestlik bürosuna başvurması faydalı olacaktır

 14. Seda Çabuk dedi ki:

  Mehmet Bey Eşimin 2 ay denetimşi imza süreci var 5. Kez imza atıyor fakat bugün iş yerinde mesaisi nedeniyle ve servis çekiyoe 40 dk geçikmiştir imza atmak için iş yerinden belgelendirde sizce bi sorun çıkarmı ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Seda Çabuk, eşinizin geçerli bir mazeretinin olduğu elde olmayan sebeplerden dolayı gecikmenin yaşanmış olması nedeniyle herhangi bir sorun yaşamayacağı kanaatindeyiz.

 15. Ersin dedi ki:

  Mehmet bey benim çalıştığım iş yeri 10 gün önceden bilmeyerek çıkışımı vermiş ve benim bugün haberim oldu ve 11 gün sonra tekrar aynı işe girişimi yaptılar ve bir kez bunun için uyarı aldım ne olur yarın çıktı ve giriş belgesini verecem

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ersin bey, Denetimli Serbestlik nedeniyle hakkında adli kontrol uygulanan bireylerin en fazla bir kez denetim ihlal hakları bulunmakta ancak geçerli sebepleri olması halinde bunu ilgili denetim müdürlüğü komisyonuna bildirmeleri halinde bu ihlal olarak kabul edilmeyebilir, açıkçası komisyon işin içinde kasıt olup olmadığına bakmakta buna göre karar vermektedir.

 16. Ali dedi ki:

  Merhaba Mehmet bey. 8 ay tutuklu kaldım şartlı tahliye edildim hafta da iki gün imzaya gidiyordum 06.08.2018 tarihinde 1 saat geciktim imzaya bu gün imzaya gittiğim de dosyamin kapandığını söylediler denetimli serbestliğe gittim mahkemeye gönderdik dilekçe yaz mahkemeye dediler bu gün yazdım mazeret bildirdim 8 Ekim’de mahkemem var tekrar aceba tutuklanır miyim ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali bey anladığım kadarıyla adli kontrol şartı ile tahliye edilmişsiniz, burada adli kontrole devam veya tekrar tutuklanmanız mahkemenin takdirine ancak duruşmaya katılmanızı tavsiye ederiz.

 17. Nejdet dedi ki:

  Merhaba ben alti aydir her cumartesi imza atiyorum bu hafta atmayi unuttum mazeretimde yok bu gun karakola gittim dosyam kapandi bundan sora ne yspmaliyim bunun sonucu ne olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nejdet bey, adli kontrol imza ihlali nedeniyle dosyanızın kapanması halinde denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ancak, bilinenin aksine tutukluluk yerine tedbir olarak verilen adli kontrol kararlarında bir kez bile imza ihlali yapılması halinde dosyanın kapatılarak ilgili mahkemeye bilgi verileceğidir, adli kontrol kararı veren mahkemeye de dilekçe ile başvurarak mazeretinizi bildirip adli kontrol kararının devamını talep edebilirsiniz.

 18. Samet can dedi ki:

  Süikast suçundan tutuklandık örgütten yatiyorduk 5.ay adli kontrolle serbest kaldım 8 ay imzam vardı 1.5 ay felan kaldı pazartesi imza atmam gerekiyordu 2 gün önce başka bi dosyadan karakolda kaldim hasta oldum imza günü de hastalıktan ayağa kalkamiyordum gitmedim cezaevinden çıkarken 1 kere kaçırma hakkin var dendi ne yapayım? ACIL CEVAP LUTFEN

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Samet bey, Denetim Serbestlik Müdürlüğü komisyonu tarafından yapılan ihlaller değerlendirilmektedir, bu konuda denetimli serbestlik müdürlüğüne başvurarak mazeret dilekçesi sunmanız faydanıza olacaktır. Bir kez yapılan ihlallerde mazeret kabul edilmektedir ancak devamında yapılacak olan ihlallerde dosyanız kapatılarak infaz hakimliğine gönderilecek devamında tekrar ceza infaz kurumunda kalan cezanızı çekmek zorunda kalabilirsiniz.

  2. Akın dedi ki:

   Selamın aleyküm adli kontrol imzam varken ceza geldi ne olur acıklar mısınız lütfen

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Akın bey, daha ayrıntı yazarsanız bu konuda bilgilendirmeye çalışırız.

 19. Yasemin dedi ki:

  Mehmet bey ben 2017 senesinin sonunda ağır tahrik sonucu savunma amaçlı bir yaralamaya karıştım daha önce bir suç kaydım yok adlı kontrol şartıyla serbest bırakıldım henüz mahkeme olmadı ayın biri ve 15 i imza günlerim ben 2 defa imza ihlali yaptım birincisinde mazeret bildirmedim İkincisind bildirdim kabul edildi dün de imza günümdü tamamen unutmuşum sizce ne yapmalıyım ve bunun sonucu sizce ne olur ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yasemin hanım, öncelikle şunu açıkça belirtelim hakkında adli kontrol uygulanarak yargılaması devam eden sanıkların adli kontrol şartlarına uyması özellikle imza yükümlülüklerini eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. Yapılan ihlal nedeniyle Denetimli Serbestlik Müdürlüğü dosyanızı kapatarak ilgili mahkemeye gönderecektir, ilgili mahkeme adli kontrol kararına uymadığınız gerekçesi ile hakkınızda tutuklama kararı verebilir, bu nedenle vakit kaybetmeden ilk mesai gününde Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne başvurarak dilekçe ile mazeretinizi bildirmenizi tavsiye ederiz. Mazeretinizin kabulü halinde tekrar adli kontrole devam edilecektir.

 20. Kadir dedi ki:

  Mehmet bey adli kontrol le her pazar imzaya gidiyordum bide mahkemeden önceki son imza günümdü ama olacak ya annemi ziyarete gittim hastaneye annemi öyle görünce kafa gitti imzayı atamadım Dört gün sonra mahkemem oldu adli kontrolu kaldırdı hakim .Uyap tan baktığımda savcılığın adli kontrol ile ilgili yazdığı yazı ve mahkemenin kontrolü kaldırdığı yazı günü aynı şimdi ne olacak bana yardım edin avukat adli kontrol kaldırıldı birşey olmaz diyor sizin görüşünüz nedir tekrardan adli kontrolü koyarmı hakim yoksa hüküm geçerli mi olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kadir bey, ilgili mahkemenin adli kontrol kararını kaldırması nedeniyle herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız kanaatindeyim.

  2. Kadir dedi ki:

   Mehmet bey çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için sağolun.


Önceki yazıyı okuyun:
Adli Kontrol Cezadan Düşer mi (Tüm İhtimalleri Ele Aldık)

Adli kontrol, kişiyi özgürlüğünden yoksun kılmadan, kişi hakkında belli kurallar çerçevesinde belli yaptırımlar uygulayarak denetim altında tutulması işlemidir. Türk Ceza...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016