Cumhurbaşkanı Duyurdu ! 24 Haziranda Erken Seçime Gidiliyor

A+
A-

Bundan bir kaç gün önce muhalefet kanadından MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından erken seçim ile ilgili beyanda bulunulması üzerine konu bir çok platformda tartışılmıştı.

24 haziran seçimleri

24 Haziran’da erken seçim geliyor !

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ‘yi kabulü sonrasında; bizatihi Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalarda 24 Haziran 2018 Pazar günü erken seçim yapılacağı konusu duyuruldu.

“Bugün MHP Genel Başkanı Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli ile daha önce de çeşitli defalar bir araya gelerek ülkemizle ilgili iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik. Bahçeli’nin teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin miladıdır. Darbe gecesi gösterilen kahramanlık asla unutulmayacaktır.

7 Ağustos 2016’da Yenikapı’daki büyük miting ise milletin siyasetçilere verdiği mesajı net bir şekilde ortaya koymuştur. 16 Nisan halkoylamasına giden süreçte bu yol da ortaya çıkmıştır. Yönetim sistemi değişikliğini Bahçeli’nin ön açmasıyla hayata geçirme imkanı bulduk. Anayasa değişikliği ilk seçimlerden sonra yürürlüğe girecektir. Ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları atılan her adımda karşımıza çıkıyor. Bizim tercihimiz 2019 Kasım’ındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştur. Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar gerek Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. 

Kararların daha güçlü şekilde uygulanabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş aciliyet olmuştur. Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık. Seçim konusunu ülke gündeminden bir an önce çıkarmamız şarttır. Bahçeli ile istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik. YSK da seçim hazırlıklarına başlayacak.”  şeklinde beyanda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tüketici Hakem Heyeti 2019 Parasal Sınırları

Muhalefetten Erken Seçime Onay

CHP, İYİ Parti ve MHP tarafından yapılan açıklamalarda, şu ana kadar erken seçime yönelik herhangi bir olumsuz beyanları olmadığı görülüyor.

Sitemizde yer alan SEÇSİS Sistemi konulu yazımızı da okuyabilir seçim süreci hakkında alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk Velayet Almak İçin Dilekçe Örneği

Velayet dilekçe örneğini paylaşmadan önce velayet nedir, velayet hakkı kime verilir, kimler velayet altına alınır, velayeti sona erdiren sebepler gibi...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016