Her An Herkese Lazım Olacak Hazır 50 Dilekçe Örneği

A+
A-

Dilekcesepeti.com olarak sizlere bir çok alanda hazırlamış olduğumuz dilekçe örneklerini ve yine bir dilekçenin nasıl yazılır paylaştığımız üzere; yine bu yazımızda siz değerli okurlarımız için, her an herkese lazım olacak 50 dilekçe örneğini tek başlık altında toplayarak kolay doldurulabilir şablonlar halinde istifadenize sunacağız. Paylaşacağımız dilekçeler arasında mahkeme dilekçe örneği, savcılık dilekçe örneği, icra dilekçe örneği, banka dilekçe örneği, emniyet müdürlüğü dilekçe örneği, sosyal yardım dilekçe örneği, SGK dilekçe örneği gibi örnekler olacaktır. Paylaştığımız bu örnekler dışında sitemizde bir çok başka dilekçe örneği de bulunmakta olup, bunun için hemen Sağ Üst bölümde yer Alan Dilekçe Arama bölümüne aradığınız dilekçe ile ilgili bir kelime yazıp arama yapabilirsiniz.

herkese lazım kolay doldurulabilir 50 dilekçe örneği

Her An Herkese Lazım Olacak Hazır 50 Dilekçe Örneği : Kolay Doldurulabilir Şablon

1-Mahkeme Dilekçe Örnekleri

Her ne kadar hayatınızda bu konuda herhangi bir dilekçeye ihtiyaç duymamanızı temenni ediyor olsak da; maalesef hepimizin bu konularla muhatap olabilme durumu ortaya çıkabiliyor. En çok dilekçe kullandığımız merciilerden birisi de hiç şüphe yok ki adliyelerdir. Adliyelerde işlemler genel itibariyle; Mahkemeler, Savcılık, İcra Müdürlükleri olarak üç ana kol üzerinden yürümektedir. Önce Mahkemelere verilebilecek dilekçe örneklerinden ve kısaca Mahkemelerin işleyişinden bahsedelim.

Mahkemeler; ceza ve hukuk Mahkemeleri olmak üzere ikiye ayrılmakta, bunun yanı sıra İdari Yargı dediğimiz İdarenin vermiş olduğu kararlarla ilgili uyuşmazlıkların karara bağlandığı İdare Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri de bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu mahkemeler ile birlikte Bölge Adliye Mahkemeleri, Yargıtay, Danıştay dediğimiz Yüksek Mahkemeler de bulunmaktadır. Yüksek Mahkemeler, İlk Derece Mahkemeleri tarafından verilen kararların itirazlarını incelemekte ve kesin olarak karara bağlamaktadır. Şimdi Mahkemelerde en çok kullanılan dilekçe örneklerimizi paylaşalım.

Tüm Adliye Dilekçe Örnekleri İçin;

Boşanma Davası Dilekçe Örneği

Resmi nikah ile evlenen bireylerin, evliliklerini sona erdirmek istemeleri durumunda, bunu Aile Mahkemeleri huzurunda yapmaları gerekmektedir. Tabii ki bir boşanma davası açmak için de boşanma davası dilekçesi hazırlanmalı ve ilgili Aile Mahkemesine ibraz edilmelidir. Dilekçe örneğimiz aşağıda sunulmuş, olup PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aşağıdaki buton vasıtası ile boşanmaya ilişkin tüm boşanma dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.

   

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Evli olan çiftler, bazı durumlarda boşanma kararını birlikte almakta, bunun için de kanunun kendilerine vermiş olduğu imkanlar çerçevesinde bir Anlaşmalı Boşanma yoluna gidebilmektedir. Anlaşmalı Boşanma Davası Açmak için ise hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz Anlaşmalı Boşanma Protokolünün Hazırlanması gerekmektedir. Resimleri büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Anlaşmalı Boşanma davası Dilekçe Örneği

Anlaşmalı Boşanma Dilekçe Örneği

Pdf olarak aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

İstinaf Dilekçe Örneği

Yargının hızlandırılması adına; İlk Derece Mahkemeleri ile Yargıtay Arasında yer alan ve Bölge Adliye Mahkemeleri dediğimiz bir mahkeme kurulmuş olup, ceza ve değer bakımından İlk Derece Mahkemeleri tarafından verilen ve belli sınırlarda olan davaların üst incelemesi bu mahkemeler tarafından yapılmaktadır. İstinaf yeni bir tabir olduğu için; vatandaşlar bu konuda yeterli bilgiye sahip değildir diyebiliriz.  Süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler bu yazımızı inceleyebilirler. İstinaf dilekçe örneklerimiz hemen aşağıda paylaşılmış olup, resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

Ağır Ceza Mahkemesi İstinaf Dilekçe Örneği

Ağır Ceza istinaf Dilekçe Örneği

PDF olarak indirmek için;

Agir Ceza Mahkemesi istinaf dilekcesi ornegi

Asliye Ceza Mahkemesi istinaf Dilekcesi orneği avukatli

Diğer tüm istinaf dilekçeleri için de butonumuzu kullanabilirsiniz.

Temyiz Dilekçe Örnekleri

Bölge Adliye Mahkemesi tarafından ve yine İlk Derece Mahkemeleri tarafından verilen bazı kararları için de itiraz yoluna gitmek mümkündür. Bu yola temyiz yolu denmektedir. Temyiz incelemeleri Yargıtay ve Danıştay tarafından yapılmaktadır. İdari yargı tarafından verilen kararların temyizine Danıştay, Ceza ve Hukuk Mahkemeleri tarafından verilen kararların temyizine ise Yargıtay bakmaktadır. Temyiz süreci hakkında tüm detaylar için buraya göz atabilirsiniz.

iş mahkemesi Temyiz Dilekçesi örneği

Temyiz Dilekçesi İş Mahkemesi İçin

Temyiz başvuru Dilekçesi öneği

Temyiz Dilekçesi

Kadastro Mahkemesi Temyiz Dilekçesi örneği

Temyiz Dilekçesi Kadastro

Temyiz ile ilgili dilekçe örneklerini PDF formatında aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İsim Değiştirme Nasıl Yapılır Dilekçe Örneği

Temyiz Dilekçesi Kadastro Mahkemesi

Temyiz Dilekçesi İş Mahkemesi

Temyiz Dilekçesi Sulh Hukuk Mahkemesi

Tutuklamaya İtiraz Dilekçesi

Savcılık aşamasında olabileceği gibi Mahkeme aşamasında da kişinin tutuklu yargılanmasına karar verilebilir. Tutuklu yargılanmasına karar verilenlerin, bu karara itiraz hakkı bulunmaktadır. Tutuklamaya kişinin kendisi itiraz edebileceği gibi birinci derece yakınları da itiraz edebilir. Bu itiraz işlemi tabii ki  Mahkemeye sunulacak bir dilekçe ile yapılacaktır. Nasıl yapacağını bilmeyenler buradan öğrenebilirler.

Tutukluluğun Kaldırılması Talepli Dilekçe Örneği

Tutuklamaya İtiraz Dilekçesi örneği

Tutuklamaya İtiraz Dilekçesi

Tutukluluğun Devamına İlişkin Karara İtiraz Dilekçesi örneği

Tutukluluğun Devamına İlişkin Karara İtiraz Dilekçesi

Dilekçe örneğini PDF formatında indirebilirsiniz.

Tutukluluğun Devamına İlişkin Karara İtiraz Dilekçe Örneği

Sulh Ceza hakimliği Tutukluluğa İtiraz Dilekçe Örneği

Tutukluluğa İtiraz Dilekçe Örneği

Tutukluluğa İtiraz Dilekçe Örneği

Yaş Büyütme Yaş Küçültme – Doğum Tarihi Değiştirme Dilekçesi

Eğer doğum tarihinizde bir yanlışlık olduğunu ve bu durumunda sizi mağdur ettiğini düşünüyorsanız, bu durumda yapmanız gereken; Doğum Tarihi Değiştirme Davası açmak ve duruma göre yaş büyütme ya da yaş küçültme talebinde bulunmak olacaktır. Bu davayı açabilmek için ise bir dilekçe hazırlayıp buna göre mahkemeye ibraz etmelisiniz.

Yaş Büyütme Küçültme Dilekçesi örneği

Yaş Büyütme Küçültme Dilekçesi

Yaş Büyütme Küçültme davası Dilekçe Örneği

Yaş Büyütme Küçültme Dilekçe Örneği

PDF formatında dilekçe örneği için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örneği 1

yaş küçültme yaş büyütme dilekçe örneği (1)

Ad Soyad – İsim Değiştirme Dilekçesi

Kimlik bilgilerinizde yazılı olan adınızı ya da soyadınızı değiştirmek istiyorsanız bu durumda Asliye Hukuk Mahkemesi ‘ne dava açmanız gerekmektedir. Dava süreci hakkında daha detaylı bilgi için Ad Soyad Değiştirme Davası Nasıl Açılır adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu konuda ihtiyacınız olan dilekçe örneği hemen aşağıda PDF formatında paylaşılmıştır.

İsim Değiştirme Dava Dilekçesi örneği

İsim Değiştirme Dava Dilekçesi

Ad Soyad Değiştirme Dava Dilekçe örneği

Ad Soyad Değiştirme Dava Dilekçesi

PDF olarak indirmek için;

Ad ve Soyadın Değiştirilmesi Davası Dilekçesi

Ad ve Soyadın Değiştirilmesi Davası Dilekçesi (Avukatlı)

2-İcra Dilekçe Örnekleri

Ülkemizin kanunlarına göre alacaklı ve borçlu arasındaki alacağın nasıl tahsil edileceği hususu İcra ve İflas Kanunu dediğimiz yasa ile düzenlenmiştir. Bu yasaya göre; borcunu ödemeyen kişiden alacağını tahsil edemeyen kişilerin, alacağını tahsil edebilmeleri için İcra Müdürlüklerine müracaat etmesi gerekmektedir. Kimse kimseyi borcunu ödemesi konusunda zorlayamayacak, bu konuda gerekeni ilgili yasa gereğince devlet İcra Müdürlükleri kanalıyla yapacaktır. Maalesef İcra Müdürlüklerindeki dosya sayıları her geçen gün artmaya devam ettiği için; günümüzde vatandaşın en çok ihtiyaç duyduğu dilekçelerden birisi de İcra Müdürlüğü ‘ne verilecek olan dilekçeler olmuştur. Şimdi sizlere en çok kullanılan İcra Dilekçe Örneklerinden birkaç örnek vereceğiz. Yeri gelmişken icra takip işlemi başlatmak için icra işlemlerinin harca tabi olduğunu da hatırlatalım. Tüm icra dilekçe örneklerimize ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

İcrada İmzaya İtiraz Dilekçe Örneği

Eğer icraya verildiğiniz borcunuz, bir kıymetli evrak (senet, bono, vs.) ile ilgili ise; ve bu belgedeki imzanın size ait olmadığını iddia ediyor iseniz; bu durumda imzaya itiraz etmeniz gerekmektedir. İcrada imzaya nasıl itiraz edilir öğrenmek için buraya tıklayınız. 

Borca ve İmzaya İtiraz Dilekçe örneği

Borca ve İmzaya İtiraz Dilekçesi

Dilekçe örneğini PDF formatında aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Borca ve imzaya itiraz dilekce ornegi

Kiracı Evden Çıkarmak İçin İcra Dilekçe Örneği

Kira sözleşmesinin sona ermesi nedeniyle ya da kiracınızın kirayı ödememesi nedeniyle evden çıkarmak istemeniz durumunda bunu da İcra Müdürlükleri kanalıyla (bu konuda Sulh Hukuk Mahkemesinden karar da alınabilir) yapmanız gerekmektedir. Tabii ki  böyle bir işlemi yapabilmek için yine bir dilekçe hazırlamanız ve bu dilekçeyi de ilgili birime ibraz etmeniz gerekecektir.

Kira Borcunu Ödemeyen Kiracıyı Evden Çıkarma Dilekçe Örneği

Kira Borcunu Ödemeyen Kiracıyı Evden Çıkarma Dilekçe Örneği

Kira Sözleşmesi Sona Eren Kiracıyı Evden Çıkarmak İçin Dilekçe Örneği

Kira Borcunu Ödemeyen Kiracıyı Evden Çıkarma Dilekçe Örneği

Kira Borcunun Ödenmemesi Nedeni ile Tahliye İstemi Dilekçesi Kira Süresinin Sona Ermesi Nedeniyle Tahliye İstemi Dilekçesi

Borca İtiraz İcra Dilekçe Örneği

Eğer hakkınızda başlatılan icra takip işlemine konu olan borca bir itirazınız var ise (örneğin bu borcu daha önceden ödediyseniz); bu durumda borca itiraz etmek gerekmektedir. Bunun için de dilekçe ile başvuruda bulunmalısınız. Dilekçe örneğimiz hemen aşağıda paylaşılmıştır.

Borca İtiraz Dilekçesi Örneği

Borca İtiraz Dilekçesi Örneği

PDF olarak indirmek için;

Ödeme Emrine İtiraz Dilekçesi (Kısmi Borca İtiraz)

İcra Yoluyla Çocuğun Alınması İçin Dilekçe Örneği

Boşanma davaları sonrasında eğer çocuk var ise; Aile Mahkemesi tarafından çocuğun  velayeti anne ya da babadan birisine verilmektedir. Çocuğun bulunduğu taraf, eğer velayetin verildiği tarafa çocuğu vermekte direnirse bu durumda çocuğun icra yoluyla alınması gerekmektedir. Bunun için de yine İcra Müdürlüğü ‘ne bir dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Konu ile ilgili hazırlamış olduğumuz dilekçe örneği hemen aşağıda paylaşılmıştır.

İcra Mahkemesi İstinaf Başvurusu

Her ne kadar bir Mahkeme olsa da; daha çok icra ile ilgili işlemlerde karar verdiği için İcra Mahkemesi tarafından verilen kararlara Bölge Adliye Mahkemelerine itiraz etmek isteyenler için İcra Mahkemesi İstinaf dilekçe örneğimizi de hemen aşağıda paylaştık. İşlemin nasıl yapılacağı ve süreç hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

İcra Mahkemesi İstinaf Dilekçesi

İcra Mahkemesi İstinaf Dilekçesi

PDF formatı için;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Askerlik Tecil Ettirme İşlemi Nasıl Yapılır : Tüm Süreç Detaylı Anlatım

İcra Mahkemesi İstinaf Dilekçesi

3-Savcılık Dilekçe Örnekleri

Cumhuriyet Savcılıkları; konusu suç teşkil eden eylemler ile ilgili soruşturma yürüten; buna göre kişi ya da kişiler hakkında kamu davası açmaya yetkisi olan makamlardır. Savcılık aşamasında kişi hakkında dava açabilmek için yeterli şüphe oluşması yeterlidir. Cumhuriyet Savcısı herhangi bir kişi hakkında iddianame düzenleyebileceği gibi aynı zamanda takipsizlik kararı da verebilmektedir. Bu konudaki tüm dilekçe örnekleri için hemen aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. Savcılık aşamasında en çok ihtiyaç duyulabilecek dilekçe örnekleri aşağıda paylaşılmıştır. Bunun yanı sıra Savcılık Dilekçe Örneğimizin tamamına ulaşmak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Tehdit Suçu İçin Dilekçe Örneği

Tehdit suçu TCK ‘nun 106.maddesinde düzenlenmiş bir suç olup, bu konuda suç duyurusunda bulunabilmek için bir dilekçe ile kolluk birimlerine ya da Cumhuriyet Savcılıklarına müracaat etmeniz gerekmektedir. Dilekçe örneği aşağıda paylaşılmıştır.

Tehdit ve Rahatsız Etme Nedeni İle Şikayet Dilekçesi Örneği

Tehdit ve Rahatsız Etme Nedeni İle Şikayet Dilekçesi Örneği

PDF format için;

Tehdit ve Telefonla Rahatsız Etme Suçu Nedeniyle Şikâyet Dilekçesi

Hakaret Suçu İçin Dilekçe Örneği

Hakaret Suçu Türk Ceza Kanunu ‘nun 125. Maddesinde düzenlenmiştir. Bu suç ile ilgili suç duyurusunda bulunmak için aşağıdaki dilekçe örneğini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Hakaret Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçesi Örneği

Hakaret Suçundan Dolayı Şikayet Dilekçesi Örneği

PDF indirmek için;

Hakaret Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi Örneği

Hırsızlık Dilekçe Örneği

Hırsızlık suçu ile ilgili yasal düzenlemeler yine Türk Ceza Kanunu ‘nda 141, 142, 143, 144, 145, 146 ve 147.maddelerde belirtilmiştir. Yaşadığınız herhangi bir hırsızlık olayı ile ilgili şikayette bulunmak için aşağıdaki linkten dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

Hırsızlık Şikayet Dilekçesi

Hırsızlık Şikayet Dilekçesi

PDF olarak indirmek için;

Hırsızlık Şikayet Dilekçesi Örneği

4-Banka Dilekçe Örnekleri

Bankalar ile ilgili yine Kredi Kartı İptali için Dilekçe örneği, kredi sicil affı dilekçe örneği, vs. Gibi bankalar ile ilgili tüm dilekçe örneklerimizi bulmak için lütfen hemen aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz. Bankalarda işinize yarayacak bazı dilekçe örnekleri de hemen aşağıda PDF formatında paylaşılmıştır.

Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Kredi Notuna İtiraz Dilekçe Örneği

Kredi Sicil Affı Dilekçe Örneği

Kredi Sicil Affı Dilekçe Örneği

Kredi Sicil Affı Dilekçesi

Kredi Sicil Affı Dilekçesi

PDF olarak indirmek için;

Kredi Kayit Burosu icin kredi notuna itiraz dilekce ornegi

Banka icin kredi notuna itiraz dilekce ornegi

kredi sicil affı dilekçe örneği borç borç yapılandıracaklar için

kredi sicil affı dilekçe örneği borcu kapatanlar için

Kredi Kartını İptal ettirmek İçin Verilecek Dilekçe Örneği

5-Sosyal Yardım Dilekçe Örnekleri

Ülkemizde kadınlara, engellilere, yeni doğan bebeklere bazı sosyal yardım imkanları bulunmaktadır. Bu sosyal yardımlardan yararlanmak için bir dilekçe ile başvuruda bulunulması gerekecektir. Bu konuda hazır dilekçe örneklerimize hemen aşağıdaki butondan gibi; bunlardan bazıları hemen aşağıda PDF formatında paylaşılmıştır.

2022 Engelli Maaşı Başvuru Dilekçesi

2022 Engelli Maaşı Başvuru Dilekçesi

PDF olarak;

2022 Engelli Maaşı Başvuru Dilekçesi

 

6-Belediye Dilekçe Örnekleri

Belediyelere iş başvurusu, araç talebi, asfalt talebi, vs. Gibi hususlarda da bir dilekçe ile başvurmanız gerekir. Belediye ile ilgili tüm örnek dilekçelerimize hemen aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. Belediyelerde en çok kullanılan dilekçe örneklerinden bazıları hemen aşağıda paylaşılmıştır.

Belediyeye İş Başvurusu Dilekçe Örneği

Belediyeye İş Başvurusu Dilekçe Örneği

Belediye Çöp Ev Şikayet Dilekçesi

Belediye Çöp Ev Şikayet Dilekçesi

PDF formatında diğer bazı belediye dilekçe örnekleri

Belediyeye is basvurusu icin dilekce ornegi

Belediye Çöp Ev Şikayet Dilekçesi Örneği

İşyeri, Ev ve Binalarda Yapılacak Tadilat İçin Belediyeden İzin Almak İçin Gerekli Dilekçe Örnekleri

Tek Evi Olanların Belediyelerden Vergi İndirimi İçin Verecekleri Dilekçe Örnekleri

Yapılan İnşaatlarda Temel Seviyesine Gelindiğinde Belediyelere Verilecek Dilekçe Örnekleri

 

7-Okul Dilekçe Örnekleri

Okuldan yapılacak bazı işlemlerde (örnek; izin alma, veli izin dilekçesi, mazeret dilekçesi gibi) yine dilekçe ibraz gerekecetir. Bu konudaki tüm dilekçelere hemen aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. Yine bunlardan en çok kullanılanlarını hemen PDF olarak aşağıda paylaşalım.

Yaz Okulu Başvuru Dilekçe Örneği

Yaz Okulu Başvuru Dilekçe Örneği

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

PDF formatında bilgisayarınıza indirmek için;

okul müdürlüğüne dilekçe örneği okul izin dilekçesi örneği

yaz okulu basvuru dilekce ornegi

8-Tüketici Hakları Dilekçe Örnekleri

Tüketici hakları bakımından bir mağduriyetinizin olması durumunda Tüketici Hakem Heyetlerine ya da Tüketici Mahkemelerine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu işlemler için elbette bir dilekçeye ihtiyacınız olacaktır. Dilekçe örneklerimize buradan ulaşabileceğiniz gibi bunun yanı sıra başvurular sırasında neler yapmanız gerektiğini de sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Tüketicilerin karşılaştıkları sorunlara ilişkin dilekçe örneklerinden bir kaçını da hemen PDF olarak paylaşalım.

Tüketici Hakem Heyeti İtiraz Dilekçesi

Tüketici Hakem Heyeti İtiraz Dilekçesi

PDF formatı için;

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı Yapılan İtiraza Cevap Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Tüketici İçin Dilekçe Örneği

Tüketici İçin Dilekçe Örneği

Tüketici İçin Dilekçe Örneği

Tüketici İçin Dilekçe Örneği

PDF formatı için;

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına Karşı Yapılan İtiraza Cevap Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararına İtiraz Dilekçesi

Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Yapılan Başvuru Dilekçesi

Satın Alınan Malın Ayıplı Çıkması Nedeniyle Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru

9-Emniyet Müdürlüğüne Dilekçe Örnekleri

Emniyet Müdürlüğü adli işlemlerinin yanı sıra idari yönden de bir çok konuyla ilgilenen bir kurumdur. Pasaport tesisi, silah ruhsatı alma, ehliyet alma – yenileme, vs. Gibi en çok lazım belgeler de Emniyet Müdürlüğü sorumluluğundadır. Bu konudaki dilekçe örneklerimize hemen aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. Şimdi PDF formatında bir kaç dilekçe örneğini de sizlerle paylaşalım.

Emniyet Müdürlüğü Silah Bulundurma Taşıma Ruhsatı Yenileme

Emniyet Müdürlüğü Silah Bulundurm Taşıma Adres Değişikliği

Emniyet Müdürlüğü Silah Devralma emniyet_sivil_memurlar_derece

Emniyet Müdürlüğü Silah Satınalma Belgesi

Emniyet Müdürlüğü Silah Hibe Etme (Devretme)

Emniyet Müdürlüğü Silah Hibe Dilekçesi (Kurumlar İçin)

10-SGK ve Bağkur Dilekçe Örnekleri

Sosyal Güvenlik Kurumu ve yine Bağ Kur ile ilgili işlemleriniz için yine bir dilekçeye ihtiyacınız olacaktır. Bu konudaki tüm dilekçeler için hemen aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz. En çok kullanılan bazı dilekçe örneklerini de PDF formatında istifadenize sunalım.

Çocuk Parası Başvuru Dilekçesi

Çocuk Parası Başvuru Dilekçesi

SGK Emeklilik Dilekçe Örneği

SGK Emeklilik Dilekçe Örneği

SGK Emeklilik Dilekçe Örneği

SGK Emeklilik Dilekçe Örneği

PDF formatı için;

SGK Emeklilik Bsşvuru Dilekcesi Ornegi

Çocuk Parası Başvuru Dilekçesi 2017

Bağkur Emekli Aylığı Çocuk İşe girdiğinden Annebabaya Devir Dilekçe Örnekler

    

Yazımızın başında da söylediğimiz üzere; burada yer almayan dilekçeler ile ilgili lütfen sitemizin sağ üst bölümünde yer alan Dilekçe Arama butonunu kullanınız.

Yazımızın daha fazla kişiye ulaşması ve daha fazla kişinin bilgi sahibi olmasını sağlamak için PAYLAŞ butonlarını kullanabilirsiniz. Unutmayın Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Birşey Kaybetmez !ZİYARETÇİ YORUMLARI - 57 YORUM
 1. Celal ZORBA dedi ki:

  Günaydın olsun,her şeyden önce çok çok teşekkürlerimi sunarım kısa ve özde olsa bir açıklama yaptınız, bu benim olaylara Baro Avukatları bakabilirlermi veya ben bununla ilgili tam olarak hangi birimlere baş vuracağım, bu Müteahhitle ve imam nikahlı eşi ile kayınbabası olacak şahısla, benim bildiğim Ankara, da üç inşaat yaptıklarını bili yom bunların üçünü de pürüzü olarak bırakıp ve elindeki Daireleri Noter tastıklı satmışlar şimdi iki Dairede oturanlar ile bazı Emlakcılar var benim şahitliğimi yapacak kişiler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Celal bey, iyi dilekleriniz için biz teşekkür ederiz. Dilekcesepeti.com olarak vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya, hızlı bir şekilde bilgilendirmeye çalışıyoruz.Daha önce de belirttiğimiz gibi iki yolla hukuk mücadelesi vermeniz gerekeceğini düşünmekteyiz. Barolardan ücretsiz zorunlu müdafi ve vekil tutmanın belli şartları vardır. Üzerinize herhangi bir mal varlığının olması veya geliriniz olması buna engeldir. Bu tür davalarda yüzde alarak çalışan avukatlar vardır, ödemenizi dava sonunda yapmak kaydıyla bir avukat ile anlaşarak dava ve duruşmalarınızı takip ettirebilirsiniz.

 2. Celal ZORBA dedi ki:

  Öncelikle saygıyla karşılıyorum ve başarılarınızın devamını kutluyorum çok çok teşekkürler ederim beni bilgilendirdiğiniz için sağ olun var olun hoşça kalın..

 3. Aysel dedi ki:

  Merhaba, veraset ilamı için sulh hukuk mahkemesine dilekce vermek istiyorum. babannem öldü, babam öldü. Babannemin çekişmeli bir arsası için ilamı almak istiyorum. Bu durumda muris olarak babamı mı babannemimi belirtmeliyim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhabalar Aysel hanım,
   Öncelikli olarak, babaanneniz mi, babanız mı daha önce vefat etti burada önemli ve dikkat edilmesi gereken husus bu olacaktır. Babaanneniz babanızdan sonra vefat ettiyse, yasal mirasçılar olarak babaannenizin veraset ilamını çıkarmak için Sulh Hukuk Mahkemesine başvurmalısınız. Babaanneniz daha önce vefat etmiş ve daha önce veraset ilamı çıkartılmışsa babanız adına yok şayet babaanneniz daha önce vefat etmiş ancak yine de veraset ilamı çıkartılmamışsa babaannenizin veraset ilamının çıkartılması için başvurulması gerektiği kanaatindeyiz.

 4. Aysel dedi ki:

  Tesekkur ederim mehmet bey

 5. Fatih dedi ki:

  Hasar rücu tutanağı örneğini nasıl tedarik edebilirim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey;
   Tam olarak istediğiniz; meydana kalan trafik kazası nedeniyle karşı taraftan, maddi kaybınızı telafi etme talebine ilişkin bir dilekçe midir ?

 6. Ali Savaş ERTÜRK dedi ki:

  kiracı bıçak çekip sizi mermi manyağı yaparım diyerek bizleri ve ev sahibini tehdit ediyor evinin musluğunu açık bırakarak tadile gidiyor musluğundan akan su bizim evimize dolup duvarları tavanları mahvetiğinden dolayı kendisine zararımızı karşılaması için ev sahibini aradık banane demiş birdaha bei aramayın sizi mermi manyağı yaparım alt komşumuz çıkıp sıkıntısını anlatmaya onada bıçak çekmiş tehdit etmiş birdaha gelirsen eni mermi manyağı yaparım demiş jandarmaya şikayetde bulunduk jandarma bizim beyanımızı dikkate almadan kafasına göre yazıp evrağı bize imzalatı bu konu hakkında sizden ricamız komşularımızla birlikte imza dilekçe örneği ve başka nereye şikayet ede biliriz edeceğimiz yere imza dilekçe örneklerini a*******k@hotmail.com adresine göndermenizi rica ediyorum saygılarımla 12.09.2018

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ali Savaş Ertürk, Şikayet dilekçenizi bulunduğunuz yerdeki Cumhuriyet Savcılığına verebilirsiniz, sitemizde bulunan Savcılık Şikayet Dilekçesi örneklerinden faydalanarak gerekli düzenlemeleri yaparak dilekçenizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

 7. Makbule dedi ki:

  Merhaba biz bu sene ekim ayımda annemle birlikte binmiş olduğumuz özel halk otobüsünden inerken şoförün otobüsü hareket ettirmesinden dolayı ikimiz de düştük o sırada 153’ü arayarak şikayetçi olduk ve daha sonra şoföre 100 bilet cezası kesildi.Bu kazada benim telefonumun camı parçalandı annemin de bel fıtığı patladı ve acil ameliyat olmazsa ayağı felce doğru gidiyordu bir soförün aceleciliği yüzünden bunlar oldu ve biz maddi ve manevi tazminat davası açmak istiyoruz ama adliyeye nasıl bir dilekçe yazacağımız hakkında pek bilgimiz yok bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz şimdiden teşekkürler

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Makule hanım, öncelikle geçmiş olsun, tazminat davası açmayı düşünüyorsanız, öncelikle şoför hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet vermek suçundan C.Savcılığına şikayetçi olmanızı öneririz bu aşamadan sonra tazminat davası açacağınız miktarının ne kadar olacağı ve diğer hususlarda bir avukata danışmanızı ve buna göre hareket etmenizi tavsiye ederiz.

 8. ÖZLEM dedi ki:

  merhabalar öncelıkle
  benim 21 yıllık iş gecmısım var fakat sadece su an caliştıgım işyerınden sigortam var ve ılk işe gırıs tarıhım 27/11/2008 dir.
  ama daha once calıstıgım fırmaya dava actım ve kazandım 10 yıllık pırımlerım yattı sımdı sıgorta tarıhım 1/11/1998 oldu ve sımdı 3600den tazmınatımı alıp cıkmak ıstıyorum su ankı ısyerımden ama hızmet tescılde halen 2008 yazıyor bunu degıstrmek ıcın dılekce ornegıne ıhtıyacım var yardımdımcı olursanız sevınırm ..iyi gunler…

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Özlem hanım, sitemizde bulunan dilekçe örneklerinden faydalanarak talibinize uygun şekilde uyarlayabilirsiniz.

 9. zeynel inli dedi ki:

  Paylaşımcı yaklaşımınızı kutluyorum.Teşekkürler..

 10. Aysel dedi ki:

  Nikahsız eşimizin kredi kartini alıp ödememesi durumunda nasıl dilekçe yazilir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Aysel hanım, Cumhuriyet Savcılığına şikayet dilekçesi yazmanız gerektiği kanaatindeyiz, Cumhuriyet Savcılığına şikayet dilekçesi örneğini sitemizde bulabilirsiniz


Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016