Boş CV Örneği : CV Doldurmak İsteyenler İçin Kolay Doldurulabilir

A+
A-

CV konusunun iş hayatındaki önemi hepimizin malumu olduğu üzere; Dilekcesepeti.com olarak bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CV üzerine detaylı açıklama ve bilgi paylaşımında bulunacak ve yine CV Doldurmak İsteyenler İçin Word Formatında Kolay Doldurulabilir Boş CV Örneğimizi paylaşmaya çalışacağız.

Boş CV Örneği : CV Doldurmak İsteyenler İçin Word Formatında

Boş CV Örneği

Yeni bir iş yerine iş başvurusunda bulunuyorken bizlerden en çok talep edilen evraklar arasında CV, adli sicil kaydi, vs. gibi evraklar bulunmaktadır. İş hayatında başarılı olmak ve iyi bir iş yerinde çalışabilmek için CV hazırlama ise oldukça önemli konuların başında gelmektedir. CV hazırlamasında en önemli kriterlerden biri tüm bilgilerin CV de yer alması ve yanlış bilgileri içermiyor olmasıdır. Günümüzde büyük şirketler artık birçok kritere aynı anda bakarak çalışanlarını seçmekte ve işe almaktadırlar. Hal böyle olunca da çalışanlar arasında ki rekabette git gide artmıştır. Bu kapsamda herkesin yan yana başladığı hayat yarışında kendini geliştiren ve eğitim hayatına ek bilgiler katanlar diğerlerinden her zaman bir adım önde olacaklardır. Bu nedenle ister iş hayatına yeni atılalım, isterse de uzun yıllardır iş hayatında bulunalım, kendimizi geliştirmeli ve CV’mize ek bilgiler ekleyebilmeliyiz. Hangi sektörde olursak olalım, artık şirketler çalışanlarını verdiğimiz CV’ler ile seçmekte ve işe alım yapmaktadırlar. CV içeriği ne kadar zengin olursa işverenin ya da insan kaynaklarında iş alımı yapan kişilerin gözünde diğer adaylardan bir adım önde olursunuz.

Büyük Şirketler İçin Cv İçeriği Oldukça Önemlidir

Büyük şirketler çalışanlarını seçerken, CV de verilen bilgilere göre değerlendirmektedirler. Bu nedenle sizde iş aradığınızda öncelikle iyi bir dikkat çeken bir CV hazırlamaya gayret etmeniz gerekiyor. Bu konuda yapmanız gereken okul hayatınızdan tutunda iş hayatına kadar tüm bilgilerinizi süsleyerek ama abartmadan kaliteli şekilde sunmanız gerekiyor. Günümüzde birçok kişi iyi mevkilerde ve istedikleri işlerde çalışıyorlarsa bunun en büyük etkenlerden biri kendini iyi pazarlamış olmasıdır. Bunun içinde iyi bir CV hazırlamak şarttır.

 • CV de yer alan bilgilerinizde okul hayatınızın eksiksiz şekilde yer alamsı gerekiyor. İlkokul, orta öğretim, lise ve üniversite hayatınızın eksiksiz bir şekilde not ortalamaları ile birlikte yer alması gerekiyor.
 • Daha önce iş hayatında nerelerde çalıştınız ve hangi iş tecrübelerine sahip olduysanız, bunlarında eksiksiz olarak geçmişten başlayarak günümüze giderek yazılması gerekiyor.
 • Çalıştığımız yerlerin bilgileri verilirken firmanın unvanı ve bağlı olduğu sektör yazılmalıdır.
 • Çalıştığınız firmada ki yönetiniz kimse mevkii ve iletişim bilgileri CV de yer alması gereken en önemli bilgiler arasında yer almaktadır. Bu bilgilerin olması işverenler için oldukça önemlidir. Çalıştığınız firma ile iletişime geçebilir ya da amirinizi arayarak çalışma ve iş sorumluluğunuz hakkında bilgi almaktadırlar. Bu nedenle çalıştığınız yerleri yazarken iletişim bilgilerini de CV de belirtmeyi unutmayın.
 • Almış olduğunuz sertifikalar varsa neler oldukları, hangi yıllarda ve hangi kurumlardan alındığı gibi bilgilerin eksiksiz olarak CV de yer alması gerekiyor. Sertifikalar sizi diğer adaylardan bir adım öne çıkaracak yegâne etkenlerdir. Bu sayede elinizde olan İngilizce, bilgisayar kullanımı sertifikaları sizi diğer adayların önüne çıkaracaktır.
 • Sosyal aktivitelerde neler yapıyorsunuz, hangi alanlara ilgi duyuyorsunuz gibi özellikler de sizin yaşam standardınızı ortaya çıkaracağından sade ve sosyal yanlarınızı ortaya çıkaracak detaylara öncelik vermelisiniz.
 • Alkol ve sigara kullanımı her ne kadar önemli değil gibi dursa da, günümüzde işverenler sigara kullanmayan ve alkol almayan çalışanları daha çok tercih ettiği biliniyor. Bu nedenle bu alışkanlıklarınız yok denecek kadar azsa kullanmıyorum demek sizin için iyi olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cinsel Taciz Suçu Şikayet Dilekçesi Örneği TCK 105 Madde

CV Hazırlamada Diğer Adayların Bir Adım Önünde Nasıl Olursunuz?

Eğer lise mezunuysanız, mutlaka ilk fırsatta üniversite okumalı ve 2 ya da 4 yıllık diplomanızı almalısınız. CV hazırlarken, lise mezunu yazması yerine 4 yıllık ya da 2 yıllık üniversite mezunu yazması sizi birçok adayın önüne çıkaracaktır. Kaldı ki, günümüzde birçok kişi üniversite okuyarak diploma sahibi olmaktadır. Bu noktada ise dikkat etmeniz gereken, diplomanızda ki not ortalamasını mümkün olduğu kadar yukarılarda tutmaya gayret edin. CV ne kadar iyi olursa olsun, sizi işe aldıracak olan iyi profiliniz olacaktır. Bunun için iş görüşmelerine gittiğinizde takım elbisenizi giyerek gitmeli ve bakımınızı yaparak düzgün bir şekilde iş alımı yapan kişi ile görüşme gerçekleştirmelisiniz. Güven verici bir duruş takınarak karşınızdakini etkilemek sizin elinizde. Unutmayın ne kadar iyi bir CV’ye sahip olursanız olun, duruşunuz ve hitap şekliniz sizi işe aldıran en önemli özelliklerinizden biri olacaktır.

CV Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CV ile işe başvuru yapan diğer adaylardan bir adım önde olmak için özelliklerinizin onlardan daha iyi olması gerekir ve bunu CV de belirtmiş olmanız gerekiyor. Okuduğunuz okullar ve almış olduğunuz kurs eğitimlerinin her biri sizi diğer adaylar arasında bir adım öne çıkaracaktır. Bu nedenle bu belgeleri ve sertifikaları CV belgesinde belirtmenizde yarar vardır. Çalıştığınız kurumların özelliklerinden ve orada ki pozisyonunuzdan bahsederek, bu işi neden istediğinizi karşı tarafa hissettirmeli ve bunu göstermelisiniz. Bu da en kolay hazırlayacağınız kaliteli CV ile mümkün olacaktır.

 • Okul hayatınızın eksiksiz şekilde yer alamsı gerekiyor
 • iş hayatında nerelerde çalıştınız ve iş tecrübeleriniz
 • Çalıştığınız firmada ki yöneticinize ait iletişim bilgileri
 • Almış olduğunuz sertifikalar
 • İlgi duyduğunuz alanlar ve boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz
 • Bu işi neden istediğinizi CV de belirterek işvereni ya da iş alımı yapacak olan kişiyi etkileyebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Kimlik İçin Nasıl Randevu Alınır (Hemen Alabilirsiniz)

Sizde etkili ve dikkat çeken CV hazırlayarak çok istediğiniz işi elde edebilirsiniz. Bunun için oluşturacağınız CV ve görüşmeye gideceğiniz duruşunuz ile bunu göstermeli ve bu işi ne kadar çok istediğinizi karşınızda ki kişiye aktarmalısınız. Günümüzde birçok kişi istediği işe başlayabilmek için CV hazırlarken, tüm ayrıntılara ve detaylara dikkat ederek bilgileri eksiksiz olarak doldurarak CV hazırlamaktadır. Sizde CV hazırlarken sizi anlatan ve tüm bilgilerinizin yer adlığı CV hazırlayarak rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Boş CV Örneği

CV doldurma ve CV ‘nin iş hayatındaki önemini sizlere aktardıktan sonra dilerseniz şimdi de sizler için hazırlamış olduğumuz basit ve kolayca doldurarak hazırlayabileceğiniz CV örneğimizi istifadenize sunalım. Her ne kadar sizlere CV hazırlama noktasında çok detaylı bilgiler versek de; en basit haliyle hazırlayabileceğiniz bir boş CV örneğini paylaşıyoruz. CV örneğini word formatında indirdikten sonra arzu ederseniz, yazımızda paylaştığımız bilgileri de ilgili alanlara ekleyebilirsiniz. (Örneğin sigara durumu, medeni hali, vs. gibi)  Şunu da unutmayınız ki; CV ‘nizi geniş tutmanız, iş başvurusunda bulunduğunuz yerlerin sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacak, bu da sizin yararınıza olacaktır.

Resmi büyütmek için lütfen üzerine tıklayınız.

 

Hızlı ve kolay cv doldurma

Boş cv

Hizli ve Kolay doldurulabilir bos cv ornegimizi word formatında aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Hizli ve Kolay doldurulabilir bos cv ornegi word formati

Biraz daha detaylandırılmış bir CV örneği istiyorsanız aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Detayli olarak hazirlanmis ve kolay doldurulabilir bos cv ornegi word formati

Eğer daha önceden çalıştığınız iş yerinizden problemli olarak ayrıldıysanız, İş Mahkemesi Davaları ile ilgili yazılarımıza buradan bakabilirsiniz.

Yazımızın daha fazla kişiye ulaşması ve işsizlerin iş bulmalarında sizin de bir emeğinizin olması amacıyla aşağıdaki PAYLAŞ butonları ile yazımızı Facebook, Twitter, WhatsApp üzerinden paylaşabilirsiniz. Unutmayın; Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Bir Şey Kaybetmez !ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Esra dedi ki:

  Çok faydalı oldu teşekkürler

 2. Emrecan dedi ki:

  Güzel ve kaliteli CV Örnekleri paylaşmışsın Teşekkürler

 3. Nihal dedi ki:

  Bence ********.com gayet başarılı olmuş bir site burdan bir linke verirseniz faydalı olur

 4. Nurcan dedi ki:

  Cv dolduracam

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nurcan hanım,
   Sitemizde bulunan örnek CV den faydalanarak Kendi CV nizi rahatlıkla doldurabilirsiniz, yine de takıldığınız bir durum olursa tekrar yorumlardan sorunu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız


Önceki yazıyı okuyun:
Boşanma Davası Harç Ücreti Ne Kadar 2019

Boşanma davasının açılışı aşamasında yapılan masraflardan olan boşanma davası başvuru harcı, boşanma dilekçesinin ilk verildiği anda vezneye yatırılan paradır. Adından...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016