İhtarname Nasıl Çekilir Masrafı ve Ücreti Ne Kadar 2019

A+
A-

İhtarname nedir ve nasıl çekilir bugünkü yazımızda sizlere detaylı bir şekilde aktaracak ve yine bunun yanı sıra ihtarname çekilmesi için notere ödenmesi gereken ücretin ne kadar olduğunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

ihtarname nasıl çekilir maiyeti ne kadardır

ihtarname nasil cekilir masrafi ve ucreti ne kadar

İhtarname Nedir

Kişilerin haklarının ihlali veya alacağının ödenmemesi gibi durumlarda yazılı olarak, genellikle Noter aracılığı ile hakkın ihlal edilmesi durumunu ya da karşılaşılan zararın yani alacağınızın ödenmesi gerektiğini, karşı tarafa bildirmeye yarayan işleme İhtarname denir. Böylece, ihtarname ile hak kaybınızla ilgili veya alacağınızın ödenmemesi gibi bir durumu karşı tarafa önceden hatırlatmış olması sağlanmış olacaktır.

İhtarname Noter Aracılığıyla Çekilmezse Ne Olur

Noterlik kanununda ihtar gönderme işini de noterlerin yapacakları genel işler arasında yer almıştır. İhtarname çekeceğiniz zaman bu işlemi noterlerde yaptırmanız çok daha faydalı olacaktır. Noterlerde yapılan bu işlem sonrasında sorun oluşmaması gözden kaçırılmamalıdır.

İhtarnameyi çektikten ve gönderdikten belli bir süre sonra yani yaklaşık bir ay kadar olan bu süreden sonra çekilen evrakı notere götürmeniz ve arka sayfasına karşı tarafa ulaşıp ulaşılmadığı konusunda mutlak surette tebliğ şerhini yazdırmanız gerekir. Aksi halde bu işlemin karşı tarafı bağlayıcı nitelikte olmasından ötürü, karşı tarafa tebliğ edilmeyen bir İhtarname yok hükmündedir.

İhtarname Nasıl Hazırlanır

İhtarnameyi kendiniz veya bir avukat aracılığı ile hazırlayabilirsiniz. Kendi hazırladığınız ihtarnameyi noterler aracılığı ile göndermenizde her hangi bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat sizin hazırlamış olduğunuz bu ihtarnamede yazdıklarınızın hukuki boyutta incelenmesinde ve değerlendirilmesinde eksik veya yanlış anlaşılmalara sebep olabileceği için sonrasında size faydadan çok zarar getirebilir, bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tüm bunları hatırlatmamızdan sonra İhtarnamenizi en sağlıklı yollardan biri olan işinin ehli bir avukata yazdırabilirsiniz. Ayrıca bir avukat tarafından gönderilen ihtarname karşı tarafa biraz daha işin ciddiyetini gösterecektir. Bu işlemin ücretli olduğu ve bunun için belli miktarda ödeme yapmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sitemizde yayımlamış olduğumuz İhtarname Örneği bölümümüzden birbirinden farklı çeşitlerde ihtarname örneklerinden yararlanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şüpheli ve Sanık Ne Demek

İhtarname Hazırlama Ücreti Ne Kadardır

İhtarname ücreti avukatlar arasında farklılıklar gösterebilmektedir. İhtarnameyi herhangi bir avukata ücret ödemeden kendiniz de hazırlayabilirsiniz, ancak ihtarname hazırlanırken eksik bir husus bırakılmamalı bu konuda uzman birine danışılmalıdır ve benzer ihtarname örneklerinden faydalanılmalıdır. Noter aracılığı ile İhtarname çekmenizde ise ödeyeceğiniz tutar 150 lira ile 1000 lira arasında değişmektedir bunun sebebi ise; ihtarnamenin türüne göre fiyat uygulamasının yapılmasıdır.

Sitemizde İhtarname Örnekleri ile ilgili geniş bilgi ve hazır ihtarnamelere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 270 YORUM
 1. Hülya PAÇACI dedi ki:

  Merhaba, on yıl oturduğu evden 3 ay önce çıktım. Ancak dolar olarak verdiğim depozito yu ev sahibi çok bulduğu için vermek istemedi. 3 ayı geçti bekliyorum hala vermedi. Ne yapmam gerekiyor

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hülya hanım,
   Ev sahibine ödediğimiz depozitoya ilişkin bir belgeniz varsa bu sözleşme veya banka dekontu olabilir, odememekte ısrar etmesi halinde icra takibi başlatabilirsiniz.

 2. BÜSRA dedi ki:

  Çalıştığım şirketten tazminat almak istiyorum 5 yıllık tazminatim var magazanin girişine 14.15 yazılıyo ama hep ikide gidiyorum çıkışımıza da 21.15 yazılıyo hep yarim saat geç çıkıyoruz bununla ilgili mahkemeye versem tazminat alabilirmiyim?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Büşra hanım,
   Haklı sebeplerle işten ayrılabilirsiniz, böyle bir durumda tazminat isteme hakkınız bulunmaktadır ancak istifa ederseniz tazminat alamazsınız bu nedenle doğru karar vermeli ve işlem yapmalısınız, işçinin haklı sebeplerle işten ayrılması ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz

 3. Onur Peker dedi ki:

  Merhabalar 17 aydır bir isyerinde çalışıyorum 15 yıl ve 3600 günü doldurdum.Sgk dan alacağım yazıyı işverene elden versem kıdem tazminati ile ilgili sıkıntı yaşarmiyim?yada nasıl bir yol izlemeliyim?
  Saygılar

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Onur bey, emeklilik hizmetiniz dolduysa emeklilik dilekçesi vererek işlemleri başlatabilirsiniz, SGK dan aldığınız yazıyı imza karşılığı işverene teslim etmeniz halinde bir sorun olmayacağı kanaatindeyiz ancak prosedür ile ilgili SGK’dan ayrıntılı bilgi almanız daha faydalı olacaktır.

 4. Yusuf dedi ki:

  İyi günler. Üst komşumu, yaptığı gürültüden dolayı 3 defa nezaket içeren bir dille uyardım. Ancak herhangi bir sonuç alamadım. İşi resmiyete dökmek istiyorum. Yapmam gereken işlem “İhtarname” çekmek midir? Hangi hususlara dikkat etmemi önerirsiniz? Teşekkürler.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yusuf bey,
   Tanık ve delilleriniz varsa Cumhuriyet Başsavcılığına kişilerin huzur ve sükununu bozmak suçundan suç duyurusunda bulunabilirsiniz, kişilerin huzur ve sükununu bozmak suçu şikayet dilekçesi örneğine sitemizden ulaşarak talebinize uygun şekilde uyarlama yapabilirsiniz.

 5. Hakan dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin efendim, ben bi siteye 7 ay önce kapıcı olarak alındım ama güvenlik kulübesinde danışman olarak 12 saat çalışıyorum ve hafta iznimin olmaması yanı sıra iki haftada bir vardiya dönsün diye 24 saat çalışıyorum. Bu durumda haftalık izin vermediklerini ve fazla mesai yaptırdıklarını öne sürüp tek taraflı iş akdi mi fes edebilirmiyim? İşsizlik maaşından faydalanabilirmiyim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hakan bey,
   İşçinin haklı sebeplerle iş sözleşmesini fesih hakkı konulu yazımızı okuyarak bu konuda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 6. yasemin tuğal dedi ki:

  Merhaba,

  yöneticisi olduğum apartmanın aidatlarını ödemeyenler çoğunlukta. noterden ihtar çeksem maliyeti çok yüksek. ne önerirsiniz

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Yasemin hanım,
   Her birine ayrı ayrı çekmek yerine hepsini kapsayan tek bir ihtarnameyi çekebilirsiniz, böyle bir durumda maliyet düşebilir, yada hazırlamış olduğunuz ihtarnameyi posta aracılığıyla da site sakinlerine gönderebilirsiniz ancak noter aracılığıyla yapılmayan ihtarnameler ilerde hukuki süreç içerisinde sorun çıkarabilir, diğer bir husus ihtarname masraflarını da ayrıca ihtarnamede belirtilmesi asıl borçla istenmesi olabilir.

 7. Emrah dedi ki:

  Merhaba
  Bundan 1 ay önce ortaklıktan ayrıldım noter den hisse devri vs… hepsini halledlip bankalara ticaret sicil gazetesini eski ortağına hesapların geçtiğine dair imza sirküleri ve yetki belgelerini bankaya verdik ama hala bankadan şu kadar ödemeniz var kredi kartı ekstreniz şu kadar diye mesajlar geliyor sizce bunların sona ermesi için bankaya ihtar çekmeli miyim masraf ne kadar olur

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Emrah bey,
   Bu konuda banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ya da herhangi bir şubesine başvurarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 8. Gul dedi ki:

  Merhabalar 14 yasinda oglum var ve annem onu dershanaye yazdirnisti yari donem icin 2000 onumuzdeki tam yil icinde 3000 liralik senet imzalamis yari donem olan taksit 6 ay ve 4 ay gittigi halde hicbir gelisme olmadigi icin gondermedik ve dershaneyede hbr verdik ama simdi dershane hem.o gidilmeyen 2 ayin ucretini ve %10 ucretini arti kitap parasi ve gelecek yilin % 10 istiyor aksi halde senetleri avukata verecegini soyleyen msjlar gonderiyorlar bu durumda bizim ne yapmamiz lazim noterden ihtar cekip birde tuketici hakem heyetine basvursam bizim icin bir faydssi olurmu simdiden tsk ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Gül hanım,
   Sonuçta başvuracağınız resmi makamlar elinizde bir sözleşme veya belge olup olmadığını soracaktır, nasıl bir sözleşme yapıp yapmadığınızı bilemiyorum, tabi ki tüketici hakem heyetine başvuru hakkınız var, ancak sonucun sizin açınızdan olumlu olup olmayacağı yapılan inceleme sonucunda netlik kazanacaktır. Yine de dershane yetkilileri ile görüşerek orta yol bulmanızı tavsiye ederiz.

 9. Emrah dedi ki:

  Merhaba
  1 ay önce ortağı olduğum şirketten hisse devri yaparak ayrıldım çalıştığımız bankalara da ayrıldığına dair ticaret sicil gazetesi vs. Evrakları elden teslim ettim fakat hala bankalardan mesaj vs. Gelmektedir. Bankaya ihtar çekmeli miyim

 10. Ercan dedi ki:

  Merhaba Mart 2019 trafik çıkışlı sifir arac aldım.Haziran ayında arıza yaptı.Yetkili servis yazılımını güncelleri.Ayni sorun tekrarladı.Yetkili servis bu parçanın yurt dışından geleceğini ve sürenin yaklaşık bir ay süreceğini söyledi.Bunun üzerine ikame arac istedim.Ikame aracı verdiler.Tamir süresi 30 is günümü geçerse aracim iade yapabilirmiyim.Bunun icin nasıl bir yol çizmeliyim.Araci teslim alırsam ıade hakkım biter mi ?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ercan bey,
   Sitemizde daha önce yayınlanan Ayıplı mal nedir konulu makalemizi okuyarak bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Bu konudaki diğer makalelere de sitemizden ulaşabilirsiniz.

 11. Ayten Nur dedi ki:

  Merhaba, evlilik sebebiyle oturduğum evden boşanma davamız var diye kayınpederim evden çık diye ihtar cekti, çıkmazsanız ecrimisil ücreti alırım diye belirtmiş, ecrimisil haksız kullanım değil midir, ben daha halen gelinleriyim, boşanma davasını eşim açtı ben değil, yani yuvayı kendisi yıkmak istedi başka bir kişi için, çalıştığım iş yerini arayıp beni işten kovdurttu, hem işsizim hem bir takıp eşyalarımla gidecek yerim yoktur, böyle bir durumdayım. Gelen ihtarnamaye 3 gün içerisinde cevap yazdım , hakkız oturmadığımı ve kanunen evli olduğumuz sürece bu evde oturacağımı belirttim. Bu durumda karşı taraf benden ecrimisil ücreti vs gibi bir şey alması durumu nedir? Teşekkür ederim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ayten hanım,
   Oturduğunuz ev kayınpederinize aitse evden çıkmanızı talep edebilir, bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak için bir avukata danışmanızı tavsiye ederiz.

  2. Elf dedi ki:

   Benim erkek arkadasım daha önce iki kişinin kaldığı öğrenci evine kiraya çıktı .aslında öğrencilerden birinin üstündeymiş ev ama saklamış bizden.Sonra çıktı erkek arkadaşım evsen olaylar oldu polis falan geldi ifadeleri alındı.bu ev sahibi kız eşyaları depo vardı binanın dışında kömürlük oraya koymuştuk biz erkek arkadasım ev bulana kadar ,ordan almış evine koymuş kız para istiyor vermiyor.esyaları alıkoyma gibi bir durumu yok çünkü alcak parası yok poliain aldığı ifadede de yazıyo.işte iki Aydın eşyalar onda vermiyo.bi belge anlaşma da yok aralarında eşyaları alıkoyacagı.

  3. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Elif hanım,
   Anladığım kadarıyla erkek arkadaşınızın oturduğu evin sahibi eşyalara el koyarak alacağını tahsil etmeye çalışıyor, ancak bu suçtur böyle bir şey yapamaz, alacağını ancak kanuni yıllarla tahsil etmeye çalışabilir, savcılığa bu nedenle suç duyurusunda bulunabilirsiniz

 12. Nehir dedi ki:

  Merhaba, ben eşim cocuklarimla suan izmirde yaşıyorum. Antalyadaki dairemizde 6 yıl 9 aydir oturan kiracimizla yıllardır sorun yaşıyoruz. Hem kira alacaklarimiz hem tahliyesi için 3 sene önce mahkemeye verdim. Fakat 5 ay sonraya gün verilen mahkemeye bazı nedenlerden dolayı katılamadım. Biz 1 ay sonra antalyadaki ayni kiracının içinde bulunduğu daireye tasinacaz. Kendisi 10. ay ve ya ortaları gibi taşınacağını söylüyor ama kesinlikle inandiriciligi hiç yok yine oyalama taktiğini uyguluyor. Biz esimin işinden dolayı da oraya taşınmak durumundayiz. Yarın yani 25 temmuz itibarıyla noterden ihtarname çekecem hem tahliyesi hem fatura ve diğer borçlarin odenmesi hem de dairedeki zarar ziyanın karşılanması için. Kendisine yanilmiyorsam 30 gün veriliyor bu sürede tasinmayacak. Tekrar mahkemeye gitmeden en kısa zamanda çıkmasi icin hangi yolu izlemeliyim. Ve ayrıca dairede oturmuyormuş sadece eşyaları varmış. Ihtarnamenin eline geçmemesi durumunda yok hükmünde sayılacağından noterde ihtarnamede ayrıca belirtmem gereken bir durum varmi. Toplamında 3 sorum var 1: noterde nasıl bir ihtarname çekmeliyim. 2: Çok magdur olacaz burda da kiraciyim hem de eşyalarım var. Eşim ise baslayacak.. verilen sürenin sonunda cikmazsa en kısa sürede nasıl çıkarabiliriz elimizdeki noterde çektiğimiz ihtarnameyle polis marifetiyle çıkarabilirmiyiz mesala. Ya da en kısa surede cikmasi için hangi yolu izlemeliyiz. 3: ihtarnamenin eline ulaşması için ne yapmalıyız. Durumun aciliyetinden dolayı hemen cvp yazarsanız çok sevinirim.

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Nehir hanım,
   Kiracının iki kez üst üste kirayı ödememesi tahliye sebebidir, ayrıca zorunlu hallerde ev sahibinin kendi evine taşınacak olması veya evlenen çocuğunu daireye yerleştirmek istemesi halinde de kiracının daireyi boşaltması gerekmektedir. Kiracının dairenizi boşaltması için noter aracılığıyla ihtarname çekebilirsiniz ihtarnameye rağmen dairenizi boşaltmaması halinde Sulh Hukuk Mahkemesine dava açarak taşınmazın tahliyesini sağlayabilirsiniz, ancak açılan dava takibe bağlıdır ya sizin yada avukatınızın davayı katip etmesi gerekmektedir. Dava dosyasının duruşmasına katılmadığınız takdirde düşme kararı verilir, 1 aylık süre içerisinde davayı yeniletmemeniz halinde dava dosyası 1 ay sonra tamamen ortadan kaldırılır, böyle bir durumda yeniden dava açmak için sıfırdan dilekçe ile başvuru yaparak harç yatırmanız gerekecektir.

 13. Ezgi dedi ki:

  Merhaba ben 1ay bi yerde çalıştım hemşire olarak maaşımın yarasını verdiler diğer yarısını vermediler güzellikten anlamıyorlar ben işten msj yoluyla ayrıldım babam rahatsızdı evde sıkıntılar vardı ben sigorta çıkışı için giderim diye gitmedim ama baktım ki sigortam yapılmamış onu biraz tehdit ve uyarı yoluyla yaptırdım çalışmadığım süre için yapmışlar sigorta çıkışımı da kendinleri vermişler benim imzam olmadan maaşımın yarısını almak istiyorum ihbar çektirerek alabilir miyim?

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ezgi hanım,
   Noter aracılığıyla ihtar çekmenizde fayda var, ilgili işyerinin alacağınızı ödememesi halinde yasal takip başlatabilirsiniz, bu konuda bir avukata danışmanızı tavsiye ederiz.

 14. Rifat dedi ki:

  Süt ve süt ürünleri teslim ettiğimiz bir firmadan alacağımız olarak 50000 tl bulunmaktadır nasıl bir yol izlememiz gerekir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Rıfat bey,
   Öncelikle elinizde alacağınızın olduğuna dair bir belgenin olup olmadığı önem arz etmektedir, şayet böyle bir şey varsa noterden ihtarnamede de çekebilirsiniz veya direkt icra müdürlüğüne başvurarak icra takibi de başlatabilirsiniz.

 15. Ramazan s. dedi ki:

  Merhaba sayın hocam dün akşam bi pazarlama şirketi kapıdan bi ürün sattı önce öderiz diye düşündük fakat daha sonra maddi olarak problem olacağını düşünerek bugün müşteri hizmetlerini arayarak iadesini istedim dönüş yapıcaz dediler ses seda yok noterden ihtar çekmemi söylediler uygun olurumu yol göstermenizi rica ediyorum tşk..

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey,
   Noterden ihtar çekebilirsiniz ayrıca tüketici hakem heyetine de başvurarak ürünün iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

 16. Oktayy dedi ki:

  Merhaba işten atıldım avukata başvurdum avukata ihtarname olayını söyledim çekmem lazım mı dedim şuan gerek yok dedi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Oktay bey,
   İşçi ve işverenin haklı nedenlerle iş sözleşmesini fesih hakları bulunmaktadır, sitemizde bulunan bu konuda yazılmış bir çok makalemizden bu konuda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz, ayrıca görüşme yaptığınız avukat size bu konuda yapmanız gerekenin ne olduğunu da söylemiş olmalıdır.

 17. Hamdi dedi ki:

  Merhaba ankarada organizede Çalışıyor um özel sektörde yarı zamanli calisma sistemi çıkardılar işkur üzerinden maaşımızın bir miktarını iskurdan alacağız ben bu na yasal olaraktan katılmak zorunda mıyım aksi taktirde itiraz hakkım varmi ve yıllık iznimi istediğim zaman kullana bilirmiyim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Hamdi bey,
   İŞKUR’a başvurarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 18. sertaç DURMAAL dedi ki:

  merhaba kiracım haziran ayının kira bedelinin yarısını temmuz ve ağustos ayını hiç ödemedi telefonlarimada cevap vermiyor ayrıca bina aidatını da ödemediği bilgisini aldım ne kira ödüyor nede evi boşaltıyor ordan aldığım kirayı kendi oturduğum evin kirasını odedigimdem kendi ev sahibiyle de problem yasiyorum ne yapılabilir

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Sertaç bey,
   Kiraciniza noter aracılığıyla ihtarname çekerek kira ve aidatlarını ödemesini aksi halde evin tahliye edileceği yönünde ihtarname çekebilirsiniz, 30 günlük süre içerisinde kira bedelinin ödenmemesi halinde, icra yoluyla evi tahliye edebilirsiniz, bu konuda bir avukata danismanizi tavsiye ederiz.

 19. Moto dedi ki:

  Iyıgunler 6.5 senedir ozel sektörde engelli kapasıtesınde calısmaktayım edevlette guvenlık olarak gecıyorum ısyerı gorevyerım guvenlık yan kapıda duruyorum ve devamlı gecedeyım gecen hastaneye gıdıcem diyip izin dilek esi doldurdum ve okula bıraktım okul kabul etmedi cunku ogun kapıda iki kısıydık arkadaşlardan bırısenelık ızındeydı bana denilen hastaneye gidemezsin randevunu iptal etkileri bırtarıgeal gecede duru ak adam yok senin yerınedendı ve en ana müdürü arayıp durumu anlatınca gittim hastaneye ve geldikten sonra herne olduysa oldu benı geceden gunduze cektıler ve Bana denılen su siz engellısınız gece durmanız yasak bundan sonra gunduzlerı durucaksınız kapıda diyip gunduze aldılar ve ben ayağımdan ve gozumden rahatsızım oyuzden calısamıyorum artı onbes tatillerde uckısı kapıdayım bırkısı 15 gun izne cıktıhında diyer iki kısı 15 gun fazla mesajı yapıyor 12 12 nobet tutuyoruzartı bayramlarda ıznımız yok artı engelliyim resmi tatillerde iznim yok ve bırkurus fazla mesajı almıyoruz napmam gerek bilgi verirseniz sevınırım

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba moto
   Öncelikle ne yapmak istediğinize sizin karar vermeniz gerekiyor, yasada engellilerin çalışma şekilleri ile ilgili gerekli düzenleme yapılmıştır, bu kapsamda çalıştırılmanız gerekmektedir, fazla mesai konusunda işyerinden talepte bulunabilirsiniz, olmadığı takdirde ihtarname çekerek talep edebilirsiniz, bu konuyu uzlaşarak çözmenin daha faydalı olacaktır.

 20. Recep dedi ki:

  Merhaba 8 yıldır çalıştığım iş yerimi haklı sebeplerden mahkemeye verip tazminat almak istiyorum
  İş davası için başvurduğum Avukatlar noter e genel vekaletname vermemi istiyor
  Üzerime para çekme, tapu işlemleri, ahzu kabz vs sakıncalı buluyorum kötüye kullanılma endişem var
  İş davası için ne tür vekaletname vermeliyim
  Yol gösterirseniz sevinirim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Recep bey,
   Noterde genelde bu tür vekaletname örnekleri matbu olarak bulunmaktadır, isterseniz ahzu kabza kısmının çıkartılmasını talep edebilirsiniz, avukatınız mesleki görevini kötüye kullanırsa yapılan disiplin soruşturması sonucunda meslekten ihracına kadar varabilen bir ceza alabilir.


Önceki yazıyı okuyun:
İGDAŞ Dilekçe Örneği Abonelik İptali Fatura İtirazı Vs

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İGDAŞ), 1986 yılında kurulmakla birlikte, İstanbul’da yaklaşık 6 milyon vatandaşa hizmet vermektedir....

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016