Büyükanne Maaşı Başvuruları Başladı

A+
A-

Aylık 425 TL olarak belirlenen ve 0 –  3 yaş aralığındaki torunlarına bakan büyükannelere maaş verilmesine ilişkin başlatılan Büyükanne maaşı başvuruları başladı. Başvuru işlemleri için ister aşağıda paylaştığımız Büyükanne Maaşı Başvuru Formu ‘nu doldurarak ilinizde bulunan SGK İl Müdürlüğü ‘ne müracaat edebilir, isterseniz de büyükanne maaşı online başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru yapmak isteyenler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ‘nın internet sitesi olan www.csgb.gov.tr adresini kullanabilirler. Şimdi size Büyükanne Projesi Başvuru Formu nasıl doldurulur ve online başvurusu nasıl yapılır kısaca izah edelim.

Büyükanne Maaşı Başvuru Formu İle SGK İl Müdürlüğü ‘nden Başvuru

 • Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra formu bilgisayarınıza indirip bir çıktısını alıp; formun giriş bölümündeki Bilgilendirme bölümünü okumak gerekiyor.
 • Sonrasında; Başvuru Bilgileri bölümünden; anne, baba, çocuk ve büyükannenin TC kimlik numaralarını, annenin cep telefonu numarası ile e-posta adresini yazıyoruz.
büyükanne maaşı için başvuru formu

Büyükanne maaş başvurusu

 • Beyan ve taahhüt kısmının altındaki yere de anne tarafından ad soyad yazılıp imzalanacaktır.
 • Son olarak 3.sayfada yer alan anket formundaki sorulara cevap verip ilgili şıkkı işaretledikten sonra artık formu ilgili SGK İl Müdürlüğü ‘ne ibraz etmesi kalıyor.
büyükanne maaş projesi

Büyükanne projesi anket formu

Büyükanne maaşı başvuru formu

Büyükanne Maaşı Online Başvuru

Online başvuru yapmak için ilk önce www.csgb.gov.tr adresine girip, buradan da Büyükanne Projesine giriş yapmak gerekiyor. Direkt ulaşmak isteyenler buyukanne.csgb.gov.tr adresini kullanabilirler.

Buraya giriş yaptıktan sonra şimdi de sol üst köşede bulunan Başvuru İşlemleri bölümünden ” Başvuru Yap ” sekmesine tıklıyoruz.

büyükanne maaş başvurusu

Büyükanne maaş başvuru şartları

Başvuru yap sekmesine tıklayınca karşımıza başvuru formu açılacaktır. Bu formda bizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra doğrulama işlemini de yapıp ” KAYDET ” butonuna tıklayarak başvurumu yapmış tamamlamış oluyoruz.

büyükanne maaş projesi

Büyükanne projesi

Büyükanne Maaşı Başvuru Tarihleri

Başvurular 8 Şubat ve 28 Şubat 2017 arasında yapılacak olup, 28 Şubat tarihinden sonra yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ‘nın internet sitesi üzerinden başvuru sonuçlarının takibi yapılabilecektir.

Büyükanne Maaşı Başvuru Sorgulama

28 Şubat 2017 tarihi itibariyle başlayacak olan büyükanne maaşı başvuru sorgulama işlemleri için yapmanız gereken tek şey; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ‘nın www.csgb.gov.tr adresindeki internet sitesine girip, buradan Büyükanne Projesi ‘ne tıklayarak, Başvuru Sorgulama bölümüne giriş yapmak olacaktır. Değerli okurlarımızdan direkt olaran Büyükanne Maaşı Başvuru Sorgulama ekranına giriş yapmak isteyenler https://buyukanne.csgb.gov.tr/#/app/basvuruSorgula adresine tıklayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TCK 148.Madde Yağma Gasp Suçu Nedir Tüm Detaylar

Büyükanne Maaşı Başvuru Şartları

 • Bakılacak çocuğun 0 – 3 yaş arasında olması gerekiyor.
 • Çalışan annenin aylık gelirinin asgari ücretin 2 katından fazla olmaması gerekiyor. ( 2017 Asgari Ücret Net 1404 TL )
 • Hane gelirinin her halükarda asgari ücretin 3 katından fazla olmaması gerekiyor.
 • Büyükannelerin yaşının 65 yaşından fazla olmaması yönünde bir konu bulunuyor. Ancak şart koşulmuş durumda değildir. Sağlık raporu ile büyükannenin çocuğuna bakması için elverişli olduğu yönünde rapor talebinde bulunulabilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Havva yıldız dedi ki:

  Bu proje tekrar ne zaman başlıyacak.En kısa zamanda tekrar yürürlüğe girsin lutfen işimden ayrılmak istemiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Havva Hanım;
   Büyükanne projesi şu an için pilot bir uygulama. Yapılan açıklamalarda; uygulama için ileride Türkiye genelinde başlayıp başlamayacağının değerlendirileceği belirtilmişti. Şu an için bu konuda net bir açıklama yok. Böyle bir açıklama yapılması halinde yine Dilekcesepeti.com olarak konuyu sizlere ilk paylaşanlardan olacağız. Sizin ve diğer okurlarımız için konunun takipçisiyiz.


Önceki yazıyı okuyun:
Büyükanne Maaşı Başvuru Dilekçesi Örneği

Konunun yetkilileri tarafından bugüne kadar peyderpey büyükanne maaşları ile ilgili her geçen gün daha da ayrıntılı açıklamalar yapılmakta ve böylelikle...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016