Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

A+
A-

Doğalgaz, özellikle kış aylarında ısınmamız için gerekli olan bir maddedir. Ayrıca ocaklarımızın ve sıcak suyumuzun kaynağı olan doğalgaz, hayatımızın vazgeçilmez bir maddesidir. Fakat herşeyin bir bedeli olduğu gibi, doğalgaz kullanımlarının da bir bedeli var. Yani ne kadar metreküp doğalgaz kullanıyorsak, bunun ödemesini düzenli olarak yapmalıyız. Kullanım sonucu çıkan miktarlara göre, faturalandırma yapılır ve aydan aya adresimize yazılı şekilde ulaşır. Yalnız bizlere en çok gelen sorulardan bahsetmek istiyorum. Sizlerde doğalgaz faturasına nasıl itiraz edilir gibi bir soru soruyorsanız eğer, yazımızı detaylı olarak okumanızı öneririz. Yazımızın sonunda itiraz işleminde ihtiyaç duyacağınız Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği de hazır olarak paylaşılmıştır. Kendinize uyarlamanız yeterlidir.

doğalgaz fatura itiraz dilekçesi

Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

Doğalgaz Faturasına İtiraz Etme

Doğalgaz hizmetleri genel olarak ilden ile göre farklılık gösterir. Yani gaz dağıtım şirketleri farklıdır ve hepsinin ayrı bir ilerleyiş düzeni vardır. Bazı durumlarda eğer doğalgaz faturasına dair bir probleminiz ya da itiraz etmeniz gereken bir durum var ise, bunu bizzat yazılı olarak aktarmanız gerekir. Yani yazılı derken bunu dilekçe olarak iletmeniz ve probleminizin çözülmesini talep etmelisiniz. Yani yazılı olmayan talepler, genel olarak kabul edilmiyor ve mutlaka yazılı bir dilekçe bekleniyor. Bizde sizler için, doğalgaz faturasına itiraz etmek için gerekli yazıyı taslak halinde oluşturduk ve yazımıza ekledik. Sizlerde bunu kendinize göre düzenleyebilir ve doğalgaz hizmeti aldığınız kuruma iletebilirsiniz. Altını çizerek söylüyoruz bu dilekçeler, mutlaka doğalgaz hizmeti aldığınız kurumun genel müdürlüğüne iletilmelidir.

Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe örneği

…………. Genel Müdürlüğüne

İlimizin ………. sayaç numaralı ……………………………………….. adresinde ikamet eden ………………………………….. ve ………………….. kimlik numaralı doğalgaz tüketicisiyim .08.2016  son ödeme tarihli temmuz ayı faturamda bazı sorunlar görmekteyim. Fatura tutarım 160 TL ve bu tutar bana ait değildir. Bizim ortalama gaz tüketimimiz genel olarak ….. metreküp ve gelen ortalama tutar 110 TL civarında. Bu konuda gerekli sorunların ve hataların düzeltilmezini arz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adana Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği ve İşlemler

Tarih: …. / …. / 20..

Adı-Soyadı
İmza

Ek :
ADRES:
TEL:

Sizler bu dilekçe örneğini kendinize göre oluşturabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Fakat mutlaka Doğalgaz dağıtım şirketinin genel müdürlüğüne göndermeniz ya da posta yolu ile ulaştırmanızı öneririz.

doğalgaz fatura itiraz dilekçesi

Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe örneği

Doğalgaz Faturasına İtiraz İçin Dilekçe örneğimizi PDF olarak indirmek için;

Dogalgaz Faturasina itiraz icin dilekce ornegi

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Dilekçe Örneği

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olan Diyarbakır kuşkusuz ülkemizin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en güzel şehirlerinden biridir. Diyarbakır...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016