İŞGEM Desteği Nasıl Alınır, Destek Ödemeleri Ne Kadar

A+
A-

İŞGEM tarafından verilen desteği almak için öncelikle KOSGEB veri tabanı üzerinden kayıt işlemini başarılı bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Sitemizde bulunan veri tabanı kayıt işlemi konulu yazımızı okuyarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bu adımdan sonra KOSGEB’in açmış olduğu kursları başarılı bir şekilde yerine getiren işletmeler İŞGEM’in sunmuş olduğu bu destek programlarından yararlanma şansını bulacaktır. İşte burada merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

işgem ödeme süreleri

isgem odemeleri ne kadar surede yapiliyor

İŞGEM Desteği Nasıl Alınır?

İŞGEM desteğini almak için başvuru işlemlerini yapmanız ve dilekçeyi eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu dilekçeden sonra İŞGEM tarafından almak istediğiniz kuruluş desteği giderlerini ve işletme desteği giderlerini maliyet bakımından tablolu bir şekilde sunmanız gerekecektir.  Bu işlemleri başarılı bir şekilde çözdükten sonra sizlerde İŞGEM tarafından verilen bu destekten faydalanma ansını bulmuş olacaksınız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken konuların başında giderleri en ince ayrıntısına kadar hesapladıktan sonra başvuru yapmak olacaktır.

İŞGEM destek ödemeleri ne kadardır?

İŞGEM’in sizlere verecek olacağı destek ödemeleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yüzden burada bu merak ettiğiniz ödemelerin ne kadar olduğunu detaylı bir şekilde açıklamak istiyoruz.

İŞGEM’in iki farklı aşamada sizlere destek verdiğini belirterek başlayalım.

  • İlk olarak işletme kuruluş aşamasında verilecek olan destekler
  • İkinci olarak ise işletme desteği olarak geçen destek programlarıdır.

İŞGEM Kuruluş aşamasında verdiği destek ödemeleri

  • İŞGEM kuruluş aşamasında verdiği üst destek limitini 650 Bin TL olarak belirlemektedir. 1. ve 2. bölgeler için bu destek oranın %60 olduğunun altını çizmek istiyoruz. Ancak 3.4.5. ve 6. Bölgelerde bu oran İŞGEM tarafından %70 olarak desteklenmektedir.
  • Bu yukarda bahsettiğimiz rakamın tüm işletme kuruluş aşamalarında geçerli olduğunu belirtelim.
  • Bina tadilatı konusunda toplam olarak geri ödemesiz şekilde iş yeri açacak olanlara 500 Bin TL destek sunulmaktadır. Bu 500 Bin TL desteğin yanı sıra, açacağınız iş yeriniz için 100 Bin TL mobilya ve ofis donanım desteği de verilmektedir. Mobilyalarınızın ve ofisinize alacağınız teçhizatların bütün giderleri bu masraflar üzerinden karşılanacaktır.
  • Personel giderleri konusunda sade 50 Bin TL geri ödemesiz hizmet veren İŞGEM burada bir personel başına belirlediği rakamı 3 Bin TL olarak açıklamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Hayvancılık Teşvik ve Hibe Kredileri Nelerdir

Bu bahsettiğimiz desteklerin kuruluş aşamasında olduğunu ve bu yüzden de diğer giderlerin buradan bağımsız olduğunu belirtmek istiyoruz.

İŞGEM İşletme destek giderleri

İşletmenizi açtıktan hemen sonra firmanızın giderleri konusunda da sizlere toplam olarak 200 Bin TL geri ödemesiz olarak destek verilecektir. İlk başta verilen destek projeleri kapsamında verilen giderlerin aksine burada verilecek destek miktarı 200 Bin TL ile sınırlı kalmaktadır.

  • İşletmenizde çalışacak olan personeller için verilecek olan destek miktarı 100 Bin TL’dir. Bu rakamın yine kişi başı 3 Bin TL’yi geçmeyecek şekilde planladığının altını çizmek istiyoruz.
  • Eğitim ve danışmanlık gibi konularda da hizmet veren İŞGEM’in burada belirlediği limit miktarının ise 50 Bin TL olduğunu belirtelim.
  • İşletmenizde zaman zaman ihtiyacınız olacak olan küçük tadilat masrafları için ise ayrılan bütçenin 20 Bin TL olduğunu belirtelim.
  • Son olarak ise firmanızın tanıtımında kullanılacak olan ve sizlere büyük katkı sağlayacak olan giderler için 30 Bin TL bütçe İŞGEM tarafından verilmektedir.
işgem desteği nasıl alınıyor

isgem destegi nasil alinir destek odemeleri ne kadar

Toplamda 850 Bin TL gibi bir destek talebi veren İŞGEM işletmelerin daha iyi yerlere gelmesine yardımcı olmaktadır. İşte merak ettiğiniz İŞGEM giderleri ve işletmelere sunduğu işletme giderleri.

Sitemiz üzerinden devlet destekleri, hibe ve KOSGEB kredileri konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
İşçinin Haklı Nedenlerle İş Sözleşmesini Derhal Fesih Hakkı

İş sözleşmesinin haklı nedenlere veya yasal süreye dayanmadan feshedilmesi halinde, 4857 Sayılı İş Kanununun 17. Maddesine göre yasal sorumluluk altına...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016