Büyükanne Maaşı Başvuru Sorgulama – Tıkla Sorgula

| ,

Açıklanması ile birlikte bir anda çok ciddi talep gören büyükanne maaşı başvurularında başvuru sayısı 65 bin civarına dayanmış durumda. Toplamda 6 bin ailenin bu pilot uygulamadan yaralanabileceğini düşündüğümüzde; her 11 başvurandan sadece 1 aile bu uygulamadan yararlanabilecek. Başvurulardaki yığılma sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yapılan en son açıklamalar ile birlikte büyükanne maaşı başvurularının beklenenden fazla olduğunu, sistem çalışmaları nedeniyle 17/02/2017 tarihi itibariyle başvuruların geçici süre ile durdurulduğu da belirtildi. Başvuruların tamamlanması nedeniyle artık vatandaşlarımızın büyükanne maaşı başvuru sorgulama işlemi ile ilgili yapabileceklerini Dilekcesepeti.com olarak aktarmaya çalışacağız.

Büyükanne Maaşı Sorgulama

Büyükanne maaşına başvuruda bulunan ailelerin maaşa hak kazanıp kazanmadıklarını sorgulamaları için yapmaları gereken işlem gayet basit olup, sadece buraya tıklayarak açılacak ekranda gerekli bilgileri girdikten sonra sorgulama butonuna tıklamak.

Yukarıda da görüldüğü üzere büyükanne projesi sorgulama ekranı için  tıkladığımız linkte karşımıza çıkan formda; anne TC kimlik no, baba TC kimlik no, çocuk TC kimlik no, büyükanne TC kimlik no bilgileri yazıldıktan sonra Doğrulama bölümünde yer alan “Ben Robot Değilim” butonuna tıklamamız ve bize sorulacak sorulara cevap vermemiz yeterlidir.

Büyükanne Maaşı Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi Ne Zaman Başlayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ‘nın resmi internet sitesinde belirtilen tarihe göre 28 Şubat 2017 tarihinde büyükanne maaşı başvuru sorgulama işlemleri başlayacaktır. Ancak 17 Şubat 2017 tarihi itibariyle başvuruların durdurulduğunu, bu nedenle sürecin daha kısa sürede tamamlanacağı yönünde de konuyu yorumlayanlar bulunmaktadır.

Büyükanne Maaşı Pilot İller ve Şartları

Daha önceki yazılarımızda da paylaştığımız üzere; büyükanne maaşı şartları nelerdir ve pilot iller hangileri hatırlatarak yazımızı sonlandıralım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dava Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır (Sorgula Davanı Öğren)

Pilot İller

Pilot bölge kapsamında 10 adet ilimiz bulunmaktadır. Bunlar Bursa, Gaziantep, Antalya, Sakarya, Kayseri, Konya, Ankara, İzmir, İstanbul ve Tekirdağ olacaktır.

Şartlar 

  • Büyükannenin bakacağı torununun yaşının 3 yaşından büyük olmaması,
  • Çalışmakta olan annenin gelirinin asgari ücretin iki katını geçmemesi,
  • Hane gelirinin de asgari ücretin 3 katını geçmemesi şeklindedir.

1 Mart 2017 ‘de Başlıyor – Aylık 425 TL Ödenecek

28 Şubat 2017 tarihi itibariyle büyükanne projesi sorgulama ekranından yapacakları sorgu sonucunda; maaş almaya hak kazananlar 1 Mart 2017 tarihi itibariyle artık 425  TL maaş alacak. Ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda henüz bir netlik bulunmamakla birlikte, PTT kanalıya ve yine devlet bankaları kanalıyla yapılacağı değerlendirilmektedir.

Önceki Yazı

İş Mahkemesine Dava Açarken En Önemli 6 Altın Kural

İcra Yoluyla Çocuk Alma Nasıl Olur

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
İş Mahkemesine Dava Açarken En Önemli 6 Altın Kural

Bu yazımızda sizlere, iş mahkemelerine açılan davalarda başlıca yapılan hatadan  bahsetmeye çalışacağız. Dava açılırken nelere dikkat edilmesinin gerektiği, nelerin eksik...

Kapat