Cezaevindeki Mahkumlar ve Yakınları Bakanlıktan Af Bekliyor

A+
A-

Uzun zamandan beridir mahkumların ve mahkum yakınlarının sabırsızlıkla bekledikleri denetimli serbestlik ve infazda yapılacak olan düzenlemelere ilişkin bir gelişmenin olmaması hayal kırıklığına neden oldu.

Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğü bünyesinde Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin çalışmalara başlanarak, Ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında dile getirilen sorunların tespiti ile çözüm önerilerinin getirilmesi, alternatif infaz usullerinin geliştirilmesi ve infaz hakimliği müessesesinin güçlendirilmesi amaçlanması ile birlikte bir nebze olsun mahkum ve mahkum yakınları söylentilerin gerçek olduğuna inanmaya, denetimli serbestliğin 3 yıla çıkacağı ve infazda düzenleme yapılacağına ilişkin umutları daha da fazla artmaya başlamıştı.  Ancak, Kanunlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı hakkındaki kanunda yapılacak düzenlemeye ilişkin çalışmaların yaklaşık 4 aydır sonuçlanmaması ve taslağın hazırlanamaması, mahkum ve mahkum yakınlarının umutlarının tükenmesine neden olmaya başladı.

Yakın zamanda 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin araya girmesi nedeniyle Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı hakkındaki kanunda yapılacak çalışmaların tamamlanmadığı öngörülse de seçimden sonra da taslağın hazır hale getirilmemesi, beklenti içerisinde olan mahkum ve mahkum yakınlarının daha da gerilmesine ve umudunu kaybetmesine neden oldu.  24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçim öncesinde Cumhur İttifakının ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçelinin yapmış olduğu af açıklamaları bir çok insan için umut olmuştu.

Kulislerde konuşulan ancak şu anda sadece dedikodudan ibaret olan söylentilere göre bu konudaki çalışmaların tamamlandığı ancak uygun zamanda bu konuda gerekli açıklamanın yapılmasının beklendiği yönünde, Peki, mahkumların ve mahkum yakınlarının beklediği af ne zaman çıkacak, denetimli serbestlik ne zaman 3 yıl olacak, Mahkum ve mahkum yakınlarına bu müjdeli haberi kim verecek.

Cezaevinde kalanlar af bekliyor

cezaevindekilere af

Cezaevinde bulunan mahkumların ve yakınlarının dört gözle beklediği bu haberin çalışmalar tamamlandıktan sonra sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacağına ilişkin söylentiler dolaşmakta, umarız sayın Cumhurbaşkanımız ve diğer yetkililer cezaevlerindeki ağır şartları, mahkumların ve mahkum yakınlarının yaşadıkları sıkıntıları göz önünde bulundurarak bir an önce bu konudaki müjdeli haberi verirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Burs Dilekçe Örneği : Burs Başvurusu İle İlgili Detaylarla Birlikte

Mahkumlar ve mahkum yakınları sizlerden gelecek müjdeli haberleri bekliyor…ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Ceza Ve Hukuk Mahkemeleri İçin Temyiz Başvuru Süresi

Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde, Temyiz başvuru süreleri farklılık göstermektedir. Ayrıca, Bölge Adliye Mahkemelerin faaliyete geçmesi ile daha önce Yargıtay tarafından,...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016