Hastane Başhekimliğine Dilekçe Örneği : Nasıl Şikayet ve Talepte Bulunulur

A+
A-

Bilindiği üzere hastane başhekimlikleri, hastanede en yetkili birim olarak geçer. Yani hastanenin tam yetkisi, Başhekim’de bulunur. Genel olarak hastaneye ya da doktorlara bağlı şikayetlerde, ilk başhekimlik ile görüşülmesi gerekir. Hastanede yer alan tüm bölümler(Kardeoloji, KBB, Çocuk hastalıkları vs) Başhekimliğie bağlıdır. Eğer hastaneye dair bir şikayetiniz ya da bir sorununuz, talebiniz var ise, Başhekimliğe iletmeniz gerekiyor. Fakat bu şikayeti de, söz ile değil de yazılı metin halinde sunmanız gerekir. Başhekim sekreterlikleri, şikayetleri dilekçe ile almaktadır. Sadece şikayet değil, bununla birlikte farklı taleplerinizi de bir dilekçe ile bildirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Şimdi sizler için bu yazımızda hastane başhekimliğine dilekçe örneği paylaşımında bulunacak ve nasıl şikayet ve talep bulunulur sorusunu sizler için cevaplamaya çalışacağız.

Hastane doktor hemşire şikayet dilekçesi

Hastane Başhekimliğine Dilekçe Örneği : Nasıl Şikayet ve Talepte Bulunulur

Başhekimliğe dilekçe yazmak

Az öncede belirtmiş olduğumuz hastane başhekimliğine, yazılı olarak dilekçe iletmeniz gerekiyor. Yani bu şikayeti yazılı olarak iletmezseniz eğer, işlemleriniz pek değerlendirilmeye alınmaz. Aşağıda sizlere bir dilekçe örneği hazırladık. Bu dilekçe örneğine bakarak, kendinize hazır bir dosya oluşturabilir ve içerisinde bilgileri düzenleyebilirsiniz. Başhekim sekreterleri by dilekçeleri değerlendirmeye alır ve şikayetiniz detaylı olarak incelenir. Hastanedeki en yetkili kişi başhekim olmasından dolayı, işlem akışınız da oldukça hızlı ilerler. Aşağıdaki dilekçe örneğine bakabilirsiniz.

Hastane Başhekimliğine Nasıl Dilekçe Yazılır

                                         ………………… HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE

                                                                  ………. /İSTANBUL

Hastanenizin 104 numaralı odasında yatan  Ahmet Kalkan’ın oğluyum. Hastanenize 14.04.2016 tarihinde giriş yaptık ve babam çok büyük bir ameliyat geçirdi. Rahatsızlığının ilerlemesinden dolayı endişe ve şüphe duyuyoruz. Hastaneninzdeki imkanlar ve durumlar, babamın sağlığına kavuşmasına olanak vermiyor. Bu konuda babamın daha fazla imkanı olan bir hastaneye sevk edilmesini talep etmekteyiz. Bu konuda gerekli değerlendirmelerin yapılmasını ve babamın başka bir özel hastaneye sevk edilmesini arz ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  694 Sayılı KHK ile Bazı Mahkumlara Tahliye Yolu Açıldı : Kimleri Kapsıyor

TARİH : ../../….

ADI SOYADI :

İMZA :

Bu şablonu kendinize göre değerlendirebilir ve tekrar oluşturabilirsiniz. Daha sonra başhekimliğin önünde bir dilek kutusu bulunur. Eğer dilek kutusu yoksa, başhekimlik sekreterine dilekçenizi iletebilirsiniz. Yukarıdaki metin daha çok talep dilekçesidir. Sizler bu metni şikayet dilekçesine çevirebilirsiniz.

Hastane Başhekimliğine Dilekçe Örneği : Şikayet ya da Talep

Hastane Doktor hemşire şikayet dilekçesi örneği

Hastane Başhekimliğine Dilekçe Örneği

Hastane Başhekimliğine Dilekçe Örneğimizi PDF olarak indirmek için;

Hastane Bashekimligine sikayet icin dilekce ornegi

Dilekçe örneğimizi kendinize göre uyarlayabilir, hastane şikayetlerinizin yanı sıra taleplerinize göre de uyarlayabilirsiniz.

Hastane Başhekimliğine dilekçe ile yapacağınız başvurularınızdan sonuç alamamanız halinde konuyu İl Sağlık Müdürlüğüne yazacağınız bir dilekçe ile üst makamlara da iletebilirsiniz. Bu konuda bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Yunus dedi ki:

  18.07.2018 sabah 7:30 da annemi Salihli devlet Hastanesi’ne götürdüm ağırlaştı annem kanser tedavisi goruyor İzmir’de fenalasinca Salihli devlet Hastanesi’ne götürdüm fakat bayan bir doktor vardı ilgilenmedi ben bakmam gidin başka doktora kelimesi yaptı bakmak zorunda değilim dedi bakmadı da hakaret etti benim annem kötü olduğu halde bakmadi şişman kısa boylu kısa saçlı bı bayan gereken yapilsin mahkemeye de şikayet edeceğim hiç kimseye bakmadı herkesle kavga etti sözde doktor…

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yunus bey,
   Hastane çalışanları, doktor ve hemşireler ile ilgili şikayet ve taleplerinizi, Sağlık Bakanlığı’nın iletişim hattı olan SABİM ALO 184 nolu telefon hattını arayarak iletişim merkezi yetkililerine iletebilirsiniz, bu konuda daha fazla ayrıntı bilgi edinmek istiyorsanız sitemizde bulunan ilgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz


Önceki yazıyı okuyun:
Hasar Tespiti Dilekçe Örneği

Herhangi bir nedenden, isteyerek veya istemeyerek meydana gelen bir kazadan dolayı veya doğal afet diye tabir ettiğimiz, deprem, su baskını...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016