Beni Arayan Gizli Numarayı Nasıl Öğrenirim

A+
A-

Son zamanlarda birçok kişinin şikayetine konu olan, gizli numara ile aranma veya rahatsız edilme konusuna değinmek istiyoruz.  Bu yazımızda, beni arayan gizli numarayı nasıl öğrenebilirim, telefonumu gizli aramaya nasıl kapatabilirim gibi merak edilen konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Gizli numaradan arayan kişiyi bulmak

gizli numara bulmak icin nereye basvurmali

Beni Arayan Gizli Numarayı Nasıl Bulabilirim

Öncelikle çeşitli GSM operatörlerinden bu konuda yardım alınabilinir.

Vodafone, Türk Telekom (Avea), Turkcell, Pttcell ve Bimcell gibi GSM operatörleri sizlere bu konuda yardımcı olmak amacı ile gizli numaradan aranma servislerini sizin yönetmeniz için sürekli ve ücretsiz servisler sunmaktadır. Siz yada aile bireyleriniz gizli numaradan aranıp rahatsız ediliyorsanız, bağlı olduğunuz  GSM şirketinizi arayarak telefonunuzu gizli numaralara kapatmasını talep edebilirsiniz.

Gizli numaradan arayan kişi veya kişiler sizleri tehdit ediyor, hakarette bulunuyor ise yada her hangi bir konuda şantaj yapmak suretiyle maddi veya manevi bir baskı içine alıyor ise izleyeceğiniz yol farklı bir boyut alacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, derhal Cumhuriyet Savcılığına şikayet edebilirsiniz. Savcılık ilk olarak size rahatsızlık veren şahsın kimliğini ve adresini tespit edecektir. Böylelikle sizi rahatsız eden kişi hakkında soruşturma açılacak ve kişinin kim olduğunu öğreneceksiniz.

Vodafon Gizli Numara Kapatma ve Engelleme

Şimdi sizlere Vodafone  gizli numaraları kapatma ve engellenmesi konusuna değineceğiz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey online self servis aracılığı ile sesli yanıt sistemini kullanmak ve güvenlik açısından başka bir öneme sahip olan sms üzerinden işlem yapmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Transkript Nedir ve Nereden Alınır (Gerekli İşlemler)

Başka bir seçenek ise GIZLI KAPAT yazarak Vodafone ait olan 7046 nolu numaraya kısa sms atarak telefonunuzu gizli numaraya kapatma yöntemi de size yardımcı olacaktır.

Bunlarla uğraşmak istemiyorum veya daha kolay yolu yok mu? Diyorsanız yukarıda belirttiğimiz gibi bağlı olduğunuz GSM operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak telefonunuzu gizli aramalara kapatabilirsiniz. Hattınız Vodafone ise ücretsiz olan 850 542 00 00 veya sadece 542 ya da 0 542 542 00 00  numaralarını arayarak ve müşteri temsilcine şikayetinizi dile getirerek sizlere yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Kapatma ve Engelleme

Bağlı bulunduğunuz GSM operatörünüz Turkcell ise telefonunuzu gizli numaraya kapatmak için 0 532 532 00 00 veya sadece 532 nolu numarayı arayarak şikayetinizi anlatabilirsiniz. Böylelikle sizi tanımadığınız insanların rahatsız etmesini engellemiş olursunuz.

Türk Telekom (Avea) Gizli Numara Kapatma ve Engelleme

Türk Telekom (Avea) gizli numaraya kapatmak için de  yapmanız gereken *253# yazarak arama tuşunu tıklamanız yeterli olacaktır. Bununla uğraşmak istemiyor iseniz yine Tük Telekom müşteri hizmetlerinin 441 1 500 nolu numarasını arayarak sorununuz olan gizli numaradan aranma işlemi için her hangi bir temsilci ile konuşup bu sorunla ilgili işlem yaptırabilirsiniz.

Hattınız Pttcell ise ve sizi arayan kişi numarasını gizleyerek sizi arıyor ve bu durum sıkıcı bir hal aldı ise yapmanız gereken şey Avea ve Bimcell’de olduğu gibi *253# yazıp arama tuşunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca  yine Pttcell müşteri hizmetleri numarası olan 444 67 88  nolu numaradan müşteri temsilcisi ile görüşerek sorununuzu anlatıp size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

GSM operatörünüz Bimcell ise tıpkı Türk Telekom’da olduğu gibi *253# yazıp arama tuşunu tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilir veya Bimcell  444 4 551 nolu numarayı arayabilir sorununuzu burada görüşeceğiniz müşteri temsilcisine anlatarak yardım alabilirsiniz.

sizi arayan gizli numaranın bulunması

beni arayan gizli numarayi nasil ogrenirim

Gizli Numaradan Aranarak Rahatsız Ediliyorum Nasıl Şikayet Edebilirim

Telefonunuza gizli numaradan veya bilmediğiniz bir numaradan çağrı atılarak rahatsız edilmeniz halinde veya hakaret, tehdit gibi mesajlar gönderilmesi hallinde yapacağınız şey telefonunuz ile birlikte en yakınınızda bulunan Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmak olacaktır. Cumhuriyet Savcılığına başvuruyu dilekçe ile yapmalısınız. Dilekçede olayın ayrıntılarını anlatarak şikayetinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca, dilekçenize telefonunuza gelen arama kayıtları veya mesaj kayıtlarının döküm çıktısını alarak eklemeniz faydalı olacaktır. İleride delil teşkil edeceğinden bu kayıtları telefonunuzdan silmemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Savunma Dilekçe Örneği

Gizli numaradan veya bilmeyen bir numaradan aranarak rahatsız ediliyorum, nasıl şikayet dilekçesi yazabilirim, şikayet dilekçe örneğini nereden bulabilirim diye merak eden okurlarımız için sitemizin arama butonundan örnek dilekçelere ulaşarak, bu dilekçeler üzerinde taleplerine ilişkin uyarlama yapabileceklerini hatırlatmak istiyoruz.

Sitemiz üzerinden Gizli Numaradan Arayanı Tespit Etme ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Belediyeye İş Başvurusu İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İş Başvurusu Yapılır

Dilekcesepeti.com olarak siz değerli okurlarımız için dilekçe örneklerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda farklı bir konudan; belediyeye iş başvurusu için...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016