Adli Sicil Kaydı Dilekçe Örnekleri

Her bireyin karıştığı olay, işlediği suç devlet tarafından kayıt altına alınmaktadır. Özellikle adliyeye intikal eden suçlar bakımından çok kapsamlı olarak bir arşivleme işi yapılmaktadır. Bu konuda yetkili birim ise; Adalet Bakanlığı ‘na bağlı olan Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü ‘dür. Her birey için tutulan bu kayda da Adli Sicil Kaydı denilmektedir. Kendisine ait kaydı, vatandaş talep etmesi halinde alabilmektedir. Yine bazı suçlar bakımından; kişinin aynı suçları belli süreler dahilinde işlememesi halinde bu kayıtlar da silinebilmektedir. Bu işlemlerin yapılması için dilekçe yazılması gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere Adli Sicil kaydı dilekçe örneklerini paylaşmaya çalışacağız.

Adli Sicil Kaydı İsteme için Örnek Dilekçe ( Adliyeden )

Bu dilekçelerin bu haliyle de çıktısını alıp boşluklarını tükenmez kalemle doldurup imzalayarak ta kullanabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Dilekçesi

Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Örnek Dilekçe

Bu dilekçeyi aşağıdaki word formatından bilgisayarınıza indirip kendinize göre düzenlemeli ve imzaladıktan sonra Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü’ne göndermelisiniz.

Adli Sicil Kaydının Silinmesi Dilekçesi

Adli sicil kaydı dilekçe örneklerini paylaştık ancak şunu da hatırlatmak gerekir ki; E – Devlet sisteminin hayata geçirilmesi ile birlikte artık E Devlet üzerinden de adli sicil kaydı alınabilmektedir. E Devlet ile adli sicil kaydı nasıl alınır konusunda ve yine Adli sicil ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Adli Sicil Kaydı Nedir adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ancak adli sicil kaydının silinmesi için dilekçe yazmanız  ve bu dilekçeyi de Adli Sicil İstatistik Genel Müdürlüğü ‘ne ( Ankara ‘da ) göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemin online olarak yapılabilmesi şu an için mümkün değildir.

Sitemizde paylaşılan dilekçeler tamamen bilgi amaçlı olup,  herhangi bir hak kaybına uğramamak için dilekçenizi hazırladıktan sonra, herhangi bir hak kaybı yaşamamak için konusunda uzman bir hukukçu ya da avukattan yardım alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  EWE Elektrik Abonelik Şikayet ve Fatura İtiraz Dilekçe Örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Adli Yardım Dilekçe Örnekleri

Bilindiği üzere devlet, maddi anlamda yeterliliğe sahip olmayan kişilerin hukuki destek alabilmesi amacıyla adli yardım adı altında bir destekte bulunmaktadır....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016