Elektrik Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

A+
A-

Bilindiği üzere hayatımızdaki teknolojinin en büyük kaynağı elektriktir. Yani elektronik olmayan bir hayatı, kimse düşünemez. Yalnız her şeyin bir kullanım bedeli olduğu gibi, bizlere kadar ulaşan ve hayatımızı kolaylaştıran elektrik kullanımının da bir bedeli var. Elektrikler önceki zamanlarda tek bir kurum tarafından dağıtılırken, artık bizler bu kurumları seçebiliyoruz. Yani özel firmaların elektrik dağıtım şubeleri ile anlaşma yaparak, elektrik dağıtım hizmeti alabiliyoruz. Kullanmış olduğumuz kullanımlarda, bildğiniz gibi faturalar ile tahsil ediliyor. Her ay evimize faturalar geliyor ve bu faturalar ile ödeme yapıyoruz. Fakat bazı sorunlarda faturaları beğenmiyor ve itiraz etmek zorunda kalıyoruz. Bizde bu yazımızda elektrik faturasına nasıl itiraz edilir sorusuna cevap aradık ve datayları yazımızda sizlere aktardık.

elektrik faturası itiraz dilekçesi

Elektrik Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği : Nasıl İtiraz Edilir

Elektrik faturasına itiraz etme

Elektrik faturasına itiraz edebilmeniz için, yazılı olarak dilekçe göndermeniz gerekiyor. Yani eğer hangi dağıtım şirketinden hizmet alıyorsanız, o kurumun genel müdülüğüne yazılı dilekçe göndermeniz gerekir. Sorunlarınızı ve şikayetlerinizi çekinmeden dilekçeye yazmanızı öneririz. Yani bu işlemi 2-3 defa yapabilirsiniz çünkü bazı şirketler bu tür yazıları dikkate almıyor. Aşağıda sizler için bir dilekçe örneği hazırladık ve yazımıza ekledik. Sizlerde bu dilekçe örneğini kendinize göre düzenleyebilir ve posta yolu ile dağıtım şirketinin genel müdürlüğüne gönderebilirsiniz. Ayrıca bunu bizzat kendiniz götürür ve durumunuzu aktarırsanız, işleminizin süresi bir hayli hızlanır. Aşağıda dilekçeye bakabilirsiniz fakat dilekçe sadece örnektir ve hiçbir geçerliliği yoktur.

Elektrik Faturasına İtiraz İçin Nasıl Dilekçe Yazılır

…………. Genel Müdürlüğüne

İlimizin ………. sayaç numaralı ……………………………………….. adresinde ikamet eden ………………………………….. ve ………………….. kimlik numaralı elektrik tüketicisiyim. 20.08.2016  son ödeme tarihli temmuz ayı faturamda bazı sorunlar görmekteyim. Fatura tutarım 120 TL ve bu tutar bana ait değildir. Bizim ortalama elektrik kullanım tutarlarımız 60 TL civarında oluyor. Bu konuda gerekli sorunların ve hataların düzeltilmezini arz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adli Sicil Kaydının Silinmesi İçin Dilekçe Örneği

Tarih: …. / …. / 20..

Adı-Soyadı
İmza

Ek :
ADRES:
TEL:

Sizler bu dilekçe örneğini kendinize göre oluşturabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Fakat mutlaka elektrik hizmeti aldığınız dağıtım şirketinin genel müdürlüğüne göndermenizi ya da posta yolu ile ulaştırmanızı öneririz.

Elektrik Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği

elektrik faturası itirazı için dilekçe

Elektrik Faturasına İtiraz Dilekçe Örneği

Elektrik Faturasına İtiraz Dilekçe Örneğimizi PDF olarak indirmek için;

Elektrik Faturasina itiraz icin dilekce ornegi

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Erdal haktanır dedi ki:

    Herhalde elemanlarınızı taksiyle gönderiyorsunuz bu kadar dağıtım bedeli olurmu allahtan korkun milleti usandirdiniz

  2. İsmail dedi ki:

    Yüksek voltajdan kombilerimiz yandı. Bi çuval para ödüyoruz nerdesiniz????


Önceki yazıyı okuyun:
El Atmanın Önlenmesi Men-i Müdahale Dilekçe Örneği

El atmanın önlenmesi (Men-i Müdahale) davası ile ilgili yazmış olduğumuz El Atmanın Önlenmesi (Men-i Müdahale) Davası konulu yazımızda, bu davaya...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016