Askerlik Yeri Öğrenme 2019 (Tıkla Acemi Birliğini Öğren)

A+
A-

2019 yılında da yeni celp dönemleri ile birlikte bir çok gencimiz askerlik hizmetini yerine getirecek olmanın heyecanını yaşıyor diyebiliriz. Askerlik çağına gelen vatandaşlarımızın işlemleri; eskiden sistem dışı ve farklı usullerde yapılıyorken, çoğu kurumun E-Devlet sistemine entegre edilmesi ile birlikte askerlik yeri öğrenme işi de artık çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bizler de Dilekcesepeti.com olarak; sloganımız olan “Kamu kurumlarındaki işlerimizi kolaylaştırmak” adına bugünkü yazımızda E Devlet sistemi üzerinden Askerlik Yeri Öğrenme 2019 yılı için güncel bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

Askerlik Şubesine Gitmeden Askerlik Yerini Öğren !

Eskiden bu işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekirken, artık sadece bilgisayar başına geçerek bir kaç dakika içerisinde bilgilerimize ulaşabiliyoruz. Yeni askere gidecek adayların; askerliklerini hangi birliklerde yapacaklarını öğrenmeleri için yapılması gerekenleri hemen size anlatalım.

Öncelikle; E Devlet portalına yani www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıyoruz. Burada sistemde kimlik doğrulamamızı (yani TC kimlik numaramız ve şifremizi yazarak ya da internet bankacılığı ile ya da varsa e imza ile) yaptıktan sonra; E Hizmet veren kurumlar arasından “MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI” bölümüne geliyoruz. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ‘nı bulmak için direkt olarak solda bulunan harflerden “M” harfine de tıklayabilirsiniz.

Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız.

Askerlik yeri sorgulama

Askerlik Yeri Ogrenme 2019

Bundan sonra ise; burada bulunan başlıklardan “ASAL SEVK İŞLEMLERİ” başlığı altında yer alan “ER SINIFLANDIRMA SONUCU SORGULAMA VE ASAL SEVK BAŞVURUSU” bölümüne tıklıyoruz. Buradan sonra açılacak ekrandan artık askerlik yeri öğrenme 2019 yılı için güncel bilgilere ulaşmış oluyoruz. Eğer bir yazıcınız var ise bu ekrandan çıktı da alabilirsiniz.

Direkt olarak E Devlet portalında arama yapmadan askerlik yeri sorgulama yapmak isteyenler ise; https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi adresine tıklayıp, sonrasında “KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRĞULA” butonuna tıklayıp, sonrasında açılacak ekranda TC kimlik no ve şifrelerini girerek yine sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Kısa Dönem 6 Ay Uzun Dönem 12 Ay

Bildiğimiz üzere 4 yıllık üniversite yani lisans mezunu asker adayları kısa dönem olarak askerliklerini yapmaktalar. Bu adaylar toplamda 6 ay askerlik yapmaktadır. Toplamda ise 12 gün izin hakkı bulunmaktadır. Uzun dönem askerlere baktığımızda ise; toplamda 12 ay askerlik yaptıkların görmekteyiz. Uzun dönem askerlik yapan adayların ise toplamda 24 gün izin hakkı bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Dilekçe Örneği

Tecil Hakkı Bulunuyor

Askerlik çağına gelen herkesin, ilgili şartları taşıması halinde askerliğini tecil ettirme hakkı bulunuyor. Tecil işlemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazımızın daha çok kişiye ulaşması ve daha çok kişinin bu bilgilerden istifade edebilmesi için hemen yazımızın sonunda bulunan PAYLAŞ butonunu kullanabilirsiniz. Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez !ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. AKİF dedi ki:

    SELAm cumhur başkanım sizden yardım istiyorum ben işe giriyorum işten sebepsiz yere çıkarılıyorum senden ALLAH RIZA İÇİN YARDIMINI BEKLİYORUM BU MUBAREK GÜNDE RAMAZAN AYI HÜRMETİNE DESTEGİNİ İSTİYORUM YARDIMINI ŞİKAYETE BULUNUYORUM BİZ İLGİLENMİYORUZ DİYORLAR NEREYE GİTSEM BİZ KARIŞMIYORUM DENİLİYOR CUMHURBAŞKANIM YARDIMINI BEKLİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN BANA BU NUMARADAN DÖNÜŞ YAPIN 053******** NUMARADAN SAYGILARIMLA CUMHURBAŞKANIM


Önceki yazıyı okuyun:
Askerlik Tecil Dilekçesi Örneği

Askerlik, erkek olan her Türk vatandaşının yapması gereken vatani görevidir. 21 yaşını doldurmuş her erkek birey askerlik görevini yapmak üzere...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016