Çiftlikbank Dolandırıcılığı Şikayet Dilekçesi Örneği (Savcılık İçin)

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Çiftlik Bank, yaşanılan tartışmaların ve sürecin sonunda arkasında birçok mağdur bıraktı. Aslında uzun zamandan beridir Çiftlik Bank’ın ne olacağı ilgili bir belirsizlik bulunmakta ve bu konuda kafalardaki soru işaretleri artmaktaydı. Devlet tarafından ilgili şirketin yönetimi hakkında soruşturma başlatılması ile birlikte artık konu adli makamlara tevdii edilmiş oldu. Bizler de dilekcesepeti.com olarak; Çiftlikbank Mağdurlarına özel olarak hazırladığımız şikayet dilekçe örneğini sizlerle paylaşmak istedik.

ciftlikbank dolandiriciligi sikayet dilekcesi ornegi

Çiftlikbank Olayları ve Sistemi

Bilindiği üzere çiftlik bank internetin olduğu her yerde, işte, evde ve mobil uygulama olarak telefonda oynanılmak üzere tasarlanmış bir çiftlik oyunuydu, kullanıcıların belli bir ücret karşılığında satın almış oldukları çiftlik hayvanlarından elde ettikleri ürünleri satarak para kazanma prensibine dayalı bir sistemde işleyen oyun işin özünde kullanıcılarına kısa zamanda yüksek karlar vaat etmekteydi. Çiftlik Bank temelde sergilemiş olduğu işleyiş mantığının geçmişte yaşanan titan benzeri piramit sistemi de denen sistemle benzerlikler göstermesi aslında ortada bir çiftliğin ve ürünün olmadığını ortaya koymaktaydı.

Çiftlik Bank’ın 2016 yılında hayata geçmesi ile birlikte birçok kesim tarafından da tartışmaların odağı olmuş ve sistemin aslında gerçeğe dayanmadığı ve titan benzeri bir sistem olduğu, sisteme girişin çıkıştan az olduğu dönemde bu sistemin çökeceği iddia edilmiş ve kullanıcılar uyarılmıştı.

Son olarak Gümrük, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının yaptığı açıklamalar ve başlattığı inceleme sonrasında Çiftlik Bank kullanıcılarına ödeme yapmayı da durdurarak çiftlik bankta parası bulunan binlerce kullanıcıyı mağdur etmişti. Çiftlik Bank’ın sahibi ve CEO’su olan Mehmet Aydın’ın iki bakanlık tarafından yapılan incelemeler sonrası hisselerinin tamamını devretmesi aslında çiftlik bank’ın sonunun da ne olacağının belirleyicisi bir diğer ifadeyle sonun başlangıcı olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KYK Üniversite Yatay Geçiş Bölüm Değişikliği Dilekçe Örneği

Çiftlik Bank’ın sistemini tam olarak kapatması ile birlikte çiftlik bank mağdurları da son umutlarını yitirmiş oldu, peki bu aşamadan sonra çiftlik bank mağdurlarını yapması gereken ne, çiftlik bank mağdurları paralarını alabilmek için nasıl bir yol izlemeli, çiftlik bank mağdurları nasıl şikâyette bulunmalı.

Öncelikli olarak yetkili makamlarında belirttiği gibi çiftlik bank sisteminde parası bulunan mağdurların dolandırıldıklarını belirtir ayrıntılı bir dilekçe ile Cumhuriyet Savcılığına başvuruda bulunmaları gerekmekte.  İlerleyen zamanlarda sistemde parası bulunan mağdurların mağduriyetlerinin giderilip giderilmeyeceği yetkililerin yapacakları açıklamalarla belirginlik kazanacak.

Çiftlik Bank Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır, Şikayet Dilekçesi Örneği

Sitemizde bulunan çiftlik bank şikayet dilekçesi örneğini üzerinde uyarlama yaparak bulunduğunuz il veya ilçedeki Cumhuriyet Savcılığına müracaat edip şikayet talebinde bulunabilirsiniz, Çiftlik Bank şikayet dilekçesi örneği aşağıda istifadenize sunulmuştur.

Ciftlikbank Sikayet Dilekcesi Ornegi-1

PDF olarak indirmek için aşağıdaki link kullanabilirsiniz.

Ciftlikbank Sikayet Dilekcesi Ornegi

Çiftlikbank mağdur sayısının çok olması nedeniyle dilekçe örneğimizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için Facebook, Twitter, vs. gibi sosyal medya üzerinden paylaşım sağlayabilirsiniz.

Mağdurlara geçmiş olsun diyor, bir an evvel sorunlarına çözüm bulabilmelerini diliyoruz.

Sitemizde yer alan ve ilgili bir konu olan TCK 157 ve 158.Madde Dolandırıcılık Suçu İle İlgili Tüm Detaylar  ile ilgili yazımızı da okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Dilekçe Örneği

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları ve ülkemiz üzerinde oynanan hem iç hem de dış oyunlar,  halkımızı birbirine daha fazla...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016