Çinigaz Dilekçe Örneği Abonelik, İptal, Fatura İtiraz Vs

A+
A-

2003 yılında kurulan ve ilgili kanun çerçevesinde 30 yıl süre ile Kütahya bölgesinde doğalgaz dağıtım ve satış işlerini gerçekleştirmek üzere faaliyetlerine başlayan Çinigaz, 2005 yılında Kütahya’daki doğalgaz bağlantı sistemlerini BOTAŞ kurumundan devralmıştır. Dağıtım Lisansını ise 2004 yılında alan şirket alt yapı çalışmalarına da bu yıl içerisinde başlamıştır. Şirket tarafından 2006 yılında Kütahya ilinin Gediz, Tavşanlı ve Emet ilçelerine doğalgaz dağıtım ve satışını yapabilmek adına gereken altyapı çalışmalarına başlanmıştır.

çinigaz dilekçesi

cinigaz dilekce ornegi

Çinigaz Abonelik İşlemleri

Çinigaza yapılacak işlemlerde Bireysel Başvurular, Merkezi Sistemin Kullanılacağı Apartmanlar İçin Başvurular ve Ticari Başvurular olmak üzere 3 farklı prosedür uygulanmaktadır. Bireysel abonelik başvurularında bağlantı anlaşması için kimlik, tapu, ikametgah gibi belgeler gerekmektedir. Gaz kullanımı sözleşmesi için de gazı kullanacak kişinin kimliği, ikametgahı ve bu kişinin kiracı olması durumunda kira sözleşmesi belgeleri istenmektedir. Daire sayısı 8 ve daha fazla olması gereken merkezi sistem apartman başvurularında ise bu belgelere ek olarak %51 apartman genel kurulu çoğunluk kararı ve onaylı proje fotokopisi gerekmektedir. Ticari başvuruda ise vergi levhası, şirket kurulum belgesi, ticari oda sicil kaydı gibi belgeler başvuru sahiplerinden talep edilmektedir.

Çinigaz Abonelik İptali İşlemleri

Gazı kullanan kişinin kendisi veya yetkilendirdiği temsilcinin başvurusu üzerine Çinigaz tarafından gerekli incelemeler yapılarak abonelik iptali süreci başlatılmaktadır. Başvuru sonrası 3 iş günü içerisinde müşterinin gaz vanası şirket yetkilileri tarafından mühürlenir. Bu süreçte müşterinin en son döneme ait gaz kullanımı bedelinin tespiti yapılır ve müşteri hesabına aktarılır. Müşterinin alacaklı konumda olması halinde en fazla 10 gün içerisinde müşteriye ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Çinigaz İletişim Bilgileri

Şirketin Genel Müdürlüğü Ankara’nın Balgat ilçesinde ve Nasuh Akar Mahallesi, Türk Ocağı Caddesindedir. Genel Müdürlüğe telefon ile ulaşmak isteyen abonelerin 0 312 287 38 38 numaralı telefonu kullanması gerekir. Şirketin Kütahya Merkez ilçesindeki şubesi ise Ali Paşa Mahallesi Belediye Sokağı mevkiinde yer almakta olup telefon numarası ise  0 274 226 05 05 şeklindedir. Çinigaz Gediz, Tavşanlı ve Emet ilçelerinde de birer büroya sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MASKİ Dilekçe Örneği : Abonelik İptal Şikayet Fatura İtiraz

Çinigaz Dilekçe Örnekleri

çinigaz abone iptal dilekçesi

Cinigaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

çinigaz faturaya itiraz dilekçesi

Cinigaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi-1

çinigaz abonelik başvurusu dilekçesi

Cinigaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

Çinigaz Dilekçe Örneği indirmek için PDF;

Cinigaz Fatura itiraz Dilekce Ornegi

Cinigaz Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi

Cinigaz Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemizdeki Doğalgaz Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
CİMER Şikayet Dilekçe Örneği : Başvuru Süreci ve Önemli Noktalar

Her Türk vatandaşının Anayasal hakkı olan dilekçe ve başvuru hakkının daha etkin kullanılması amacıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi)...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016