Çalınan Cep Telefonu Nasıl Bulunur

A+
A-

Son zamanlarda en çok karşılaşılan hırsızlık türlerinden birisi de cep telefonu hırsızlığıdır. Özellikle en son nesil cep telefonlarının değerlerinin kimi zaman 3 – 4 bin TL ‘yi bulması, hırsızların ilgisini bu yöne kaydırdı diyebiliriz. Telefonum çalındı ne yapmam gerekiyor diyen vatandaşlarımıza cevaben, ivedi bir şekilde söz konusu hırsızlık nedeniyle Savcılıklara suç duyurusunda bulunmalarını tavsiye edeceğiz. Tabii ki  bu suç duyurusunu yaparken de bir dilekçeye ihtiyacınız olacak. Bu yazımızda sizlere cep telefonu hırsızlığı için dilekçe örneği paylaşarak, çalınan cep telefonu nasıl bulunur kısaca izah etmeye çalışacağız.

Cep Telefonu Hırsızlığı İçin Savcılığa Suç Duyurusu Dilekçe Örneği

Resim formatında dilekçe örneğimize tıklayarak resmi büyütebilirsiniz.

 

cep telefonunun çalınması durumunda savcılık için dilekçe

Çalınan Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Cep Telefonu Hırsızlığı Savcılık Dilekçe Örneği Word Formatında 2017 Güncel

Savcılığa suç duyurusu dilekçe örneği

Çalınan Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Çalınan cep telefonunu bulmak için Savcılığa müracaat ettikten sonra; ilgili Savcılık tarafından BTK ( Bilgi Teknolojileri Kurumu ) ‘ya yazı yazılarak, cep telefonunuzun hırsızlık tarihinden sonraki kayıtları istenecektir. Cep telefonuna sim kart takan ve kullanan şahıslarla böylelikle tespit edilecektir.  Kullanan şahıs ya da geriye doğru gidilerek telefonu çalan kişi tespit edilmektedir.

Çalınan Cep Telefonunu Kullanıma Kapatma

Savcılığa müracaatınız sırasında ifadeniz alınırken size cep telefonunuzu kullanıma kapatmak isteyip istemediğiniz de sorulabilir. İstiyorsanız cep telefonunuzu kullanıma kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ancak bu durumda telefonu çalan kişiye ulaşmanız daha zor olacaktır. Bu nedenle soruşturma aşamasında cep telefonunun biraz daha kullanıma açık kalması daha akıllıca olacaktır. Ancak yine de bu durumda son kararı kendiniz veriniz.

Savcılığa Suç Duyurusu İçin Gerekli Belgeler

Dilekçenizin yanında kimlik fotokopinizin de olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra cep telefonunuzun faturasının bir fotokopisini de ibraz etmek yararınıza olacaktır. Bu belgelerin yanı sıra muhakkak dilekçenizden bir de fotokopi eklemeniz gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur – 2017 Güncel Bilgiler –

Savcılık makamı kaybolan cep telefonu ile ilgili bir tasarrufta bulunmamaktadır. Bu konuda yapabileceğiniz iş ise; kendi operatörünüze müracaatta bulunarak, cep telefonunuzun kaybolduğunu belirtip, kimsenin kullanıp kullanmadığı yönünde tespit yapılmasını istemek olacaktır.

Diğer savcılığa suç duyurusu dilekçe örneklerimiz için; buraya tıklayınız.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Harun dedi ki:

    Hepimizin başına gelebilecek boyle talihsiz bir olayda kullanabilecegimiz bir dilekce ornegini paylaştığınız icin tesekkurler..


Önceki yazıyı okuyun:
Büyük Annelere Bebek Bakım Parası 2019

Türkiye 'de kadınların iş hayatında daha aktif bir şekilde rol almaları adına her geçen gün yeni bir düzenleme geliyor. Doğum...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016