Belediye Park Başvurusu Dilekçe Örneği (Nasıl Yapılır)

Ülkemizdeki yatırımlar her geçen gün artış gösterirken, çeşitli ruhsatlar, izinler vb gibi gerekli işlemlerin zorluk derecesi de, günden güne artış göstermektedir. Yapılacak olan yeni bir park, konut, site gibi yapılarda, öncelikli olarak gerekli izinlerin ve ruhsatların alınması gerekmektedir. Herkesin bildiği gibi gerekli yapı ruhsatına dair tüm izinler, İl ve ilçe belediyelerinden alınmaktadır. Gerekli izinlerin alınmasından sonra yapı faaliyete geçmektedir. Bu konuda en çok sorulardan bir tanesi de, ‘’Belediyeye park başvurusu nasıl yapılır?’’ tarzında olmaktadır. Park başvurusu yapmak için yapılması ve uygulanması gereken birkaç adım bulunmaktadır.

belediye park basvurusu dilekce ornegi

Belediyeye Park Başvurusu Yapma

Sosyal alanların yaşamımız için önemi bir hayli fazladır. Öyle ki yapılan yeni konutlarda, yaşam alanlarında sosyal tesisler olmazsa olmazlar arasındadır. İnsanlar sosyal bağlarını güçlendirme, ikili diyaloglar kurabilme ve hoş vakit geçirebilme için parklara, spor alanlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu alanların faaliyete geçirilmesi için, öncelikli olarak yapılması gereken birkaç işlem vardır. Sizler ruhsatı elinizde bulunan ya da olmayan bir alan park yapmak istediğiniz zaman, bunu belediyeye aktarmanız gerekmektedir. Bu konuda gerekli işlemler, Parklar Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygulanmaktadır.

Sizler öncelikli olarak Parklar Bahçeler Müdürlüğüne başvuru yaparsanız ve inceleme süreci devreye girer. Parklar Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri sizlerden bir dilekçe ve parkın yapılacağı alanın bir projesini ister. Sizler dilekçe metnine aşağıdan ulaşabilir ve kendinize göre doldurabilirsiniz. Dilekçeyi ulaştırdıktan sonra yetkililer araştırma yapmak üzere alana gelir. Alanın konumuna, olanaklarına ve diğer imkanlarına bakarlar. Eğer iskan, ruhsat vb gibi durumlarda herhangi bir sorun görülmüyorsa, ön izin verilir. Bu ön izin sürecinde, parkın yapılması için sizlere süre verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adli Sicil Kaydının Silinmesi Nasıl Olur

Belediyeye Park Başvurusu Yapınca Ne Olur?

Parkın faaliyete geçmesi için, sizlere gerekli izinler ve gereken süre iletilmiş olur. Daha sonra projeyi uygulamak için, gerekli firmalar ile anlaşmalar yapılır. Parkı faaliyete geçirecek olan firmaları, sizler seçebilirsiniz. Daha sonra geçici belge sizlere verilir ve park faaliyete geçene kadar bu belge sizlerde kalır. Devamında inşaat biter ve Belediye’den sizlere gerekli olan izin verilmiş olur. Tabii bu süreç içerisinde sizlerden alınan bazı ücretler ve ekstra evraklar olacaktır. Park, sosyal alan, spor tesisleri gibi işlemlerinizi mutlaka, Parklar Bahçeler Müdürlüğü izninde yürütmeniz gerekmektedir. Olası bir kaçak yapı işleminde, cezanın çok büyük olacağını unutmayınız. Gerekli izinlerin sizlere verilmesi, belgenin çıkması ve alanın incelenme süresi ise, genel olarak 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Belediyeye Park Başvurusu İçin Dilekçe Örneği

Belediye Park Basvurusu Dilekce ornegi

Dilekçeyi indirmek için PDF;

Belediye Park Basvurusu Dilekce ornegi

Diğer Tüm Belediye Dilekçe Örneklerimiz ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Ad Soyad Değiştirme Davası Masraf ve Ücreti 2019

Adın ve Soyadın (İsim Soyisim) değişiklikleri ancak haklı sebepler gösterilerek açılacak olan dava sonunda hakimin vereceği karar ile mümkün olmaktadır....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016