Banka Dilekçe Örneği

A+
A-

Bankalar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmekle birlikte, artık para ile ilgili çoğu işlemlerimizi bankalar üzerinden hallediyoruz diyebiliriz. Böylelikle bankalara olan bağımlılığımız da her geçen ister istemez artmaktadır. Bunu da fırsat bilen bankalar; verdikleri bazı hizmetler nedeniyle farklı adlar altında ücretler talep ederek, tüketicilerin omzuna her geçen gün yeni bir yük daha yüklemektedir. Bazen bu ücretlerin iadeleri söz konusu olabilmektedir. Ancak bunun için yapılması gereken ve izlenmesi gereken bazı yöntemler vardır. Bu konudaki ilk dikkat edilmesi gereken konu ise; bankalara başvuruda bulunurken resmi bir yazı ile başvurmak olacaktır. O da bankaya dilekçe yazarak olacaktır. Tam da bu konuyla ilgili olarak; bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz banka dilekçe örneği paylaşımlarında bulunmaya çalışacağız.

Banka dilekçe örneklerimizi paylaşmadan önce; dilekçenizin illaki bir ücretin iadesi üzerine olması gerekmediğinin de altını çizelim. Özellikle bir banka ürününün kullanımını sonlandıracaksanız bunu muhakkak dilekçe ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin; kredi kartı kapattırma, hesap kapattırma gibi konularda özellikle bir dilekçe ile müracaatta bulunun. Şimdi banka dilekçe örneklerimizi sizlerle paylaşalım.

İçindekiler

Banka Dilekçe Örneği

Bankada Yaptırdınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe Örneği

Bankaya yaptırılan işlem ile ilgili bilgi belge isteme dilekçesi

Bankada Yaptırdınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe Örneği

Dosya Masrafının İade Edilmesi İçin Verilecek İhtarname örneği

Dosya masraflarının iade edimesi için veerilecel olan ihtarname

Dosya Masrafının İade Edilmesi İçin Verilecek İhtarname örneği

Kredi Kart Hesap İşletim Ücreti İptali İadesi İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Kredi kartı hesap işletim ücretinin iptali

Kredi Kart Hesap İşletim Ücreti İptali İadesi İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Kredi Kartına Uygulanan Temerrüt Faizine İtiraz Dilekçe Örnekleri

Kredi kartına uygulanan temerrüt faizi için hazırlanan itiraz dilekçesi

Kredi Kartına Uygulanan Temerrüt Faizine İtiraz Dilekçe Örnekleri

Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Kredi kartı iptali için dilekçe örneği

Kredi Kartını İptal Ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Banka Dilekçe Örneği Word Formatında

Bankada Yaptırdınız İşlem İle İlgili Belge İsteme Dilekçe Örneği

Dosya Masrafının İade Edilmesi İçin Verilecek İhtarname örneği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Her An Herkese Lazım Olacak Hazır 50 Dilekçe Örneği

Kredi Kart Hesap İşletim Ücreti İptali (İadesi) İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Kredi Kartına Uygulanan Temerrüt Faizine İtiraz Dielçe Örnekleri

Kredi Kartını İptal ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

Bankalar ile ilgili yazılabilecek dilekçe türleri daha bir çok çeşitte olabilir. Burada yapılması gereken; bankayı muhatap olarak başlık bölümünde belirtip, yazımızın içeriğinde de talebimizi öz bir şekilde anlatmak olmalıdır. Dilekçe yazım kurallarına uygun bir şekilde yazacağınız tüm dilekçeler, Kanun gereğince ilgili kurum tarafından süresi içerisinde cevaplanmalıdır. Güzel ve resmi kurallara uygun bir Dilekçe Nasıl Yazılır öğrenmek için bu konuda daha öncede hazırlamış olduğumuz Dilekçe Nasıl Yazılır adlı makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. 

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Mehmet Ali Yılmaz dedi ki:

  Bir dilekçe yazma gereği duydum ve sitenizedeki örnekleri gördüm.Yazmam gereken dilekçe örneğini alarak dilekçemi ona göre yazdım.Çok işime yaradı.Amacımın yerine gelmesine yardımcı oldunuz.Tebrik ediyorum.Dilekçeler tam hukuki taleplerin yerine getirilmesine uygun örneklerdir.Emekli bir adliyeci olarak çok beğendim.Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Mehmet Ali Bey;
   Güzel dilekleriniz teşekkür ederiz. Sitemizde mümkün mertebe vatandaşlarımızın işini görecek tüm dilekçe örneklerini yayımlamaya çalışıyor, sloganımızda da belirttiğimiz üzere kamu kurumlarındaki işlerini kolaylaştırmak için mücadele veriyoruz. Sizin gıyabınızda; tüm emekli ve çalışan adliyecilere selâm olsun.

 2. admin dedi ki:

  Merhabalar benimde bankaya dilekçe yazmam gerekiyor ama nasıl yazılır bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
  Yazmam gereken dilekçe bankaya başkasının adına kira ödeme eskiden oluyordu şimdi olmuyor dilekçe istiyorlar.

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Elif Hn;
   Tam olarak nasıl bir dilekçe yazmak istediğinizi anlayamadım. Ancak başkasının adına kira ödemesi yapabilmek için bir dilekçe istiyorsunuz diye düşünürsek;
   örnek dilekçemizdeki gibi bir giriş yapıp, sonunu da talebiniz ile bağlamanız yeterli olacaktır. Sorularınızı lütfen çekinmeden sorunuz.

  2. Bilal dedi ki:

   Merhaba bnm bi kartım var ama dilekçeleriniz bana yardım olmadı bnm kartımdaki benden habersiz para çekilmiş alışveriş yapılmış ben nasıl bi dilekçe yaza bilirim yardımcı olurmusunuz ?

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Bilal bey,
   Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi yazarak ilgili şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz ayrıca bankanız ile de görüşmenizi tavsiye ederiz.

 3. Hayrettin dedi ki:

  Merhaba kefil olduğum kredi verilmemesine rağmen, kefil olduğum kişinin başka borçlarından dolayı muhatap gösteriliyorum.Bununla ilgili ihtarname gönderildi adresime, bu doğmuş ve doğacak olan borçlara itiraz etmek istiyorum.Bununla ilgili bir dilekçe yada örnek alabileceğim bir dilekçe var mıdır lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hayrettin bey, sitemizde bulunan mevcut dilekçe örneklerinden faydalanarak uyarlama yapabilirsiniz, önemli olan dilekçenin içeriğinde talebinizi açık ve net şekilde ifade etmek olacaktır. Kefil olduğunuz kişinin kefil olduğunuz borcu kadar sorumlusunuz, diğer borçlarla ilgili sorumlu tutulamazsınız, bu nedenle itirazınızın kabul edileceği kanaatindeyiz.

 4. Derya dedi ki:

  Merhaba pybs kartımı kaybettim vakıfbanka yeni kart ile ilgili nasıl dilekçe yazmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Derya hanım, Bulunduğunuz yerdeki Vakıfbank şubesine bizzat başvurarak pybs kartınızı kaybettiğinizi bildirmeniz ve yeni kart talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Vakıfbank’a ait 4440724 nolu hattı arayarak bu durumu müşteri hizmetlerine de ileterek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 5. IBRAHIM CEMAL YAGCI dedi ki:

  Ben yurtdisinda yasiyorum bankanin 4440000 nolu
  müsteri hizmetlerine ulasilamiyor ulasildigindada tonbandt konusuyor beni intrrnet sifresi almak istiyorum istenilen bilgileri vermeme ragmen hatali giris yaptiniz tekar bilgileri giriyorum yine ayni cevap karsimiza direkt bir muhatap veya operatöre baglanma durumu olamazmi yardimci olursaniz sevinirim. saygilar

 6. Ceren Durak dedi ki:

  merhaba, ben şirket hesabına kendi mail adresimi kayıt ettirmek istiyorum ön büro elemanıyım ve banka bana bunla ilgili bir dilekçe yazmamı söyledi. Yardımcı olabilecek misiniz ?


Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016