Esnaf İçin Özel Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

A+
A-

30 Bin TL KOSGEB kredisine başvuru yapmak için izlemeniz gereken adımları buradan sizlere detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz. 2017 yılı içerisinde açıklanan bu faizsiz kredi türüne olan başvurunun çok fazla olmasından sonra 2018 yılında da aynı kredi türünün hayata geçmesi bekleniyor. Halk Bank tarafından başlatılan ve sonrasında Yapı Kredi Bankası’nın da esnaflara özel olarak verdiği bu faizsiz kredi türüne başvurunun nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

esnafa özel faizsiz kredi

Esnaf İçin Özel Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz Krediye Başvuru nasıl yapılır?

Öncelikle başvuru yapmak için bağlı olduğunuz esnaf Kooperatifinden dilekçe yoluyla bildirim yapmanız gerekmektedir. Bu talep durumunda değerlendirilmeye alınacak olan dilekçenizin olumlu sonuçlanmasından sonra sizlerde faizsiz krediyi alma şansını bulmuş olacaksınız. Kooperatif kurulu tarafından incelemeye alınan başvuru talebinizin olumlu sonuçlanmasından hemen sonra esnafın talep ettiği kredi türü Halk Bankası’na doğrudan iletilmektedir. Halk Bankası’na gönderilen bu talepten sonra bir kez daha inceleme süreci başlıyor. Halk Bankası’nın uygun görmesi durumunda esnaflarımıza özel olarak 30 Bin TL faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır.  Toplamda 1 ay gibi bir süre içerisinde sonuca varan 0 faizli kredi başvurusunun bazen 20 gün veya daha kısa bir sürede de sonuçlandığını belirtmek istiyoruz.

Başvuru sonrasında yapılacak olanlar

Verilen bu kredi türü ile birlikte esnaflarımızın ihtiyaçları olan nakit konusu kısa süre içerisinde çözüme kavuşmaktadır. KOSGEB ve Halk Bankası’nın ortaklaşa yaptığı bu esnaf özel kredisinde daha önceleri alınan 3 Bin 500 TL kesintinin çok fazla olması esnafların zor durumda kalmasına neden oluyordu. Ancak, Halk Bankası ile yapılan anlaşmadan hemen sonra alınacak olan 30 Bin TL özel faizsiz kredi türünde bankanın sizlerden keseceği ücretin sadece 500 TL olduğunu belirtmek istiyoruz. Yani çekmiş olduğunuz 30 Bin TL krediden elinize geçecek olan miktar 29 Bin 500 TL olacaktır. Almış olduğunuz bu kredi ile birlikte artık sizlerde nakit konusunda çektiğiniz sıkıntıları bu kredi türü ile giderme şansını yakalamış olacaksınız.

Faizsiz kredi şartları

Esnaflara özel olarak sunulan bu kredi türünden almak için bazı şartları yerine getirmeniz veya daha önce buna benzer kredileri kullanmanız gerekmektedir.

faizsiz esnaf kredisi

Sıfır faizli esnaf kredisi basvurusu

  • Daha önce KOSGEB tarafından verilen herhangi bir hibe kredi türünden faydalanmamış olmanız gerekmektedir. Eğer hibe kredi aldıysanız bu faizsiz kredi türünden alma şansınız bulunmamaktadır.
  • Esnafların kredi almasının ikinci şartı ise Esnaf ve Sanatkârlar odasına üye olması gerekmektedir. Eğer herhangi bir odaya kaydınız bulunmuyorsa bu özel faizsiz kredi türünden faydalanamayabilirsiniz.
  • Son olarak ise esnaf olduğunuz döneme ait olan hiçbir yılın SGK borcunun bulunmaması gerekmektedir. Eğer ki borcunuz varsa ve kredi türünden faydalanmaya hak kazanmışsanız hakkınızın yanacağınız ve krediyi alamayacağınızı belirtmek istiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Doğan Bebek İçin Verilen Tüm Ödemelerin Listesi

Bu bahsettiğimiz şartları yerine getirenler esnaflara özel olarak verilen bu faizsiz kredi türünden faydalanabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Eski Hükümlülere İşkur ve KOSGEB Hibe Kredi Desteği 2019

Dilekcesepeti.com olarak gerek daha önceden cezaevinde bulunan ve daha sonra tahliye olan kişileri ve gerekse de halen cezaevinde bulunan mahkumların...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016