Belediyeden Maddi Yardım Talebi Dilekçe Örneği

A+
A-

Dilekcesepeti.com olarak siz değerli okurlarımız için belediye ihtiyacınız olabilecek dilekçe örneklerini paylaştığımız üzere; bugünkü yazımızda da; yardıma muhtaç olanlar için bir belediyeden nasıl maddi yardım talebinde bulunulur ve kimler bu talepte bulunabilir kısaca anlatarak, bu konuda ihtiyaç duyacağınız belediyeden maddi yardım talebi dilekçe örneğimizi istifadenize sunmaya çalışacağız.

Belediyelerden maddi yardım talebi için dilekçe

Belediyeden Maddi Yardım Talebi Dilekçe Örneği

Belediyeden Maddi Yardım Nasıl Talep Edilir

Belediyelerin kurulum amaçları arasında yer alan ilkeler halkın ihtiyaçlarını gidermesi ve çevre düzenlemesi sağlamaktır. Bu alanda özellikle belediyeler yanı başında bulunan halkın sorunları ile ilgilenir ve bunlara çözüm üretmeye çalışır. Fakat herkes bu durumlardan faydalanamaz. Olması gereke gibi özellikle belediye yardım parası alabilmek için yapılması gereken kişinin belirli prosedürlere uygun olmasıdır. Eğer ki kişi bu kurallar kapsamında ise zaten yarım parası çıkacaktır. Bunun yanı sıra gerekli olan tüm destek yine belediye tarafından kişiye sunulacaktır.

Maddi Yardım Yapılacak Kişilerde Olması Gerekenler

Bazı kişiler bu durumun oldukça kolay bir durum olduğunu sanıp herkese destek olunacağına inanıyor. Böyle bir durum söz konusu dahil olmaz. Çünkü belediye yardım talebinde bulunan kişinin gerçekten ihtiyacı olup olmadığını detaylı bir şekilde araştırır ve bu doğrultuda istek onayı yapılır. Bunun içinde gerekli bir prosedür bulunuyor. Öncelikle şunu belirtelim ki yardım yaparken sadece kişiye özel yapılmaz. Yani kişinin evinde bulunan öğrenci, hasta veya çalışmaya elverişli olmayan tüm kişiler bu yardım kapsamındadır. Aynı zamanda okuyan çocuklar da ayrı bir ücret dahiline tutulur. Tabi bunların hepsi belgeler halinde belgelenmesi ile olacaktır.

Belediye Yardım Talep Onayı İçin Yapılması Gerekenler

Eğer ki belediyeden maddi yardım başvurusu yapacaksanız dikkat etmeniz ve belgelemeniz gereken evraklar bulunuyor. Öncelikle ailenin geçim kaynağı nedir? Ne ile geçim sağlıyor, evde kaç kişi yaşıyor? Okuyanlar hangi sınıfa ve hangi okula gidiyor? Sigortalı işçi evde var mı? Isınma sistemleri gibi birçok detaya bakılır ve bu doğrultuda kişiye yardım parası verilir. Bunun için hazırlayacağınız bir dilekçe olmalıdır. Bu dilekçe ile belediyeye direk başvuru yapmanız mümkündür. Bunun yanı sıra bir diğer yöntem ise belediyeye direk olarak yaptığınız dilekçe dışında birde internetten dilekçe yazabilirsiniz. Bu işlemlerin de kolaylaşmasını ve kısa zamanda başvurunuzun onay almasına yardımcı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Darp Nedeniyle Şikayet Dilekçesi Örneği : Kolayca Hazırla

Yardım Parası Ne Zamana Kadar Alınır

Belediye size maddi olarak yaptığı yardım sonrası tabi ki de bir kerelik olarak bu yardımı yapmayacaktır. Yalnız alacağınız ödeme belediyelerin kendi belirledikleri süre boyunca olacaktır. Bunun yanı sıra yardıma ihtiyacı olan aile için belediye çalışabilecek durumda olanlar için iş arayışı içine girer ve kişileri de bu doğrultuda yönlendirirler. Eğer ki ev sakinlerinden örneğin; baba veya anne iş bulmuş ve ülke tarafından belirlenen geçim miktarı alacak seviyede ise belediye yardım parasını kesecektir. Fakat çocuklar için okul bursu olarak verilen para bir süre daha devam edebiliyor. Bu durum biraz da belediyenin kendi inisiyatifi belirliyor. Ayrıca her belediye prosedür olarak aynı prosedürü uygulasa da bazı durumlarda farklılık olabiliyor. Alacağınız ücret miktarı da yaşadığınız ile veya ilçeye göre farklılık gösterebilir.

Belediyeden Yardım Talebi İçin Dilekçe Örneği

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

Belediyelerden yardım talebi için dilekçe örneği

Belediyeden Yardım Talebi Dilekçesi Örneği

Dilekçe örneğimizi PDF formatında indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Belediyeden maddi yardim talep dilekcesiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Belediyeden Araç Talebi İçin Dilekçe Örneği : Nasıl Araç Talep Edilir

Belediyelerin bünyesinde bulunan araçlar bazı özel durumlarda kişiye hizmet amaçlı olarak kullanımı mümkündür. Fakat bunun için birkaç prosedür gerekiyor. bu...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016