Belediye Cumartesi Açık mı (Çalışıyor mu İşlem Yapılıyor mu)

A+
A-

İl veya ilçe sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan çoğu işlem için belediyelerden izin almak veya belge temin etmek gerekir. Ek olarak çeşitli şikayetlerin iletilmesi gerekliliği, konut izni, inşaat imar planı kontrolleri vb. için de belediyelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu denli yoğun çalışan belediyelerin cumartesi günleri açık olup olmadığının merak edilmesi de oldukça anlaşılabilir.

Belediyeler Cumartesi günü açık olur mu

belediye cumartesi acik mi islem yapiliyor mu

Belediyelerin çalışma saatleri yayınlanan yönetmeliklerle belirlenir ve bu kapsamda ülkemizdeki toplam 1397 belediyenin çalışma saati de bilinmektedir.

Belediye Çalışma Saatleri

Belediyeler iş yoğunluğunun en fazla olduğu kamu kurumları arasındadır ve dijital dönüşümünü halen tam anlamıyla tamamlayamamıştır. Bu nedenle sabahın ilk saatlerinde işlemler için belediyede olmak yararlı olacaktır.

Belediyeler saat 08:30’da açılmakta ve 17:00’a kadar da çalışmaya devam etmektedir. 12:00 ile 13:00 arasında öğle arası veren belediyeler bu 1 saatlik süreç içerisinde hizmet vermemektedir.

Belediyeler saat kaçta açılıyor? 

Belediyeler saat 08:30 itibariyle açılmaktadır.

Belediyelerin öğle arası kaçta? 

Belediyeler saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle arası vermektedir.

Belediyeler kaçta kapanır? 

Belediyeler saat 17:00’dan sonra hizmet vermemektedir.

Belediyeler bayramda açık mıdır? 

Belediyeler milli ve dini bayramlarda hizmet vermemektedir.

Belediyeler Cumartesi Günü Açık Mı?

Belediyeler resmi tatillerde, idari tatillerde ve hafta sonlarında kapalıdır. Belediyeler aracılığıyla işlem yapması gereken vatandaşların mutlaka iş günlerinde ve mesai saatleri içerisinde belediyelere başvurması gerekir.

Beyaz Masa Çalışma Saatleri

Belediyelere bağlı çalışan beyaz masa vatandaşların kanalizasyon sorunları, çevre kirliliği ve birlikte yaşamaktan kaynaklanan benzeri her türlü sorun nedeniyle en sık kullandığı birimler arasındadır fakat belediyenin içerisinde yer almasına rağmen belediyeden farklı olarak beyaz masanın çalışmaları 7 gün 24 saat devam eder. Bu kapsamda beyaz masa ile irtibat kurmak isteyen vatandaşların ALO 153 Beyaz Masa hattını araması mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gümrük Müdürlüğü Cumartesi Açık mı Memur Var mı

Beyaz Masa şikayetleri dinledikten sonra kayıt altına alır, ancak sorunun yetkili kişiye ulaştırılabilmesi adına işlem yaptıktan sonra bir sonraki iş gününün gelmesini beklemek durumundadır. Aciliyeti olan sorunlar ve gerekli görülmesi halinde kolluk kuvvetlerinden yardım da isteyebilir.

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Başbakana Nasıl Ulaşabilirim (Telefon, Mektup, İnternet)

Halk arasında BİMER olarak da bilinen Başbakanlık İletişim Merkezi vatandaşların, şikayet, görüş ve önerilerini hızlı ve etkin bir şekilde cevaplamak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016