Hayvancılıkta Geri Ödemesiz Olarak Hangi Hibe Krediler Var

A+
A-

Devletin çiftçilere özel verdiği hibe kredilerinin yanında hayvancılık ile uğraşanlara da verdiği kredi türleri son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle son yıllarda tarım alanlarında ve hayvancılık sektöründe yaşanan düşüşün önüne geçmek için adımlar atan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu hamlesi son derece başarılı oldu. Sizlere hayvancılık sektöründe ne gibi hibe kredilerin bulunduğunu buradan açıklamak istiyoruz.

Hayvancılık hibe kredisi

hayvancilikta geri odemesiz olarak hangi hibe krediler var

Sürü yöneticisi desteği

Küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık ile uğraşanlara verilen bu hibe kredi türünde Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sizlerden istediği belli başlı şartlar bulunmaktadır.

  • 250 üzerinde hayvanınızın bulunması gerekmektedir.
  • Bu desteği alacak olan kişinin hayvan çiftliğinde çalıştığına dair belgesinin bulunması,
  • En az 250 Anaç hayvanın bulunması,
  • Son 1 yıl içerisinde sigorta primlerinin düzenli bir şekilde ödemesi gerekmektedir.

Bu şartları sağlayana kişilerin devlet tarafından hibe kredi desteği alma şansı bulunmaktadır.

5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın vermiş olduğu talimat doğrultusunda bankaların hayvancılık ile uğraşanlara özel olarak sunduğu düşük faizli kredi imkanlarının yanında devletinde sunduğu 5 yıl geri ödemesiz bir şekilde hayvan kredisi hibeleri bulunmaktadır.

5 yıl geri ödemesiz şekilde hibe hayvan kredisi almak isteyenlere önerilerimiz

  • Öncelikle bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Hayvancılık sektörünün son derece zor ve uğraş isteyen bir meslek olması nedeniyle bu konunun tüm yönleri ile araştırılmalıdır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı il veya ilçe müdürlüklerine gidilerek bu konuda bilgi almalısınız.
  • Çiftçiler ile görüşerek hayvancılık hakkında detaylı bilgi alınması faydalı olacaktır. Bu daha önce hayvancılık yapmayanlar için geçerli olan bir öneridir.
  • 5 yıl geri ödemesiz alınması düşünülen bu hibe kredi için mutlaka ama mutlaka uygun bir proje hazırlanmalıdır.
  • Hazırladığınız bu proje ile beraber Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı ilgili birimlere başvuru yapılmalıdır.
  • Ziraat bankasının en yakın şubesine giderek hayvancılıkta geri ödemesiz olarak verilen hibe kredileri ile ilgili ayrıntılı bilgi alınmalı, özellikle de düşük faiz oranlarına sahip olan kredi türlerinin neler olduğunu araştırılmalıdır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İcra Borcu, Haciz Ertelenir mi, İcrada Erteleme Durumları

TKDK geri ödemesiz hayvan kredisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun geri ödemesiz olarak hayvancılık sektöründe hibe krediler verdiğini belirtmek istiyoruz.

Hayvancılık hibe desteği devlet kredisi

hayvancilik icin devlet tarafindan verilen hibe destekleri nelerdir

Küçükbaş veya büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için hayata geçirmek istediğiniz proje ile birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na başvuru yaparak sizlerde geri ödemesiz olan bu kredi türünden bilgi alabilirsiniz. Özellikle süt ve et üretim tesisi açmak isteyenlere % 50 oranında hibe kredi veren bu kurumun % 50 oranında da 0 faizli destek verdiğini belirtmek istiyoruz. Kuruma sunacağınız proje ile birlikte kurumun yapacağı araştırma sizlere verilecek olan hibe kredi miktarının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kuruma başvuru yaparak sizlerde bu kredi türü hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden hayvancılık devlet destekleri ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
Hayvana Eziyet İşkence Suçuna Hapis Cezası (Yeni Düzenleme)

Hayvanlara Eziyet ve İşkence Etme Suçuna İlişkin Yeni Düzenleme Son zamanlarda televizyon kanallarında ve sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde sahipli...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016