BES İptal Telefon Numarası 444 (Bireysel Emeklilik Şirketleri) | Dilekcesepeti.com

BES İptal Telefon Numarası 444 (Bireysel Emeklilik Şirketleri)

1 Ocak 2017 tarihinde ilk etabı başlayan ve çalışan sayısı 1000 ve üzerinde olan iş yerlerinde çalışan kişiler zorunlu bireysel emeklilik sistemi kapsamına alınmış, sonrasında 1 Nisan 2017 tarihinde 250 – 999 çalışanı bulunan iş yerlerindeki çalışanlar ve sonrasında da 100 – 249 çalışanı olanlar sisteme dahil edilmişti. Halkanın bir yeni zinciri de şimdi yani 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle başlayacak. Bu etapta çalışan sayısı 50 ile 99 arasında olan iş yerlerindeki çalışan kişiler zorunlu BES kapsamına alınarak kesintiler yapılmaya başlandı. Sisteme dahil olduktan sonra kimi çalışanlar zorunlu besten çıkmak isterken, kimi vatandaşlar ise sistem içerisinde kalmayı tercih ediyor. Daha önce sizlerle konuyu ayrıntılı bir şekilde tartışıp bu konuda ihtiyacınız olan tüm dökümanları paylaşarak, süreç hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık. Bugünkü yazımızda ise bes iptal telefon numarası 444 lü numaraları üzerine paylaşımda bulunmaya çalışacağız.

bes iptal numarası 444

BES İptali İçin Telefon Etmek Yeterli mi

Bireysel emeklilik şirketlerinin telefon numaralarına geçmeden önce bir hususu sizlerle paylaşalım. Otomatik katılım ile girmiş olduğunuz bireysel emeklilik sisteminden çıkış için; bağlı olduğunuz emeklilik şirketine telefon etmeniz yeterli olmayacaktır. Çünkü çıkış işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için ya bireysel emeklilik iptali için dilekçe hazırlamalı ya da bireysel emeklilik şirketlerinin ayrılma talep formunu doldurarak ilgili şirkete göndermelisiniz. Göndermek için ise; faks ya da e posta yolunu kullanabilirsiniz. BES iptal telefon numaralarını da bu süreci başlatmak için arayabilirsiniz. Yani herhangi bir belge göndermeden ilgili BES şirketini telefonla aramalı, iptal sürecini başlatmalı daha sonrasında da belge gönderimi yapmalısınız. Şimdi bireysel emeklilik şirketleri bes iptal telefon numaralarını da sizlerle paylaşalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tasarrufun İptali Davası Nasıl Açılır

Tüm BES Şirketlerinin Telefon Numaraları

Allianz BES İptal Numarası

Telefon : 0 850 399 9999

Aegon BES İptal Numarası

Telefon : 0850 222 0 312

Anadolu Hayat BES İptal Numarası

Telefon : 444 55 00

Asya BES İptal Numarası (Bereket Emeklilik )

Telefon : 0 850 222 55 55

Aviva SA BES İptal Numarası

Telefon : 444 11 11

Axa Hayat BES İptal Numarası

Telefon : 0 850 250 99 99

TEB BES İptal Numarası (Cardif Emeklilik )

Telefon : 444 43 23

Cigna Finans BES İptal Numarası

Telefon : 444 0 984

Fiba BES İptal Numarası

Telefon : 444 82 88

Garanti BES İptal Numarası

Telefon : 444 0 336

Groupama BES İptal Numarası

Telefon : 0 212 367 67 67

Halkbank BES İptal Numarası

Telefon : 444 44 00

NN Hayat BES İptal Numarası (ING Bank Bireysel Emeklilik )

Telefon : 0850 210 66 94

Katılım BES İptal Numarası

Telefon : 0850 226 0 123

Metlife BES İptal Numarası

Telefon : 0-216 538 91 00

Vakıfbank BES İptal Numarası

Telefon : 444 9 237Ziraat BES İptal Numarası

Telefon : 0 850 222 97 00

Sonraki Kesintiler Aşağıdaki Grupları Kapsayacak

 • Çalışan sayısı 10 – 49 arasında olan şirket işçi ve çalışanları için 1 Temmuz 2018 tarihinde;
 • Çalışan sayısı 5 – 9 arasında olan şirket işçi ve çalışanları için ise; 1 Ocak 2019 tarihinde kesintiler başlayacak.

Vermiş olduğumuz bu telefon numaralarından ilgili şirketleri arayabilir ve zorunlu bireysel emeklilik sisteminden çıkış için ilk müracaatınızı yapabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz üzere her halükarda bir çıkış evrakı hazırlayacağınızı ve bunu da ilgili şirkete göndereceğinizi unutmayın. Süreç ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve BES iptal dilekçesi ile BES şirketlerinin ayrılma talep formları için buraya tıklayınız.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. felakettellalci dedi ki:

  Bilgiler için teşekküt ederim ben Ziraat Bankası BeS iptalimi yaptırmak istiyorum bu ne kadar sürede gerçekleşir. Bir de bir sorum var banklar arası BeS transferi yapabiliyor muyuz?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar;

   Bildiğimiz kadarıyla BES transferi yapılamıyor. Ancak ilgili BES şirketinden emekliliğinizi durdurup bir diğerine geçmeniz söz konusu olabiliyor. Ziraat Bankası BES iptali için yukarıda belirttiğimiz telefon numarasını aramanız ve iptal talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra BES iptali için bes iptal formunu doldurmak ve ilgili BES şirketine ulaştırmak daha doğru olacaktır diye düşünmekteyiz. Unutmayınız, Söz uçar, yazı kalır. Resmi işlem her zaman en garanti yoldur. Bu nedenle sitemiz üzerinden Tüm BES Şirketleriinin BES Ayrılma talep formuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine sitemizde paylaştığımız BES İptal dilekçe örneği ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
   Sorularınız varsa lütfen çekinmeden sorunuz.

 2. Ahmet dedi ki:

  Ziraat emeklilik bes iptali telefonla yapılıyormu ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ahmet bey, Ziraat Bankası da Bes iptali işlemini telefonla gerçekleştirmektedir. BES iptali telefon numaraları ile ilgili daha önce yazmış olduğumuz yazımızdan, Ziraat Bankası telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

 3. Talha dedi ki:

  Merhabalar halk Bankası bes iptali telefonla yapılıyor mu verdiğiniz bes iptal halk Bankası numarasından yapamazsak ne gibi yol izlemek gerekiyor teşekkürler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Talha bey, Halkbank BES iptali için 444 44 00 nolu telefon numarasını arayarak sigortanızı iptal ettirebilirsiniz.

  2. Admin dedi ki:

   Merhaba Talha Bey;
   Mehmet Zeki Bey ‘in dediği gibi Halkbank Bes iptali telefon ile yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra işinizi garantiye almak adına bir dilekçe ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Sitemiz üzerinden tüm bes şirketlerinin ayrılma talep formlarının yanı sıra Bes iptali dilekçe örneğine de buradan ulaşabilirsiniz.

 4. Songül dedi ki:

  Ben bes imin nereye yattigini bilmiyorum nasil ogrenip iptal ettirebilieim isi biraktim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Songül Hanım,
   BES kesintisini nereden öğrenebilirim konulu yazımızda detaylı bir şekilde tarif edilmiştir. Hangi şirketten kesinti olduğunu öğrenip, sonrasında Buradan numarasından arayabilirsiniz. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 5. zeki dedi ki:

  A101 sirketi hangi bes sirketini kullaniyor.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey;
   Bu konuda bir bilgimiz yok. Ancak BES Kesintimi Nasıl Öğrenebilirim konulu yazımızı okuyarak, hangi BES şirketine bağlı olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

 6. Haşem dedi ki:

  Yapı kredi bankası hangi numara

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Haşem Bey;

   444 0 444 nolu telefonu arayarak Yapı Kredi BES ile ilgili işlem yapabilirsiniz.

 7. Ceren dedi ki:

  Turkiye finans bankasi bes iptal numarasi nedir ?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Ceren Hn; Katılım bankalarının BES işlemleri tek bir çatı altında “Katılım Emeklilik” isimli BES şirketi tarafından yönetilmektedir. Türkiye Finans katılım BES iptali için 0850 226 0 123 nolu telefonu arayabilirsiniz. Çağrı Merkezi hafta içi her gün 09:00 – 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

BİR YORUM YAZ

Önceki yazıyı okuyun:
Bölge İdare Mahkemesinin Görevleri Nelerdir Hangi Davalara Bakar

Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ile Vergi Mahkemelerinin 2576 Sayılı Kanunla verilen görevlerini yerine getirmek üzere kurulmuş genel görevli bağımsız...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016