CİMER Şikayet Dilekçe Örneği : Başvuru Süreci ve Önemli Noktalar

A+
A-

Her Türk vatandaşının Anayasal hakkı olan dilekçe ve başvuru hakkının daha etkin kullanılması amacıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) kurulmuştur.

cimer şikayet dilekçesi

CİMER Şikayet Dilekçe Örneği : Başvuru Süreci ve Önemli Noktalar

Birçok vatandaşımız, kurum ve kuruluşlara yapmış oldukları şikayetlerin sonuçsuz kalması nedeniyle, son çare olarak Cumhurbaşkanına şikayet dilekçesi yazmak istemekte ancak bunun nasıl olacağı konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıkları için bu isteklerini yerine getirememektedirler. Bu yazımızla CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) hakkında genel konulara değinerek bilgi verdikten sonra, CİMER şikayet dilekçesi nasıl yazılır. Cumhurbaşkanına şikayet dilekçesi yazmak için takip edilmesi gereken yolların ne olduğu konusuna değineceğiz.

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) Nedir

CİMER, vatandaşlarla Cumhurbaşkanlığı arasında iletişimi sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulmuş olan birime verilen addır. CİMER, Cumhurbaşkanlığı nezdinde faaliyet göstermektedir.

CİMER’in Amacı Nedir

CİMER ile vatandaşların daha hızlı ve etkin şekilde sorunlarını çözmek, şikayet ve taleplerini değerlendirmek ve kamu haklarından faydalanmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

CİMER’e Başvuru Nasıl Yapılır

CİMER’e e-devlet üzerinden “CUMHURBAŞKANLIĞINA YAZIN” uygulaması veya Cumhurbaşkanlığı resmin internet sitesi kullanılarak herhangi bir üyelik işlemi yapmadan başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak işleminizin gerçekleştirebilmek için bir e-posta (mail) adresinizin alması gerekmektedir. Başvuru işlemi sonrasında e-posta adresinize gelecek olan link tıklanarak işlemi sonuçlandırabilirsiniz.

Vatandaşların yapmış olduğu başvurular Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinde bulunan yetkililer tarafından incelenerek ilgili kurumlara gereği yapılmak üzere iletilmektedir. Yapılan başvurulara en geç 30 gün içerisinde yanı verilmektedir.

CİMER’e Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes e-devlet uygulaması kullanarak CİMER’e başvuru yapabilir. Şu anda BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) kadar aktif olarak kullanılmasa da, ileride başvuru koşulları BİMER gibi genişletilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Trafik Cezasına İtiraz Dilekçe Örneği

CİMER’e Hangi Konularda Müracaat Edilebilir

Vatandaşlar CİMER’e kamu kurum veya kuruluşları ile yaşamış oldukları bütün problemlerinden dolayı başvuruda bulunabilirler. Amaç, vatandaşların sorunlarının hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturulmasıdır. E-devlet sistemi kullanılarak, vatandaşların her yerden kolayca müracaatta bulunmasına olanak sağlanmıştır.

CİMER’e Yapılan Başvurular Ne Zaman Sonuçlanır

CİMER’e yapılan başvurular Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezinde görevli yetkililer tarafından incelenerek ilgili kurum veya kuruluşlara gereği yapılmak üzere iletilmektedir. CİMER başvurularına 30 gün içerisinde yanıt verilmektedir.

CİMER’e Yapılan Haksız Şikayet ve Başvurularda Ne Yapılmaktadır

CİMER’e bütün vatandaşların şikayet ve talepte bulunma hakkı vardır. Ancak yapılacak olan şikayetlerin mesnetsiz ve iftira niteliğinde olduğunun anlaşılması halinde şikayette bulunan kişiler hakkında TCK. nın 267. Maddesindeki hükümler uygulanacaktır. Yapılan haksız, iftira niteliğindeki şikayet nedeniyle bir mağduriyet yaşanmış olması halinde, Cumhuriyet Savcılığınca ilgililer hakkında işlem yapılacaktır.

CİMER Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır

CİMER’e yazılacak olan şikayet ve talep dilekçelerinde, öncelikli olarak gereksiz detaylara girmeden istenilen talep veya şikayet açık ve net bir şekilde yazılmalıdır. CİMER şikayet ve talep dilekçesinin anlaşılır olması, talep veya şikayetin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

CİMER şikayet ve talep dilekçelerinde en sık karşılaşılan sorunların başında yazılan dilekçelerde bir talebin veya şikayetin olmamasıdır.  İkinci olarak da yazılan şikayet veya talep dilekçelerinin imla kurallarına dikkat edilmeden okunaksız ve özensiz olarak yazılmasıdır. CİMER şikayet veya talep dilekçesi yazmadan önce, sitemizde bulunan farklı dilekçe örneklerinden faydalanarak dilekçenin nasıl yazılacağını konusunda fikir edinebilirsiniz

Cumhurbaşkanlığına e-devlet yoluyla yapılacak olan başvuruların yanı sıra,  posta, faks veya elden de başvuru yapılabilmektedir.

Posta veya faks ile CİMER’e yapılacak olan başvurularınızda  aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.

Başvuru Adresi : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06550 Beştepe – ANKARA
Faks : 0 312 525 58 31

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mahkeme Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

CİMER Dilekçe Örneği

cimere başvuru dilekçesi

CİMER Başvuru ve Şikayet Dilekçe Örneği

CİMER Başvuru ve Şikayet Dilekçe Örneği PDF indirmek için;

cimer sikayet dilekce ornegi

Sitemiz üzerinden Cumhurbaşkanlığına 5 Adım Mektup Nasıl Yazılır ile ilgili yazıyı da okuyabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 143 YORUM
 1. Öztürk alkan dedi ki:

  Benim abim İsmail alkan askeri yaptı ev geldi 16 sat için vefatı eti ve hükümet bize bir hak veriyorum sizden bizim hakkımız bizi bile işe almadilr

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Öztürk Alkan bey, bu konuyu Cumhurbaşkanlığının resmi sitesi olan CİMER’e iletmeniz halinde size olumlu veya olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılacaktır. başınız sağolsun…

 2. Muhammed Emin BİÇER dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanımız BİZLER ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ VE YAPAN EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNLARI EVLİYİM ÇOCUKLAR VAR AMA KPSS ŞARTI KALDIRILSIN RİCAM SİZ BÜYÜĞÜMÜZDEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK KOLAYLIK SAĞLAYIN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN KPSS KPSS KPSS KPSS KPSS KPSS ÖMRÜMÜZÜ TÜKETTİ

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Muhammed Emin Biçer bey, talep ve önerilerinizi Cumhurbaşkanığına ait resmi internet sitesi olan CİMER’den yapmanız halinde bu konuda olumlu veya olumsuz tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

  2. Songül taş dedi ki:

   Cimer talep üzerine işleme alınmayan dilekçe kayıtlarını siler mi sistem hacklenebilir yada kimlik bilgilerimiz çalınarak sisteme girilip dilekçelerimiz başkası tarafından görülebilir?

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Songül hanım, CİMER e yapılan başvurular Cumhurbaşkanı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından ilgili birimlere aktarılmaktadır, kimliğinizin gizli tutulmasını talep etmiş iseniz, kimlik bilgileriniz açıklanmaz. Ayrıca CİMER sistemi üst düzey güvenlik sistemleri ile her türlü siber saldırıya karşı korunmaktadır.

 3. Ali ilker ünal dedi ki:

  Bana yardım etin benim eşim beni bırakıp başkasına gitti 10yasinkizim var kızın vefatını geçi anneye verildi ben kızın aneverilmezi isdemiyorum anneside cocu okadar istiyorsan bana 25 bin versin vekayi sana verim diyor bundan dolayı katıl olmak isdemiyorum sun ku kızım var kızın için yasam gerekiyor bana yardım edermisiniz.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ali İlker Bey, Boşanma davaları çekişmeli olarak devam ediyorsa özellikle nafaka ve çocukların velayeti gibi durumlarıda göz önünde bulundurularak Avukat aracılığıyla takip ettirilmesinde fayda var, Velayet konusunda avukatının danışmanızı tavsiye ederiz.

 4. Bahriye dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım! Biz halk eğitimde çalışan usta öğreticileriz bizlere 2008 yılında eksik yatan sgk pirimlerimizi geri bizlerin ödemesi şartı ile sgk pirimimiz için hepimiz aşağı yukarı milyar milyar borcun altına girdik. Sizin adaletinize güveniyoruz lütfen bu konuda bize bir düzenleme yaparsanız çok memnun oluruz. Çünkü zaten maaş asgari ücretten hesaplanarak bağlanıyor birde bu borçlanmaya, borçlarınca çok sıkıntı içine ğiriyoruz. Lütfen bu konuyu bir kere daha incelemenizi rica ediyorum. SAYGILAR

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Bahriye hanım, bu konuda yapacağınız taleplerinizi yazımız içeriğinin de belirttiğimiz yollar takip edilerek CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine) iletebilirsiniz, taleplerinize olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

 5. Nigar kaya dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanı ben bir anneyim oğlunu vatana borcunu ödemeye yollayan aslanlar gibide vatan borcunu ödedi 2111 yılından beri çalışmış olduğu kurumdan askerlik sebebiyle ayrıldı askerlik görevini tamamladıktan sonra tekrar çalışmış olduğu kuruma başvurusunu yaptı ama torpili şahıslar yüzünden işe başlaması geçiştirildi 2007 11. 5 de iş başı yapmasına rağmen ssk girişini yapmadilar 20 gün sonra yapıldı ve oğlu kadro alamadı 15 vatan borcunu ödemeye giden oğluma haksızlık yapıldı sayın cumhurbaşkanım sizden yardım bekliyorum önce ALLAHA sonrada size güveniyorum baskada çarem kalmadı ben bir anayim ses verin sesime oğlum hakkını versinler geri selam ve saygılarımla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Nigar kaya, Cumhurbaşkanlığına yapacağınız talep, şikayet ve önerilerinizi makalemizde yer alan yolları takip ederek Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesi olan CİMEK üzerinden yapabilirsiniz. Talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından değerlendirilerek kesinlikle size geri dönüş yapılacaktır.

 6. Ayşe yozgat dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım ben bir anneyim ve 4 yavrum var hepsi öğrenci ben harçlık veremezken yavrularıma. benim eşim ileriyi düşünecek biri değil miras paylaşıldı paylaşım esnasında kaynım ortak mulkiyetimiz olan evi ve içinde ahiri olan ayri arsayi kendine bağış yapın diye imzalatip almış.Eşim hiç yarınin ne getireceğini bilecek kapasitesi yok ben anne olarak vijdan azabı çekiyorum şikayetçiyim kaynimdan çouklarımın razısı yok hakkımızı istiyorum.anne sende mi itiraz edemedin demesinler lütfen yardımcı olun .birde benim iyi niyetimi kötüye kullandılar benim mehrim olan takilarimi kaynım aldı senmi kazandin sanki diyor 26 yıl oldu isteyince bu kafayi yemiş diye kişiliğime onuruma incitici hakaret ediyorlar altınlarım 5 ata altini 11 çeyrek olan mehrimi vermediği için kaynimdan davaciyim bilginize saygılarimla

  1. Admin dedi ki:

   Ayşe Hanım, yazımızda detaylıca anlattığımız üzere konuyla ilgili CİMER ‘e başvurabilir, bunun yanı sıra adli makamlara da başvuru yapabilirsiniz. Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 7. Cemal dincer dedi ki:

  Van ‘ın erciş şe bağlı ulupamir mahallesinde ikamet etmekteyim ulupamir mahallesi sınırlarına yonca ekmekteyim kekliksirti mahallesinden şikayet çi yim yeni ekili yoncalarımı koyunlarıyla zarar vermekte ler bu konuda devlet büyüklerimizden bir an önce yetkili makamlara bildirilmesini arz ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Cemal bey, Cumhurbaşkanlığına yapacağınız talep ve şikayetlerinizi Cumhurbaşkanlığı resmin internet sitesi olan (CİMER) Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz, tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Yazımızda belirttiğimiz açıklamaları takip ederek CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz.

 8. MUCTEBA dedi ki:

  Cimere günde 1 dilekçe mi YAZMA hakkımız var?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Sayın Mucteba, CİMER’e gereksiz yazışmaların yapılmasını ve spam gönderilmesini engellemek amacıyla böyle bir uygulamaya gidilmiş olabilir. Bir günde birden fazla dilekçenin de CİMER’e gönderilmesi normal şartlarda hayatın olağan akışına aykırı olarak görülmekte.

 9. Fatma dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım ben aff istiyorum

 10. Erol dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ôncrlikle saygı ve selamlarımı sunuyorum

  Ben bir genç çiftçi mağduru olarak
  Yazıyorum bize 30 bin liralık hibe çıktı
  Bana çıkan 6 tane bük baş hayvan
  Çıkan hayvanların toplamı 10 lira etmez yani demek istediğim burda bizim hakkımızı aracılar yedi biz bu konuda maduruz gelen hayvanlar ne et ırkı nede süt hayvanları bize tigem getirdi tigeme başlangıçta 3000 tele ôdedik 3 senede satamıyoruz 2000 lira senelik sikortası var senelik 2500 liradan yeseler yani toplam masraf toplam 25000 bin lira ozaman satsam
  En fazla 15000 bine satarım benim kârım ne burda, tahminin ne tarım bakanlığı nın nede Cumhurbaşkanımızın haberi var demek istediğim bizim hakkımızı aransın tigemden şikayetçiyiz bizim hakkımızı aracılar yedi biz cahiliz ya biz garibanız ya biz kôylüyüz ya hakkımızı arayamayız yiyen yiyene sayın cumhurbaşkanımız sizi çok seviyoruz Aksaray Eskil köşk kôyünden yazıyorum TL 05366706718 ALLAH rızası için bizlerin haklarını arayın çok maduruz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Erol bey Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER e şikayet talep ve önerilerinizi gönderebilirsiniz, talepleriniz Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır,

 11. Gulsabah dedi ki:

  Ben Gulsabah yakut benim kızımin piskolosisi bozuk sinir sistemi bozuk 3 aydır kayıp bı çetenin elindedir kizimdan haberim yok korkuyorum eylemlere surukleye bilirler lütfen cumhur baskanima rica ediyorum kaç dilekçe verdim savcı hakim bolis bana sahip çıkmadı bende size sesleniyorum kızımı kurtarın iki engelliye bakıyorum bide ben kanser hastasıyım cumhurbaşkanım elini ayağını öpüyorum bana sahip çıkın

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Gulsabah hanım, talebinizi Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim merkezi olan CİMER’e yapmanız halinde, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

 12. Levent çendik dedi ki:

  Sayin başkanım öncelikle selamualeykum başkanım yaşım 29 ben gönüllü olarak paralı uzman olmak istiyorum sizden isteyim uzman olmak benim bana yardım edersiniz ben çok mutlu olurum sizden bilgi alma şansım olabilirmi başkanım bana ulaşmak isterseniz bu konu için başkanım numaram dan ulaşabilirsiniz başkanım facebook kullanmiyorum başkanım 05******* başkanım Allah hep sizinle olsun yüreğimiz kalbimizde seninle başkanım Allah size önce saglik sonra huzur versin

 13. kazım dedi ki:

  slm sayın cumhurbaşkanım ben bir ak partiliyim bu bir ricadır ak partinin oy kaybının en büyük nedenlerinden bir taneside belediyelerdeki yolsuzluklar vede rüşvetlerdir ben şahit olmadım ama valakin benim halklardan işverenlerden duyduğum kadarıyla rüşvetsiz iş bitmiyor örneklerinden biride herhangi birinin işini bitirir gibi yapıp baş vurun bir müfetiş bunu yapabilir o zaman anlarsınız oy kaybının neden olduğunu

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Kazım Bey, Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılarak tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 14. Hülya dedi ki:

  Syn Cumhur başkanım ben kütahyada yaşayan bir anneyim ve 16 yıldır ak parti sevdalısıyım sizden bir konuda yardım bekliyorum benim oglum bu sene lise ikide 49 .07 ile sınıf tekrarına kaldi ama kurtarma sınavına girdi girmeseymiş zaten geçecekmiş ne yapacam bilmiyorum şimdi okula dahi gitmek istemiyo maksat kazanmakmi kaybetmek mi ben oğlumun okula olan isteğini kaybediyorum sizden ricam bana yol göstermeniz her türlü araştırıla bilir ne olur bana yardım edin allaha emanet olun

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hülya hanım, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan CİMER’e talebinizi iletebilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır, Ayrıca talebinizi Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi iletişim birimlerine de iletebilirsiniz.

 15. Simanperi dedi ki:

  Sayin Cumhurbaşkanı size yalvariyorum abimi kurtarın van Çatakta ikamet eden ailem zor koşullarda çocuklarını okutmaya calistilar abim okulunu bitirdi babama destek olup kardeşlerine bakmak için izmire gitti kiralık ev tutup ailesini yanına aldı daha tam olarak 2sene olmamıştı görevine başlayalı taakı o lanet olası darbe gecesine kadar onun da bir çok asker gibi ne olduğundan haberi yoktu ve bir kargasanin ortasına bıraktılar. Yanina alabildiği kadar askerleri alıp camiye sigindilar polisi arayıp hiç bir şeye karismadan kurtulmak için o anki korku hecanla nasıl ifade vermiş zaten kayıtlıdır kardeşlerim annem babam perişan haldeler elimizden hiç bir şey gelmiyor mağdur olan bir insana bunu yapmaları çok canimizi yakıyor lütfen duyun sesimizi lütfen arayın araştırın soru soru Allah aşkıniza .

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Simanperi, Cumhurbaşkanlığına CİMER aracılığıyla ulaşabilir talep ve şikayetlerinizi yapabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Cumhurbaşkanlığına nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili yazmış olduğumuz bir çok makalelerimiz bulunmakta bunları okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 16. Simanperi dedi ki:

  Sayin cumhurbaşkanı yardım edin çaresizlik içindeyiz abimi kurtarın van Çatak ta ikamet eden ailm zor koşullar altında çocuklarını okutmak için çalıştılar abim okulu bitirip babama destek olacaktı kardeşlerni okutmak için tam olarak iki sene olmamıştı görevine başlayalı takı o lanet olası darbe gecesine kadar mağdur bir insanın hapiste kalması çok zorumuza gidiyor kurtarın onu yalvariyorm annem babam kardeşlerim perişan haldeler buraya yazmaktan başka elimden birşey gelmiyor çok Üzgünüm çok sesimizi duyun

 17. Atilla dedi ki:

  Sayın cumhur başkanım öncelikle yenı sistem tüm halkımıza hayırlı olsun ben adana da alınan 2017 bekçilik sinavida cevap kagidini görmek istiyorum yapılan sınavda duşük beklemiyordum birazz geç olDu ama sadece gerçek puanimı merak ediyorum saygilarimla

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Atilla bey, Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e talep ve önerilerinizi iletebilirsiniz, Bu şekilde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yetkilileri tarafından talebiniz değerlendirilerek ilgili kurumlara iletilecektir.

 18. mustafa GÜNER dedi ki:

  T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM
  MERKEZİ MAKAMINA;
  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06550 Beştepe – ANKARA

  BAŞVURAN : M**** **** / 0 5** ** ** m*****@gmail.com L**** Mahallesi L**** Sokak No:*** ****
  TALEP KONUSU : Usulsüz ve kaçak yapılaşma
  AÇIKLAMALAR : **** İlçesi, **** Mahallesi, İmarın *** ada, * parsel numarasında kayıtlı bulunan kaçak taşınmaz *** sokak ** numarada yer almaktadır. Devletimizin yasal düzenleme ile uygulamaya başlattığı İmar Barışı ile ilgili olarak çıkartılan Kanun’un içeriğini okudum ve uygulama hakkında bilgi edindim. Ülkemiz insanlarına faydalı olduğuna inandığım bu uygulama maalesef beraberinde bazı fırsatçıları da harekete geçirmiştir. Devletimizin verdiği kanuni hakları kullanmak yerine belirlenen takvime yetiştirilmek üzere fen ve sanat kurallarına aykırı olarak, şikâyet konusu yapıda imalatlar ve ilaveler yapılmaktadır. Destursuz yapılmaya devam eden bu inşaat için ilgili belediyesine 01.08.2018 tarih ve ***** kayıt numaralı dilekçe ile müracaatım bulunmaktadır. Yetkili belediye elemanları eleman kıtlığını bahane ederek olaya kayıtsız kalmışlardır. Güzel gelecek ve güzel nesiller için umut beslediğimiz Ülkemizde yanlışlara dur diyeceğinize olan inancımla olaya müdahale etmenizi saygılarımla arz ve talep ederim. 11.08.2018

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey,

   Konuyla ilgili CİMER üzerinden de başvurunuzu yapmanızı öneririz. Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 19. Osman dedi ki:

  Sayin cumhurbaşkanım ben yeni evliyim eşim hamile ve 18 yaşını doldurmasına 2 ay var ve elimizde savcılık kararı ve onayı var eşimin yaşı 18 ‘den küçük olduğu için hiç bir devlet hastanesi bize yardımcı olmuyor eşimin düşük riski var ve bize özele gidin diyolar zaten maddi dururum olsa özele giderim. Ben kayseride ikamet ediyorum ve biraz önce erciyes hastanesinde geldim hiç bir şekilde bize bakmadılar biz vatan haini değiliz bi suçta işlemedik sadece isteğimiz bize gereken tahlil ve doktor yardımı eşim bu kadar kötü olmasa acile zaten gitmem ve şuan eşim evde acılar içind e kivraniyo doktorlar gidin sessizce ölün demeye getirdi sanki bizi lütfen Başkanım bize yardımcı olun ve gereğinin yapılmasını söylerseniz çok seviriniz erciyes hastanesi bize çok yakın oraya gitmek bizim için en doğru olan lütfen Başkanım eşimin karnında bebeğime bişey olsa kim bunun hesabını verecek hangi doktor verebilir bunun hesabın

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Osman bey, Cumhurbaşkanlığına ulaşabilmek için Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’i kullanabilirsiniz, Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkililer tarafından , tarafınıza olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacak gerekirse Talebimiz ilgili kurumlara iletilecektir.

 20. sinan bakır dedi ki:

  2017/10 Uzman erbaş başvuru sonucu sınavları geçerek sağlık kurulu raporunu da almış, 10.03.2018 tarihinden beri 6 aydır çağrılmayı bekliyorum. nereye başvurmam lazım teşekkür ederim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sinan bey, taleplerinizi Cumhurbaşkanlığı resmi iletişim adresi olan CİMER’e yapmanız halinde Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi yetkilileri tarafından tarafınıza geri dönüş yapılacaktır, ayrıca talebiniz ilgili kurumlara iletilecektir.


Önceki yazıyı okuyun:
Cimer Nedir

Cimer nedir önce hemen kısaca sizlere tanıtalım.  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi 'nin kısaltılmış hali olan CİMER, vatandaşla Cumhurbaşkanlığı arasında iletişimi sağlamak...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016