İŞGEM ile Nasıl Girişimci Olunur Şartlar Neler?

A+
A-

İşletmelerin zaman içerisinde büyümesine katkı sağlamak ve ülke ekonomisine daha çok gelir elde etmesine yardımcı olmak amacıyla kurulan İŞGEM hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Bu yüzden İŞGEM üzerinden girişimci olurken aranacak olan şartların neler olduğuna bir göz atalım.

işgem girişimci olma şartları

isgem ile nasil girisimci olunur sartlar neler

Kurmuş olduğunuz işletmenin daha da büyümesini istiyorsanız İŞGEM desteği alarak sizlerde işletmenizi büyütebilirsiniz.

İŞGEM hangi alanlarda destek sağlamaktadır?

İŞGEM yeni kurulacak olan veya kurulmuş olan işletmelere özel olarak her alanda destek vermeye başlamıştır.  Özelikle de işletmelerin giderleri konusunda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak adına birçok alanda destek vermektedir. Ortalama olarak yeni kurulan bir işletmenin başarılı olması ülkemizde ne yazık ki % 20 ile 30 arasındadır. Ancak İŞGEM ortaklığı ile bu alanda başarılı olmak isteyenlerin başarılı olma oranları % 80 civarında karşımıza çıkmaktadır.

İŞGEM yeni kurulacak olan işletmelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olan bir kuruluş olarak adlandırılabilir. KOSGEB tarafından desteklenen bu proje kapsamında girişimcilerin ayakta kalmasını sağlamak ve daha başarılı bir iş alanı oluşturulmasına fırsat vermek için bu hizmet programı faaliyetlerine devam etmektedir.

İŞGEM ile girişimci olmak için öncelikle KOSGEB üzerinden veri kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. İŞGEM kaydı ile ilgili detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu kayıt işleminden hemen sonra alacağınız eğitim programları ile birlikte sizlerde İŞGEM üzerinden girişimci olma şartlarını yerini getirmiş olacak ve sizlere verilen destek programlarından veya hibe kredi türlerinden yararlanma şansını bulmuş olacaksınız.

İŞGEM’in sunduğu destek programlarından kimler yararlanabilir?

KOSGEB bünyesinde çalışmalarına devam eden İŞGEM’den yararlanması mümkün olan kurum ve kuruluşlar.

  • Belediyeler
  • KOBİ’ler
  • Üniversiteler
  • Meslek Kuruluşları
  • Kar amacı olmayan Kooperatifler İŞGEM’den faydalanabilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOSGEB Desteği ile Solucan Gübresi İşi Yapmak : Hibe Destekleri

Bu yukarda bahsetmiş olduğumuz kurum ve kuruluşların İŞGEM üzerinde her türlü destek programlarından yararlanma şansları bulunmaktadır.

İŞGEM Kuruluş aşamasında ne kadar destek sağlamaktadır?

İŞGEM kuruluş aşamasında sağladığı destek giderlerinin toplam 650 Bin TL olduğunu belirtelim. Özelikle Bina tadilat gideri olarak 500 Bin TL destek sağlayan İŞGEM’in mobilya ve donanım giderleri konusunda sağladığı destekler 100 Bin TL olarak dikkat çekmektedir. Kuracağınız işletmenizde çalışacak olan personel giderleri içinde 50 Bin TL destek alabilirsiniz.

işgem desteklerinden yararlanmak

isgem desteklerinden yararlanmak icin nereden baslanmali

İŞGEM İşletme desteği

İşletmenin kurulmasından hemen sonra oluşacak giderler konusunda da yardımcı olan İŞGEM özelikle personel ödemelerinde geri ödemesiz bir şekilde sizlere 100 Bin TL yardımda bulunmaktadır. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri konusunda da yardımda bulunan işletmenin 50 Bin TL ile yardım ettiğini açıklamak istiyoruz. Açmış olduğunuz işletmenizin küçük tadilatlarını karşılamak adına sizlere verilecek olan gider desteği de 20 Bin TL olarak dikkat çekmektedir. İşletmenizin tanıtım ve organizasyon giderleri gibi konularda da sizlere destek verecek olan İŞGEM burada 30 Bin TL geri ödemesiz bir şekilde sizlere hizmet vermektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Önceki yazıyı okuyun:
İŞGEM Desteği Nasıl Alınır, Destek Ödemeleri Ne Kadar

İŞGEM tarafından verilen desteği almak için öncelikle KOSGEB veri tabanı üzerinden kayıt işlemini başarılı bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Sitemizde...

Kapat
Sitemizde paylaşılan dilekçe örneği ve diğer bilgiler tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşılmış olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin başka bir yerde yayımlanması yasaktır. - Aralık 2016