Boşanma Davası Dilekçe Örnekleri | Dilekcesepeti.com

Boşanma Davası Dilekçe Örnekleri

Boşanma konusu çok teknik bir konu olmakla birlikte; yine de sitemiz üzerinden temin edeceğiniz 2017 yılı güncel boşanma davası dilekçe örnekleri  ile boşanma davası açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda bir boşanma davası avukatı bulabilir, avukatınız aracılığıyla da boşanma davasını açabilirsiniz. Ancak kesinlikle boşanma davası dilekçesi hazırlamadan önce bu konuda; hukuki terimlerde boğulmadan hazırlamış olduğumuz Boşanma Davası Nasıl Açılır yazımızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Boşanma davası nasıl açılır 2017 yılı güncel bilgiler adlı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu konuda örnek dilekçelerimizi paylaşmaya çalışacağız.

Boşanma Davası Dilekçe Örnekleri 2017 yılı güncel dilekçeler

Boşanma davası açılırken dilekçeleri tek bir kalıba sokmak zordur. Ancak genel hatları ile yazılacaklar paylaştığımız örnek boşanma dilekçelerindeki gibidir. Boşanma dilekçelerinin yanı sıra aynı zamanda anlaşmalı boşanma protokolü dediğimiz ve anlaşmalı boşanma sırasında kullanılan bir protokolde vardır. Bunu da sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Boşanma Masrafı Ne Kadar Tutar 2017

Yine konuyla ilgili olduğu için boşanma masrafları konusunda da bir iki kelam etmek gerekiyor. Boşanma masrafları dava açılış harcı ve bununla birlikte alınan diğer bazı ödemelerden ibarettir. Eğer avukat tutacaksanız bu durumda bir de avukatın vekalet ücreti eklenecektir. Avukatlık ücreti ise mevcut Avukat Ücret Tarifesi 2017 yılına göre alınacaktır. Boşanma masrafları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yaş Küçültme Yaş Büyütme Dilekçe Örnekleri

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi 2017

Anlaşmalı boşanma dilekçesi

 

Boşanma Davasında Anlaşma Protokolü 2017

Boşanma Dava Dilekçesi 2017

boşanma davası dilekçe örneği

boşanma dava dilekçe örneği

Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi 2017

Boşanma Davası Dilekçe Örnekleri Word Formatı

Altta bulunan dilekçe örneklerine tıklayarak, bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Özellikle; açıklamalar bölümünün sizinle alakalı bir şekilde doldurulmasına dikkat ediniz. Burada boşanma gerekçelerinizi ayrıntılı bir şekilde ( fazla da uzatmadan net bir şekilde ) yazmanız gerekmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2017 İçin

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ

Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi 2017

Anlaşmalı Boşanma Davası Dilekçesi

Dava Aşamasında Anlaşma Protokolü 2017

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASINDA ANLAŞMA PROTOKOLÜBoşanma Dava Dilekçesi ( Avukatlar için )

Boşanma Davası Dilekçesi ( Avukatlar İçin )Boşanma Dava Dilekçesi 2017

Boşanma Davası Dilekçesi

Şiddetli Geçimsizlik Nedeni İle Boşanma Dilekçesi 2017

Şiddetli Geçimsizlik Nedeni ile Boşanma Dilekçesi

UYARI : Sitemizde paylaşılan dilekçeler tamamen bilgilendirme amaçlı olup, hukuki hak kaybına uğramamak için bir avukattan ya da hukukçudan yardım almanızda fayda vardır.

Bir mum diğerini yakmakla ışığından birşey kaybetmez ! Yazımızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmak ya da beğenmek için sosyal medya butonlarımızı kullanabilirsiniz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Ahmet Alper Işık dedi ki:

  Uzun zamandır nette düzgün bir örnek bulamıyordum. Sayenizde işim görüldü. Boşanma dilekçesi de, Anlaşmalı boşanma protokolü çok faydalı oldu, teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Rica ederiz, istifade edebildiyseniz ne mutlu bize.

 2. Yeliz dedi ki:

  Elinize sağlık çok güzel olmuş.

  1. Admin dedi ki:

   Sn Yeliz Hn;
   İstifade edebildiyseniz ne mutlu bizlere. Saygılar sunuyoruz.

 3. Pınar dedi ki:

  Vekilsiz olduğunda müvekkilim ….. ile başlayan kısma ne yazıcaz?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Pınar Hn.;
   “Müvekkilim … ” şeklinde başlayan kısma “tarafımca” diye yazabilirsiniz. Bunun yanı sıra; anladığım kadarıyla boşanma sürecinde avukatınız olmayacak, dolayısıyla Avukatsız Boşanma Dilekçesi adlı yazımıza bakarsanız sizin için daha faydalı olacağını düşünüyorum. Buradan örnek alabilirsiniz.

 4. Halit dedi ki:

  Bosanma davası açmak istiyorum avukat tutmam gerekirmi bosanma davası masrafları ne kadar bir de yurdışından bosanma davası nasıl açmam lazım bilgi verirseniz sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Halit bey, Boşanma davası açmadan önce, açmış olacağınız boşanma davasının anlaşmalı boşanmamı yada çekişmeli boşanmamı olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Anlaşmalı boşanmalarda taraflar arasında karşılıklı olarak boşanmanın kararlaştırılması ve tüm yönleri ile anlaşmalı olarak boşanmaya karar verilmesi halinde düzenleyecekleri anlaşmalı boşanma protokolü ile birlikte dilekçe yazarak bulundukları il veya ilçedeki Aile Mahkemesine başvurarak boşanma davasını açabilirler. Çekişmeli boşanmalarda ise boşanma süreci daha sıkıntılı bir hal almakta ve boşanma davası daha da uzun sürmektedir. Boşanma davasının süresini çocukların durumu, malların paylaşımı gibi bir çok faktör etkilemektedir. 2. Olarak Boşanma davası için Avukat tutmanızın gerekip gerekmediğini sormuşsunuz. Boşanma davalarını avukat tutmadan kendiniz de takip edebilirsiniz ancak hem çekişmeli hem de anlaşmalı boşanmalarda işlemlerin bir an önce sonuçlanması ve hukuki işlemler içerisinde boğulmadan işlemi sonuçlandırmak istiyorsanız kesinlikle avukat tutmanızın sizin için faydası olacaktır. Avukatsız boşanma dilekçesi örneğimiz ve süreç ile ilgili bilgi edinmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

   Bunun yanı sıra boşanma davası açma ücreti ve masrafları 2017 yılı için güncel rakamları ile ilgili bilgi almak için ise bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

   Yurtdışında da boşanma da boşanma davası açılabilmektedir ancak bu kararın Türkiye de geçerli olabilmesi için ayrıca tanıma ve tenfiz davası açmanız gerekecektir. Boşanma sürecindeki en önemli şeylerden birinin düzgün olarak hazırlanmış olan dava dilekçesi olduğu unutulmamalı ayrıca dava dilekçesinde bütün delillerimiz ayrıntılı olarak gösterilmelidir. Son olarak şunu da belirtelim her il merkezinde Aile Mahkemesi bulunmaktadır ancak her ilçe de Aile Mahkemesi bulunmamaktadır. Aile Mahkemesinin bulunmadığı ilçelerde boşanma davaları Aile Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemelerine açılmaktadır. Asliye Hukuk Mahkemeleri boşanma davalarını Aile Mahkemesi sıfatıyla inceler ve bu konuda karar verir.

 5. Fırat dedi ki:

  İyi hoş boşanma örneği yazmışsınız ama avukatlık ücreti vs. Bu işler kaça patlar ne kadar olur biraz da bu bilgileri verirseniz daha kapsamlı derdimizi çözer.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Fırat bey, Boşanma davası harç ve masrafları, Boşanma davası giderleri ve boşanma davası avukatlık ücretleri ile ilgili sitemizde bir çok makale bulunmaktadır, sitemizin arama butonuna “boşanma” yazarak arama yapabilir ilgili tüm yazılarımızda ulaşabilirsiniz.

   1. Fırat dedi ki:

    Gerekli cevapları buldum. Düşündüğümden pahalıya patlayacak benim için.. Neyse.. kendimi ona göre konumlandırırım, bilgileriniz faydalı oldu bundan sonrası için. Teşekkür

 6. Hatice Sarı Mısırlı dedi ki:

  Merhaba bir tanıdığım boşanmak istiyor fakat eşi taraf değil doğal olarak tek taraflı boşanma dilekçesi örneği gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Hatice hanım, sitemizde bulunan boşanma dilekçesi örneklerinden faydalanabilirsiniz ancak çekişmeli boşanma davalarında bu konuda uzman bir avukatla görüşmeniz daha faydalı olacaktır, malumunuz olay sadece boşanmakla bitmiyor, nafaka varsa çocukların velayetleri ve diğer hususlar açısından bunun daha faydalı olacağını düşünmekteyiz,

   1. Hatice Sarı Mısırlı dedi ki:

    Zaten çok yeni bir evlilik 2 3 ay herhalde bu arada teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

 7. Melike dedi ki:

  Bosanma anlasmali olunca ne kadar sürede tamamlanir ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Melike hanım, Anlaşmalı boşanma ile ilgili tüm merak ettiklerinizi Anlaşmalı Boşanma Nedir konulu yazımızda bulabilirsiniz, ayrıca anlaşmalı boşanma ile ilgili diğer yazılarımıza da sitemizde bulunan arama butonundan “anlaşmalı boşanma” yazarak ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Adli Sicil Kaydı Dilekçe Örnekleri

Her bireyin karıştığı olay, işlediği suç devlet tarafından kayıt altına alınmaktadır. Özellikle adliyeye intikal eden suçlar bakımından çok kapsamlı olarak bir arşivleme...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016