ASKİ Dilekçe Örneği : Abonelik, İptal, Şikayet, Fatura İtiraz

A+
A-

ASKİ Ankara ve bölgesine su dağıtım hizmeti veren bir kuruluştur. Yeni su sayacı ve aboneliği alacak olan hane sakinleri, eğer Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsa, ASKİ üzerinden başvuru yapmak zorundadır. Genel olarak başvurular, gönderilen bir dilekçe ile devreye girmektedir. Son alınan rakamlara göre, ASKİ’den su dağıtım hizmeti alan hane sayısı, 2.223.257’ye kadar ilerleme göstermiştir. Yani bu sonuca bakarak, kurumun oldukça kaliteli hizmet verdiğini görüyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Abonelik iptal, fatura itiraz dilekçesi

ASKİ Dilekçe Örneği : Abonelik, İptal, Şikayet, Fatura İtiraz

ASKİ Yeni Abonelik

Yazımızın başında da sizlere aktardığımız gibi ASKİ’ye yeni abonelik açtırmak için, ulaşım sağlamak gerekmektedir. Bunun için sizlere en yakında yer alan ASKİ bayisine veya aracı kuruma gidebilirsiniz. Fakat sizlerden ekstra olarak istenecek bazı evraklar olacaktır. Bu evrakların başında da, dilekçe olacaktır. Yazımızın en altında sizler için dilekçe örneği hazırladık ve bu dilekçe örneğini kendinize göre değiştirebilirsiniz. Dilerseniz ASKİ’nin hazırladığı yeni abonelik rehberini de okuyabilirsiniz. http://www.aski.gov.tr/tr/Abonelik_Rehberi.aspx adresinde tüm bilgiler bulunmaktadır.

ASKİ Abonelik İptali

ASKİ’de bulunan su sayacı aboneliğini kapatmak için, aynı şekilde uygulanması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Abonelik iptalleri keza aynı şekilde online yöntemler ile veya sizlere en yakında olan ASKİ şubesine gitmeniz ile beraber gerçekleşmektedir. Abonelik iptali için, aşağıda verdiğimiz dilekçe örneğini kullanabilir ve aboneliği kapatmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Abonelik kapatmak için dilekçe örneği, son ödenmiş su faturası, kimlik, adres bilgileri ve sayaç numarası gibi ekstra dökümanlar da istenmektedir. Abonelik iptali için http://www.aski.gov.tr/tr/Icerik.aspx?detay=801&id=834 adresine girebilir ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

ASKİ İletişim Bilgileri

ASKİ, su tüketicilerine oldukça kaliteli bir hizmet vermektedir. Online başvuru kanallarına ek olarak, müşterilerine 7/24 irtibat numarası hattını sunmaktadır. Dilerseniz internet üzerinden, dilerseniz de telefon aracılığı ile ASKİ’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. ASKİ’ye internet üzerinden ulaşım sağlamak için http://www.aski.gov.tr/tr/anasayfa adresine girişi yapmanız yeterlidir. Tüm başvuru kanalları ve aracı kanallar, site üzerinde yazmaktadır. ASKİ Genel Müdürlük iletişim numarası 0312 616 13 92 – 93’dır. Fakat yeni abonelik ve abonelik iptali gibi bilgileri 0 (312) 616 23 54 numaralı hattan alabilirsiniz. Kendi bölgenize ait müdürlük telefonu için, ASKİ resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Eski Hükümlülere İşkur ve KOSGEB Hibe Kredi Desteği 2019

ASKİ Dilekçe Örneği

Ankara Büyükşehir Su aboneliği dilekçesi

ASKİ Yeni Su Aboneliği Başvuru Dilekçe Örneği

ankara büyükşehir abone değişikliği dilekçe örneği

ASKİ Abone Değişikliği Başvuru Dilekçe Örneği

Ankara Büyükşehir abonelik iptali dilekçesi

ASKİ Abonelik İptali İçin Başvuru Dilekçe Örneği

Ankara Büyükşehir fatura itiraz dilekçesi

ASKİ Fatura İtiraz Dilekçe Örneği

Sitemiz üzerinden genel anlamda su faturasına itiraz dilekçe örneği ile ilgili de bir çok döküman ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

ASKİ Dilekçe örneği indirmek için PDF formatında;

aski Yeni Su Aboneligi Basvuru Dilekcesi Ornegi

aski Fatura itiraz Dilekce Ornegi

aski Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi

aski Abone Degisikligi Basvuru Dilekcesi OrnegiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Antalya Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği İletişim

Antalya Büyükşehir Belediyesi hakkında merak edilen hizmet alanları, çalışma saatleri, iletişim bilgileri ile diğer genel konularda bu yazımızla okurlarımıza bilgi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016