İkinci El ve 0 Km Traktör İçin Kredi Veren Bankalar

A+
A-

Çiftçinin daha az maliyet ile daha fazla ürün elde etmesine yardımcı olan teçhizatların başında gelen traktörler için kamu bankaları ve bazı özel bankaların sunduğu kredi türleri bulunmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın son yıllarda açıklamış olduğu hibe kredi türleri ve destek projelerinden sonra  hangi bankaların sıfır veya ikinci el traktör kredisi almak isteyen çiftçilere kredi imkanı sunduğunu buradan siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

sıfır ve ikinci el traktör için hangi bankalar kredi veriyor

İkinci El ve 0 Km Traktör İçin Kredi Veren Bankalar

Daha önceki yıllarda 48 olan vade süresi 72 aya çıkartılarak çiftçilerin traktör kredisi alması kolaylaştırılarak ödemelerini daha rahat yapabilme olanağı sağlanmıştır.

İkinci el traktör almak isteyen veya 0 Km traktör almak isteyen müşterilere en uygun faiz oranlarından kredi veren bankaları sizlere açıklamak istiyoruz.

  • Ziraat Bankası traktör kredisi
  • Vakıfbank Traktör kredisi
  • TEB Traktör kredisi
  • Denizbank Traktör kredisi
  • Şekerbank Traktör kredisi

Yukarıda bulunan bankaların çiftçilere özel olarak traktör kredisi sunduğunu açıkladık. Şimdiden traktör kredisinin detaylarına bir göz atalım.

Ziraat Bankası traktör kredisi

Değişkenli veya sabit faizli traktör kredisini sizlere sunan Ziraat Bankası burada 3 ay, 6 ay ve 12 aylık şekillerde ödeme planı sunmaktadır. 0 Km veya ikinci el alınacak olan traktörlerde belli şartlar sunan Ziraat Bankası’nın özellikle ikinci elde yaş sınırını 5 yaşına kadar belirlenmiştir. Faiz oranları konusunda ise sizlere en uygun krediyi verecek olan bankalardan biri olan Ziraat Bankasından bu konuda yardım almak için en yakın şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank traktör kredisi

Traktör kredisi çekmek isteyen müşterilerine en uygun faiz oranlarından kredi imkanı sunan Vakıfbank özellikle yatırım kredileri adı altında çiftçilere özel kredi imkanları sunmaktadır. 0 Km’de veya 2. Elde kredi imkanı sunarak verdiği bu kredi türünün vade sayısının 72 ay olduğunu belirtelim. En uygun faiz oranları ile çiftçilere destek vermek isteyen Vakıfbank’tan bu krediyi çekmek için bankanın en yakın şubesine giderek bilgi almanız yararlı olacaktır. Vakıfbank da ikinci elde yaş sınırını Ziraat Bankası gibi 5. Yaşta sınırlı tutmakta ve araç bedelinin % 75’i oranında kredi vermektedir.

TEB Traktör Kredisi

60 aya kadar traktör kredisi veren TEB’in özellikle ödeme planı konusunda 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 aylık ödeme planları sunduğunu belirtelim. Çiftçilik ile uğraşan müşterilerine özel olarak sunulan bu kredi türlerine başvuru yapmak için TEB’in en yakın şubesine giderek buradan başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenecek olan belgeleri yanınızda götürmeyi unutmayınız. Nüfus cüzdanınızın aslı, İkametgah senedinizin aslı ve fotokopisi, Tapu fotokopileri ve proforma ile kesilen fatura kredi başvuru sırasında sizlerden istenecek olan belgelerin başında gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2019 Yılında KOSGEB Kredi Limitleri Ne Kadardır

Denizbank Traktör Kredisi

Tarım yatırım kredileri bünyesinde kredi veren Denizbank özellikle çiftçilere özel olarak hazırladığı traktör kredisinde de imkan vermektedir. Özellikle son zamanlarda traktör kredilerine olan talebin artmasıyla beraber bankanın müşterilerine özel olarak sunduğu düşük faizli kredi oranlarından faydalanmak için bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz. Buradan 60 ay vadeli bir şekilde sizlere düşük faizli kredi verecek olan bankandan kredi çekmek isterken almak istediğiniz traktörün % 75’inin karşılandığını belirtelim.

sıfır ve ikinci el traktör almak için ne kadar kredi çıkıyor

ikinci el ve 0 km traktor icin ne kadar kredi cikar

Şekerbank Traktör Kredisi

Traktör kredi almak için Şekerbank’ın en yakın şubesine giderek bu konuda bilgi alabilirsiniz. Özellikle 0 KM veya ikinci el almak istediğiniz traktörler için sizlere farklı faiz oranları sunan Şekerbank’ın 60 aya kadar vadeli bir şekilde kredi verdiğini belirtmek istiyoruz.

5 yaşına kadar olan traktörler içinse %60’a kadar kredi imkanı sunan Şekerbank’ın faiz oranlarını öğrenmek için bankanın en yakın şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Sitemiz üzerinden çiftçilere yönelik devlet destekleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
İki Kişi Arasında Düzenlenen Sözleşme Örneği : Nasıl Düzenlenir

Sözleşme, iki veya daha fazla kişi arasında yasal yükümlülükleri ve hakları yazılı olarak düzenlenen belge olarak tanımlanabilir. Sözleşmenin varlığından söz...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016