Diyargaz Doğalgaz Dilekçe Örneği (Abonelik, Fatura İtiraz)

| , ,

Diyargaz; genel müdür Mehmet Salih Deniz yönetiminde Diyarbakır’da hizmet vermekte olan tek doğalgaz dağıtım şirketi konumundadır. Diyargaz; 2007 yılında doğalgaz dağıtım lisansını alarak Diyarbakır’da ilk kez doğalgaz dağıtım faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. Güvenli, çevreye zarar vermeyen, kaliteli ve verimli doğalgaz dağıtımını hedefleyen şirket ülkemizin önemli doğalgaz dağıtım şirketlerinden biridir.

diyargaz dogalgaz dilekce ornegi

Diyargaz Abonelik İşlemleri

Diyargaz abonelik işlemlerini hem eviniz hem işyeriniz hem de fabrikalarınız için gerçekleştirebilirsiniz. Abonelik merkezi abonelik, ticari abonelik ve bireysel abonelik olmak üzere 3 farklı türde yapılmaktadır. Aboneliğinizin uygun bulunması halinde firma sizinle abonelik bağlantı sözleşmesi imzalayacak ve bir kereye özgü olmak üzere ancak iade edilmemek üzere tarafınızdan abone bağlantı bedeli tahsil edilecektir. Eviniz için gerçekleştireceğiniz abonelik işlemleri için; tapu fotokopisi veya kira sözleşmesi (şayet kiracı iseniz ev sahibinin aboneliğe onay verdiğini gösterir dilekçenin de getirilmesi gerekir), nüfus cüzdanı fotokopisi ve binanıza daha önceden abonelik yapılmış ise bina kodunun temin edilmesi halinde yapılabilecektir.

Diyargaz Abonelik İptali

Diyargaz abonelik iptalini, fatura sahibi veya bir apartman ise yetkili kişiler tarafından imza sirküleri eşliğinde yapılabilmektedir. Bireysel abonelerin abonelik iptali yaptırmak istemeleri durumunda; abonelik sözleşmesini feshetmeniz gerekecektir. Bunun için ise kimlik fotokopiniz ve doğalgaz sayacınızın numara bilgileri ile beraber firmaya başvuruda bulunmanız yeterlidir. Firma tarafınızca kullanılan son doğalgaz tutarını hesaplayarak size bildirecek, ancak güvence bedelinin iade edileceğini söyleyemeyeceğiz zira firma tarafından özellikle bir kereye mahsus olmak ve iade edilmemek üzere güvence bedelinin alındığı belirtilmektedir. Abonelik iptali işleminiz başvurunuzu takip eden 7 iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

Diyargaz İletişim Bilgileri

Diyargaz Genel Müdürlüğü Diyarbakır’da bulunmaktadır. Kurumun adresi; Peyas Mah. Urfa Yolu Bulvarı, Altın şehir Plazaları, F Blok No:160 Kayapınar/Diyarbakır’dır. Kuruma telefon aracılığı ile 444 0 578 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Ayrıca diyargaz@diyargaz.com.tr adresinden de kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Armagaz Fatura İtirazı Abonelik ve İptali Dilekçe Örneği

Diyargaz Diyarbakır Doğalgaz Dilekçe Örnekleri

DiYARGAZ Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi-1
DiYARGAZ Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi-1
DiYARGAZ Fatura itiraz Dilekce Ornegi-1

PDF olarak indirmek için;

DiYARGAZ Abone Basvuru Dilekcesi Ornegi

DiYARGAZ Abonelik iptali Basvuru Dilekcesi Ornegi

DiYARGAZ Fatura itiraz Dilekce Ornegi

Sitemizde yer alan Doğalgaz Faturasına Nasıl İtiraz Edilir Dilekçe Örneği konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı

UDAŞ Uşak Gaz Dilekçe Örneği (Abonelik İşlemleri, vs.)

OGS Cezasına İtiraz Dilekçe Örneği (Nasıl ve Nereye Başvurulur)

Sonraki Yazı

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
UDAŞ Uşak Gaz Dilekçe Örneği (Abonelik İşlemleri, vs.)

UDAŞ Uşak Gaz Dağıtım Anonim Şirketi ülkemizin Uşak ilinde hizmet vermekte olan doğal gaz dağıtımını yapan bir enerji firmasıdır. Uşak...

Kapat