Dilekçe Örneği Talebi

A+
A-

Değerli Okurlarımız;

Sitemizde dilekçe arama (nasıl arama yapacağınızı görmek için buraya tıklayınız) yaptıktan sonra eğer aradığınız konuyla ilgili bir dilekçe bulamadıysanız, sitemizin bu bölümünden dilekçe örneği talebinde bulunuz. Talepte bulunmak için hemen aşağıda yer alan YORUMLAR bölümünden talebinizi bildiriniz.

dilekçe örneği

Nasıl Dilekçe Örneği Talep Edebilirim ?

Talepte bulunurken lütfen herhangi bir kimlik bilgisi, vs. paylaşmayınız. Bu şekildeki talepler dikkate alınmayacaktır.

Örnek Dilekçe Talebi

“SGK Emeklilik Başvurusu ile ilgili dilekçe örneği talebinde bulunuyorum.” şeklinde olmalıdır.

Talepleriniz dikkate alınarak, en kısa sürede sitemizde yayınlanacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. bilal dedi ki:

  Merhaba İskan dışı imalatın yıkılması için ilgili belediyeye dilekçe yazdım.4 ay oldu cevap yok.TBMM.dilekçe komisyonuna bildirdim.Ben nereye dava açmam gerekir İdare Mahkemesi,Sulh Hukuk Mahkemesi,Belediyeyi de davaya sokmak istiyorum.Eski hale getirme, Nasıl Bir dilekçe yazmam gerekir.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Bilal bey, Hukuk davalarında bazen ufak bir farklılık bile davanın gidişatını değiştirmektedir. Bu nedenle elinizde bulunan bütün belgelerle birlikte konusunda uzman bir avukata danışmanız bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmenizi sağlayacak, yanlış açacağınız bir dava yüzünden kaybedeceğiniz zaman ve paranın önüne geçmiş olacaktır. Hukuk davalarındaki farklılıklar nedeniyle yanlış veya eksik bilgi aktararak sizlerin mağdur olmasına neden olmak istememekteyiz. Dilekcesepeti.com olarak buradan açık ve net olan konular hakkında vatandaşlarımızı aydınlatmayı amaçlamaktayız. Bu konuda bize anlayış göstereceğinizi ümit ediyoruz.

 2. perihan memiş dedi ki:

  oğlum eşinden 2015te boşandı.bir kızları vardı anneye velayet verildi.ama boşandıktan bir süre sonra çocuğu kendi rızasıyla bize bıraktı.16 ağustosta ise vefat etti.oğlum çocuğun velayetini almak istiyor.Aile mahkemesine sunmak üzere bir dilekçe ornegi gönderebilirmisiniz
  saygılarımla

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Perihan Hanım;
   Velayet ve vasi işlemleri ile ilgili bu yazımızdan bilgilere ve ihtiyaç duyduğunuz dilekçe örneğine ulaşabilirsiniz.
   Ancak biz yine de Velayeti Almak İçin Dilekçe Örneği konusunda bir yazı kaleme alacak ve en kısa sürede paylaşacağız. Konuyla ilgili bizi takip etmeye devam ediniz.

 3. Gülsah Aydemir dedi ki:

  Milli Egitim Bakanli nin Dikatine Benim Çocugum 9 Sinif ÖGrencisi olmasi gerekirken su an.da Evde oturmak Zorunda kalli yor çünkü Yanllislik la yazdimiz Muhsin Ertugrul mesleki egitim merkezine kuyumculuk bölümüne. Çikmis tirr bazi saglik Nedeniyle. Bu okula Saglik nedenleriyle gidemiyorum. Puani tutu okula nakil veriyoruz sürekli Reddeliyor çiraklik okullu.ndan nakil verildinde Dikkate alinmiyoruz Evime en yakin. Zeytinburnu 100. Yill Çok programli Anadolu lisesine Alinmasi için. Bi anne olarak sizden Çok rica ediyorum
  Çocugmu okutmak istiyorum Evime en yakin okul oldugu için Zeytinburnu 100. Yill Çok programli Anadolu lisesine
  Bu okulla alinmasi için Bize Yardimlarinizi bekliyoruz
  (Ben ellimden geleni yaptim Çiraklik okulu Disinda diç
  Bir okula kayit yaptiramadim Çocugumda bizde çok madur olduk)

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Gülşah Aydemir hanım, Bu konudaki şikayet dilek ve önerilerinizi Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesine veya il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapmış olmanız halinde ilgilerin sizlere geri dönüş yapacaklarını ve yardımcı olacaklarını düşünmekteyiz.

 4. Ayşe dedi ki:

  Devamsızlık yapan öğrenci için dilekçe örneği

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Ayşe hanım, Devamsızlık dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

 5. ibrahim dedi ki:

  Merhaba ADLİ MAHKEME PARA CEZASI dilekçe örneği bulamadım

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İbrahim bey Adli Mahkeme Para Cezası dilekçe örneğinden kastettiğiniz para cezasına itiraz dilekçesi olmalı buna ilişkin dilekçe örnekleri sitemizde bulunmaktadır, şayet aradığınız dilekçeyi bulamadığınız takdirde tam olarak neyi aradığınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

  2. ibrahim dedi ki:

   Hayır yorumu yanlış yazdım bir alta düzeltim mahkeme para cezası verildi 10 yıl alınamadığı zaman zamanaşımı giriyor para cezası kalkıyor mahkeme para cezası zamanaşımı dilekçesi

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   İbrahim bey zamanaşımına uğraşım olması halinde sizin bir şey yapmanıza zaten gerek yok ilgili birim resen bu konuda işlem yapacaktır. Yine de dilekçe yazmak istiyorsanız herhangi bir dilekçe örneğini kullanarak talebinize ilişkin uyarlama yapabilirsiniz.

 6. ibrahim dedi ki:

  Merhaba ADLİ MAHKEME PARA CEZASI
  zamanaşımı dilekçesi örneği bulamadım

 7. Nurhayat dedi ki:

  Merhaba eşimin 2 ayrı cezası var biri 7 ay 15 gün diğeri ise 3 yıl 1 ay 15 gün ikisini de temyize göndermişti on beş gün önce temyizin reddine kararın onanmasına diye yargıtaydan cvp geldi hocam şimdi ne olacak yani ne kadar zaman içinde hakkında tutuklama kararı çıkar yatarı nedir suç terörle alakalı lütfen beni aydınlatın

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Nurhayat hanım, toplam ceza 3 yıl 9 ay ise şartlı tahliye süresi hesaplandığında Yatarı 2 yıl 6 ay olacaktır, bununda son bir yılını denetimli serbestlikten yararlanarak geçirebilir. Ceza 2 yıldan fazla olduğu için eşiniz hakkında infaz savcılığınca tebligat çıkartılmadan yakalama kararı çıkartılacaktır.

 8. Nurhayat dedi ki:

  Hocam lütfen beni aydınlatın

 9. Merve dedi ki:

  Merhabalar kızımı kayıt alanı dışında bir okula vermek istiyorum ve kayıt ettirmek istediğim okula gittiğimde benden kayıt için 3 bin lira istediler yanlış anlamayın özel okul değil devlet okulu yapıyor bunu ve bana okul ve eğitim hakkında bilgi filan vermiyor 3 bin paran varsa gel kaydını yapalım yoksa kayıt yapmam ve söyleme üslübü bir öğretmene yakışacak bi Üslüb değil ve biz bu öğretmenlerden çocuklarımıza eğitim vermesini istiyoruz çok yazık

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Merve Hanım, şikayet ve taleplerinizi Milli Eğitim Müdürlüğüne veya Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e yapabilirsiniz. Tarafınıza bu konuda olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapılacağı kanaatindeyiz. saygılarımızla.

 10. Ziya kazan dedi ki:

  Adres içerikli aile bildirgesi dilekçesine ihtiyacımız var. Bilgisi olan örnek gönderebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ziya bey, ikametgah belgenizi kendinizde E Devlet uygulamasını kullanarak kendinizde herhangi bir birime başvurmadan temin edebilirsiniz.

 11. ŞERAFETTİN AYAZ dedi ki:

  VERGİ DENETİM KURULU BAŞKANLIĞI BİR MÜKRLLEF İLE İLGİLİ BİZDEN SAVUNMA TALEBİNDE BULUNMUŞTUR
  ANILAN MAKAMA NASIL BİR SAVUNMA DİLEKÇESİ YAZILIR

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Şerafettin bey,
   Sitemizde bulunan dilekçe şablonlarından faydalanarak talebinize uygun şekilde savunma dilekçesi hazırlayabilirsiniz. Savunma Dilekçesi örneğinden faydalanabilirsiniz.

 12. KASAP dedi ki:

  Ben 1997 de basın çalışanı olarak işe başladım, 2 koduyla girilmiş olması gereken 2,5 sene yalnışlıkla 1 kodu ile girilmiş (Normal Çalışan ). Sonrası kendiliğinden düzelmiş görünüyor ama baştaki bu 2,5 senelik hata işyerindenmi kaynaklı yoksa bodromdan sisteme geçirilirken SGK kaynaklı bir hatamı ? Bunun tespiti için arşivden Bodrolarımın incelenmesini talep eden bir yazı yazmam gerektiği söylendi. Bana bu dilekçe yazımı konusunda yardımcı olurmusunuz. Bu anlatıklarımı nasıl dilekçeye dökebilirim ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Kasap,
   Sitemizde bulunan dilekçe örneklerinden faydalanarak burada belirttiğiniz şekilde yapılmasını istediğiniz talebinizi dilekçeye dökerek ilgili kuruma verebilirsiniz.


Önceki yazıyı okuyun:
Dilekçe Nasıl Yazılır

Dilekçe; Bir kişinin veya topluluğun Resmi veya Özel kurum ve kuruluşlara gerçek ve tüzel kişilere  herhangi  bir şikayeti,  durumu bildirmek...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016