Cep Telefonu Numarasından İsim Bulma Yöntemleri

A+
A-

Cep telefonlarımıza gün içerisinde gelen bilinmeyen numaralar bizlerin merak içerisinde bırakmaktadır. Günümüzde birçok cep telefonu ve sabit hat kullanıcısının başına gelen, bilinmeyen numaralardan yapılan çağrıların kimlere ait olduğunu öğrenmek için Cep Telefonu Numarasından İsim Bulma Yöntemleri ile ilgili adımları buradan paylaşmak istiyoruz.

telefon numarasından isim bulma

cep telefonu numarasindan isim bulma yontemleri

GSM operatörlerinden öğrenme

Ülkemizde her ne kadar vatandaşlar tarafından  üç GSM operatörünün varlığı  bilinmekte ise de; TELKODER’in açıkladığı verilere göre Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Bim Cell  ve PTTCell  gibi 47 GSM operatörü ülkemizde hizmet vermektedir. GSM operatörleri tarafından sağlanan bu hizmet karşılığında bir bedel ödemek zorunluluğu bulunmaktadır. Cep telefonunuza gelen bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için telefonunuza gelen çağrının hangi GSM operatörüne ait olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da operatörler arasında numara taşıma olup olmadığına dikkat etmektedir. Aradığınız numara çalmadan önce eğer “ Bip ” sesi çıkıyorsa aradığınız numara başka bir operatöre taşınmış demektir. Bu yüzden hangi operatör üzerinde kayıtlı olduğunu öğrendikten sonra o GSM operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak cep telefonunun kimlere kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell abonesi ise,

Öğrenmek istediğiniz numaranın Turkcell’e kayıtlı olduğunu biliyorsanız öğrenmek için yapmanız gerekenleri açıklayalım. Cep telefonlarımızın mesajlar bölümüne giriş yaptıktan sonra burada öğrenmek istediğiniz numaranın başında “ 0 “ olmadan geri kalan kısmını mesaj bölümüne yazmanız gerekecektir. Mesajlar bölümüne yazdığımız bu numaradan sonra göndereceğiniz numara “2222 “dir. Bu numara mesaj attıktan sonra merak ettiğiniz cep telefonu numarasının kime ait olduğunu kolayca öğrenme şansını yakalamış olacaksınız. Mesaj ücreti olarak Turkcell sizlerden 1.49 TL işlem ücreti alarak bunu hesabınıza yansıtacaktır. Müşteri hizmetleri desteğini de kullanarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Burada aramanız gereken numara 11832’dir. Bu numarayı arayarak karşınıza çıkan müşteri danışmanına öğrenmek istediğiniz numarayı belirtmeniz durumunda kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrenmiş olacaksınız. Burada Turkcell sizlerden dakika başına 1.25 TL ücret alacaktır.

Türk Telekom abonesi ise,

Daha önceleri Avea olarak bildiğimiz GSM operatörü olan Türk Telekom’un bir müşterisinin numarasını öğrenmek için izlemeniz gereken adımları buradan açıklayalım.  Cep telefonlarınızın SMS bölümüne giriş yaptıktan sonra yine başında “0 “ olmadan numaranın kime ait olduğunu bulmak istiyorsanız, öğrenmek istediğiniz numarayı mesaj bölümüne yazmanız gerekmektedir. bu işlemi yaptıktan sonra göndereceğiniz Türk Telekom numarası ise 11855’tir.  Yine aynı numara üzerinden isterseniz müşteri hizmetlerine bağlanarak cep telefonlarınız üzerinden öğrenmek istediğiniz numaranın kime ait olduğunu bulabilirsiniz. SMS ücreti olarak 1.25 TL, müşteri hizmetleri olarak ise dakikası 1.25 TL’den işlem yapabilirsiniz.

cep telefonu ile isim soyisim bulma

cep telefonundan arayan kisinin ismi soyismi nasil bulunur

Vodafone abonesi ise,

Sizin arayan numaranın Vodafone’a kayıtlı bir cep telefonu olduğunu düşünüyorsanız kullanmanız gereken servisleri açıklayalım. SMS ile öğrenmek için cep telefonlarınızdan SMS bölümüne giriş yaptıktan hemen sonra göndereceğiniz numaranın “7048” olduğunu belirtelim. Bu numarayı yazdıktan sonra cep telefonlarınızın mesaj bölümüne giriş yaparak buradan numaranın başına “0” koymadan geri kalan numaraları yazarak öğrenme işlemini yapabilirsiniz.  Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanmak için ise 11842’yi arayarak cep telefonlarınıza gelen bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Diğer GSM operatörleri gibi burada da Vodafone müşterilerinden SMS ücreti olarak 1.25 TL , müşteri hizmetleri ücreti olarak ise dakika da 1.25 TL ücret talep edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rehnin Paraya Çevrilmesi Yoluyla İcra Takibi

Sitemiz üzerinden Gizli Numaradan Arayanı Bulma konulu yazımızı ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Cep Telefonu ile İsim Sorgulama ve Öğrenme İşlemi

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, günümüzde artık bir çok işlem gibi, cep telefonlarına gelen yabancı numaralı çağrıların kime ait olduğunu öğrenmenin...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016