Gönüllü Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır Dilekçe Örneği

A+
A-

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları ve ülkemiz üzerinde oynanan hem iç hem de dış oyunlar,  halkımızı birbirine daha fazla kenetleyerek, ülkesinin ve askerinin yanında olmaya sevk etmiştir. Bunun en güzel örneğini ise toplumun her kesiminden insanların ellerinden gelen ölçüde askerinin ve devletinin yanında yer alan tutum ve davranışları sergilemesidir, bu davranışlara en güzel örnek ise yaş farkı gözetmeden birçok vatandaşımızın gönüllü askerlik yapmak istemesi, özellikle son zamanlarda Suriye de yuvalanan terör örgütü mensuplarının bertaraf edilmesi amacıyla düzenlenen operasyonlara gönüllü olarak katılmak istemeleri gösterilebilir.

Gönüllü Askerlik Başvurusu yapılabilir mi

gonullu askerlik basvurusu nasil yapilir dilekce ornegi

Peki, kimler gönüllü askerlik yapabilir, gönüllü askerlik yapmak için ne yapmak gerekmekte, gönüllü askerlik için yaş şartı var mı, gönüllü askerlik başvurusu nereye yapılmakta gibi gönüllü askerlik ile ilgili merak edilen konulara değinerek gönüllü askerlik başvuru dilekçesini sizlerle paylaşacağız.

Kimler Gönüllü Askerlik Yapabilir, Gönüllü (Sözleşmeli) Askerlik İçin Yaş Şartı Nedir

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat Kalkanı operasyonu ile Fırat Nehrinin batı tarafında bulunan ve buradan Akdeniz’e kadar Türkiye sınırında bir koridor oluşturmaya çalışan terör örgütü mensupları ve buların işbirlikçilerine karşı büyük bir darbe indirilerek, bunların emellerine ulaşması önlenmiş oldu.

20 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Operasyonu ile Türk Silahlı Kuvvetlerimiz,  Suriye sınırımızda bir tehdit unsuru oluşturan Suriye topraklarındaki  Afrin Bölgesi ve çevresinden terör örgütü mensuplarını temizlemek amacıyla yeni bir operasyon başlattı. Zeytindalı operasyon tüm hızı ile devam ederken yurdumuzun hemen hemen her yerinden vatandaşlarımız genci yaşlısı, kadını erkeği valiliklere, kaymakamlıklara ve askerlik şubesine başvurarak gönüllü olarak askerlik yapmak istediklerini ve zeytin dalı operasyonuna katılmak istediklerini yönünde talepte bulunmuşlardır. Her ne kadar birçok vatandaşımız böyle bir talepte bulunmuş ise de, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan 1 Milyon’a yakın er ve erbaş ile Zeytin Dalı ve buna benzer operasyonları hiç sorunsuz yapabilecek güçtedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde yeteri kadar personelin bulunması nedeniyle, bu itibarla gönüllü askerlik başvuruları temsili nitelikte kalmaktadır. Ancak TSK. Sözleşmeli erbaş ve er alımına geçmişte olduğu gibi 2018 yılında da devam edecektir. Gönüllü askerlik (sözleşmeli askerlik) yapabilmek için 25 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  PTT den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır Kısa Anlatım

Gönüllü (Sözleşmeli) Askerlik Başvuru Şartı

Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi 2018 yılında da gönüllü (sözleşmeli) erbaş ve er alımına devam edecektir. Sözleşmeli (gönüllü) askerlik için başvuru sahibinin en az ilköretim mezunu olması ve 25 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. (01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar)

Sözleşmeli (gönüllü) askerlik başvurusu için gerekli şartların ne olduğunu ayrıntılı olarak öğrenmek için 2018 Yılı Sözleşmeli Er Başvuru Klavuzu’na buradan ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli (Gönüllü) Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır

Türk Silahlı Kuvvetlerinin resmi internet sitesinde bulunan Yeni Sözleşmeli Er Başvurusu linkine giriş yaparak buradaki bilgiler sırasıyla doldurulup başvuru işlemi tamamlanabilir, ancak talebinizin kabul edilebilmesi için öncelikli olarak yukarıda belirttiğimiz ve başvuru kılavuzunda yer alan şartların taşınması gerekmektedir. 2018 Yılı Yeni Sözleşmeli Er Başvurusunu buradan yapabilirsiniz.

Sözleşmeli (Gönüllü) Askerlik Başvuru Sorgulama ve Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır

Yeni sözleşmeli askerlik başvurusu yapanlara bir aday numarası verilmekte ve bu aday numarası ile sözleşmeli (gönüllü) askerlik başvurusu yapan adaylar başvuru sürecini sorgulayarak güncelleme işlemi yapabilmektedir. 2018 Yılı Yeni Sözleşmeli Er Başvurusu Sorgulama ve Güncelleme İşlemini buradan yapabilirsiniz.

Sözleşmeli (Gönüllü) Uzman Erbaş Başvurusu Nasıl Yapılır

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2018 yılı sözleşmeli er alımı gibi sözleşmeli erbaş alımı da devam etmektedir, sözleşmeli erbaş başvurusu yapmak isteyen gönüllü adaylar Türk Silahlı Kuvvetlerinin resmi internet sitesinden başvuru kılavuzundan yararlanarak başvuru işlemini tamamlayabilirler. TSK 2018 Sözleşmeli Erbaş Başvuru İşlemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yer alan Askerlik Yeri Öğrenme konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 45 YORUM
  1. Hikmet Ilgaz dedi ki:

    Değerli okurlarımız,
    Ordumuzun sınır dışında vermiş olduğu mücadele nedeniyle inanılmaz mesajlar ve yorumlar alıyoruz. Bir kez daha bu aziz milletin bir ferdi olmaktan Dilekcesepeti.com yönetimi olarak gurur duyduk. Şundan eminiz ki; gönüllü olarak askerlik yapmak isteyen okurlarımıza gerek kalmadan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri gereğini yapacaktır.
    Hepiniz vâr olun, saygılarımızla.


Önceki yazıyı okuyun:
Gizli Numaradan Arayanı Tespit Etme

Gizli numara tarafından aranmak çoğu zaman rahatsız edici bir hal almaktadır. Son yıllarda gelişme gösteren teknoloji sayesinde bu dertten kurtulmanın...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016