Genç Çiftçi Hibe Kredisi Başvuru Dilekçesi

A+
A-

Devlet tarafından özellikle henüz genç yaşta olan çiftçilerin desteklenmesi ve ülkemizdeki tarım sektörü ile hayvancılığın daha ileriye gitmesi adına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir hibe desteği verilmesi söz konusu olacak. Şimdi sizlere süreç hakkında biraz açıklamalarda bulunarak; başvuru için gerekli olan genç çiftçi hibe kredisi başvuru dilekçesi örneğimizi de paylaşmaya çalışacağız.

Hibeden Yararlanabilecek Çiftçiler

18 – 41 yaş arasında olan, herhangi bir yerde çalışmayan, herhangi bir yerde örgün olarak eğitim almayan, kendi adına herhangi bir işletme bulunmayan, 50 küçükbaş hayvan, 15 büyükbaş hayvandan daha fazla hayvana sahip olmayan, en az okur yazar olan, TC vatandaşı olan kişiler başvurabilecektir. Bunun yanı sıra bir önceki Genç Çiftçi hibesinden yararlanmayan, başvuruda bulunan ancak sözleşme imzalamayan, başvurusu iptal edilen kişilerin ise başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular Başladı

7 Nisan 2017 tarihinde başvurular başlamış olup, son başvuru tarihi ise 5 Mayıs 2017 olarak belirlenmiştir. Bu süreler zarfında ön başvuru ve kesin kayıt işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Önce Ön Kayıt

Ön kayıt için gencciftci.tarim.gov.tr adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalı ve karşınzıa çıkan ekrandaki form bilgilerini doldurarak kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

Kesin Kayıt İçin Tarım Müdürlüklerine

Ön kaydını tamamlayanlar, kesin kayıt işlemini de tamamlamak için istenen belgelerle birlikte; çiftçilik yapılacak olan arazinin bulunduğu Tarım İl veya İlçe Müdürlüklerine müracaat etmelidir.

Hangi Belgeler Hazırlanacak

SGK ‘dan alınacak belge (çalışmadığına dair), okur yazarlık belgesi veya diploma fotokopisi, proje tanıtım formu, kimlik fotokopisi, taahhütname ile dilekçe gerekmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Kredisi 2017 Başvuru Dilekçesi

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

Hibe kredisi başvurusu Genç Çiftçi dilekçe örneği

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Başvuru Dilekçesi Örneği

Dilekçe örneğini indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  istinaf Dilekçe Örnekleri

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Başvuru Dilekçesi Örneği PDF

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Proje Tanıtım Formu

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

Genç Çiftçi Hibe Kredisi 2017 Proje Tanıtım Formu

Genç Çiftçi Hibe Kredisi 2017 Proje Tanıtım Formu

Proje tanıtım formunu PDF olarak indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Genç Çiftçi Hibe Kredisi 2017 Proje Tanıtım Formu

Genç Çiftçi Hibe Kredisi Başvuru süreci ve dilekçe örneği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için daha geniş kapsamlı olan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Gediz Elektrik Abonelik İptali Fatura İtiraz Dilekçe Örneği

Gediz Elektrik Perakende Elektrik Satış A.Ş, Ege Bölgesinde enerji sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Bereket Enerji A.Ş nin kuruluşudur. 2013...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016