Antalya Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği İletişim

A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen hizmet alanları, çalışma saatleri, iletişim bilgileri ile diğer genel konularda bu yazımızla okurlarımıza bilgi vermeye ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadenize sunacağız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şikayet ve Talep dilekçesi

antalya buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Antalya Belediyesi İletişim Bilgileri

Türkiye’nin turizm denildiğinde önemli bir cazibe merkezi haline gelmiş olan Antalya kaliteli ve bilinçli bir belediyecilik anlayışı benimsemiştir. Vatandaşların kolaylıkla ulaşarak bilgi almak istedikleri konularda sorularını sorup detaylı bilgilendirmeye erişebileceği iletişim adresleri Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmıştır. Bunlar 0242 249 50 00 genel ulaşım numarası ve dilek/şikayet amacıyla iletişim sağlanan ABİM merkezi 444 94 20 olarak sunulmuştur.

Antalya Belediyesi Hizmet Binaları

Ana belediye binası şehir merkezinde bulunmasına karşın Antalya Büyükşehir Belediyesi hemen hemen bütün ilçe belediyelerini hizmet birimi şube müdürlüğü olarak belirlemiştir. İlçe binalarının çoğunluğu ek bina olarak hizmet verebilmektedir. Bunun için yine Belediye’nin iletişim telefonu kullanılarak ilçe belediyelerinde ve ana belediye binasında gerçekleştirilen işlemlere dair bilgi talebinde bulunulabilir.

Antalya Belediyesi Çalışma Saatleri

Antalya Belediyesi sabah 08.30 ve akşam 17.30 saatleri arasında hizmet kapılarını vatandaşlara açık tutmaktadır. Ancak iletişim numarasını kullanarak bilgi almak ve şikayette bulunmak 7/24 mümkündür. Ayrıca Antalya Belediyesi çeşitli hizmetleri internet sayfası aracılığıyla çevrimiçi gerçekleştirme imkanını da vatandaşlara sağlamış durumdadır.  E-belediye başlığından görüntülenebilecek bu hizmetlere çalışma saatlerinden bağımsız olarak da ulaşılabilir.

Antalya Belediyesine Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya geneli su ve su şebekelerini kendi çatısı altında hizmet veren diğer bir kurum olan ASAT’a bırakmıştır. Kişiler 0242 310 12 00 numarası üzerinden ya da ASAT’ın internet adresinden abonelik başvurusu için gereken bilgileri öğrenebilmektedir. Ayrıca aynı telefon numarası su kesintileri ve arıza durumlarında da kullanılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Digitürk İptali İçin Dilekçe Örneği : Nasıl Kapattırılır

Antalya Belediyesi Şikayet

Şehir sakinlerinin belediye hizmetlerine ya da başka durumlara dair şikayetlerini iletebilmeleri için kurulan ABİM 444 94 20 telefon numarası aracılığıyla 7/24 ulaşılabilen bir şikayet kanalıdır. Ayrıca ABİM çevrimiçi olarak yapılan şikayetlerde de kullanılabilmektedir. Kişiler şikayetlerini gerçekleştirdikten sonra verilen takip numarasıyla şikayetleri neticesinde yapılan işlemleri takip etme olanağı bulmaktadır.

Antalya Belediyesi Birimleri

Antalya Belediyesi tarafından sağlanan hizmetlerin önemli bir kısmı Antalya Büyükşehir Belediyesi altında bulundan birimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu birimler arasında İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı,  Fen işleri dairesi başkanlığı,  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı,  Tarımsal Hizmetler Dairesi başkanlığı, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı yer almaktadır. Ayrıca ulaşım planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı da belediye hizmetleri içinde önemli paya sahiptir. Bu birimlere ulaşmak için ana telefon numarası kullanılabilmektedir.  

Antalya Belediyesi  Antalya Ulaşım

Vatandaşların şehir içerisinde yer alan çeşitli toplu taşıma opsiyonlarını kullanırken otobüs, tramvay, deniz otobüsleri gibi araçların sefer bilgilerine anlık ve canlı olarak ulaşılmasını sağlayan Antalya ulaşım uygulaması mevcuttur. Bu uygulama Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli güncel tutulmakta, hava durumu, yol ve trafik bilgileri gibi önemli durumlar sürücülere ve diğer vatandaşlara iletilebilmektedir.

Antalya Belediyesi Dilekçe Örneği

Antalya Büyükşehir talep dilekçesi

Antalya Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Müdürlüğüne Dilekçe

Antalya Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Dilekçe örneklerini indirmek için PDF formatı;

Antalya Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Antalya Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Serhat dedi ki:

  Biz tiyatro severler olarak şehir tiyatrolarındaki ekibi istiyoruz. Sebebi nedir bilmiyoruz fakat bu insanlar uzun süredir burdalar ve biz onlardan memnunuz. Başta genel sanat yönetmeni olmak üzere ekibi geri istiyoruz gereğinin yapılmasını istiyoruz. Başta genel sanat yönetmeni Mehmet Bey’in ömrünün yarısından çoğunu buraya adamış olması ve gerçekten güzel bir ekip kurmuş olmasininda göz önünde bulundurulmasıni istiyoruz…

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Serhat bey,
   Makalemizde belirttiğimiz şekilde, Antalya büyükşehir belediye başkanlığına şikayet veya talep dilekçelerinizi ulaştırabilirsiniz.


Önceki yazıyı okuyun:
Başbakanlık Bursu Nasıl Alınır Kimler Başvurabilir (Geri Ödemesiz)

Yükseköğretim gören öğrencilere eğitim ve öğretim hayatınız boyunca karşılıksız olarak verilen bursun adı, Başbakanlık bursu olarak bilinmektedir. Birçok öğrencinin merak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016