icra işlemleri Dilekçe Örnekleri | Dilekcesepeti.com

icra işlemleri Dilekçe Örnekleri

Ülkemizdeki kanunlara göre alacaklı ve borçlu arasındaki alacağın tahsiline ilişkin konular İcra İflas Hukuku ‘nda düzenlenmiştir. Hiçbir alacaklı, herhangi bir borçluyu, borcunu ödemesi konusunda zorlayamayacaktır. Borcun ödenmemesi halinde alacaklı devlete müracaat edecek, devlet te borçludan, alacaklının alacağını tahsil ederek ödeyecektir. Ancak burada zor kullanma yetkisi tamamen devlete aittir. İcra ve İflas Hukuku ‘nun işlemediği bir yerde sürekli zayıf olan ya alacağını alamayacak ya da borcu nedeniyle olmadık uygulamaları maruz kalacaktır. İcra işlemleri ile ilgili daha önceki yazımızda ayrıntılı bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda da icra işlemleri dilekçe örneklerini paylaşmaya çalışacağız. Dilekçeleri incelemeden ve hazırlamadan önce icra takibi nedir nasıl yapılır adlı yazımıza göz atmanızda fayda vardır. Ulaşmak için tıklayınız.

Şimdi sizlere icra işlemleri dilekçe örneklerini paylaşalım.

İcra İşlemlerinin Durdurulması İstemi Dilekçe Örneği

icra Takibine İtiraz Dilekçe Örneği

İcra Takibine İtiraz Dilekçe Örneği ( Avukatlar İçin )

İcra Takibinin İptal Dilekçesi

icra Takibinin İptali Dilekçe Örneği ( Avukatlar İçin )

icra işlemleri Dilekçe Örnekleri Word Formatında

İcra İşlemlerinin Durdurulması İstemi Dilekçesi

İcra Takibine İtiraz Avukatlar İçin

İcra Takibine İtiraz

İcra Takibinin İptal Dilekçesi Avukatlar İçin

İcra Takibinin İptal Dilekçesi

Yukarıdaki linkler vasıtasıyla dilekçe örneklerini bilgisayarınıza indirebilir, üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

İcra işlemleri de hukuki anlamda çok teknik konular olmakla birlikte; bu konuda bir hukukçudan yardım almak ta yerinde olacaktır. Ancak durumu olmayanlar, sitemizde yer alan dilekçe örneklerinden faydalanabilirler. Sitemizdeki dilekçe örnekleri tamamen bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir hukuki geçerliliği yoktur. Sitemizde paylaşılan dilekçelerin aynısını yazmayabilir, sadece fikir edinme amacıyla da kullanabilirsiniz. İcra işlemleri dilekçe örneklerinden daha iyi istifade edebilmek amacıyla bu konudaki yazımızı okumanız yararınıza olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haciz Durdurma Dilekçe Örneği (Ne Yapmak Gerekiyor)

İcra takibi ya da icra itiraz işlemleri ile ilgili sormak istediğiniz soruları sitemizin Soru Sor bölümünden ya da Twitter üzerinden sorabilirsiniz. Sorularınız konusunda uzman kişiler tarafından kısa sürede yanıtlanacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Namık CANCA dedi ki:

    İcra takibi bölümünden örnek dilekçeye ulaşılamıyor Bilginize…

  2. Admin dedi ki:

    Namık Bey İcra Dilekçe Örnekleri yazımızda hangi dilekçeye ulaşamadığınızı tam olarak anlayamadım. Bu yazıdaki tüm dilekçelere ulaşılabiliyor. Yine bir yerde problem varsa söylerseniz bizi mutlu edersiniz.

BİR YORUM YAZ
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016