Genç Çiftçi Projesi 2019 de Uygulanacak mı Hibe Var mı

A+
A-

İlk olarak 2016 yılında açıklanan ve bugüne kadar 15 Binden fazla çiftçinin yararlandığı “Genç Çiftçi Projesi”nin 2019 yılı içerisinde devam ettiğini görüyoruz. Gelecek yıl 2019 yılı içerisinde de devam etmesi beklenen bu projeden 30 Bin TL hibe almak için yapmanız gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı proje dahilinde 15 Bin çiftçi için ödenen kredi miktarının şu an için tam 450 Bin Türk Lirası olduğunu belirtelim. 2019 yılı içerisinde devam edecek olan bu proje kapsamında sizlerde hibe kredinizi almak istiyorsanız yapmanız gerekenlere ve başvuru sırasında neler yapılacağına sitemizden bakabilirsiniz.

Genç çiftçi için 2019 yılında hibe kredisi varmı

genc ciftci projesi 2019 de uygulanacak mi yine hibe var mi

Genç Çiftçi projesine başvurma şartları

  • Öncelikle bu projenin adından anlaşılacağı gibi genç çiftçilere özel olarak verilen hibe kredi olduğundan dolayı 18 ila 40 yaş arasında bulunanlar bu kredi türüne başvuru yapabilirler.
  • Nüfus bakımından 20 binden az olan yerleşim yerinde yaşıyor olmanız gerekmektedir.
  • C vatandaşı olmak ve 18 yaşı ila 41 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.
  • Herhangi bir yerde ücretli çalışıyor olmamanız,
  • Başvuru tarihinden itibaren herhangi bir eğitim kurumda örgün eğitim programına kayıtlı olmamanız,
  • Sunacağınız proje kapsamı içerisinde daha önce bu proje ile birlikte herhangi bir kurumdan kredi veya hibe almamış olmanız,
  • Projenin 3 yıl geçerli olduğunu düşündüğümüz zaman 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında kırsal alanlarda yaşıyor olmanız gerekmektedir.
  • 3 yıllık bir proje olan bu kapsamında daha önce kredi almış olanlar bir daha projeye başvuru yapamayacaktır.

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı proje kapsamında sunulacak olan projenizin hayata geçtikten hemen sonra ödemeleri bütçeden karşılanacağı açıklandı. Projeleri Bakanlık tarafından kabul edilen genç çiftçilerin destekleri en kısa süre içerisinde verilecektir.

Merak edilen soruların başında gelen daha önce bu konuda hibe desteği alanların ileriki yıllarda aynı destekten tekrar yararlanıp yararlanmayacakları yönünde olmaktadır. Bakanlığın bu konuda ortaya koyduğu net açıklama ise;  2016, 2017 ve 2018 yılları arasında bu projeden hizmet almış olan çiftçilerin 2019 yılında uygulanacak olan bu projeden yararlanamayacaklarıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Resmi Makamlara Yalan Beyan Vermenin Cezası Varmı

Genç çiftçi projesine başvuru yapmak isteyen çiftçiler isterlerse il veya ilçelerinde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Müdürlüklerinden veya İnternet üzerinde Bakanlığın resmi sayfası üzerinden başvurularını yapabilirler.

Genç Çiftçi 2019 Hibe Kredisi tekrar verilecek mi

genc cifti 2019 projesi kapsaminda tekrar hibe kredi verilecek mi

İnternet sitesi üzerinden başvuru yapacak olan genç çiftçilerin özellikle burada yer alan forumu eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Özellikle yer alan bilgilerin tam ve doğru olması alacağınız kredi türünde sizlere kolaylık sağlayacaktır. Aksi durumda farklı beyan veren kişilerin bu konuda ciddi anlamda sıkıntıya düşecek ve başvurusu kabul edilse bile yanlış beyandan ötürü hibe desteğinden yararlanma şansları bulunmayacaktır.

2019 yılı içerisinde bu krediden almak için Bakanlığın resmi web sitesi üzerinde yer alan bilgileri bir kez daha kontrol etmeniz son derece önemlidir. Süreçteki gelişmeler için bizi takipte kalınız.

Sitemiz üzerinden devlet destekleri ile ilgili daha farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Genç Çiftçi Projesi 2019 Başvuru Dilekçesi

Hemen her yıl yenisi yapılan ve genç nüfusun çiftçiliğe olan katılımını arttırmak amacıyla işleme alınan Genç Çiftçi Projesi, 2019 yılında...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016