Borca itiraz Dilekçe Örneği

Herhangi bir alacaklı tarafından borçlu adına başlatılan icra işlemlerinde, eğer borçlu ilgili borçla alakası olmadığını ya da bu borcu ödediğini iddia edecekse bununla ilgili itirazda bulunması gerekmektedir. İtiraz işlemi için ise resmi bir başvuruda bulunulması gerekmektedir. Resmi başvuruda bulunulması demek ister istemez bir dilekçeye ihtiyacımız olacağı anlamına geleceği için bu yazımızda sizlere borca itiraz dilekçe örnekleri paylaşmaya çalışacağız. Dilekçe yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar ile ilgili olarak bilgi sahibi değilseniz; Dilekçe Nasıl Yazılır adlı yazımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Borca itiraz Dilekçe Örnekleri

Borca ve İmzaya İtiraz Dilekçesi

borca itiraz dilekçe

Yetkiye, Borca ve Faize İtiraz Dilekçesi

borca itiraz dilekçe

Borçtan Kurtulma Davası Dilekçesi

Borçlu Olmadığının Tespiti İstemi Dilekçesi

Borca itiraz dilekçe

Borç Ödemeden Aciz Belgesi Verilmesi İstemi

Resimleri büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Borca itiraz Dilekçe Örneği Word Formatında

Vermiş olduğumuz dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirmek ve üzerinde düzenleme yapmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Borca ve İmzaya İtiraz Dilekçesi

Borç Ödemeden Aciz Belgesi Verilmesi İstemi

Borçlu Olmadığının Tespiti İstemi Dilekçesi

Borçtan Kurtulma Davası Dilekçesi

Yetkiye, Borca ve Faize İtiraz Dilekçesi

Borca itiraz ile ilgili olarak bir dilekçe hazırlamadan önce; borca itiraz konusunu kısa, öz ve anlaşılır bir şekilde anlattığımız Borca İtiraz Nedir Nasıl Yapılır adlı yazımızı bir gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.Bu yazımıza ulaşmak için buraya tıklayınız. 

Sitemizde yayınladığımız dilekçe örnekleri tamamen bilgi paylaşımı amaçlı olup, herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına dilekçe hazırlamadan önce alanında uzman bir hukukçudan yardım almanız ya da danışmanız yararınıza olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BASKİ Dilekçe Örneği : Abonelik, İptal, Şikayet ve Fatura İtiraz

Bir sonraki yazımız olan Alacak Davası Nedir Nasıl Açılır adlı yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Borca itiraz Nasıl Edilir

Yaşanan herhangi bir durum karşısında borçlu olmadığını iddia eden şahısların borca itiraz etme hakkı vardır.  Burada en önemli konu yapılacak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016