Cep Telefonu ile İsim Sorgulama ve Öğrenme İşlemi

A+
A-

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, günümüzde artık bir çok işlem gibi, cep telefonlarına gelen yabancı numaralı çağrıların kime ait olduğunu öğrenmenin de çok kolay olduğunu buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Cep telefonunuza gelen yabancı numaralar, bazı zamanlarda sıkıcı bir hal almaktadır. Şimdi, cep telefonlarınıza gelen yabancı numaraların kime ait olduğunu öğrenmeniz artık çok kolay.  Telefonunuza gelen yabancı numaraların kime ait olduğunu öğrenmek için aşağıda açıkladığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

arayanın kim olduğunu öğrenme

Arayan cep telefonu numarasinin kime ait oldugunu nasil ogrenebilirim

Günümüzde birçok GSM operatörünün bu konuda sizlere yardımcı olacağını belirtmek istiyoruz. Ancak bu yöntemleri kullanırken yapmanız gereken detayları buradan açıklayalım.

Turkcell ile isim sorgulama

Cep telefonunuza gelen çağrının Turkcell hattına ait olduğunu düşünüyorsanız bunu Turkcell’in müşteri hizmetlerini arayarak ve SMS yoluyla öğrenme fırsatınız bulunmaktadır. SMS yöntemi ile öğrenmek için yapmanız gereken,

  • Cep telefonlarınızın SMS bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir
  • Gönderilecek olan numara kısmına “2222” yazmanız,
  • Yazdıktan hemen sonra mesaj bölümü içerisine ismini öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını başında “0” olmadan yazmanız gerekmektedir.

Bu işlemin faturanıza yansıyacak olan tutarı ise yalnızca 1.25 TL’dir. SMS yoluyla yukarda bahsettiğimiz adımları izleyerek cep telefonu ile isim sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri olan 11832 numarasını da arayarak buradan isim sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan müşteri hizmetleri danışmanına öğrenmek istediğiniz numarayı vererek bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vodafone ile isim sorgulama

Vodafone abonesi olan kişinin cep telefonu numarasından ismine ulaşmak istiyorsanız yapmanız gerekenler açıklamak istiyoruz.

SMS yöntemi ile öğrenme,

  • Kullanmakta olduğunuz cep telefonlarının SMS bölümüne giriş yapıyorsunuz,
  • SMS numara kısmına 7048 yazdıktan sonra
  • Mesaj yazma bölümüne geldikten sonra burada öğrenmek istediğiniz numaranın başında “0 “ olmadan geri kalan numaralarını yazıyorsunuz,
  • Bu işlemden sonra “Gönder” tuşuna bastıktan hemen sonra sizlere numaranın kime ait olduğuna dair bilgiler gelecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TC Kimlik Numarasıyla İnternetten İcra Dosyası Sorgulama

Aynı zamanda 11842 numaralı müşteri hizmetleri numarasını da arayarak cep telefonu ile isim sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Burada müşteri hizmetleri danışmanına cep telefonu numarasını söyleyerek öğrenmek istediğiniz numaranın detayları öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom ile isim sorgulama

Türk Telekom eski adı ile Avea olan GSM operatöründen isim öğrenmek için yapmanız gerekenleri buradan açıklayalım.

cep telefonundan isin sorgusu

cep telefonu ile isim sorgulama ve ogrenme islemi

SMS ile öğrenme,

  • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümü olan SMS bölümüne giriş yapıyorsunuz,
  • SMS gönderme seçeneğine tıkladıktan sonra numara kısmına 11855 yazıyoruz,
  • Sonra SMS bölümü içerisine ismini öğrenmek istediğiniz numaranın başında “0” olmadan numarasını yazıyoruz ve gönder tuşuna basıyoruz.

Bu işlemden kısa bir süre sonra cep telefonlarımıza gelen SMS içerisinde kişinin merak ettiğiniz ismini öğrenme şansını yakalamış oluyorsunuz.

Aynı şekilde 11855 numarasını arayarak sizlerde cep telefonu ile isim sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu iki yöntemde sadece Türk Telekom aboneleri için geçerli olan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gizli numaradan arayan kişiye öğrenme konusunda da sitemiz üzerinden bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Çalınan Cep Telefonu Nasıl Bulunur

Son zamanlarda en çok karşılaşılan hırsızlık türlerinden birisi de cep telefonu hırsızlığıdır. Özellikle en son nesil cep telefonlarının değerlerinin kimi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016