Hükümetten Mahkumlara Müjde Gelecek mi (Mahkum Yakınlarının Sesi)

A+
A-

Son günlerde gerek sosyal medyada, gerek haber organlarınca mahkumlara af, mahkumlara ceza indirimi, denetimli serbestlik üç yıl oldu gibi haberler yapılmakta ancak yetkili  makamlarca bu konuda yapılan herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Hükümetin Denetim Serbestlik Açıklaması Durumu Ekim 2017

Mahkumlar ve mahkum aileleri çıkan bu haberlerle biraz daha olsun umutlanmakta, gündemi yakından takip ederek mahkumlara verilecek müjdeli haberi beklemektedirler. Sosyal medyada ve bazı haber organlarında yer alan bu haberler bir kez daha mahkum ve mahkum ailelerini heyecanlandırmış ancak bu haberlerin bir resmi kaynağa dayanmaması ve yetkili makamlarca bu konuda bir açıklama yapılmaması hayal kırıklığına neden olmuştur.

Mahkumlara Af çıkacak mı

Hükümetten Mahkumlara Müjde Gelecek mi (Mahkum Yakınlarının Sesi)

Mahkumlara Af Çıkacak mı

Her ne kadar sosyal medyada ve bazı haber organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmasa bile; Dilekcesepeti.com olarak gündemi sıcağı sıcağını takip ederek, daha önce de yaptığımız üzere mahkumlara yönelik olarak yapılacak bir af ve ceza indirimi ile ilgili resmi bir açıklamanın ve çalışmanın olması halinde, okurlarımızı bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. Bizlerde bu durumun bu şekilde devam etmeyeceği, cezaevlerindeki mahkumların ve yakınlarının bu tarz haberlerle umutlandırılmaması gerektiğini ve olumsuz bile dahi olsa konunun açıklığa kavuşturulması gerektiği kanaatindeyiz.

Mahkumlar ve Aileleri Müjdeli Haber Bekliyor

Yakın zamanda mahkumlara yönelik yapılacak olan af veya ceza indirimi söylentileri üzerine, mahkumlar ve aileleri; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamayla mahkumlara müjdeli haber verilmesini beklemektedirler. Dilekcesepeti.com olarak mahkumların ve ailelerinin bu beklentilerinin bir an önce olumlu olarak gerçekleşmesini umut etmekte ve buna ilişkin olarak yakın zamanda bir resmi açıklama yapılmasını beklemekteyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bimer Nedir

Mahkumlar ve mahkum ailelerinin hayal kırıklığına uğramaması ve bir beklenti içerisinde olmaması için gündemde olan asılsız ve asparagas haberlere itibar etmemesi gerekmektedir. Bu konunun hassasiyetini bildiğimizden dolayı, mahkumlara yönelik yapılacak olan bir af veya ceza indirimi ile ilgili çalışmanın veya açıklamanın olması halinde, ayrıntıları ile ilk ağızdan sitemizde vakit kaybetmeden okurlarımızla paylaşacağız. Bu vesile ile gündemde olan bu konunun hassasiyeti nedeniyle okurlarımızı aydınlatmak amacıyla bu yazımızı paylaşma gereği duyduk. Okurlarımızı, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da doğru ve gerekli haberlerle bilgilendirmeye çalışmaya, mahkumların ve mahkum ailelerinin yanında olarak dertlerine ortak olmaya devam edeceğiz. Son olarak lütfen sabırla sürecin tamamlanmasını hep birlikte bekleyelim diyoruz.

Sizler de sitemiz üzerinden yorum bırakarak sesinizi duyurabilirsiniz. Ayrıca asparagas haberlerin önüne geçmek amacıyla PAYLAŞ butonuyla paylaşabilirsiniz.



ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Erol dedi ki:

    Slm ben 2017 mayisinda cinsel istismardan 1 ay cezaevinde yattim sonra tutuksuz yarholanmak uzere tahliye olfum.en son gorulen 28 subat 2018 tarihinde toplam 25 ay ceza aldim yatarim 6 ay avukatim ve karsi taeafin avukati temyize bolge adliye mahkemesi karari usulden bozdu ve birinci mahkeme yeni bir dava acti.yeni davam 30 ekim 2018 de gorulecek.bu arada yasimi doldurarak 13 nisanda emeklilik dilekcesi verdim emekli maasim baglandi fakat ikramiyemi vermediler 25 26 yillik emegimi vermediler.Cok magdurum ege4 30 ekimde 1 gun bile ceza alirsam maalesef hic ikramiye alamiycam ben ve ailem cok magdur olduk ailem ve cocuklarim evi terketti.Sayin cumhurbaskanimdan ve baskakanimdan bir an once teror ve feto haric ve benim gibi henuz ceza evine girmemis olanlara lutfen bir af cikarsinlar.Belli cezalarin altindakilere ve teror ve feto mahkumlari haric herkese bir gwnel af cikarsinlar .Malum onumuzda secimler var.

  2. Ahmet dedi ki:

    Ülkenin bu günlerde kucaklaşmaya ihtiyacı var


Önceki yazıyı okuyun:
Hukuk Mahkemesi İstinafa Cevap Dilekçesi Örneği

Daha önceden Ceza Mahkemesi İstinafa cevap dilekçesi örneği adlı yazımızda Ceza Mahkemelerindeki istinaf sürecinde ihtiyacınız olabilecek bilgileri ve ilgili dilekçe...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016