Ankara Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve Hizmetler

A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen iletişim bilgileri, hizmet alanları, çalışma saatleri ve diğer genel konularda bilgi vermeye ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak istifadenize sunacağız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şikayet ve Talep Dilekçe Örnekleri

ankara buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Ankara Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri

Ankara Türkiye’nin başkenti olması ve çeşitli diğer sebeplerden ötürü yüksek bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ankara Belediyesi şehirde yaşayan her vatandaşın merak ettiği soruların yanıtlarına ulaşabileceği ve bilgi edinmek istediği konularda bilgi alabileceği iletişim hatlarına sahiptir. Belediye bünyesinde verilen bütün hizmetler ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar 0312 507 10 00 telefon numarasını kullanarak ilgili belediye birimine ulaşabilmektedir.

Ankara Belediyesi Hizmet Binaları

Ankara’nın her yerinden kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda yer alan belediye binası Yenimahalle sınırları içerisindedir. Vergi dairesi ise ana binada yer aldığı gibi ankaranın çeşitli bölgelerinde de yine başka belediyelere bağlı olarak hizmet veren kurumlar mevcuttur. Bunun için iletişim telefonu ya da Beyaz Masa hizmeti kullanılarak gereken bilgileri edinmek mümkündür.

Ankara belediyesi Çalışma saatleri

Ankara Belediyesi sabah 08.30-12.00 ve 13.00-17.30 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vermektedir. Belediye hizmetleri arasında yer alan bazı hizmetlere vatandaşlar bu çalışma saati aralığına bağlı kalmadan çevrimiçi bir şekilde de ulaşabilmektedir. www.ankara.bel.tr adresinden görüntülenebilen hizmetler arasında e-tahsilat, ulaşım bilgi sistemi, otobüs nerede gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ankara Belediyesi’ne Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Ankara Belediyesi’ne elektrik, su ve doğalgaz başvuruları gerçekleştirilebilmektedir. Başvurularda gereken evrak ve diğer belgeleri öğrenmek için Ankara Belediyesi iletişim telefonları kullanılabilir. Ankara Belediyesi Doğalgaz hizmetini günümüzde iki farklı şekilde sağlamaktadır. Bunlar kartlı sistem olarak da bilinen bakiye kartlı sayaç ve kullanımı ölçen ve okunmasının ardından faturalandırma sağlayan sayaç sistemleridir. Kartlı sisteme dair her türlü hizmet Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanırken diğer abonelik ve abone işlemleri Başkent Doğalgaz tarafıından yürütülmektedir.  ASKİ Belediyeye bağlı su ve TEDAŞ ise Ankara’nın yetkili elektrik kurumudur. Her iki kurum da belediyeye bağlı olarak hizmet vermekte ve abonelik başvurularının kendilerine yapılmasını istemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İSKİ Dilekçe Örneği : Abonelik, İptal, Şikayet, Fatura İtiraz

Ankara Belediyesi Şikayet

Ankara Büyükşehir Belediyesi şehirde yaşayan bütün vatandaşların şikayet ve memnuniyetlerini bildirebilecekleri ve çeşitli konularda bilgi edinebilecekleri önemli bir hizmet olan Mavi masa  hizmetine sahiptir. Mavimasa.ankara.bel.tr adresinden çevrimiçi başvuru yapılabileceği gibi 153  numaralı telefon aranarak da Mavi masa’ya ulaşılabilmektedir.

Ankara Belediyesi Birimleri

Ankara sınırları içerisinde bütün belediye hizmetlerinin sevk ve idaresini gerçekleştiren çok sayıda belediye alt birimi hizmet vermektedir. Bunlar arasında mavi masa, zabıta, fen işleri, imar ve şehircilik işleri başkanlığı, tapu ve kadastro yer almaktadır.  Belediye birimlerine dair bütün detaylı bilgilere iletişim telefonu aracılığı ile ulaşılabilmektedir.

Ankara Belediyesi Sosyal Medya

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak vatandaşları çeşitli konularda bilgilendirmeyi amaçlayan Ankara Belediyesi Facebook, Twitter ve Instagram üzerinde ankarabbld hesabı ile yer almakta ve hizmet vermeye devam etmektedir.

Ankara Belediyesi EGO Cep’te

Ankara’nın nüfus yoğunluğu yüksek bir şehir olması ulaşım sorununu da beraberinde getirmektedir. Toplu taşıma kullanan vatandaşlarına otobüs seferleri ile ilgili detaylı bilgilere ve de kullandıkları duraklara otobüsün ne zaman ulaşacağı gibi bilgilere Ego Cep’te uygulamasını kullanarak kolaylık elde etme imkanı da sunulmuştur.

Ankara Belediyesi Dilekçe Örnekleri

Ankara Büyükşehir Başvuru Dilekçesi örneği

Ankara Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Büyükşehir Belediyesi Ankara Dilekçe Örneği

Ankara Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

Dilekçe örneklerimizi PDF olarak indirmek için;

Ankara Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Ankara Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Anında PTT Kargo Takip ve Sorgulama İşlemi (Tıkla Öğren)

Özelleştirilmesinden sonra farklı sektörlerde faaliyet göstermeye başlayan ve yaptığı işlerin kalitesi nedeniyle her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016