Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği

A+
A-

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olan Diyarbakır kuşkusuz ülkemizin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların görüş ve önerileri doğrultusunda aralıksız çalışmalarına ve hizmetlerine devam edilmektedir. Bu yazımızla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanları, çalışma saatleri, iletişim bilgileri, abone başvuruları ile diğer konularda merak edilenler hakkında okurlarımıza bilgi vermeye ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına hitaben yazılacak olan dilekçe örneklerini paylaşarak okurlarımızın istifadenize sunacağız.

diyarbakır belediyesi için dilekçe

diyarbakir buyuksehir belediyesi dilekce ornegi

Diyarbakır Belediyesi İletişim Bilgileri

Diyarbakır Belediyesi ve bünyesinde bulunan ilgili birimlere direk olarak ulaşmak diğer belediyelere göre oldukça kolaydır. Bunun için kullanıma sunulmuş olan 0412  229 48 80 (81,82,83-97) numaralarının yanı sıra vatandaşların evrak gönderme işlemlerinde kullanabilecekleri faks adresi de 0412 224 41 73’tür. Diyarbakır belediyesinin facebook sayfası oldukça aktiftir, mesela nöbetçi eczaneler düzenli olarak sayfadan adresleri telefonları ile paylaşılmaktadır, üstelik bu grafik biçiminde paylaşıldığı için kayıt etmek oldukça kolay ve yazının aksine oldukça kolaydır. Bununla birlikte facebook sayfasında mesajlara cevap verme süresi 1 saatin altındadır. Diyarbakır belediyesi oldukça şeffaf bir yapıya sahiptir, mali durum raporu gibi bilgilendirmelere vatandaşlar diledikleri zaman ana sayfadan ulaşabilmektedir.

Diyarbakır Belediyesi Hizmet Binaları

Diyarbakır Belediyesi şehrin merkezinde yer alan Yenişehir Mahallesinde bulunmaktadır. Tek hizmet binası ile hizmet veren Diyarbakır belediyesi şehrin diğer ilçe belediyelerini de bünyesinde bulundurmaktadır.  İletişim numaraları kullanılarak hem merkez hem de ilçe belediye binalarına ulaşım konusunda bilgi alınabilmektedir.

Diyarbakır Belediyesi Çalışma Saatleri

Bir kamu kuruluşu olan Diyarbakır Belediyesi kapılarını gün içerisinde 08-17.30 saatleri arasında açık tutmakta ve vatandaşlara her türlü hizmeti sunmaktadır. Mesai saatleri dışında ise çevrimiçi olarak kullanılabilen bazı hizmetler de belediyenin resmi internet sayfası olan diyarbakir.bel.tr adresinde yer almaktadır.  Ayrıca yine aynı adresten vatandaşlara çeşitli bilgilendirmeler, kente dair haberler de sağlanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adli Yardım Dilekçe Örnekleri

Diyarbakır Belediyesi’ne Yapılabilen Abonelik Başvuruları

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş, Diyarbakır Belediyesi tarafından şehrin elektrik dağıtım işlemlerini teslim almış özel bir kurumdur. Vatandaşlar elektrik aboneliklerini yapmak için gereken bilgilere belediyeye ait telefonları arayarak ulaşabilmelerinin yanında doğalgaz aboneliği için ise Diyargaz A.Ş ile temasa geçmelidir. Su abonelikleri ise Belediyeye bağlı olan DİSKİ tarafından gerçekleştirilmektedir. Bütün aboneliklere dair bilgi almak isteyen vatandaşlar belediyenin iletişim telefonlarından gereken bilgiyi edinebilirler.  DİSKİ’nin iletişim numarası 185’tir.  Belediye iletişim numarasını kullanarak elektrik, su ve doğalgaz başvurularına dair gerekli bilgiler vatandaşlara verilmektedir.

Diyarbakır Belediyesi şikayet

Diyarbakır Belediyesi şehirde bulunan vatandaşlarının şikayetlerini bildirmeleri için özel bir birim olarak alo 153 hattını kullanmaktadır. Bu iletişim hattına 7/24 ulaşılabilmekte ve belediyenin sağladığı herhangi bir hizmet hakkında şikayetler bildirilebilmektedir.

Diyarbakır Belediyesi Birimleri

Diyarbakır belediyesi vatandaşlarına sağladığı birçok hizmeti birimleri sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Bu birimler Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Hal Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Daire başkanlığı, Ulaştırma daire başkanlığı, Park-Bahçe- Yeşil alanlar Daire Başkanlığı’ndan oluşmaktadır. Belediye birimlerinin her birinin telefon numaraları internet sayfasından görülebilmekte ya da ana telefondan ulaşılan santralden ulaşım sağlanabilmektedir.

Diyarbakır Belediyesi uygulamaları

Vatandaşların şehrin toplu taşıma ağına dair anlık bilgileri almalarının yanında  birçok farklı konuda da oldukça önemli hizmetlere ulaşmalarını sağlayan Diyarbakır Belediyesi uygulaması bütün akıllı cihazlarda tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilen ve sürekli güncel tutulan resmi uygulama mevcuttur.

Diyarbakır Belediyesi Dilekçe Örnekleri

diyarbakır belediyesi için başvuru dilekçesi

Diyarbakir Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi-1

diyarbakır belediyesi dilekçesi

Diyarbakir Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi-1

Dilekçe örneklerimize PDF formatında ulaşmak için;

Diyarbakir Buyuksehir Belediyesi Dilekce Ornegi

Diyarbakir Buyuksehir Belediyesi Basvuru Dilekcesi Ornegi

Sitemiz üzerinden Belediye Dilekçe Örnekleri bölümümüzde daha fazla alternatife ve kapsamlı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Diyargaz Doğalgaz Dilekçe Örneği (Abonelik, Fatura İtiraz)

Diyargaz; genel müdür Mehmet Salih Deniz yönetiminde Diyarbakır’da hizmet vermekte olan tek doğalgaz dağıtım şirketi konumundadır. Diyargaz; 2007 yılında doğalgaz...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016