İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuruda Bulunulur

A+
A-

İl sağlık müdürlükleri, genel olarak illerde bulunan hastanelerden tam sorumlu olan kurumlardır. Eğer bir hastane ile bir sorununuz ya da probleminiz var ise, bu sorunları il sağlık müdürlüklerine aktarmanız gerekiyor. Yani diğer kurumlarda olduğu gibi, bu şikayetlerinizi dilekçeyle yani yazılı olarak iletmelisiniz. Eğer şikayetleriniz yazılı ya da, dilekçe şeklinde olmaz ise, genel olarak değerlendirmeye alınmaz. Bu yazımızda sizler için il sağlık müdürlüğüne dilekçe örneğimizi paylaşmaya çalışacağız. Örnek dilekçemizde hastane şikayetini konu aldık. Ancak siz yine de bunu farklı talep için de uyarlayabilirsiniz.

il sağlık müdürlüklerine dilekçe

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği : Nasıl Başvuruda Bulunulur

İl Sağlık Müdürlüklerine Şikayet Etmek

Bir hastaneden ya da hastane personelinden dolayı bir probleminiz ya da sorununuz var ise, İl sağlık müdürlüklerine detaylı olarak dilekçe yazmanız gerekiyor. Eğer dilekçe nasıl yazılır gibi bir soru işaretiniz var ise, aşağıda yazılmış olan dilekçe metnini detaylı olarak inceleyebilir ve yazıyı da kendinze göre düzenleyebilirsiniz. Daha sonra yazmış olduğunuz dilekçeyi ister posta yolu ile, isterseniz de kendiniz iletebilirsiniz. Ağadaki metin sadece bir örnektir. Asla geçerliliği yoktur.

İl Sağlık Müdürlüğüne Nasıl Dilekçe Yazılır

                                         ………………… İl Sağlık Müdürlüğüne

İlimiz sınırları içerisinde bulunan A hastanesinde 108 numaralı odada yatmakta olan Ayşe Kebir’in kızıyım. Hastaneden dolayı rahatsız olduğumu sizlere aktarmak istiyorum. Hastane yetkilileri özellikle hemşireler, bizler ile ilgilenmiyorlar. Hastalık derecemizin ileri seviyede olmasına rağmen, herhangi bir uygulama ya da ek işlem yapılmıyor. Bu sorunu ne kadar iletmemize rağmen, henüz birşey yapılmadı. A hastanesinden şikayetçiyiz ve bu konuda gerekenin yapılasını arz ederim.

TARİH : ../../….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enerji SA Abonelik İptali Fatura İtiraz Dilekçe Örneği

ADI SOYADI :

İMZA :

Bu şablonu kendinize göre oluşturabilir ve kendi isteklerinize göre değiştirebilirsiniz. İl sağlık müdürlüklerine az öncede belirtmiş olduğumuz gibi posta yolu ile ya da, kendiniz iletebilirsiniz. İşlemleriniz kısa sürede başlayacak ve o hastane ile ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Bu dilekçe tamamen örnek olarak verilmiştir ve gerçerliliği yoktur.

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

il sağlık müdürlüğü için dilekçe

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe Örneğimizi PDF olarak indirmek için;

il saglik mudurlugune sikayet ve basvuru dilekce ornegi

İl sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmadan önce ilk olarak hastanenin Başhekimliğine konuyu bildirmenizde fayda olacaktır. Buradan bir sonuç alamamanız halinde İl Sağlık Müdürlüğüne başvurma yoluna gidebilirsiniz. Hastane Başhekimliğine başvururken ihtiyaç duyabileceğini dilekçe örneği için lütfen buraya tıklayınız.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kasım dedi ki:

  17 yaşındakilere raporlu ilacı aile hekimine yazdirilabilirmi velisiz yazdirilirmi

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Kasım bey bu konuda kesin bir şey söylememiz mümkün değil bazı durumlarda farklılık gösterebiliyor, bu nedenle Aile hekimliğine başvurarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 2. Leyla baba dedi ki:

  Salı günü Eyüp Devlet Hastanesi’nde emar ım vardı Ben Emes hastasıyım oradakiler hemşireler benim engelli olduğumu gördükleri halde zorla kaldırıp yürütmek istediler Daha sonra ben kalkamam dediğim halde zorlayınca düşürdüler dışarıdan eşimi çağırıp kalkmama yardım ettiler damar yolu açıp ilaç vereceklerdi 3 yerime dediler çok kan fışkırdı Sen rahat durmuyorsun diye bana kızdılar aslında hiç kımıldamadan seni acile gönderir orada araştırırız diye tehdit vari konuştular ben akşam üstü saat beşten sonra ki hemşirelerden şikayetçiyim bir engelliye nasıl ilgilenecek lerini bilemediler Bilgilerinize arz ederim Teşekkür ederim

  1. Mehmet Zeki Tunçtürk dedi ki:

   Merhaba Leyla hanım,
   Sağlık Bakanlığı çalışanları, devlet hastaneleri personeli, doktor ve hemşirelerle ilgili şikayet ve taleplerinizi Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi olan SABİM ALO 184 nolu hattı arayarak iletebilirsiniz, bu konuda daha fazla ayrıntı edinmek istiyorsanız SABİM ALO 184 konulu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.


Önceki yazıyı okuyun:
İkinci El ve 0 Km Traktör İçin Kredi Veren Bankalar

Çiftçinin daha az maliyet ile daha fazla ürün elde etmesine yardımcı olan teçhizatların başında gelen traktörler için kamu bankaları ve...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016